Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted ha valaki nagyon akar, akkor talál munkát? fórum

Szerinted ha valaki nagyon akar, akkor talál munkát? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
43. pista55 (válaszként erre: 41. - 55a05b8a19)
2012. aug. 5. 21:32

Szia!

Engem érdekel az illető neve és a levél is.

42. 55a05b8a19 (válaszként erre: 40. - Pista55)
2012. aug. 5. 21:31
üdv,sajnos igazad van,de elvárják,sőt ha nemtetszik akkor ott topog másik 30 mert élni kell,pár perce irtam egy tanulságos hozzászolást,ha gondolod,olvasd el.
2012. aug. 5. 21:29
üdv.mindenkinek.ugytünik többségben mindenki osztja az észt,azokra gondolok akiknek sikerült munkát találni,sajnos nagyon sokan akarnak dolgozni,és nagyon sokan el is vállalnak bármilyen munkát,pl.én is.vesztemre,itt a hoxán ugyan a németországban élö magyarok oldalán kértem belépési engedélyt,mert oda csak ugy lehet,vagy beenged az illetö,vagy nem,nos,megismerkedtünk egy trixi becenevü növel,levelek jöttek mentek,majd mivel jöttek haza,igy személyessen is találkoztunk,ujjabb levelek,nem hazudok,máig megvannak a levelezéseink,igerék hogy segitenek,hogy kint dolgozhassak,segitenek munkát találni,nem szaporitom a sorokat,most voltam kint,pont egy hét,és már itthon is voltam,jotanács mindenkinek aki olyan magyartol vár bármilyen apró segitséget,az nagyon ráfizet,bocsánat azoktol akiknek nem inge,nevegye magára,külföldön a magyar a magyarnak farkasa,az hogy segit,az csak duma,sőt lehúz amivel csak tud,és a végén még teleszel a hibás mindenben,elmond mindennek,aminek csak tud,én jol megjártam velük,de remélem hogy a sorskeze utoléri,sőt,kivánom hogy igy legyen,olyan levelet irt nekem a hoxán,mert ugye szembe nem merte ezt megtenni,hogy amikor olvastam majdnem elájultam,persze a klubbtagságból kiléptetett,akkor láttam hogy hány és hány emberrel tette meg ugyanezt,én a levelét kinyomtatom,és ahol lehet közzéfogom tenni,legyen ez mindenkinek intőpélda,ha külföldön szeretnél dolgozni,mert itt valóban nagyon nehéz,pláne annak aki mint én is már nem 20 éves,mindenki sajátmaga keressem lehetöséget,és inkább vegyen igénybe munkaközvetitöt,még akkor is ha az kap a munkabéredből,a magyartol aki kint él nevárj semmilyen segitséget,mert nagyon ráfizetsz vele,akit esetleg érdekel az illetö neve,irjon priviben,szivessen kiadom az illetöt,megérdemli.mindenkinek sok szerencsét kivánok.
40. pista55 (válaszként erre: 38. - CILUSKA)
2012. aug. 5. 21:17
Azt azért ne várja senki, hogy valaki majd a minimálbér töredékéért dolgozik! A minimálbér is nagyon kevés és ha mindenki elvállalna bármit kevesebbért is, annyit is fizetnének azután.
2012. aug. 5. 20:35
8 hónapja vagyok munkanélküli,higgyétek el bármit elvállalnék.Igaz,ha van valahol valami ismerős,aki pont dolgozik és ő tud valami üresedést szól neked,akkor talán.Igaz nekem így se sikerült.Az ismerősöm velem szeretet volna dolgozni,a nagyfőnöknek másvolt az elképzelése.És igazából nincs munka.
2012. aug. 5. 20:10

Valamilyen munkát előbb-utóbb lehet találni.

Valószínüleg nem olyat, amilyet szeretnénk, és sokkal kevesebbet fizetnek, mint amennyit szeretnénk.

Sok embertől hallom, hogy "ennyi pénzért, ezt a munkát én nem vállalom el, inkább otthon maradok!".

Én az utóbbi években - kényszerből - nem mindig azt csináltam, amit szerettem volna, és sokszor a minimálbér töredékéért...

37. Lencsy (válaszként erre: 36. - Mmacus)
2012. aug. 5. 19:57
Szerencséd volt és biztosan a szakmád is olyan amiben hamar el tudtál helyezkedni :) Nálam a legnagyobb gondot az okozza, hogy képtelen vagyok a szakmámban dolgozni egészségügyi probléma miatt ..bár nevezzük inkább lelkinek ..és mást találni csak úgy képesítés nélkül nagyon nehéz !
36. mmacus (válaszként erre: 30. - Lencsy)
2012. aug. 5. 19:51
Igen, ez tényleg túlzás. De amikor én megtudtam, hogy baj van, először kétségbeestem, aztán leültem, fogtam a telefonomat és sorban mindenkit felhívtam, elmondtam, mi a gondom, mindenképpen dolgozni akarok. Volt olyan is benne, akit máig sem tudom, hogy mertem felhívni... De végül egy hét alatt sikerült. Hétfőn tudtam meg, hogy megszűnt az állásom, pénteken már volt új.
2012. aug. 5. 19:49
Az is kérdés, mennyire vagy képes leadni az elvárásaidból.
2012. aug. 5. 19:47
Nem tudom. Saját és szűk környezet béli tapasztalat, hogy igen. Máshol meg azt hallom, hogy nem.
2012. aug. 5. 19:46
Nem! :((
2012. aug. 5. 19:39
nem :(
31. Bcicus (válaszként erre: 1. - 3f1b57f571)
2012. aug. 5. 19:33
Igen
30. Lencsy
2012. aug. 5. 19:29
Attól , hogy valaki akar még koránt sem biztos hogy talál ! 6 helyen van ott az önéletrajzom és egy hely sem méltatott még arra sem eddig, hogy azt mondja "köszi ,de nem " ! Megoldás ? Kopogjunk be minden egyes gyárba, üzletbe , iskolába, óvodába , szállodába stb ...hmm ..szerintem ez azért nem ilyen egyszerű !
2012. aug. 5. 17:18
Aki akar az talál!
2012. aug. 5. 17:10
Igen, hogy mennyi időn belül persze az más kérdés.
2012. aug. 5. 17:07

Igen, viszont ha mindenki nagyon akarna, akkor sem lenne jobb. Szerencsére nem mindenki akar nagyon, ezért jut annak aki akar.

Bár lehet hogy felvirágozna az ország...

2012. aug. 5. 16:52
Én is annyit tudok elmondani, hogy ne úgy keress állást, hogy reggelente felcsapod az újságot, megnézel a neten álláskereső portálokat, aztán sóhajtozol, hogy megint semmi... Utána kell menni, én is olyat találtam, ami nem volt meghirdetve. Vagyis később meg lett (mert több embert is felvettek), de akkor már nekem rég biztosítva volt a helyem, mivel előtte fél évvel (!) jól megzaklattam őket az önéletrajzommal és azután párszor, hogy mivan... :D
2012. aug. 5. 14:10
IGEN!
24. mmacus (válaszként erre: 21. - 3f1b57f571)
2012. aug. 5. 14:05
Igen. Közgazdász diplomám és mérlegképesen van, pénzügyi főelőadó lettem.
23. timycat (válaszként erre: 1. - 3f1b57f571)
2012. aug. 5. 14:00

IGEN!


Csak változott a világ, nagyon utána kell menni a munkának, nem szabad várni a sültgalambot!

Az nem munkakeresés, hogy csak az újságot, netet böngészed. Minden ismerőst, alig ismerőst pofátlanul be kell vetni. A fejvadászokat is meg kell kerülni, ahol csak lehet. Célozd be merre akarsz elindulni, és nézz utána az adott területtel foglalkozó cégeknek, mert vannak "rejtett" állások, amik csak az adott cég honlapján jelennek meg, álláskeresési portálokon nem és a google sem dobja ki őket, pedig vannak és pont mivel "rejtettek" kevesen találnak rájuk, így nő az esélyed. Az önéletrajzban pedig el kell rugaszkodni a sablonoktól, az önéletrajz egy reklám, úgy kell összeállítani, hogy lejöjjön belőle a kreatívságod, a céljaid, határozottságod és emlékezetes legyen, ne lehessen csak úgy 3 mp alatt félretenni.

Ez tudom nagyon nem egyszerű. Ajánlhatom neked a gerilla-módszert, "gerilla önéletrajz"-ot írd be a keresőbe. Az ajánlott anyagot én sem vettem meg, de az ingyenes tanácsok is nagyon sokat segítenek.


Sok sikert kívánok neked!

22. pista55 (válaszként erre: 20. - 3f1b57f571)
2012. aug. 5. 13:53
Ez a mai valóság sajnos.
21. 3f1b57f571 (válaszként erre: 19. - Mmacus)
2012. aug. 5. 13:51
Végzettségednek megfelelő munkát találtál???
2012. aug. 5. 13:50

Köszönöm a válaszokat!

Nem nagyon biztattatok meg :(

19. mmacus
2012. aug. 5. 13:50

Azért, bármilyen nehéz is, de ha valaki nagyon akar és hajlandó kompromisszumot is kötni, szerintem talál.

Én ötvenhez közel, tavaly nyáron egy héten belül találtam. Igaz, be kell járnom, 72 km naponta, de vagy ez, vagy siránkozhatnék itthon azóta is.

18. pista55 (válaszként erre: 17. - Lara1984)
2012. aug. 5. 13:48
Mindenkinek nem is lehet, mert akkor ugyanott lennénk mint ha senkinek nem lenne.
17. Lara1984 (válaszként erre: 14. - Pista55)
2012. aug. 5. 13:45

Hát igen, a protekció...

Nem igazán müködik, ha az adott országban egy szál ismeröse sincs az embernek!...

16. 9d7907a17a (válaszként erre: 15. - 9d7907a17a)
2012. aug. 5. 13:44
* NEM önhibámból
15. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - 3f1b57f571)
2012. aug. 5. 13:43

Több mint egy éve keresek állást. Már akkor kezdtem amikor megtudtam, hogy két hónappal később megszűnik a munkhelyem. Nem először jártam így, hogy önhibámból kerültem utcára és eddig mindig lett állásom, a legtöbb amit otthon töltöttem egy hónap volt. De most nem megy.


Ahova a diplomámmal (egészségturisztikai közgazdász) jelentkeztem és behívtak állásinterjúra, ott megmondták, hogy azért nem vesznek fel, mert abban a korban vagyok, pár éves házasként, amikor a nők szülni szoktak, így nem kockáztatnak.

A középiskolai végzettségemmel (vendéglátós) azért nem alkalmaznak, mert 33évesn szerintük öreg vagyok.

Az egyéb területen (pénzügyi tervezés) szerzett tapasztalatommal a válság miatt nem tudok elhelyezkedni.

A családi vállalkozásunk darabjaira esett nevelőapám halála miatt, mert a fia, aki nem dolgozott soha egyik egységben sem örökölte a felét és most sem hajlandó semmit csinálni, ezért az egyik üzlet bezárt és a mai napig üres, mert nem tudja eladni, de az sem tetszett neki, hogy én vigyem. A másik üzlet az édesanyámnak ad megélhetést és a csökkenő kereslet miatt egyedül is bírja.

MLM-ből van jövedelmünk ami fedezi a megélhetésünket, de a rendszeres munka és a szakmám hiányzik.

Ez egyébként egy megyeszékhely/megyei jogú város dél-nyugaton.

14. pista55 (válaszként erre: 13. - Lara1984)
2012. aug. 5. 13:42
Ott vagy mezőgazdasági alkalmi munka jöhet számításba, vagy eljárni a legközelebbi városba dolgozni, ha van munka, de ott sem nagyon van csak keveseknek protekcióval.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook