Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Székrekedésre mi használ? fórum

Székrekedésre mi használ? (tudásbázis kérdés)


1 2
2023. ápr. 15. 01:29
aszaltszilva es viz ivasa.
2023. márc. 22. 19:48
Laevolac szirup használt csak a kisfiamnak,évekig visszatartotta a székletét,mert nagyon nehezen tudott csak nagy wc-ni és mivel fájt Neki inkább vissza tartotta!Kórházban is voltunk,rengeteg mindent kipróbàltunk,sokat szenvedett életem😔.Mire rájöttem,hogy a tehéntejtől neki nem hasmenése volt,hanem ellenkezőleg,megfogta a székletét nagyon!Abba hagytuk a tejet,rászokott a rizsitalra és a szirup 1-2 hónap folyamatos használat után,úgy fellazítota a székletét,hogy megszűnt a visszatartás és magától minden este tudott nagy wc-ni 🥰🙏 egy idő után abbahagytuk a szirupot,és azóta minden rendeződött és nem jött vissza ez a probléma!Remélem segít azoknak,akik ilyen gonddal küzdenek,mert tudom mennyire szörnyű a picinek és egy szülőnek is!Sok sikert!❤️
2013. febr. 3. 01:45

Ne egyêl gabonát, vagyis csirízt egy hétig.


Bár már írtam, az orvosnak két év múlva talán elhiszed.

2013. febr. 2. 10:29

Ha gondolod nézd meg:-D


[link]

2013. febr. 2. 10:11
Szerintem menj orvoshoz ha nem átmeneti vagyis csak pár napig tartó problémáról van szó.Mert nem normális dolog sem a hasmenés sem a székrekedés.
2013. febr. 2. 09:32
Tényleg sok vizet iszom, emellett néha zöld teát. Rendszeresen tornázom itthon is + még a suliban is van tesi óra, szerintem ez elég mozgás. Nem tudom azóta sem miért volt hasmenésem, anyu szerint az idegesség miatt. Változatosan étkezem, minden nap eszem paradicsomot és uborkát, hetente almát vagy mikor mit. Jó reggeltet is eszem minden nap, ami elvileg teljes kiörlésű és tartalmaz rostokat. Mivel fogamzásgátlót szedek tegnap este nem mertem ricinust inni, viszont a mai napot kefírrel, aszalt szilvával és paradicsommal kezdtem. Remélem csinál valamit.
39. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 30. - Frezia1)
2013. febr. 2. 06:41
Az csak szélhajtó!:)
38. kszb (válaszként erre: 37. - D71ef05a8e)
2013. febr. 1. 20:56

aktív, de nem annyira, mint nappal!

Az, h ki mikor megy wc-re nagy dolgot intézni, alkati dolog is lehet (van, akinek a napi 2 az optimális, a megszokott). Meg megszokás kérdése is. Éjjel jócskán lelassul az emésztés is. Meg nem áll, ahogy a keringésed sem, de nem véletlenül nem ildomos éjszakára bezabálni, nehezet enni, stb....

A kiválasztás pedig folyamatos. Vizelni hogyne kellene több órányi alvás után (csak koncentráltabb lesz a vizelet ettől), amikor nappal, ébrenlétnél, folyamatos bevitel mellett, akár óránként is kell?

37. d71ef05a8e (válaszként erre: 36. - Kszb)
2013. febr. 1. 20:49
:) Ja már értem:) De a salakanyagok kiválazstása legjobb tudomásom szerint éjszaka is aktív (nem véletlenül ált. reggel intézzük a Wc-n a nagydolgot, és első dolgunk pisilni menni, fokozottabb az izzadás, egy éjszaka alatt be tud zsírosodni a haj, stb.) Persze rosszul írtam, mert nem csak éjszaka, hanem folymaatosan, egész nap.
36. kszb (válaszként erre: 35. - D71ef05a8e)
2013. febr. 1. 20:47
:) összekevered a regenerálódással a dolgokat :)
35. d71ef05a8e (válaszként erre: 34. - Kszb)
2013. febr. 1. 20:43
Ezt értelmezze valaki más:)
34. kszb (válaszként erre: 29. - D71ef05a8e)
2013. febr. 1. 20:39
:) he?!
2013. febr. 1. 20:37
32. d71ef05a8e (válaszként erre: 30. - Frezia1)
2013. febr. 1. 20:31
alapesetben igen, de arra érzékenyeknél a már fennálló székrekedést fokozhatja:( saját tapasztalat, orvos okosított ki, amikor kínomban én is mindent összeettem már.
31. last (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. febr. 1. 20:28
Nekem is folyton ez van.Össze vissza változik épp túlságosan megy vagy egyáltalán nem.Nem hízok semmit,max fogyok az 53kg-ból.Normaflor segít,csak ha abbahagyom,megint ott vagyok ahonnan indultam.
2013. febr. 1. 20:27
köménymag leves
29. d71ef05a8e (válaszként erre: 28. - Kszb)
2013. febr. 1. 20:21
valójában a kiválasztás éppen éjszaka történik, egyáltalán nem alszik ilyenkor mindenünk.
28. kszb (válaszként erre: 27. - Bea0124)
2013. febr. 1. 20:17
éjszakára gondoltam, amikor alszik mindened.... így az emésztés is..... Lefekvés előtt 3 órával, utolsó étkezés.... hallottál már róla????
27. Bea0124 (válaszként erre: 18. - Kszb)
2013. febr. 1. 20:16
este a legaktívabb az emésztés :-D
26. d71ef05a8e (válaszként erre: 20. - T_marcsi)
2013. febr. 1. 20:10

Igen, én azóta tartok itthon, amióta terhesség alatt jelentkező, kínzó székrekedésemen csak ez segített. A tájékoztatója az orvosra bízza, hogy terhesen szedhető-e, az én orvosom nagyon ajánlotta, de a belgyógyász orvos is. És igen, kifejezett orvosi javaslatra még akár csecsemőnek is adható, persze kizárólag vészhelyzetben, soha nem alapos ok nélkül.


Csak édes, de semmi rossz íze nincs, és biztosan hat.

2013. febr. 1. 20:08

Bocsánat, az előző természetesen a fórumindítónak szólt.


De kimaradt a legfontosabb: testmozgás! Ez lehet kiadós séta is, de ha például gátizomtornát végzel, akár csak a legegyszerűbb medencebillentéseket háton fekve és emellett a végbél- a hüvely és a húgycső izmait megfeszíted, ahányszor és amennyire csak tudod, a renyhébb belek is gyönyörűen be fognak indulni.

2013. febr. 1. 20:07

Mind nagyon jó ötlet amit írnak de azt ne feledd hogy mindenki más lehet nálad pont az okozza a bajt ami másnak segít.

Napi pár kanál zabkorpa joghurtba vagy valamibe keverve,gyümölcs,zöldség,főzelékek,megfelelő mennyiségű víz,kamilla tea,folyadék.Nyugodtan étkezz rágd meg jól a kaját.

2013. febr. 1. 20:07
Mikor mit kapok be, lenmag, aszaltszilva, állott víz, joghurt, déli gyümölcs, káposztaleves-kapszula (bár, az semmit nem tesz), paradicsomlé - de nem mondhatnám, hogy így is nincs gondom vele. Az ősszel rengeteg szőlőt ettem (saját termésűt), sokat segített még a látásomon is.
2013. febr. 1. 20:07

Itt nem pillanatnyi problémáról van szó!!!


Nem kéne változtatnod az étkezéseden? Esetleg egy kizárásos diétával rájönni mi okozza? Nem élhetsz így életed végéig!


Egy hétre kizárnám az összes gabonát, Aztán egy hétre az összes tejterméket. Ha még nem tökéletes, egy hétre kizárnám mindkettőt. Persze semmi gyári kutyulmány, mert még a felvágottak, öntetek is tele vannak ezekkel, mert olcsó adalék.


Nem olyan rettetenes pár hetes kísérlet. Ennyit megér az egészséged. Hosszútávon ennél sokkal nagyobb bajt csinál.


Sok szerencsét.

21. kszb
2013. febr. 1. 20:07
jah, és én még amit megteszek, h beinduljon az emésztés, aminél egyenértékű (nálam legalábbis), h wc-ni is kell pár perceb belül, az az, h reggel, ébredés után, éhgyomorra megiszok egy nagy bögre meleg/ langyos teát! Vagy almaecetes vizet.
2013. febr. 1. 20:05
Laevolac? Nem lehet hozzászokni, teljesen természetes dolog, és nagyon kis dózis is elegendő belőle, ráadásul hosszú távon is alkalmazható. Anno a 2 évesemnek ajánlotta a gasztros doki, ha gyerek szedheti, biztos, hogy felnőttnek sem árt.
19. d71ef05a8e (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2013. febr. 1. 20:04

A pelyhek és rostok kizárólag akkor hatnak ilyen szempontból jó irányban, ha rengeteg folyadékot is iszol. Ha nem eleget, akkor kifejezetten ellentétes hatást is kiválthatnak.


A rostokon kívül még a lenmag, ami nagyon jó, nem muszáj teljesen szétrágni, valamibe belekeverve segít. Ahogy az aszalt gyümölcsök is.


Ha az enyhébb gyógymódok nem hatnak, és puszán ételekkel nem érsz el eredményt, akkor nagyon jó a Tamarin lekvár, végső esetben a Leavolac szirup. Én a kúpokkal nem vagyok olyan jóban, de ha már kúp, akkor ezerszer inkább a pezsgőkúp, mint a glicerines, szerintem utóbbi egy makacs székrekedésnél semmire sem jó.

18. kszb
2013. febr. 1. 20:02

magas rosttartalmú ételek. Nálam legalábbis bevált. Vacsorára semmi nehéz, h ne legyen ideje "besülni" éjjel, amikor amúgy is pihen a bélrendszer (is).

Magyarul teljes kiörlésű cuccok, sok zöldség, gyümölcs.

Mi okozta a hasmenést?

2013. febr. 1. 19:58
nekem több tippem is van: vegyél Tamarin lekvárt, vagy glicerin kúpot (ha minden kötél szakad). Változtass az étkezési szokásaidon! Minél több rostosat, őszi, körte stb. enni, inni. Minél több folyadék, éhgyomorra langyos kamilla tea kevés cukorral. Reggelire zabkorpa kefírbe keverve. stb. Próbálj mozogni, tornászni, az is elősegíti az emésztést.
2013. febr. 1. 19:57

Rendszeresen eszem zabpelyhet, ráadásul almával, mert ízlik. És általában reggelire. De nem érzem, hogy székrekedés elleni hatása lenne.

Néha eszem egy-egy kanál mustármagot, annak sincs ilyen hatása.

A fióogyim miatt elég sok rostos ételt eszem, de nem nagyon termelek! Néha már hashajtó bogyót veszek be.

Ja! és eleve édesítés nélküli teát iszom egész nap, elég forrón is sokszor.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook