Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szépségszalon nyitása lakásban fórum

Szépségszalon nyitása lakásban (beszélgetős fórum)


2013. szept. 18. 10:40

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!!! :)

Természetesen pontosan utána fogok járni a helyi ÁNTSZ-nél is, mert gondolom, hogy ennek elég komoly szabályai vannak... De szeretnék előtte egy kicsit képbe kerülni. :)

A lakás nagyon jó, frekventált helyen van, mindenképpen szeretném megtartani és semmi esetre sem cserélném le egy üzlethelyiségre. Jelenleg kihasználatlan, mivel nem lakunk ott, ezért is jutott eszembe ez a megoldás. Ezen a linken láthattok egy képet a helyiségek elrendezéséről: [link]

A zölddel jelölt rész a bejárat, a sárga pedig lenne az a helyiség ahová a kozmetikát és műkörmöst gondoltam. A piros jelzésnél leválasztanám a teret, mert ott most csak egy folyosó van ajtó nélkül. Viszont a kisebbik szoba akkor csak a folyosó felőli oldalról lenne megközelíthető, mert ott van ajtó, a konyha és fürdőszoba felőli falat pedig nem lehet bontani. Tehát ez így teljesen szabálytalan ezek szerint, mivel az úgynevezett lakórésznek, és a szolgáltató résznek igazából egy bejárata van?

Hogy ha ez így nem szabályos akkor a 2. elképzelés az az lenne, hogy a hogy az egész lakás szalonnak lenne berendezve. Ebben az esetben a kisebbik szoba funkcionálhatna például vendégváróként, a konyhát, és a fürdőszobát szeretném privát célra felhasználni, ezeket az ott dolgozók használhatnák.

Azért is tartanám ezt jó megoldásnak, mert rengeteg pénzt és energiát fektettünk már bele a felújításba, berendezésbe, viszont a lakást így most nem használjuk (albérlők kizárva, volt egy nagyon negatív tapasztalatom ezzel kapcsolatban).

Ha esetleg mégsem jönne össze a dolog, a lakás könnyen visszaalakítható lenne lakótérnek.

Ebben teljesen igazatok van, hogy valóban nem szokványos egy lakásban lévő szépségszalon. Én is sokat gondolkodtam már ezen, hogy vajon lenne-e forgalma egy ilyennek, de természetesen igényesen lenne kialakítva, és legelső sorban szeretném ha jó szakemberekkel működne a dolog.

9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2013. szept. 18. 10:33
Mindez legálisan?
8. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Vanessamaier124)
2013. szept. 18. 09:05

1. kulon mosdo- es illemhelyiseg;

2. a lakokozosseg hozzajarulasa is szukseges!

2013. szept. 18. 08:46
Ismerek oylan fodrászta akinek igy van hogy a 2 szobás panel egyik szobája a fodrászat. De ott csak fodrászat van és igen megy, sokan járnak hozzá.
2013. szept. 18. 08:42
de ha szép a lakás és eltudod különíteni a kettőt akkor szerintem nem rossz .és a szalont is szépen megcsinálod lehet még belőle valami :)
5. Aquatica (válaszként erre: 1. - Vanessamaier124)
2013. szept. 18. 08:41
én már voltam ilyen szalonban igaz az úgy volt felépítve hogy az utca frontra nyílt a szalon , viszont nem a házzal volt összekötve , mert a ház az udvaron volt bent. de nah az szép volt és csak lux emberek mentek oda volt egy bizonyos vendégkör , mondhatni családias hangulat, és nem olyan hogy manci néni amíg festem a haját várjon mert átszaladok a másik szobába megkavarni a rántást... az olyan furi lenne.
4. 17aadc1082 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2013. szept. 18. 08:37
na, ez meg a másik. nyilván más dolog, ha az egész lakás így van kialakítva.
2013. szept. 18. 08:33
Ezen túlmenően közvéleményt is kutass, hogy lesz-e rá kereslek. Én nem mennék egy ilyen kozmetikába, nem érezném magam komfortosan.
2. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Vanessamaier124)
2013. szept. 18. 08:30
Csak akkor lehet, ha van külön wc, mosdó a vendégeknek, és nincs közvetlen átjárás a lakásba. De a helyi ántsz-t kell megkérdezni, mert kb mindenhol mást írnak elő. Ja, kozmetikánál ráadásul mosható falaknak kell lenni, tehát csempézni kell.
2013. szept. 18. 08:21
Egy lakás egyik szobájából lehet-e kialakítani kozmetikához és műkörmözéshez helyiséget? Elfogadja-e az ÁNTSZ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook