Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem vagy házasság? fórum

Szerelem vagy házasság? (beszélgetős fórum)


23. MenoPause (válaszként erre: 6. - Anyucikóni)
2018. dec. 6. 12:00
A kérdés annyiban elméleti, hogy sohasem tudhatjuk, hogy velünk nem történik-e meg, hogy a kérdés nemelméletivé válik... Tehát jogos a kérdés feltevés. Ha egy ismerősünk, barátnőnk, testvérünk, hozzánk közel álló ember életében jelenik meg a kérdés, nyilvánvalóan megérinthet minket, ha picit is átérezzük a helyzetét - már nincs jelen a romantika, a szenvedély, elvesztünk a mindennapokban...idegesítenek a gyerekeink, a párunknak bosszantó szokásai vannak, és úgy általában, van elég bajunk. Valahol, lehet, nézzünk magunkba, pillanatig irigyelhetjük is érte, hogy nála van valami... megmozdult valami, érez valamit. Esetleg szenvedélyt, kivirul, boldog(nak látszik) De belegondolunk, és azt is tudjuk, ez mivel jár, mivel járhat. Nagyot lehet zuhanni. Innen eléggé. Aztán azt mondjuk, hogy tanuljunk az ő hibájából, és velünk ne történjen meg, hogy felmerülhessen egyáltalán a zuhanás lehetősége is. Legyünk tudatosabbak és éberebbek mint ő. Azt mondom, nem biztos, hogy sikerülni fog. Ne mondjunk véleményt, ne jelentsük ki, hogy velünk ez soha.. mert mi aztán... Nem látunk be a színfalak mögé, a hálószobákba, az otthonokba. Látunk mosolygós képeket a közösségi hálón, ismerőseink ölelkező-szerelmes szelfijeit.. de biztos, hogy igaz amit mutatnak?
22. Lávli (válaszként erre: 20. - Semleges)
2018. dec. 6. 07:25
Egy kapcsolaton belül nem. Sőt. 😊
21. c4f5f81270 (válaszként erre: 1. - Anyucikóni)
2018. dec. 6. 06:09
Ha még csak kialakulóban van, akkor nem. Ki tudja, mivé válna a végére. Lehet, hogy egy darabig elszórakoznak egymással, utána szét mennek. És, nem biztos, hogy a házastárs toleráns lenne. Sok példát láttam erre a környezetemben.
2018. dec. 6. 02:09
A kettő kizárja egymást?
2018. dec. 5. 23:42
Mindkettő
18. birebora (válaszként erre: 1. - Anyucikóni)
2018. aug. 7. 20:39
Szerintem nem.
2018. aug. 7. 17:25
Régebben szerelempárti voltam:)) ma már nem is tudom
16. manó2000 (válaszként erre: 1. - Anyucikóni)
2018. aug. 6. 07:34
Nem éri meg. Az előttem szólokkal egyet értek. Én is házasságpárti vagyok.Érdemes a házasságot helyes mederbe terelni, foglalkozni vele ápolni.
15. napfény 1 (válaszként erre: 1. - Anyucikóni)
2018. aug. 6. 06:58
Nem
14. 124637ff9b (válaszként erre: 12. - Anyucikóni)
2018. aug. 6. 06:53

Hú, ha nincs jelen, az probléma olyan szempontból, hogy házastársak ketten vagytok, és ha neked nem is hiányzik, lehet, hogy a férjed egyszercsak rádöbben, hogy neki meg baromira hiányzott, és végre megkapta, de nem tőled ...

Szóval, nem árt mégsem belevinni egy kis romantikát 😊

13. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Anyucikóni)
2018. aug. 6. 06:47
Aki már benne van egy sokéves házasságban, annak már biztosan van annyi tapasztalata, hogy tudja, a fellángolások hamar elillannak, a kialakulóban lévő szerelemnek meg teret kell adni, hogy valóban ki tudjon bontakozni. Innen meg személyiségtípus kérdése, hogy ki hogyan reagál. Vannak, akiknek annyira kell az új szerelem okozta bódulat, hogy minden egyes ilyen esetben otthagyják a régit, és belevetik magukat az újba. Nekik erre van szükségük. Vannak viszont, akiket egy ilyen eset arra késztet, hogy elgondolkodjanak, miért nincsenek már jelen az érzelmek a meglévő kapcsolatban. Ilyenkor lehet mérlegelni, hogy megéri-e továbbra is a meglévőben maradni, abba fektetni az újonnan felszabadult energiákat, és újra felpezsdíteni, vagy sem. A megszokás és szürke hétköznapok ugyanis minden kapcsolatot unalmassá változtatnak egy idő után, ha a benne lévők nem tesznek ellene tudatosan. Én egy ilyen helyzetet, ahol megjelenik egy harmadik fél, biztosan jelzésnek vennék arra vonatkozóan, hogy bizony ideje többet foglalkoznom a házasságommal, mert úgy néz ki, kezd elhanyagolódni.
2018. aug. 5. 19:18
Amúgy a kérdés szerintem elgondolkodtató. Nálunk a romantika,mint olyan már egyáltalán nincs jelen a házasságban. Mondjuk ettől nem omlanék bele más karjába, csak mert mond 2 szép szót.😂😂 De biztos van olyan, akit ez kibillent a mindennapokbol.
11. Anyucikóni (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2018. aug. 5. 19:15
😊😊😊 Na igen. 😂 Én is várom Christian Bale-t,de még nem kopogott be. 😂😂😂
10. Anyucikóni (válaszként erre: 8. - Lapbarna)
2018. aug. 5. 19:10
Nem barátnő. Csak hallottam a sztorit tegnap egy távoli ismerostől.
9. 7de498a99a (válaszként erre: 1. - Anyucikóni)
2018. aug. 5. 19:01
Nem érdemes.
2018. aug. 5. 18:59

Ez a legszebb, ez a barátnőmről van szó.

Nyilván csak itt lehet a barátnő életét kibeszélni.

7. michelle.r (válaszként erre: 6. - Anyucikóni)
2018. aug. 5. 18:53
Még ezeke fényében is azzal értek egyet, amit Amaunt írt. Ez alól egy kivétel lehet, ha Dermot Mulroney becsenget, hogy értem jött. Akkor nem kérdés, hogy mi a válasz ;o)))
6. Anyucikóni (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2018. aug. 5. 18:29

Nem akartam ennyire véresen komolyan elbeszélgetni. Csak kíváncsi voltam a véleményekre mondván "milenneha?" És hogy ki hogy látja ezt a dolgot. Melyik felé billenne a mérleg?

Ennyi.😉😉😉

5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Anyucikóni)
2018. aug. 5. 18:28
Nem.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Anyucikóni)
2018. aug. 5. 18:12

Érdemes, nem érdemes. Számítgatások, játsszák.

Felnőtt ember el tudja dönteni mi a jó számára.


Hogyan ítélhetnénk meg az ismerősöd életét anélkül, hogy ismernénk, két mondatban leírva?


Persze, a megcsalás, hűtlenség, válás ezen az oldalon mindig nyerő téma. Sokan adhatnak majd tanácsot. Mások felett dönteni mindig könnyebb, mint a saját életünket megvizsgálni.

3. Anyucikóni (válaszként erre: 2. - Toncsimimi)
2018. aug. 5. 17:36
Én is veled értek egyet. Ismerős mesélte es kicsit elgondolkodtam mit lehet ilyenkor tenni. Én sem rúgnám fel a házasságot ez fellángolas miatt.
2018. aug. 5. 17:30

Én házasság párti vagyok, nem rúgnék fel egy alapvetően jól működő házasságot egy kialakulóban lévő kapcsolatért. A rózsaszín köd hamar elillan, utána ismét marad a szürke hétköznap.

A helyedben azon dolgoznék, hogy a férjeddel ismét közelebb kerüljetek egymáshoz.

Még akkor is, ha csak elméleti a kérdés...

2018. aug. 5. 17:14
A kérdés elméleti, de biztos sokakkal előfordult már. Érdemes felrúgni egy működő, sokéves -de nem túl érzelemdús- házasságot egy kialkulóban lévő szerelem miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook