Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeretném tudni, hogy az Elevit mellé lehet-e magnéziumot szedni? fórum

Szeretném tudni, hogy az Elevit mellé lehet-e magnéziumot szedni? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. nina89
2009. jún. 6. 17:22
igazad van! úgy döntöttem, hogy szedek most csak elevitet, meg kalciumot a fogak miatt (azokat nagyon féltem) :) aztán szülés után majd megkérdem, mit ajánlanak :)
2009. jún. 6. 17:22
:D
16. nina89 (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. jún. 6. 17:20
Nem vagyok én olyan ijedős fajta :) Leheveredek én bárhová, ahol éppen elkap a keményedés :D ... Néha a kisapapát is elkapja, de ő is jól tudja kezelni a helyztetet :D:D:D (nekem szex után kimondottan nem szokott jelentkezni a tünet, szóval szerintem azok az aprócska összehúzódások csak jót tesznek a méhemnek) :)
15. ében11 (válaszként erre: 1. - Nina89)
2009. jún. 6. 17:17

túl sok vitaminnal vigyázz, nekem ezt a gyógyszerész mondta-egy terhes vitamin ha rendesen eszel elég kell hogy legyen!

és én tényleg azt gondolom, hogy minnél jobban nő a pocid annál többször lesz keményedés, mert gyakorol a méhed, próbálj meg lazítani és sokat pihenni és nyugodtan viselni ezeket a "tüneteket" ezért hívják másállapotnak.

14. ében11 (válaszként erre: 13. - Roncsika)
2009. jún. 6. 14:54

:) csak semmi izgulás!

Én nem szedtem vitamint,a folsavról úgy hallottam az első pár hétben kell a babának.

Meg a sok vitamintól kicsivel nagyobbak lesznek a babák :) nekem a dokinő nem erőltette, amúgy rendben voltam, tudtam enni rendesen és vashiányom sem volt!

2009. jún. 6. 14:43

Sziasztok, nekem is kellett elevitet szednem de, nekem a gravidval együtt. Az új dokim kifejezetten nem ajánlotta ezek szedését, ő a FEMIBION-t javasolta, mert azt mondta, a legújabb kutatások alapján csak kevés nő szervezete képes beépíteni a folsavat, de ebben a készítményben van egy metafolin nevű anyag ami a beépülését segíti.


Persze ha belegondolunk az anyukáinknak nem voltak terhes vitaminjai, és mégis egészségesek lettünk. Persze az én anyukámnak (Ő 6 gyereket szült) a kálcium elvonástól kihullottak a fogai, és a csontjai is nagyon gyengék lettek (oszteoporózis) már 50 éves korára.


Nekem még nincsen pocaklakóm, mi most kezdtük a lombik programot. : ))

2009. jún. 6. 14:24
Nekem nem kellett semmilyen vitamint szednem. Másoknak kifejezetten mondták, hogy szedjék! Én olyan 5-6 hónaposan szedtem a Magne B6-ot amikor éreztem, hogy kicsit keményedik a hasam, de egyébként máskor nem szedtem! Egészséges kisfiúnk született a 37. hétre, 2950 grammal és 52 cm-el. Már 2 éves múlt márciusban! :-)
2009. jún. 6. 13:36
:) nekem is volt, nem kell megijedni, ha minden rendben van(méhszáj stb) ez is velejárója a pockosságnak, valaki jobban észreveszi.Ilyenkor pihenj, állj meg egy kicsit!Nálam szex után is volt :)
10. nina89 (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. jún. 6. 13:32
Hát bizony érzem, hogy takaritás közben néha le kell üljek, mert nagyon elnehezedik a hasam, és kőkemény tud lenni, mintha szét akarna pattanni. A méhem nyomja kifelé a köldökömet, minden ruhán át látszik :))
9. nina89 (válaszként erre: 7. - Nikó81)
2009. jún. 6. 13:30
Köszi, köszi a jókivánságokat! én is néztem a Tiédet, és pont arra gondoltam, hogy ennyi idősen született a kisfiad, mint most én vagyok. Mi is Fütyköst várunk :)) A legjobbakat kivánom Nektek, és mihamarabbi gyermekáldást! Mondjuk egy kishugit a fiadnak :)))
2009. jún. 6. 13:24
kérdezd meg a dokidat, de ahogy telik az idő egyre többet fog keményedni meg jobban is észrevehetőek.Nekem ha sokat ültem vagy elnyomta a ruha akkor is keményedett...ne aggódj miatta, gyakorol a méh(szülésre).
7. Nikó81 (válaszként erre: 6. - Nina89)
2009. jún. 6. 13:24

Szívesen remélem tudtunk segíteni!


Ja megnéztem az adatlapod, nagyon szép vagy! :-)


Én is 20 voltam mikor született a fiam!

Sok boldogságot Nektek!

2009. jún. 6. 13:21
köszi a válaszokat lányok :)
2009. jún. 6. 13:19
megkérdezem majd a dokit is hétfőn, de ahogy nézem, annyira nem más az összetétele az elevitnek sem, mint a maternának, az egyes vitaminadagok is azonosak, szóval remélem szedhetem tovább a csodaszereimet :D
4. Nikó81 (válaszként erre: 3. - 867f9adc74)
2009. jún. 6. 13:18

Igen én is együtt szedtem..

De igaza van Judye-nak kérdezd meg a dokit az a biztos!

3. 867f9adc74 (válaszként erre: 1. - Nina89)
2009. jún. 6. 13:15

Szerintem legjobb lenne a dokidat kérdezni.

Én annak idején egyszerre szedtem az elevitet és a magneB6-ot,de orvosi utasítás szerint.

2009. jún. 6. 13:14

Szia!

Igen lehet! :-)

2009. jún. 6. 13:13
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a zElevit mellé lehet-e magnéziumot szedni. ELőtte centrum maternát szedtem, mellé kalciumot (a fogaim miatt), magnéziumot (nem keményedett a pocakom) és D3 vitamint. Most egy hónapig elevitet szedek, de olvasom a leirásán, hogy nem ajánlott más magnéziumot tartalmazó készitményekkel egyidőben szedni, viszont érzem, hogy hiányzik nekem a magnézium, mert állandóan bekeményedik a hasam :S Mit csináljak szerintetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook