Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeptember 22. Autómentes nap fórum

Szeptember 22. Autómentes nap (beszélgetős fórum)

1 2
11. emagdi (válaszként erre: 10. - 'szti)
2006. szept. 18. 12:54
persze. én is megvoltam autó nélkül sokáig (amíg nem volt), aztán mióta van, azóta azzal járok gyarló módon (kivéve, ha a belvárosba megyek napközben). az a baj, hogy egy idő után az ember nagyon hozzászokik, elkényelmesedik stb.. :(((
10. 'szti
2006. szept. 18. 12:40
Nekem sincs autóm és néha tény, hogy nagyon hiányzik, de azért meg lehet lenni nélküle :-)
2006. szept. 17. 20:12

Nyilván, ha cipelnem kell valamit kocsiba fogok ülni, bár a péntek necces akár van autómentesség, akár nincs. Sosem attól teszem függővé a kocsiba ülést, hogy kényelmes-e, hanem mit kell vinnem, kell-e fotóznom az nap vagy akármi más ilyen. Amúgy félig járok csak kocsival dolgozni, mert 30' helyett 10'-es az az út kocsival, és ez valljuk meg reggel 7-kor nem mindegy, hogy mennyivel alhatok többet. Mikor meg délutánra megyek dolgozni, akkor a késői hazajövetel miatt szoktam kocsival menni eleve, mégsem mászkálhat egyedül egy nő ezen a környéken 10 után...

De megértem a kocsibaülőkkel szembeni véleményeket is, de mit van mit tenni, ha muszáj, hát muszáj és beülök.

8. 'szti (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2006. szept. 17. 19:01

A téli is jó buli volt, arra szerintem azért nem emlékszel, mert még iskolás lehettél és épp szünet volt :-)

Igazi szép hófehér volt minden, mint a mesében. Gyalogolt mindenki, kétszersültet ettünk, mert nem tudtak kenyeret szállítani a boltba. :-))

7. emagdi (válaszként erre: 6. - 'szti)
2006. szept. 17. 18:53

a taxissztrájkra én is emlékszem :)))

lehet, hogy hülyén hangzik, de szerintem tuti jó volt, kalandosnak tűnt, hogy lebénult a város! :))

persze 1 napig ez OK, de minden nap nem lenne jó!


igazi megoldás az lenne, ha több várost elkerülő út lenne, és nem dübörögne át a sok bazinagy kamion. reméljük a 4-es metró (ha egyszer elkészül) is fogja javítani a helyzetet.

2006. szept. 17. 18:49
Bp-en két alkalommal találkoztam autómentességgel, az egyik a taxissztrájk idején volt, a másik is akkortájt egy télen éjjel váratlanul akkora hó esett, hogy belepte a várost és totál lebénult.
2006. szept. 17. 18:37

amúgy szept 22-én ingyenesen lehet utazni a bkv-n, legalábbis valamelyik reggel a rádió ezt mondta.


ezekkel az autómentes napokkal, biciklisfelvonulásokkal csak az a baj, hogy nem érik el a céljukat. aki megszokta, hogy autóval jár, az már nagyon nehezen ül át a villamosra.

2006. szept. 17. 18:34

Bp-en az a baj, hogy elég sok helyre tömegközlekedéssel dupla annyi idő eljutni, mint autóval. Ilyen esetekben az ember inkább megy autóval, semmint várjon a buszra, villamosra stb. Nyilván, ha az ember a belvárosba igyekszik, ahol mondjuk közel a metro, és amúgy is nehéz v. drága a parkolás, akkor inkább használja a tömegközlekedést.

Az autó akkor is praktikus, ha az embernek sok holmit kell magával cipelnie (pl bevásárlás, de akár legyen csak az ebéd, edzőcucc, papírok, könyvek stb...)

3. Nike
2006. szept. 17. 18:20
Városunkban és még több városban kerékpáros felvonulás lesz. Természetesen én is megyek családostól. De a szürke hétköznapokon is mindig mindenhova biciklivel járunk!
2. Hoxa
2006. szept. 17. 12:52
Nekem nincs autóm, de szerintem nagyon kevesen lesznek, akik egyébként autóval járnak és ezen a napon kivételesen bicajra, vagy buszra pattannak. Még ha megtehetnék, akkor sem... Magyarországon sajnos ez nem divat. :(
2006. szept. 17. 12:21
Most mondták a TV-ben, hogy szept 22 autómentes nap lesz. Te hallottál róla? Teszel érte?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook