Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeretnék 35 kg-ot lefogyni! Hogy kezdjek neki? fórum

Szeretnék 35 kg-ot lefogyni! Hogy kezdjek neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. 5e48d37001 (válaszként erre: 3. - Becseiagi)
2009. jún. 5. 00:18

Szia!

Szoptatás alatt Én sem tudtam fogyni.A szervezet ilyenkor nagyon ragaszkodik a zsírraktáraihoz.Azt hiszik a legtöbben és az a tévhit,hogy akkor majd leolvadnak a kilók,pedig egyáltalán nem.Az orvosom,terhesség alatt engem erre fel is készített,hogy most vigyázzon kismama a kilókkal,mert szoptatás alatt nem fog fogyni!

De,hogy írjak jó hírt 16 hónap szoptatás után 2 hónap múlva már kevesebb volt a súlyom,mint a terhesség előtt.A szervezetemnek már nem volt szüksége a zsírra és szépen lebontotta.

Szóval van remény!

Az Én módszerem a köv volt:

Mindent ettem ,de odafigyeltem ,mit mikor.Reggeltől du 2-ig,mindent! 2 után csak fehérjét vittem be.Felvágott,főttojás,kefír.este 6 után semmit.

És a torna,túl súllyal Én sem tudtam mozogni,minden bajom volt,plusz még nehezítette a dolgot,hogy az élsporttól szarrá ment az egész testem.Itt fáj,ott fáj,készek az izületeim.De ahogy lement rólam a túlsúly,úgy ment egyre jobban a torna.

3 hónapja minden nap tornázok,most már napi 60-80 perceket nyomok,tavaly ilyenkor 10 perctől is kész voltam.

Kitartás és menni fog.

Nekem sikerült.

53 kiló vagyok 65 ről:)

Ha már fejben eldőlt akkor minden ok már:)

24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 22. - Becseiagi)
2009. jún. 4. 23:15

Van olyan üdcsi, aminek érződik az ízén, hogy diabetikus. Tapasztald ki, hogy neked melyik ízlik! De vannak ízesített ásványvizek is. Azok finomak. Sem a diab kakaóporon, sem a diab édességeken nem érezni, hogy nem cukros! Kakaóport én Canderelt szoktam venni. A teát pedig, úgy édesítem, hogy túlnyomórészt édesítővel, de hogy ne legyen annyira "üres" ízű, teszek bele 1 evőkanál mézet is (kb. 1-1,5 literbe), és 2-3 filterből csinálom. A zöldtea amúgy is anyagcsere fokozó, tehát csak jó lehet fogyókúrában.

Mielőtt elekzdtem ezt a diétát, jópár féle figyi receptet kipróbáltam én is. Nekem is ez volt a bajom minddel, hogy hiányoztak az ízek, a jó kaják, mert ezeket ugye minden diétában tiltják. Így aztán átgondoltam étkezéseim minőségét, és mennyiségét, aztán kitaláltam, hogy ezt fogom csinálni. És bevált! Így ehetem azt ebédre, amit párom, nem folyik a nyálam, ha másokat látok jóízűen kajálni. Nincs tiltott dolog! Csak odafigyelés van, és az, hogy nem vacsira eszek hambit, ha épp azt kívánok, hanem ebédre. Na bumm. De akkor is megeszem, és nem leszek idegbeteg a kajamegvonástól.

A zabpehelyliszt ára olyan sokkal nem magasabb, mint a hagyományos buzaliszté. Én 1 kis Reál boltban vettem 360 Ft körül. Még csak sűrítésre használtam, és annyira nem észrevehető, hogy nem buzaliszttel készült az étel, hogy páromnak én jelentettem be vigyorogva, hogy miből van a kaja. Fel se tűnt neki :) Főzelékeket, meg hasonlókat biztosan jó vele sűríteni rántás helyett! Ugyan még nem próbáltam, de biztosan lehet belőle csinálni nokedlit is. Palacsinta, + sütik, az már kérdéses számomra. Nem tudom. Ki kell kísérletezni.

Amúgy az ízek hiányáról annyit még, hogy van, amikor megkívánom a zsömlét, vagy kenyeret. Olyankor reggelire eszek azt! Nem 1szeri kenyérevésen fog múlni az egész szénhidrátszegény diétám sikere! Igenis jólesik néha kolozsvári szalonnát reggelizni :) ahoz pedig nem dukál az Abonett :)))

Ja, és lekvárt is vettem diabost, az is finom!

Szóval tényleg semmit nem vontam meg magamtól! Csak odafigyelek, hogy ne cukrozott, fehérlisztes ételek legyenek túlnyomórészt a tányéromon! És ezt azért nem nehéz betartani!

2009. jún. 4. 21:25
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek, és a priviben írtakat is. Szívesen veszek még ötleteket, mert nem holnap fogok neki állni egyből, tudatosan szeretném átgondolni. Semmiképp sem szeretném gyorsan lefogyni. Én úgy gondoltam, hogy 1 év alatt; mondjuk jövö nyárra nem bánnám, ha a mosatni 2-3 XL-es ruháimat lecserélhetném M-esre, mint régen. :)
22. becseiagi (válaszként erre: 18. - C1e9612cd3)
2009. jún. 4. 21:23

És ezeknek a diabetikus üccsiknek meg társainak milyen íze van? Én attól félek, hogy nem a kaják, hanem bizonyos ízek fognak hiányozni. Nem is szeretnék nagyon másképp enni, mint a család, mert a 2 nagyobb megkíván tőlem ezt azt, és akkor már nekik is vennem kell. És akkor már többe kerül a dolog.


A zabpehelyliszt az milyen áru és allagú? Ugyanúgy lehet, mindenhez használni? Milyen az íze az ételnek tőle? Mert Apa kihajít, ha valami szörnyűséget teszek elé! :D

2009. jún. 4. 21:12
Hűha, jó sokan írtatok! Csak győzzem elolvasni!... :D
20. lexi018 (válaszként erre: 19. - Diegóóó)
2009. jún. 4. 20:38
köszike:)
19. diegóóó (válaszként erre: 15. - Lexi018)
2009. jún. 4. 20:36
Ja az kimaradt...8 kg.Ha A Google-ba beírod akkor kiad ilyen kalkulátort amivel kiszámolhatod és találsz kalóriatáblázatot is ahol számolgathatod hogy mennyit eszel.Volt amikor én is csak kb. értéket számoltam.
2009. jún. 4. 20:34
Ja, kakaót is ittam, édességet is ettem, de csak diabetikus édességeket, instant kakaót vettem! Rengeteg zöldteát (édesítővel és frissen facsart citromlével), és ásványvizet ittam, és ha megkívánom az üdcsit, akkor abból is diabetikusat veszek (mert ki ne kívánná meg az ilyesmit olykor?)
2009. jún. 4. 20:31

Nekem szénhidrátszegény diétával sikerült 30 kg-ot leadni. A kenyeret elhagytam, helyette puffasztott rizs szelet, vagy Abonatt kenyér. Ebédre bármit ehettem (persze nem mértéktelenül), így nincs gond a főzéssel. De ott is lehet bőven veszíteni a szénhidrátból, ha zabpehelylisztet használsz, búzaliszt helyett. Vacsit elhagytam, csak uzsi. Vacsira max. csak sali, vagy gyümi (ha mégis úgy éreztem, hogy nem bírom). Jön a zöldség- gyümölcs időszak, így ez is egyszerűbben megoldható. Iktass be 1 tízórait is, gyümiből, vagy kefír, vagy vmi hasonló! És ne akard gyorsan leadni azt a 35 kg-ot! Az nagyon sok! Adj időt a szervezetednek a fogyáshoz! Hidd el, meghálálja!

Szerintem ez könnyen betartható, megfizethető, és tényleg eredményes! Viszont, bármilyen diétát is választasz, mozognod mindenképpen kell, ha nem akarod, hogy a bőröd 3x körbetekerhető legyen rajtad... És a fogyás mértéke is gyorsabb mozgással. A feneked formásságát is így tudod megőrizni fogyás mellett. Taposógép, kocogás, stb. Bármi, ami az alsótestet erősíti, formázza a feneked.

Sok sikert!

16. Anyuci macuci (válaszként erre: 8. - Zsumma)
2009. jún. 4. 20:26

Én is ezzel a módszerrel fogyózok már 1 hónapja és az eddigi eredményem -5kg.:)))

Napi 5 étkezés,de csak keveset mindig.Nekem is nagyon sokat kell fogynom és ezt a módszert tudom ajánlani!:)

Sok sikert,és kitartást kívánok!!

15. lexi018 (válaszként erre: 13. - Diegóóó)
2009. jún. 4. 20:14
na de azt nem irtad menyni ment le végül:)Amugy hogy tudom kiszámolni h mennyi kell a fogyáshoz?és honnan tudom h miben mennyi KCal van?
2009. jún. 4. 20:07
Én még sosem fogyóztam, nincs is igazán szükségem rá. Viszont ez a 35 kg nagyon sok. Talán nem ártana az orvosoddal konzultálni mielőtt bármibe is belekezdesz. Itt most arra gondolok, hogy kikérni a tanácsát, mit és hogyan csinálj. Szerintem semmiképpen se kezd el fogyitablettákat meg egyebeket szedni. Kezdj el mozogni, tornázni, és napról-napra mindig többet. Próbáld kerülni a nasikat, édességeket. Két főétkezés közben ne egyél. Reggel egyél többet, és vacsira csak valami könnyűt, és azt se lefekvés előtt, imkább 2-3 órával előtte, és ha megoldható utána menj el sétálni. Ha kellene én ezzel próbálkoznák. Kitartást, és sok sikert kívánok neked!
13. diegóóó (válaszként erre: 11. - Lexi018)
2009. jún. 4. 20:00
Ja és ez 3 hónap alatt ment le.Nem akartam sokat rövid idő alatt...ráértem.:)
12. diegóóó (válaszként erre: 11. - Lexi018)
2009. jún. 4. 19:58
Nem követtem semmilyen diétát.A kcal-t persze hogy számoltam.Jó tudni kb. hogy mennyit visz be az ember.Ki tudod számolni hogy mennyire van szükséged a fogyáshoz.Én azért sem tudok diétát követni mert egyszerűen olyankor nem bírom megállni hogy csak azt ehetem ami elő van írva.Olyankor biztos hogy mást kívánok.:)....Amúgy emlékszem Rád!:)
11. lexi018 (válaszként erre: 9. - Diegóóó)
2009. jún. 4. 19:54
szia Diegóóó:)TE sem követtél semmilyen diétát,ugye?de számolgattad a Kcal-t?végül mennyit sikerült fogyni?mennyi idő alatt?(amugy már egyzsre dumáltunk:) )
10. zsumma
2009. jún. 4. 19:50
ja, és én sem mozogtam, mostanában kezdtem csak el, amiatt ne aggódj! nagy súllyal nehezen mozog az ember, de ahogy fogynak a kilók, megjön a kedved is! viszont olyan nem nagyon van, hogy csak bizonyos helyekről fogysz:-( mindenhonnan fogsz fogyni, de szerintem tornával megőrizhető a popsi kereksége:-)
9. diegóóó (válaszként erre: 7. - Becseiagi)
2009. jún. 4. 19:49
Sajnos az elkerülhetetlen lesz hogy a fenekedből ne fogyj,mert helyi fogyás nincs.Mindenhol le fog menni.Általában onnan legkésőbb ahová a leghamarabb rakódott le.Én a helyedben nem követnék semmilyen divat diétát hanem magamnak kitapasztalnám.Lecserélném a kenyeret teljes kiőrlésűre,barna rizs,sok zöldség köretnek,semmi nasi(na jó néha azt is lehet).Este már vmi könnyű salátát ennék,szénhidrátot nem!!A futást most még hanyagold,nem tesz jót az ízületeknek.Kezdésnek sztem az is jó ha csak nagyokat sétálsz,biciklizel.Utána jöhetne vmi torna otthon.
2009. jún. 4. 19:47
szia! én úgy fogytam 5 hónap alatt 16,5 kg-t, hogy semmilyen "kúrát " nem csináltam. mindenből ettem amit megkívántam, de mértékkel!!!! ami még fontos, este már ne sokat egyél, és az is valami könnyű legyen, főleg fehérje. nekem így sikerült:-) sok sikert!!
2009. jún. 4. 19:43
És egyáltalán a mozgással is kicsit bajban vagyok, mert szinte soha nem sportoltam. A sulikban a tesi óra, meg "önszorgalomból" rengeteg bicajozás, és úszás volt. De 14 éves korom óta derék fájós vagyo, ha véletlen úgy mozdulok, akkor beáll a hátam-derekam, és meg sem bírok mozdulni. Futni pl. 10 m után úgy lihegek, hogy nem kapok levegőt. Ja! És a fenekemből nagyon nem szeretnék sokat fogyni, mert most valamennyire kerek, ha sokat fogyok belőle, akkor nagyon lapos leszek. A karjaim, vállam, hasam, derekam, csípőm és a combjaim; ezek amiből fogynom kellene.
6. becseiagi (válaszként erre: 5. - Angyalka1983)
2009. jún. 4. 19:40
Köszike, szükségem lesz is rá. A 90 naposról olvastam most, hogy több hátrány avan, mint előnye. Hogy egészségtelen, és inkább bereg embereknek való. Az egyik barátnőm is most azt használja már 2 hónapja, és 22 kg ment le róla, és nagyon fitt, jól érzi magát. De nem tudom mi alapján döntsem el, hogy melyik a nekem való diéta.
5. Angyalka1983 (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2009. jún. 4. 19:33

Szia!


Én most fogytam 13 kg-ot a 90 napossal! 93 ról 80-ra. Kb az első másfél hónapban lement aztán megállt, és nem is ment le több. Nekünk bevált ( kedvesemmel együtt csináltuk). Találtunk hozzá tök jó recepteket a mindmegettén pl meg egy csomó más lapon a neten. Kitartás hozzá!!!

4. becseiagi (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2009. jún. 4. 19:24
Most vagyok olyan 90 kg, de viszont kb. 165 cm magas vagyok, és én olyan 55-57 kg-osan érzem jól maga, és úgy is nézek ki jól.
2009. jún. 4. 19:24

Szeretnék egészségesen, de nem drága menükkel 35 kg-ot lefogyni. A súly feleslegem az utóbbi 2 gyermekemmel jött rám. Én szoptatás alatt nem fogytam, mint mások, hanem híztam, mert mindent megettem annak érdekében, hogy legyen sok tejem.


Milyen tapasztalaitok vannak e téren, ha ilyen sokat szeretnél fogyni? Mi használ? De úgy hogy egészséges légy!

2009. jún. 4. 19:23
Hány kiló vagy?
2009. jún. 4. 19:21
Szeretnék 35 kg-ot lefogyni! Hogy kezdjek neki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook