Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretek dicsekedni. Alapja is van szerencsére, nem hazudok... fórum

Szeretek dicsekedni. Alapja is van szerencsére, nem hazudok... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. okt. 25. 03:14
dicsekves nem szep dolog!
14. Myra
2023. szept. 23. 16:31
Érdekes megfogalmazás, mert maga a dicsekvés csúnya dolog, visszataszító, de pl. ha valami sikered van bármiben és ez boldoggá tesz, büszke vagy rá és ezt megosztod, mint örömedet mással az kellemes és nem dicsekvés. Szóval te melyik vagy?
2023. szept. 23. 10:16
Ha van rá vevő, dicsekedj! Bár az hogy bizonygatni kell hogy nem hazudsz, elgondolkodtató.😀
2023. szept. 23. 10:08
tedd azt
11. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 10. - _Berry_)
2023. szept. 23. 10:02

Értem már, mire gondolsz. Nem csűröm-csavarom tovább a dolgot, de amit írsz, az teljesen más megvilágításban láttatja a dicsekvést. A lényeg ott van, amit írtál. Abban az esetben, amiről beszélsz, ott van, hogy büszkeséggel és boldogsággal fűszerezett. Tehát eleve nem kivagyiság, hivalkodás, felvágás, kérkedés a cél.


Tegyük fel adott egy társaság, ahol kötetlen csevej folyik, és érintve vannak családi sikerek, megszólal valaki, hogy gyerekek hadd dicsekedjek én is: Zsuzskát felvették az egyetemre. Ebben is benne van a dicsekvés szó, mégsem a szó annak az értelmében, amit én konkrétan dicsekvésnek gondolok.


Na jó, a kevesebb néha több. Most is.

Lényeg, hogy értem, mire gondolsz.

10. _Berry_ (válaszként erre: 9. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 22. 22:15
Szerintem meg van különbség. Például meghatározója a gyakoriság is. Más az, ha valaki kérdezés nélkül állandóan fontosnak tartja tudatni, hogy pl. mindig milyen új dolgokat vesz, ráadásul, hogy érzékeltesse még az árát is közli, és más az, ha pl. felmerül egy családi téma és valaki eldicsekszik, hogy a gyereke mondjuk milyen jó eredményeket ért el. Az igaz, hogy ez utóbbi dicsekvés némi büszkeséggel és boldogsággal is fűszerezett.
9. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 8. - _Berry_)
2023. szept. 22. 16:31

De mennyivel különb dicsekvés, ha témaként merül fel, ha kérdezik őt? A dicsekvés, az dicsekvés. Akkor is, ha magától dicsekszik, akkor is, ha társaságban merül fel témaként, amiről dicsekedni lehet.

Nem érzek különbséget. Ha társaságban olyan téma merül fel, hogy milyen sikereket ért el valaki tanulásban, munkában, karrierben, anyagi gyarapodásban, családban (ezek csak példák), akkor azt dicsekvés nélkül is el lehet mondani.

Tehát nem arról van szó, hogy megosztja valakivel vagy valakikkel a sikereit, a hangsúly a dicsekvésen van.

Büszke lehet bárki a sikereire, de dicsekedni nem kell, mert az más kategória. Így gondolom.

8. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 22. 14:56
Ha kérdeznek, vagy téma valami, akkor nincs abban semmi, ha megosztod. Viszont azok, akik kérdezés nélkül állandóan dicsekednek, na azok szánalmasak.
2023. szept. 22. 11:57
Oké.
6. 3066f49f9a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 22. 11:33
Sokan szeretnek, és sokan csinálják. Te legalább felvállalod.
5. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 22. 10:55
Ha tudnám h ki vagy, messziről elkerülnélek.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 22. 09:17

Tedd azt, ha ilyen módon tudod elérni az emberek elismerését.

Csak óvatosan, mert sosem tudod hol találsz "jóakaratú" emberre!

2023. szept. 22. 09:02

Szép is az, ha az ember nem hazudik. Lehetsz büszke is magadra. Bármire is értetted, hogy szeretsz dicsekedni, nekem a dicsekvés olyan, mintha valaki kérkedne.

A büszkeség, az más.

Megjegyzem, nem szokásom dicsekedni semmivel. Viszont büszke vagyok az életemben sok mindenre.

2023. szept. 22. 08:40
Jól teszed. Sosem értettem miért elítélendő az aki büszke arra aki, akije vagy amije van, ahogy él 🤷‍♀️

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook