Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Személyi igazolvánnyal repülhet kiskorú gyerek? fórum

Személyi igazolvánnyal repülhet kiskorú gyerek? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 9. 17:39
Inkább repülővel repüljön...
2013. okt. 9. 16:59
Mi nemrég utaztunk a lányommal.. személyivel utazott repülőn. európán belül elég a személyi.. és kellett az apjától beleegyező nyilatkozat is, mert volt, h kérték és nem volt és napolni kellett az utazást. jó, ha van, mert soha nem lehet tudni mikor kérik el..
2013. okt. 9. 16:23
Soha nem kértek még beleegyezést az apától.
2013. okt. 9. 16:20
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Michymocus)
2013. okt. 9. 16:16

A mi utazásunkkor nem kérték, de az útleves utazás volt.

Úgy tudom utazhat érvényes személyi igazolvánnyal, de az lenne a legjobb, ha a légitársaságnál érdeklődnél.

Meg gondolom az sem mindegy hova utazol a gyerekekkel.

4. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Michymocus)
2013. okt. 9. 16:11
Igen,apa beleegyezése kell,tudom,mert én is utaztam már a két gyerekkel.Nekünk útlevél is kellett,mivel Kanadából jöttünk.Tehát kell egy nyilatkozat az apátòl,h kiviheted az országbòl a gyerekeket,kivéve,ha elvâltatok és te vagy egyedül a hivatalos gyám.Gondolom unió területére elég,ha szemêlyijük van,legalább is,ha olyan rszágròl van szó.
2013. okt. 9. 16:01

Kiskorúak számára szükséges úti okmányok

Mindazoknak a gyermekeknek az esetében:


akik egyedül utaznak, vagy

akiket olyan felnőtt kísér, aki nem a törvényes gyámjuk, vagy

akik csak egyik szülőjük társaságában utaznak,

előfordulhat, hogy saját érvényes útlevelükön vagy személyi igazolványukon kívül egy további (hivatalos) dokumentumot kell beszerezniük, melyben – i) mindkét szülőjük ii) törvényes gyámjuk iii) másik szülőjük – jóváhagyását adja utazásukhoz, és ezt aláírásával igazolja.


Azt tanácsoljuk, hogy a gyermek kiutazása előtt érdeklődje meg hazájában a célország konzulátusánál, illetve nagykövetségénél, hogy milyen további dokumentumokat kell az útlevélen, illetve a személyi igazolványon kívül a gyermek számára beszerezni az utazáshoz.

2013. okt. 9. 15:59
2013. okt. 9. 15:57

3 és 13 éves fiamat külföldre szeretném vinni,Írországba.Elég ha megcsináltatom a személyi igazolványukat? Apa beleegyezését kérik hozzá?

Köszönöm ha válaszoltok..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook