Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szép kéz-láb fórum

Szép kéz-láb (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szép kéz-láb

2011. márc. 10. 21:41
Munkahelyemen állnom kell napi 8 órát. Milyen talpbetétet, vagy lábkrémet javaaoltok? Fáj, néha ég.
2011. febr. 9. 15:32

Én szerencsés vagyok, mert szép egészséges tappancsaim vannak. Anyukámtól tanultam, hogy milyen fontos a lábáztatás és ápolás. Sokszor együtt áztattuk a talpunk a tv- előtt. Nem csak felfrissül tőle az ember , de egészséges is. A műanyag cipőket is helytelenítem, sajnos a kínai olcsó áruk ellepték Magyarországot... A drága bőrcipőt, pedig nem mindenki engedheti meg magának.

Nyáron a strandon is sok minden fertőzést elkap az ember erre is fokozottan kell figyelni, főleg gyerekeknél.

11. KozmetikusAnita (válaszként erre: 6. - 4327a8e017)
2011. jan. 23. 11:02
Amit írtál igaz, de ebben az esetben nem is az a cél hogy maga a paraffin felszívódjon vagy ne szívódjon. Hatóanyagos krémmel, maszkkal bekenik a bőrfelületet, majd a meleg, felolvasztott paraffinba belemártják a lábat/kezet, amin a paraffinréteg megszilárdul. Jó a hőtartó képessége, sokára hűl le, ez által a bőr pórusai kitágulnak, azzal hogy megszilárdult pedig, nyomó hatást fejt ki a bőrre, a kitágult pórusokon keresztül klasszul, jó mélyen fel tudnak szívódni az alá felkent hatóanyagok. Mikor kihűlt, akkor egyben le lehet húzni a lábról. Az eredmény puha, sejmes, ápolt bőr. Akár kúraszerűen is érdemes alkalmazni, nagyon kellemes élmény.
2011. jan. 21. 06:30

ÉN most tanulom a szakmát, és nagyon tetszik. Tényleg némileg fájdalmas csak a benőtt köröm kiszedése, de utána hálás akinek megcsináltad, mert többé nem nyom, nem szúr.

A paraffinos ápolásnál, ha előtte illó olajos krémmel megmasszírozza a pedikűrös a lábad akkor a hatóanyagok a paraffin segítségével bejutnak a szervezetbe. Nem hallottam még, hogy valakinek bármi baja lett volna belőle, tény nem napi rendszerességgel kell végezni.

2011. jan. 19. 15:35

Sziasztok, én sem vagyok egy nagy hoxázó, csak hetente lépek be, de az új dolgokat elolvasom.Így akadtam rá erre a cikkre is és gondoltam ha már a cikkíró nem ad tanácsot, olvassátok el azokat az oldalakat amik nekem is segítségemre voltak, amikor lábápolásra szorultam.



[link]


[link]

8. Micsigen (válaszként erre: 3. - Vikucka)
2011. jan. 19. 15:32

Szia!

Mint gyakorlott pedikűrös, válaszolnék kérdésedre: Maga a benőtt köröm kiemelése nem fáj. Legalábbis az én vendégeimnek. Akkor fájdalmas, ha a köröm melletti szövetek gyulladtak, gennyesek, mert ezeket feszíti a körömbenövés. Megfelelő tisztítás, fertőtlenítés után a köröm kiemelése a legkisebb fájdalom ezekhez képest. Tanács: nem szabad megvárni míg idáig jutsz. Hozzám 4-5 hetente jönnek és nincs probléma :) Ha van kérdésed, írj priviben, nem mindig nézek mindenhová be :)

2011. jan. 19. 13:11

Szia!

A cím alapján nagyon megörültem: Végre egy jó cikk lábápolásra! Ennek ellenére a cikk csak a figyelem felkeltésére jó. De arra nagyon!

Véleményem szerint pont a lényeg maradt ki: különböző tanácsok.

Biztosan sokunkat érdekelne úgy leírva, hogy hasznos infókat tudjunk meg belőle - mint szakembertől.

Várnám a folytatást! :DD

2011. jan. 19. 11:56
A paraffint inkább hagyjátok ki: Ásványi olaj, kőolajszármazék, kőolajhulladékból (pakurából) nyerik. Nem szívódik be a bőrbe, a bőrön vízzáró réteget képez, elzárja a pólusokat, nem engedi lélegezni és kiválasztani a bőrt, gátolja a bőr létfontosságú funkcióit. Ezáltal elősegíti a mitesszerek elszaporodását, a különböző bőrgyulladások és az ekcéma kialakulását, élettelenné, törékennyé teszi a bőrt.
2011. jan. 19. 11:44

Szia!

Engem az érdekelne, hogy volt egy cipőm, ami iszonyat feltörte a sarkam, és utána lett ott egy kis pukli. Azóta ott több cipőm is töri. Na most az egy bőrkeményedés lehet, hogy mindig ugyanott lett vízhólyag, vagy az már meg is csontosodhat? Ezt el lehet távolítani? Mert nem valami szép.

2011. jan. 19. 11:36
A cikk írója 8 napja nem volt a Hoxa-n. Majd csak jön, remélem:)
2011. jan. 19. 10:44

Szia!


Az után érdeklődnék, hogy a pedikűrös hogy távolítja el a körömbenövést? Mennyire fájdalmas?

2011. jan. 19. 10:12
Nagyon jó,hogy foglalkozol ezzel a témával.Sok hátfájás is elkerülhető lenne ha a lábra nagyobb gondot fordítanának.
2011. jan. 19. 10:08
Szép a kezem és a lábam!
A kezemre öröm ránézni nemcsak nekem, de másnak is.
A lábam pedig attól, hogy szép, ÉP is!
Hogyan érhetem ezt el?
Ha figyelmes vagyok és igényes magammal szemben, folyamatos karbantartással, lábápolással megóvhatom magam a bajoktól.
De ha ezt elmulasztom, annak ára van!

Ugrás a teljes írásra: Szép kéz-láb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook