Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen feltételei vannak a CSOK igénylésének? fórum

Milyen feltételei vannak a CSOK igénylésének? (tudásbázis kérdés)


16. Chrissy77 (válaszként erre: 15. - Zoé5)
2018. aug. 25. 19:17

Ezt tapasztaltam pár napja. Bementem egy pár bankba bővítéssel kapcsolatban. Az egyikben felvilágosítottak, hogy igényelhetem a CSOK különbözetet, ami 1.250.000 a mi esetünkben (korábban 3 gyerekre vettük fel, most 4re tudjuk). A saját bankunkba határozottan, többszöri felszólítás után is ragaszkodott a 400.000 ft-hoz. Már pedig ennél többet nem adnak, csak akkor ha másik házat veszünk.

Pedig bővítésre is adnak, ebben biztos vagyok.

15. Zoé5 (válaszként erre: 14. - Monyó85)
2018. aug. 25. 00:02
Szerintem gond lehet... Bár már lehet, hogy késő a válasz. Az az érzésem, hogy minnél kevesebb embernek kelljen adni Csokot😞
2018. júl. 17. 14:36

Sziasztok!

Kisfiam ideiglenes lakcíme egy másik város ( ovi miatt), mint a mi allandó lakcímünk. Az állandó mindegyikünknek ugyanaz.

Ez problémát jelenthet CSOK igénylésnél?

13. Zoé5
2018. júl. 7. 18:10

Köszönöm mindenkinek!

Budapest Bankból szeretnénk hitelt és CSOK-ot is.Már beadtuk az igénylésünk és egy elő döntésre vagy mire vártunk, hogy megkapjuk-e vagy nem.Elvileg visszaszóltak, hogy megkapjuk csak nem szeretnék pofára esni.Én már csak azt hiszem el amit látok!!! Köszönöm azért mindenkinek!Meglátjuk mi lesz...

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Kondygirl)
2018. júl. 6. 18:39

Igen, de hiába lenne tapasztalatom az egyik bankba, ha a fórumindító meg csak egy másikba tud menni.

Ezért javaslom azt, hogy menjen be a bankba és ott elmondják.

Ha már csak azt nézzük, hogy egyes bankok önerőnek tekintik a CSOK-ot, míg a másik nem, akkor már megéri a saját bankunknál érdeklődni, nem?

Tehát, nem azt kell erősíteni a fórumindítóba, hogy itt gyűjtsön tapasztalatot, hanem azt, hogy járjon utána a megfelelő helyen.


Remélem érthető vagyok.

Bankos vagyok és ennek ellenére nem sorolnám fel a feltételeket, hiszen ez az én bankomban van így. Az alapokat meg elolvashatja a kapcsolódó jogszabályban.

11. kondygirl (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. júl. 6. 13:44
Lehet reggel volt. :)(nekem) Szóval a lényeg, bemész a bankba, elmondják mi kell és belevágsz, kiderül, hogy egy csomó más is kell még, amivel a bankfiók vezető sincs tisztában. A FI sztem saját tapasztalatot vár, ami mint írod neked nincs a témában.
10. Chrissy77 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2018. júl. 6. 08:06

Még annyit tennék hozzá, hogy mi az otp.nél igényeltük, még 2015 július vége vagy augusztus ldgeleje... egészen pontosan azt nem tudom, de augusztus 19.én már megkapta az eladó a pénzt. 21.én már költöztünk.

Egyébként ott is tapasztalatlanok.

9. Chrissy77 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2018. júl. 6. 07:59

A hasznos alapterület is sokat számít. Használt házat vettünk, akkor még nem számított bele a kazánház. Ha jól tudom azóta már számít. A beltéri lépcső sem számít. És a fürdőszobát sem számítják akkorának mint amekkora valójában.

Mi 500ezer ft.tól estünk el emiatt. A 2M.ból...

8. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. júl. 6. 07:52

A 3. hsz-ben én is azért írtam, hogy ő maga nézze meg, melyik bank, milyen külön feltételeket szab, hiszen hiába ajánlanék akármilyen bankot, ha pl. a kérdezőnek a lakóhelyén pl. annak a banknak nincs is kirendeltsége.


Persze, nem mindenki járatos a pénzügyi-jogi nyelvezet értelmezésében, mert sokan nem ezt tanulták, akkor viszont a közvetlen környezetben kell keresni egy olyan könyvelőt, jogászt, hasonló végzettségű személyt, aki segít ebben eligazodni.

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Kondygirl)
2018. júl. 6. 07:29

Ezt nem sikerült megértenem, de azt hiszem nem is számít.


Azt ajánlottam, hogy menjen be bankba és ott érdeklődjön és azért, mert bár valahol kötött a CSOK feltétele, de azért az ajánlástól eltérnek a bankok és épp ezért mindenhol más.


Én nem vagyok senkivel kontaktban és velem sincs pontosan ezért senki kontaktban, ezért nem is értelmezhető amit írtál. Ajánlani sem ajánlottam sosem senkinek sem bankot, sem ügyintézőt.


Az is lehet, hogy rám gondolsz, amikor azt írod, hogy nem tudok semmit. Nem is állítottam, hogy tudom, hanem mindig azt ajánlom, hogy be kell menni a bankba, mert az ügyintézés menete és a kondíciók is különböznek bankonként, és sosem követnék el olyan hibát, hogy ajánlok valakit, majd kiderül, hogy a legrosszabb tanácsot adtam. Pénzügyekben mindig saját magának kell döntenie az embernek és nem más után menni, hogy ne tudjon senkit hibáztatni az, aki rossz döntést hozott.

6. kondygirl (válaszként erre: 5. - Zoé5)
2018. júl. 6. 07:07

Szia, melyik bankot választjátok? Mi Erste bankkal jártuk végig, de nagyon tapasztalatlanok voltak. Őket nem ajánlom.

Kedves Channa, akivel Te kontaktban van nem tud szinte semmit, minden oké lesz, mondta mindig ő,fentről kb 10x küldték vissza, és még a döntéshozók sem értettek állítólag egyet.... és sajnos heteket ültek rajta, míg kiderült mi nem jó. Augusztus 1-vel adtuk be a papírokat és január 20án utaltak a kivitelezőnek.

MKB Bankról mesélték, hogy rugalmas, viszont mindenhol az alapfeltételek ugyanazok, ezeket a neten megtalálod.

5. Zoé5 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2018. júl. 5. 17:04
Köszönöm! 1 hete bankozunk, és ma nyögték old azt is ki, hogy 50nm a minimum ami még kell legyen és 2,50 belmagasság. Úgyhogy ez sem mérvadó....
4. Zoé5 (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2018. júl. 5. 17:03
Köszönöm! Én azért vártam volna saját tapasztalatot mert még a bankos se tudja pontosan.
2018. júl. 5. 16:23

Most írtam be a keresőbe:

"CSOK feltételei"...

erre alatta megjelenik egy lista, hogy: használt házra, használt lakásra, új építésre, 2 gyerekkel, egyik bank, másik bank.... és arra a sorra katt, amelyik nálatok éppen aktuális lenne...

Mert ezek szerint még a különböző bankoknál is lehetnek más-más feltételek...

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2018. júl. 5. 16:20
Szerintem elmondják a bankban. Menj be és kérj tájékoztatást!
2018. júl. 5. 16:03
Mire kell nagyon figyelni? Nem akarok hiteligénylés után szembesűlni azzal, hogy mégsem felelünk meg...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook