Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerinted lehet vitaminok nélkül élni a mai világban? fórum

Szerinted lehet vitaminok nélkül élni a mai világban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. Sleek
2011. júl. 3. 16:56

Érdeklődnék dolgozik e valaki mezőgazdaságban??

Sokan itt írnak minden bio kajáról meg minden ilyen olyan dologról. Leírom a dolgokat. Mi bio mi nem.

Szóval rá van egy termékre írva hogy bio. Ez az átverés. Ugyanis az euban minden fémzárolt vetőmagot és egyéb dolgokat védőszerrel tartósítják kezelik. Eleve nem bio már. A másik hogy a piacon megveszik a húst. Olyan nincs hogy az a hús nem látott semmi mesterséges anyagot Példa rá. A régi parasztok 2 évig hizlaltak egy disznót. Ha ezt ma megtennék akkor csődbe mennének. Tehát eleve a disznót tápon nevelik ami már mesterséges. De sorolhatnám még. Bocsi hogy belevaú csak én ezt tanultam meg ebben dolgozom tudom mi megy

63. Ánya73 (válaszként erre: 62. - Ében11)
2009. máj. 27. 15:13

Engem a gyerekeim most fűznek, hogy építsünk tyúkolat, milyen jó lenne, a saját tyúk és tojás.

Jó étvágyat az eperhez.

2009. máj. 27. 14:59
:) na megyek uzsizunk egy kis epret(saját) fini de nagyon homokos.Apukám szerint egy kis tyúksz.r hiányzik hozzá :),még nem tartunk tyúkot.
61. Ánya73 (válaszként erre: 60. - Ében11)
2009. máj. 27. 14:33
Nekünk a vízhálozatunkra van felszerelve egy víztisztító berendezés, de én ritkán iszom forralatlan vizet.
60. ében11 (válaszként erre: 59. - Ánya73)
2009. máj. 27. 14:30

nem csak a spórolás, hanem bízott is a saját vízében.

Anyósom is ilyen, saját kútból vízet adott a gyereknek, mert vett egy vízszűrős kancsót és szerinte abban átszűrve nagyon jó a víze!

59. Ánya73 (válaszként erre: 58. - Ében11)
2009. máj. 27. 14:25
Nem semmi min spórolnak az emberek! Komolyan mondom hátborzongató.
2009. máj. 27. 14:19

azért mindig a nértéket kell tartani.

Nekem meg eszembe jutott a kisbaba, aki a kútvíztől meghalt :(

2009. máj. 27. 14:17
Sok-sok hal, rák, kagyló, esetleg békacomb. Ha tehetném csak ezeket enném nap-mint nap. Na jó, jöhet egy kis csirke, kacsa, szalonna is, de csak is házi.
2009. máj. 27. 14:13
igen, néha az E-betűk között alig találni meg a hús szót :)
2009. máj. 27. 14:12
Most olvastam el itt a forumon az "egy hentes döbbenetes vallomása" című topicot. Na ezért veszem a húst a paraszt nénitől és bácsitól. Olvassátok el érdemes, és ugyanakkor megdöbbentő. De ezt azt hiszem akik itt beszélgetünk tudjuk.
54. ében11 (válaszként erre: 49. - Ánya73)
2009. máj. 27. 14:01
azért az apróbetűst el szoktam olvasni és összehasonlítom őket.
53. otis (válaszként erre: 49. - Ánya73)
2009. máj. 27. 14:00
erről van szó!
52. ében11 (válaszként erre: 47. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 13:59
csak segít,most azt hallottam a fogorvostól nem szabad öblíteni és akkor visszaépül a zománc.
51. otis (válaszként erre: 44. - Ánya73)
2009. máj. 27. 13:59
Magyarországon egyedül a Velencei-tónak kiváló a fluortartalma. ha ott laktok a környéken és az ivóvízkészletetek onnan jön, nem karsztvíz, vagy artázi kút, vagy bolti ásványvíz, akkor kijelethetjük, hogy elegendő a fluor. Olyan a fluor, mint a jód. Mikrogrammokban fejezhető ki az igény, de ha nincs, az éppolyan súlyos, mint ha több van.
50. ében11 (válaszként erre: 46. - Ánya73)
2009. máj. 27. 13:56
ezt kezdtem el használni,remélem beválik.
49. Ánya73 (válaszként erre: 47. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 13:55
Így van ezért nem ajánlanak a fogorvosok fogkrémet, nekünk azt tanácsolta a fogorvos, a legolcsóbb fogkefe és fogkrém ugyan úgy megteszi a hatását, ha megfelelően mosod a fogad, mint amiket reklámoznak. Csak az egyik gyártó meg tudja fizetni a reklámot a másik nem.
48. otis (válaszként erre: 41. - Ánya73)
2009. máj. 27. 13:55

Vigyázzatok az orvosokkal! Inkább az önképzés híve vagyok...


Pár éve egy egészségügyi konferencián hangzott el egy (a nevét nem mondom) államtitkár úrtól, aki felém intézte szavait: " ...de hölgyem ez nem szeretetszolgálat, értse meg, ez üzlet... nincs olyan, hogy a betegek érdeke, itt a mi érdekeink vannak, ne tagadjuk...."


NO KOMMENT

47. a9e1c02a7b (válaszként erre: 44. - Ánya73)
2009. máj. 27. 13:53
Én úgy tudom, a fogkrémben is káros a fluor. Nem is tud ily módon beépülni a fogakba. Ez is csak egy reklámfogás.
46. Ánya73 (válaszként erre: 45. - Ében11)
2009. máj. 27. 13:52
Az elmexnek van gyerekeknek való, illetve olyan zseléje, amit csak patikába lehet venni és a fogkrém mellett hetente 1x kell vele megmosni a fogat. Szerintem ezek elég jók, de fő az alaposság nekem ezt tanácsolta a fogorvos.
45. ében11 (válaszként erre: 44. - Ánya73)
2009. máj. 27. 13:50

tudom, átbeszéltem a dokinővel, mert ő se pártolja.

megbeszéltük hogy kevés édesség,cukros innivaló, stb. és rendszeres fogmosás elengendő.azért a fogkrém kiínálaton megint el kellett időznöm, melyiket is?

44. Ánya73 (válaszként erre: 43. - Ében11)
2009. máj. 27. 13:47
Ha adhatok tanácsot ne is add. Ha a viz amit isztok jó minőségű és van benne fluor, meg a fogkrém bőven elég.
43. ében11 (válaszként erre: 41. - Ánya73)
2009. máj. 27. 13:46
van még ilyen tabletta más a neve, a fogzás alatt adtam a babónak, most már nem mert 1 éves kora után elkezdtem fogkrémmel is mosni neki, és úgy gondoltam ez elég.
42. ében11 (válaszként erre: 39. - Otis)
2009. máj. 27. 13:42

Ez is igaz, bár a mi dokinőnk szerencsére nem osztogatja a recepteket.Meg is lepődtem mikor vittem a náthás gyereket és semmit nem adott-tudom más orvos meg felír egy kiló gyógyszert.De remélem a kisbabákkal, kisgyerekekkel inkább a lelkiismeretére hallgat.

A multivitaminokat az ismerős anyukák saját kútfőből vették meg a reklámokból nem az orvos mondta nekik.

41. Ánya73 (válaszként erre: 38. - Ében11)
2009. máj. 27. 13:42
Nem tudom kinek mennyi idősek a gyerekei a lányom 18 éves a fiam 11. A lányomnál úgy gondoltam, hogy jó fogakat szeretnék neki ezért orvos javaslatára elkezdem neki adni a zimafluor nevű tablettát, ezt már csecemő kortól lehetett adni a gyerekeknek. Ezt szedte a fiam is. A bökkenő csak az az egészben, ha a fluort túladagolod a szervezetben nagyobb kárt okoz, mint hasznot. Ez a károsodás nálunk mind a két gyereknél úgy jelentkezett, hogy mind a kettőnél egy-egy fokuk zománchibás lett. A lányomnál polírozással a fogorvos ezt el tudta tüntetni, gyönyörűek a fogai, viszont a fiamánl ez a zománchiba annyira nem csak elszíneződés formájában jelentkezett, hanem a fogzománc alatt a fog szó szerint el kezdet porladni. 2 hete voltam vele a fogorvosnál felépítette az elporlatt hiányt. És ő közölte velem a tényeket, hogy ez a fluor túladagolás okozta mind a két gyereknél a problémát és hogy ez a gyógyer nagyon nagy port kavart, azóta ha jól tudom már be is tiltották és ez is csak egy vitamin volt.
40. a9e1c02a7b (válaszként erre: 39. - Otis)
2009. máj. 27. 13:35
Na, ez meg a másik. Sokaknak érdeke eladni a táplálékkiegészítőket, még többeknek érdeke eladni a gyógyszereket.
39. otis (válaszként erre: 38. - Ében11)
2009. máj. 27. 13:32
Ne felejtsd (tisztelet a kivételnek, akit nem ismerek, bár biztosan létezik valahol egy korrupciómentes falangában), hogy az orvos és a te érdeked más. Te gyógyulni akarsz, ő gyógyítani. A gyógyításért, az elszámolt vényekért kapja a pénzét, nem az egészséges TB-kártyák után. Ha érted, mire gondolok...
38. ében11 (válaszként erre: 35. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 13:29

Lehet, de amióta a kisfiam van kicsit máshogy látom.

Sok a nekik szánt készétel, vitaminokkal.

Igaz adtam neki K-vitamint, D.vitamint amit az orvos felírt,és a megválogatott táplálása mellett nem talált az orvos hiánybetegséget nála,kb. egy éve nem is volt beteg.Viszont azt látom hogy az anyukák szívesen tesznek a napi teába C-vitamin tablettát, vagy itatnak multivitaminos pezsgőtablettát vagy szopogatós vitamint a gyerekeikkel napi rendszereséggel.Én ezt feleslegesnek gondolom, ha a gyerekeknek a mai táplálkozás mellett hiánybetegsége lenne az orvos csak mondaná hogy kell kiegészítés?

2009. máj. 27. 13:27

Persze hogy lehet. Én semmiféle vitamint nem szedek és nem is szoktam beteg lenni. Na de most ezt gyorsan le is kopogtam :-). Az évi egyszeri nátha megvan, de az nem is baj.

Szóval lehet vitaminok nélkül élni a mai világban.

Nem beszélve arról, hogy ezáltal megkíméled a pénztárcád.

36. otis (válaszként erre: 31. - Ánya73)
2009. máj. 27. 13:25

Igen. Én sokszor azon kapam magam ám, hogy mindent akarok. Az erdélyiek egyszerűségét, a törzsi nők felhőtlen gyermeknevelését, Madonna napszemüvegét, egy szép, meghitt családi házat, ahol az összes gyermekem elfér, jó fizetést, kevés munkával :) és sok utazást, meg jó könyveket, és időt, időt, időt mindenre... :)))

Az erdélyieknek van idejük. Ezt az életmódot élik. De nem hinném, hogy repkednek Mallorca-ra, és a C&A-ba járnak kismamaruhát vásárolni.

35. a9e1c02a7b (válaszként erre: 34. - Ében11)
2009. máj. 27. 13:21

Ez egyértelmű. Én sem veszek szintetikus vitaminokkal telenyomott cuccokat. Előnyben részesítem a zöldségeket, gyümölcsöket, gabonákat, természetes, egyszerű táplálékokat. Szoktam csíráztatni, kenyeret sütni, nem nagyon veszek felvágottakat, virsliket, készételeket pedig soha.


Én csak azt mondom, nem biztos, hogy fedezni tudjuk a vitaminszükségletünket még akkor sem, ha nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt eszünk. Nem vagyok Lenkei Gábor szószólója (sőt, a vitaminjait messze elkerülöm, szintetikusak), de azért a könyvében a lényeget elég jól megragadta: kivesszük a földből a jót, s visszajuttatjuk a szennyet. No, ezek után mit várunk még tőle? Mit akarunk még kivenni belőle?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook