Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerinted lehet vitaminok nélkül élni a mai világban? fórum

Szerinted lehet vitaminok nélkül élni a mai világban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. ében11 (válaszként erre: 33. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 13:15

némi odafigyeléssel azért bárhol is él valaki tud egészségesebb ételeket válogatni,csak picit több idő kell hozzá és át kell gondolni.

Pl. anyukám is bedőlt a reklámnak és vett multivitaminos üdítőt a gyereknek, merthogy az biztos jó-én meg mondtam inkább vegyen vagy szedjen a kertben idény gyümölcsöt hazait.

33. a9e1c02a7b (válaszként erre: 31. - Ánya73)
2009. máj. 27. 13:11
Hát ez így tényleg jól hangzik, és ilyen körülmények között talán tényleg nem kell erőltetni a plusz vitaminforrásokat. De ilyen életformát nagyon kevesen élnek manapság.
32. otis (válaszként erre: 23. - Sabine25)
2009. máj. 27. 13:06
Igen, sajnos kevés van bennük (tömegtermelésből származó növényekre gondolok) , és túl sok olyan vegyület is, amire egyáltalán nincs felkészülve a szervezetünk. De a HÚS fontos! A zsírban oldódó vitaminok egy részét nem is tudjuk máshonnan felvenni. nem beszélve az eszenciális aminosavakról.. Jaaaaj, :) bocsi, kezdek elszállni :))) Szakmai ártalom!
2009. máj. 27. 13:06
Amit még az előbb elfelejtettem leírni, a téli időszakban rengeteg mézet eszünk amit szintén nem hipermarketben vásárolok. Erdélyből hozatom és garantáltan velódi méz. Érdemes oda ellátogatni, hogy ott hogy és milyen formában élnek a hegyekben az emberek, a kenyeret maguknak sütik, a sajtot saját maguk készítik, pedig ők is a 21. században élnek, mesterséges vitaminok nélkül.Egy csodálatos világ. 2 éve nyaraltunk ott, irigylésre méltó az egyszerűségük.
2009. máj. 27. 13:03
Vitamin nélkül nem, de vitaminkészítmény nélkül igen. Én a természetes vitaminbevitelre esküszök. A lányom asztmás, mégsem adok neki semmilyen pirulát. Zöldség, gyümölcs, megfelelő mennyiségű különféle húsok. Hal, tejtermékek. Nincs olyan amit egyáltalán nem eszünk meg.
29. otis (válaszként erre: 22. - Ánya73)
2009. máj. 27. 13:03
Szerencsés vagy, hogy ilyen helyen élsz. Azért, ha nem veszed rossz néven a belekotyogásomat :), vigyázz a füstölt termékekkel, mert egy bizonyos mennyiség felett karcinogének lehetnek. Genetikai adottságodtól is függ, hogy mennyit tolerál a szervezeted, de felszaporíthatja a rákos sejteket.
28. otis (válaszként erre: 21. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 13:00
Éppen ezért kezdtem a fogakkal.. És más hiánybetegségeket is említhetünk, ami nem halálos természetesen. De változott a világ, változtak az emberek elvárásai. Csak hogy kiragadjak néhányat: hiánybetegségből adódóan nők haltak bele a szülésbe. Most igen megdöbbenünk egy-egy ilyen hír hallatán. 6-8-10 gyerekből 3-4-en élték meg a a következő generációt. stb. A hiánybetegségek nem minden esetben halálosak természetesen, de a jelenkor azt "diktálja": élj a maximumon, legyél tökéletes, szedj bogyókat. Nem értek egyet ezzel a felfogással, de az egészségünket szem előtt kell tartanunk. És ennek fontos momentuma a táplálkozási szokásunk. Ez a foglalkozásom :)
27. Ánya73 (válaszként erre: 18. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 12:57
Pedig elhiheted, hogy csak élelmiszer formájában visszük be a vitaminokat a szervezetünkbe, valószínű abban hogy egészségesek vagyunk az is közrejátszik, hogy a férjem a 41. évének a küszöbén is aktívan sportol és én is. Nagyanyáink sem ettek mesterségesen készített vitaminokat.
26. ében11 (válaszként erre: 23. - Sabine25)
2009. máj. 27. 12:55

lehet, de nem kell a szervezetnek annyi mint amennyit reklámoznak!

Szinte mindenbe kevernek vitamint :üdítő, margarin stb.ha ezeket megeszem+gyümölcs,zöldség+vitamin tabletta akkor hozzászokik a szervezet hogy sokat kap a vitaminból és ha egyszer visszacsökkentem még beteg leszek.Ilyen például a c-vitamin, akkor is kaphat valaki skorbutot ha sok c-vitamint eszik aztán meg hirtelen nem.

25. otis (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. máj. 27. 12:55
Abszolút jó a kedvem. :) csak próbáltam kérdésekkel rávilágítani a hibás megközelítésre.
2009. máj. 27. 12:47
Ha veszel 1doboz vitamint akkor azt nem feltétlenül 1hét alatt fiogyasztod el
2009. máj. 27. 12:46
igen a zöldségekben megvan minden:) ami kell de sajna nem megfelelő mennyiségben..
22. Ánya73 (válaszként erre: 19. - Otis)
2009. máj. 27. 12:36
Húsfélékben, nagyon kedvelem a piacokat, Kiskunlacházán lakunk a Ráckevei piacon van egy bácsika akitől házi csirkét, egy nénike, akitől kacsát és mindenféle füstölt élelmiszert szoktam vásárolni, valójában a házi dolgokat részesítem előnybe, amit igazi és a szó nem rossz értelmében gondolom, paraszt nénik és bácsik termesztenek és tenyésztenek. Házi juhsajtot is szoktam itt vásárolni. Zöldség, gyümölcs félét sem olyanoktól vásárolok akiknek zöldséges standjuk van, hanem akik termelők. Zölség félék májustól ősz végéig az én kertemben is termnek, teljesen bio, se permetet, sem vegyszert nem láttak.
21. d879a0c5b4 (válaszként erre: 17. - Otis)
2009. máj. 27. 12:33

Tényleg nem akarok kötözködni, de...

A világháború alatt nem hiszem, hogy minden nap jutott az asztalra friss tej, fincsi sajt, zöldség, gyümölcs, hús....

20. ében11 (válaszként erre: 17. - Otis)
2009. máj. 27. 12:27
jaj ne legyünk már ennyire rosszkedvűek,akkor minek levegőt venni sőt minek élni?
19. otis (válaszként erre: 15. - Ánya73)
2009. máj. 27. 12:23
Megkérdezhetem, hol vásárolsz? Nálunk nincs olyan bolt elérhető áron (bár kinek mi az elérhető), ahol minőségi élelmiszerek közül választhatnék.
18. a9e1c02a7b (válaszként erre: 15. - Ánya73)
2009. máj. 27. 12:22

Na, ez pont nem igaz. Mármint hogy megvan bennük minden. Éppen hogy a zöldségekben, gyümölcsökben alig van már valami tápanyag. Egyre csökken az idők folyamán a földben lévő hasznos anyag. Mellesleg tele vannak rovarirtókkal, permetszerekkel, hormonokkal, műtrágya-maradékokkal...


És léteznek természetes táplálékkiegészítők is, amelyek bio zöldségekből, gyümölcsökből készülnek. A mesterségeseket én sem pártolom.

17. otis (válaszként erre: 7. - Fortuna79)
2009. máj. 27. 12:21

Életben maradtak, de hány foguk is volt életük felén?


Életben maradtak, de vajon nekik is higították a frissen fejt tejet 25-szörösére? Vajon ők is nitrátokkal felturbózott zöldségeket és gyümölcsöket fogyasztottak? Vajon a trappistasajt szárazanyagtartalma akkor is 15 % volt csak? Vajon ők is fogyasztottak antibiotikumos húskészítményeket exportból? És tehetném még fel a költői kérdéseket, de szerintem te is tudod a választ... :)

2009. máj. 27. 12:19

persze hogy lehet!!!

a vitamineladás is hatalmas biznisz...

2009. máj. 27. 12:17
Soha semmilyen mesterséges vitamint nem szedek sem én sem a családom és hála az égnek nem vagyunk valami betegesek. A férjem esküszik rá, hogy ha egy picit kapar a torka egy kupica házi pálinka és semmi, baja másnapra, gyomorrontásnál az unicum. Persze ezek tényleg csak mértékkel és csak akkor ha szükség van rá. Van egy barátnőm rengeteget költenek vitaminoka, és folyamatosan betegek. Ahogy jön egy kis náthás, vagy influenzás időszak ők biztos hogy elkapják. A mai ninőségi élelmiszerekben szerintem minden megvan ami az emberi szervezetnek kell. Gyümölcs, zöldség (ez főzelék formájában is), hal.
2009. máj. 27. 12:12
Csatlakozom az előttem szólóhoz,én is így vagyok vele.
2009. máj. 27. 12:10
Én soha nem szedtem és nem is fogok szedni vitamint. Rengeteg gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok inkább helyette:)
2009. máj. 27. 12:08
Szerintem néha jó egy kis rásegítés. Azt mondta nekem egy természetgyógyász: "A testünk sok mindent kibír, ki lehet zsákmányolni...egy ideig."
2009. máj. 27. 12:07

Vitaminok nélkül nem lehetett élni sem korábban,sem a mai világban.

Csak azon van a hangsúly,hogy ezeket a vitaminokat milyen formában viszed be a szervezetedbe.

Sok zöldséget és gyümölcsöt kell fogyasztani,nem pedig a szintetikus vitaminokat bekapkodni,amik nem érnek semmit.

10. 78826dc958 (válaszként erre: 2. - 40163fd81d)
2009. máj. 27. 11:53
Én is igy gondolom.Nem kell a tv által reklámozott bogyó,ha eszik az ember elég zöldséget gyümölcsöt.
2009. máj. 27. 11:49
igen
2009. máj. 27. 11:45
igen.A túl sok multivitamin+multivitaminos élelmiszerek károsak is lehetnek...egészséges változatos étkezés elegendő, ha valaki amúgy egészséges.
2009. máj. 27. 11:39
régen amikor háború volt, csak képről láttak narancsot, meg gyümölcsöt, mégis életben maradtak...
2009. máj. 27. 11:34
Bogyóban nem szedek, nem szedtem soha semmit, de minden nap szedek vitamint almában, eperben, répában és hasonló különleges formában :)
2009. máj. 27. 11:15
A természetes vitaminok valóban nagyszerűek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook