Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted ha valaki nagyon akar, akkor talál munkát? fórum

Szerinted ha valaki nagyon akar, akkor talál munkát? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
103. Lencsy (válaszként erre: 99. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 6. 13:50
Amit leírtam sajnos személyes tapasztalat ! 3 gyermekem van , nem túl kicsik, de ahhoz igen, hogy órákra bezárjam őket ! A munkáltatót nem érdekli hogy oldom meg ..ha túlóra van túl óra van !!! Én meg vagyok annyira aggódó szülő, hogy nem fogok 3 ekkora gyereket 4-5 órára tök egyedül magára hagyni . Amúgy rengeteg ismerősöm panaszkodik hasonló helyzetről ..nem igazán van " család-gyermekbarát" munkahely ! Nem tolerálják a táppénzt és a " bocs nem tudok túlórázni" dolgokat .
102. f64f0d9a69 (válaszként erre: 95. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 6. 13:49

Ez a támogatás egy aljas dolog.

Diszkrimináció.

Mint a közmunka.

Kirugdossák a régebbi dolgozókat és feltöltik azokkal, akiket támogat az állam.

Ettől még nem lesz több munkahely, csak helyet cserélnek az emberek. :((

És persze egyre kevesebb bérért dolgozhatnak.

Megérkeztünk tündérországba...

101. pista55 (válaszként erre: 93. - F64f0d9a69)
2012. aug. 6. 13:44
Munkahely viszont lehet, hogy nincs 20 ezer.
100. f64f0d9a69 (válaszként erre: 94. - Lencsy)
2012. aug. 6. 13:44

:(

Nagy valószínűséggel!

Sok megbízhatatlan hirdetés van.

Az egész úgy rossz, ahogy van.

Nem tudom máshol hogy hirdetnek, találnak állást, de gyanítom más módszereket alkalmaznak.

99. cirmoscicajaj (válaszként erre: 98. - Lencsy)
2012. aug. 6. 13:43
nekem még gyermekem sincs,és be írtam az önéletrajzba,h egyellőre nem is akarok.vörös aláhúzott betűkkel. :)))))))))
98. Lencsy (válaszként erre: 81. - Pista55)
2012. aug. 6. 13:42

Ez tökéletesen igaz !

Ismerek olyan helyet ahol az az első kérdés , hány gyermek van és mekkorák , majd a következő ...és tud rájuk vigyázni valaki, ha önnek 12-14 óráznia kell ? Pffff....Ergo egy 3 gyermekes anyuka akinek a férje váltott műszakban jár a nagyik meg 100 kilóméterre laknak elmehet a sunyiba !

2012. aug. 6. 13:41
Szerintem iserettséggel hamarabb talál valaki munkát mint ha csak a hirdetésekre támaszkodna!!!!!!!!!
2012. aug. 6. 13:41
Igen, előbb-utóbb fog találni.
95. cirmoscicajaj (válaszként erre: 63. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 13:39
köszi,h leírtad,el sem hiszed,h ez nekem mekkora segítség.Mindig csak beírtam a "kötelező dolgokat"(személyes adatok,végzetttség stb)Még esetleg arra szeetném tudni a választ,h ha behívnak interjúra mit tegyek az idegesség ellen.Annyira zavarban vagyok,h elfelejtek mindent,pl.hogy,hol,mennyit dolgooztam,v,hogy mikor végeztem a sulival.alig merek megszólalni.A másik,dolog,h adtam önéletrajzot,végzettségemnek megfelelő volt,a hölggyel is jót beszélgettem.Úgy tűnt minden rendben lesz,de mégsem engem vettek fel,hanem egy kisgyermekes anyukát.nem tudom miért lehet.Talán a támogatás miatt?az nekem is van!!!tudom,h ez nagyon ciki,de nem tudom mit tegyek ez ellen.
94. Lencsy (válaszként erre: 88. - F64f0d9a69)
2012. aug. 6. 13:37

A neten hirdeti a cég hogy milyen munkakörre kiket keresnek ..felhívom telefonon, hogy egyáltalán be van e már töltve vagy van esélyem ? Válasz : "nincs betöltve sőt ön az egyetlen jelentkező , gyorsan készítsen egy önéletrajzot és küldje el e-mailben" !

Elküldtem ...

Egy hónapja várom a választ , gyanítom hiába !

93. f64f0d9a69 (válaszként erre: 91. - Pista55)
2012. aug. 6. 13:35

Az még nagyobb baj, hogy a munkakeresők száma 1 millió körül lehet.

Nagyon sokan már régóta semmiféle nyilvántartásban sem szerepelnek.

Körülöttünk sorra bezártak a kis üzletek, szolgáltatók is.

92. Lencsy (válaszként erre: 54. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 13:33
6 helyen, mert 6 állás volt meghirdetve !
2012. aug. 6. 13:29
Azt is megállapíthatjuk, hogy hiába minden ha van 10 ezer munkahely összesen és van 500 ezer munkakereső. Lehet, hogy valaki ügyesebb vagy képzettebb és ő talál munkát, de 490 ezer semmiképp.
90. f64f0d9a69 (válaszként erre: 89. - Michelle.r)
2012. aug. 6. 13:23

Persze ez is benne van.

Ebből is látni, nem az emberek lusták és szeretnének dolgozni.

Mondjuk a hirdetést nem árt alaposan elolvasni.

A munkahely teremtés feltételei nagyon rosszak.

Szaporodik is a fekete munka és a zsebbe-fizetés.

Vajon jó ha ilyenbe kényszerítik az embereket? :((

89. michelle.r (válaszként erre: 88. - F64f0d9a69)
2012. aug. 6. 13:14

Szerintem részben az okozza, hogy az álláskeresők is lőnek mindenre, ami mozog.

Pont a minap említett barátnőm mesélte ma reggel, hogy levitt magával a nyaralásra egy kupac beérkezett önéletrajzot.


Látszott, hogy végig sem olvasták a kiírást, véletlenül egy egészen jól megszerkesztett hirdetést sikerült feladniuk.


600 e-mail érkezett, kb. ötven felel meg annak, amit elvárnak. Ez azt jelenti, hogy kb. 550-en fognak szentségelni, hogy a kötsög cég miért nem jelentkezik :/.

88. f64f0d9a69 (válaszként erre: 30. - Lencsy)
2012. aug. 6. 13:11

6 helyen az önéletrajz...

Nekem több ismerősöm van, aki már vagy 200 helyre küldte el...

Én is mindig sok helyre jelentkeztem, de legtöbbször nem is válaszoltak.

A munkáltatóknak is elszállt már az agya...

Régen arra voltak kíváncsiak, megtudja-e az ember csinálni a munkát vagy sem és aki meg tudta, azt felvették. Mi értelme annyi embert megmozgatni?

Persze akkor nem lenne nekik sem munkájuk. Ami ebben az országban van az siralmas. Szörnyű.

Munka pedig alig akad.Ismerős vagy szerencse kell hozzá.

87. tücsimücsi (válaszként erre: 78. - Sanka02)
2012. aug. 6. 12:39
Ha kémiatanár lennél , válogathatnál, mert abból jócskán hiány van állítólag.
86. spinneli (válaszként erre: 85. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 10:54
Reménytelennek én sem, de azt aláírom, hogy most nagyobb erőforrásokat kell megmozgatni, hogy valaki állást találjon...1 év munkanélküliségen túl, én egy bizonyos időn túl mondjuk bevállalnám az ingázást, illetve a helyváltoztatást is.
85. 04d410066e (válaszként erre: 84. - Spinneli)
2012. aug. 6. 10:48
Igen, tényleg így van. 21 voltam, mikor ideköltöztem bp-re. 3 hónap alatt 3 állást találtam, a 3. már klassz volt, így ott maradtam egy időre. :) Talán akkor még kicsit jobb volt a helyzet, de semmiképp sem nevezném a mostanit reménytelennek.
84. spinneli (válaszként erre: 83. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 10:46
Bp-n két hét alatt találtam munkát, pályakezdőként-2 helyre is felvettek volna, és én sem ismertem senkit...de jó volt az önéletrajzom, és sok helyre elküldtem.
83. 04d410066e (válaszként erre: 77. - Virus2008)
2012. aug. 6. 10:24

Vannak olyan "belterjes" szakmák, ahova valóban csak ismeretség után lehet bekerülni. De nem is ismeretségnek nevezném, hanem inkább kiterjedt kapcsolatrendszernek. Amikor ideköltöztem bp-re, nekem ilyen nem volt semennyire, tehát maradt az ismeretség-nélküli Nem azt akartam írni, hogy ilyen nincs. De jobb, ha tudjátok, akinek nincs ismeretsége, az is találhat állást.

A kiegeszítésben totál igazad van.

82. spinneli (válaszként erre: 81. - Pista55)
2012. aug. 6. 10:11

Persze, de azért leírni sem kell magunkat.

:)

2012. aug. 6. 10:09
Abban azt hiszem egyet érthetünk, hogy nem mindenkinek, nem mindenhol és nem mindig ugyanazok az esélyei.
80. spinneli (válaszként erre: 74. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 10:09

Mert ha leépítés, vagy bármilyen önhibán kívül történt dolog miatt váltatok meg egymástól, érdemes utánanézni, nem-e újra van felvétel, ha igen esélyesebb, hogy olyat vesznek fel, akit már ismernek, illetve aki szintén ismeri az ottani munkamenetet...


Az ismerősöket felkeresni az elsődleges az álláskeresésnél, szerintem.

2012. aug. 6. 10:01
A fiam 2 év után (2 diplomával) most talált munkát.
2012. aug. 6. 09:59

Én is hónapokig kerestem munkát. Egyik helyről kilincseltem a másikra.

Magyar-német szakos tanári diplomám van, és tb- bérühgyi szakelőadó is vagyok.

Az egyetlen állás amit felkínáltak idősek gondozása volt. Azonnal elfogadtam. Bár sokat jelent az is hogy szivesen csinálom, szeretem az öregeket.

Most a munkahely beiratott egy másoddiplomás képzésre, fizetik, és talán majd ezzel előrébb léphetek.

Ezzel azt akartam írni, hogy nem biztos, hogy rosszabbul járok egy alacsonyabb végzettségű állás elfogadásával.

77. virus2008 (válaszként erre: 63. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 09:59

Én vitatkoznék, hogy igenis belső ismeretségben lehet jó állást szerezni.


Az én szakmámban 70%-át így veszik fel az embereknek, mert sokkal jobban bíznak egy olyan emberben akinek ismerik a képességeit.


Ráadásul úgy tudom, hogy a cégek így is úgyis meghírdetik, viszont belső embert vesznek fel, közben mki tolja be neten az önéletrajzát a semmiért!


Ráadásul a hr is a havert részesíti előnyben.


Egyetértek a felsorolt dolgokkal amiket írtál, bár kiegészíteném annyival:


- hogy nem szabad panaszkodni egy önéletrajzban

- nem szidjuk a régi főnököt, és munkatársakat

- betegeskedésről szintén nem írunk

- és ciki kérdéseken az interjún nem sértődünk meg

- és igen igazat mondunk!!!!!

76. pista55 (válaszként erre: 73. - Virus2008)
2012. aug. 6. 09:58

"Először is milyen munkát keres valaki, mert ha bármit elvállal módon keres, akkor tuti, hogy talál. Ami éppenséggel nem jó megoldás."


Igaz lehet ha hajlandó elköltözni is onnan ahol most él, de ez azért nem minden esetben olyan egyszerű.

75. Sanka02 (válaszként erre: 63. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 09:52
Nagyon szépen összegyűjtötted, és minden benne van.
74. 04d410066e (válaszként erre: 72. - Spinneli)
2012. aug. 6. 09:52

Köszi. :) Diplomásoknak valóban érdemes fejvadászoknál is próbálkozni.

A régi munkahelyeket miért keresnéd?

Ami kimaradt talán, hogy azért az ismerősöknek is érdemes írni, hogy állást keresel. Bár tapasztalataim szerint sok segítséget ne várjon az ember, de bármi megtörténhet. Egy próbát azért megér.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook