Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretném visszakapni a párom fórum

Szeretném visszakapni a párom (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jún. 18. 13:35

Legyetek kedvesek nem elitélni, és nem kioktatni. Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni, esetleg tanácsokat, amiket vagy megfogadok, vagy nem.

Szóval a szituáció az, hogy 5 éve vagyok együtt a párommal (aki most Ex). Ő német, én magyar. Tavaly augusztusig távkapcsolatban éltünk, ahol volt minden évben 1-2 hónap amikor rendesen együtt éltünk, a többi időszakban 2-3 havonta találkoztunk. Nagyon nehéz volt, de túléltük. Én egyetemre jártam, ő dolgozott. Tavaly augusztusban kiköltöztem hozzá, ami megfontolt döntés volt, ő is ezt szerette volna.

Mivel 1 fizetésből nem tudtunk volna megélni, ezért munkát kerestem. Kaptam 2-t is, plusz ez mellett szakdolgozatot kellett írnom. A kapcsolatot színesíti 2 nagytestű kutya is, akik nagyon sok foglalkozást igényelnek.

Szóval én is, ő is rengeteget dolgoztunk, plusz házimunka, kutyák. Neki nagy álma volt, hogy saját céget alapítson (mezőgazdaság), ami persze sok extra munkával jár, kb soha nem volt otthon. Elhidegültünk egymástól, és akkor jött a 3.fél, aki idénymunkásként jött Németországba, és kihasználva a kapcsolatunk gyengeségeit becserkészte a párom.

Ezt a félrelépést csak 5 héttel később közölte velem. Szerette volna megmenteni a kapcsolatunkat, de nem tudott tükörbe nézni, és csak kínzott ezzel engem is, és magát is. 3 hete hazajöttem Magyarországra, tegnap leállamvizsgáztam, megszereztem a diplomám, és most vissza kell mennem. Mivel nincs elég pénzem, ezért hozzá kell vissza mennem (mivel az én lakásom is). Ő ezt még nem tudja. Szóval szeretnék még a lakásban élni(ami elég nagy ahhoz, hogy ne igazán kelljen találkoznunk.) körülbelül 2-3 hónapig. Tudom, hogy nagyon nehéz lesz, de szeretném, ha ebben az időszakban újra belém szeretne. Tudom, hogy szeret még, de már nem mondja. Ezt onnan tudom, hogy nagyon nehezen engedett el, többet sírt az elmúlt hetekben, mint én. Csak sajnos ő ezt nem vallja be senkinek. Vannak barátai, de velük nem beszél ezekről, szóval magában tartja ezeket a dolgokat, és csak rosszabb lesz, és befordultabb ezáltal, ami nem segít abban, hogy visszakapjam. A történetet fűszerezi, hogy az idénymunkás nő visszatért, amíg én itthon voltam, szóval nem tudom, hogy mi történik köztük. Viszont a nő egyszer el fog menni.

Tudom nagyon kusza, próbáltam a legrövidebb verziót leírni, és összefoglalni.

Nem kérek kioktatást, nem vagyok buta ember, és naív sem, hiszen tudom, hogy mik voltak a problémák. Nem csak őket hibáztatom a félrelépésért, tudom, hogy nekem is van benne hibám. Még mindig nagyon szeretem, 5 év után is (úgy, hogy amikor meglátom ott vannak a kis pillangók a gyomorban).

Gondolom hasonló történet nem lesz, de lehet vannak itt olyanok, akik meg tudják osztani a gondolataikat, és tapasztalataikat.

Még annyit, hogy ha látom, hogy végül tényleg semmi esély, vagy még több idő kell neki, akkor otthagyom teljesen, ami azt jelenti, hogy akkor feladom, de addig amíg az az érzésem, hogy szeret, és megmenthetem valamikor, addig küzdök érte.

Köszönöm a válaszokat :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook