Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerepkonfliktusról női szemmel... fórum

Szerepkonfliktusról női szemmel... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. júl. 1. 13:17

Szerintem ma itthon a bérezés és a munkahelyek elvárásai messze nem előnyösek család szempontjából.

Én a klasszikus családmodell híve vagyok. A férj keressen jól, a nő is dolgozzon, de kevesebbet, mellett család.


Hosszútávon a napi 10-12 órát dolgozó, egymást jóformán nem is látó családokból elhanyagolt gyerekek kerülnek ki és válások vannak/lesznek tömegesen. Az emberek kiégettek, fásultak, fáradtak, egy helyben topognak, nagy részüknek semmi esélyük egy normális életre.


De aztán még ott van a nőknél a karrier, a kitolódó gyerekvállalás, önmegvalósítás, a háztartás helyetti éttermezés, koktélozás, szingliélet (nőknél, férfiaknál).


Minden anyagi szinten, minden életstílusban mások az elvárások, konfliktusforrások és a lovak, amiket meg kell ülni.

9. ca43169457 (válaszként erre: 6. - Pilus)
2014. júl. 1. 13:17
Szerintem sok nőtársunk küszködik ezzel a problémával. Napi nyolc órában vagy 10-ben utazással együtt vagy anélkül, légy egy kizsákmányolható munkaerő, de nevelj egészséges gyereket, akiért érj oda időben az óvodába, plusz még legyél jó szerető és lásd el a háztartást otthon. Na ezeket a dolgokat nem egyszerű összehangolni.
8. 342402de6d (válaszként erre: 3. - Ca43169457)
2014. júl. 1. 13:16

"nem tudsz jelen lenni egyszerre több helyen"

ott ahol épp vagyunk és amit épp csinálunk abból kell a maximumot kihozni,de a nők többsége egyszerre akar,tökéletes nő,anya és dolgozó lenni,tudni kell a fontossági sorrendet.Ez pillanatonként változhat,pl fontos munkád van,de a gyerek beteg,nem teheted meg hogy vele légy,akkor ezt hogyan oldja meg a többség?

2014. júl. 1. 13:15

"A szerep-viselkedés gyakran konfliktusos. Ezek típusai:


1. Szerepek közötti konfliktus: Egyszerre két vagy több státusunk válik aktívvá, például anya-tanárnő szerep.

2.Szerepen belüli konfliktusok:

Összeegyeztethetetlen elvárások ugyanannak a szereppartnernek a részéről. Például ha a szülő a serdülő gyermektől következetlenül kisgyermeki engedelmességet és felnőttes önállóságot kíván meg.Összeegyeztethetetlen elvárások a különböző szereppartnernek a részéről. Például a középvezetői szerep, ahol a beosztottak elvárásai mint vezetőre vonatkoznak, a feletteseké pedig mint beosztottra.

3. Személy-szerep konfliktusok: A személynek valamely értékét, hitét, belső meggyőződését kell feláldoznia a szerep teljesítésekor, ezáltal belsőleg meghasonlik, vagy elvtelen kompromisszumra kényszerül." (WIKIPÉDIA)

2014. júl. 1. 13:10
Nekem mindig gondom volt a sok feladattal.Nem tudtam egyszerre jó munkaerő,jó anya és jó feleség(szerető) lenni.Legalábbis a saját elvárásaimnak megfelelni.Kevés volt az idő erre és sokszor a fáradtság tette lehetetlenné.
5. ca43169457 (válaszként erre: 4. - Csgybzs)
2014. júl. 1. 13:09
Meg tudnád indokolni a véleményed? Van erről tapasztalatod?
2014. júl. 1. 13:08
Tervezéssel és szervezéssel. :)
3. ca43169457 (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2014. júl. 1. 13:07
Mire gondolsz, hogy hol kellene nem jelen lennie egy nőnek?
2014. júl. 1. 13:04
A nők eléggé univerzálisak,hogy jelen legyenek mindenhol,sajnos még ott is ahol nem kellene.
2014. júl. 1. 13:02
Biztosan éreztetek már olyan dolgok miatt feszültséget, hogy egyszerre több lovat kellett volna megülnötök egy nyereggel. Bizony nem egyszerű egyszerre háziasszonynak, anyának, nagymamának és dolgozó nőnek is lenni. Egy vizsgámon egyszer megkérdezték, hogy tudom-e mit jelent a „szerepkonfliktus fogalma.” Nem ugrott be a válasz. A vizsgáztató rá szeretett volna erre engem vezetni. Kérdezte, hogy mi a véleményem arról, hogy a férjem kint várakozik rám, én meg itt felelek. Mondtam, semmi gond, mert most azt vállalata, az a dolga, hogy megvárjon. A válaszom nem tetszett a professzornak, mert szerinte és a pszichológiai szakirodalmak szerint is, a szerepkonfliktus például az, mikor nem tudsz a többi feladataid miatt eleget lenni / törődni a családoddal, a gyerekeiddel. Magyarul és egyszerűen fogalmazva nem tudsz jelen lenni egyszerre több helyen és megfelelni minden feladatodnak. Ti hogy oldjátok fel az ebből adódó napi konfliktusokat? Hogy kezelitek a zaccos helyzeteket? Gyertek, beszélgessünk!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook