Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Székelyföldi szállásajánlatok fórum

Székelyföldi szállásajánlatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
38. zsu0102 (válaszként erre: 35. - D57f965cbe)
2010. ápr. 25. 21:44

Szia! De jó neked, hogy ilyen gyönyörű környéken élsz! Nekem innen a 9.emeletről elmenni oda, biztos más élmény, de olyan jó olvasni, hogy te, aki minden nap benne vagy, mégis szívesen járod be a környéketeket!

Az emberekkel pedig tényleg csak nagyon jó tapasztalatom van!

2010. ápr. 25. 21:37

Ezt néztem Marosfön:Csermely Vendégház

[link]

36. eabd6ac2a7 (válaszként erre: 35. - D57f965cbe)
2010. ápr. 25. 21:20
Igen Nézegettem google erts programmal azokat a helyeket is nagyon szép. Jó kiindulópont egy hargitai kirándulásra.
35. d57f965cbe (válaszként erre: 10. - Zsu0102)
2010. ápr. 25. 21:14

szia!


Köszi , hogy ilyen jó véleményed van az itteni emberekről!

én szentgyörgy vagyok, Bükszádtól 28 km-re lakom..

Mi minden nyáron elmegyünk legalább egyszer abba a faluba.. vagy felmegyünk a tóig.. gyalog..de onnan kocsiút is van.. vagya vasút mentén elmegyünk Tusnádfürdőig..


A másik kedvenc helyem.. Csíkszentdomokos.. amely Marosfővel szomszédos..

Nagyon szép hely.. onnan látni a Nagyhagymást és az Egyes-kőt..

Domokoson is láttam falusi vendégházakat..az egy nagy község..

34. zsu0102 (válaszként erre: 33. - B43860c232)
2010. ápr. 25. 21:06
Az jó, mert sajna nem emlékszem konkrét árakra. Azt tudom, hogy a 4 napos út(utazás, szállás, kaja) kb.30 ezer Ft volt. Az árak sztem jóval kedvezőbbek mint itt. A 4 napba sok kirándulás belefért. Olvasom, te is voltál Brassó környékén, gyönyörű az a város, és a környéke! Tőle nem messze van Poiana, egy kedvelt síközpont,mi nyáron voltunk, mégis nagy élmény volt sílifttel majdnem 2000 méter magasba felmenni!
33. b43860c232 (válaszként erre: 26. - Zsu0102)
2010. ápr. 25. 17:01
Találtam a guglin árakat is.
32. kefekötőke (válaszként erre: 31. - Eabd6ac2a7)
2010. ápr. 25. 16:32
Akkor szemezgethetsz,mit hagysz ki,és szigorú menetrendet kell csinálni.
31. eabd6ac2a7 (válaszként erre: 30. - Kefekötőke)
2010. ápr. 25. 16:29
Kocsival és öt nap körül.
30. kefekötőke (válaszként erre: 29. - Eabd6ac2a7)
2010. ápr. 25. 16:24
Oké,ha olyan van amit tudok leírom.Mivel ,mennyi időre tervezed az utat?
29. eabd6ac2a7 (válaszként erre: 27. - Kefekötőke)
2010. ápr. 25. 16:14
Köszönöm a terjedelmes beszámolót! Ebben aztán van mindenről. Jó sok info ennyit napok alatt nem szedtem össze. A szovátai kempinget megtaláltam, elég szimpatikus.
28. b43860c232 (válaszként erre: 26. - Zsu0102)
2010. ápr. 25. 16:04

Köszönöm ,feljegyeztem.

Ha csoporttal voltál, árakról nem tudsz semmit?

Lehet ,hogy hasonlóak a magyarországi ilyen szolgáltatásokhoz?

27. kefekötőke (válaszként erre: 25. - Eabd6ac2a7)
2010. ápr. 25. 15:52

Egy magyarországi kempingkörút során egy egri piacon keveredtem beszélgetésbe egy erdélyi piacozó asszonnyal.

A következő nyáron már az első 4 napot náluk vendégeskedtük egy eldugott kis faluban.

Továbbutazva szászrégen,Szováta.

Szovátán ,balra fel a hegyre Rózsák Útján találsz egy jó kempinget "Napsugár" kis faházakkal.Sátrat nem lehet állítani de nem is érdemes, mert nem drága a faház.

Tovább Székelyudvarhely felé.Itt megkerestem a kempinget,de a legendás vendégszeret helyett amolyan lehúzás ize volt a szállás ajánalatnak.

Szováta után 100 km Parajd

Itt érdemes megnézni a sóbányát .A föld alá busz visz be.

Kaját ,piát vigyél le mert egy egész napot eltöltve egészséges gyógyító levegőt szívhatsz.

De 2-3 óra is élmény.

Innen célszerű a maroshévizi kempinget megkeresni,letáborozni néhány napra.

Kis faházak vannak valamikor úttörő tábor lehetett.Nem drága ezért több napra rendezkedtünk be,de a komforttal néha gond volt ha napközben is ott maradtunk.

Innen csináltuk a körutakat.

Gyilkos tó.

Szép, fénykép készítés ,séta de érdemes figyelni a mindenből pénzt csinálókra.

Békás szoros.

Valahol parkolni,fénykép nélkül nem szabad tovább mennni

Békás tó.

Körbeautózni különösen kora reggel gyönyörű látványok.

Érdemes megállni Ditron a templomot megnézni,(faragott oltár,szószék,ritka látvány) Borszéken ,Itt különböző ásványvízeket lehet számozott kutaknál találni.

(Élmény az van a hatásásról)((((


Szentegyházán sikerült valakit találni, aki bár nem volt erre berendezkedve,kialkudott összegért adott szállást.

Hát a tisztálkodás már elég kényelmetlen volt reggel és este,de a felesleges cuccot kipakoltuk az autóból és onnan csináltunk kirándulásokat 3 napon keresztül minden reggel.

Szt.Anna tó,Medve tó.

A Szt.Anna tóhoz (Tusnádfürdő után balra Bixád irányába)pénzért lehet lemenni.Víz nincs.


Innen kirándultunk az "1000 éves határhoz" Agasi nevü településnél van,ne hagyd ki ha már ott vagy!


Csak mellesleg írom a hatást:

Mikor odaértünk,megtaláltuk,egy vasuti őrháznál van egy dombtetőn.Felmentünk a lépcsőkön megláttuk a Magyar zászlót , senki nem kényszerített, feleségem szeméből könny jött ki.

Csak az érti aki átéli.Ne hagyd ki!

Itt a csavargó,kéregetőkre kell figyelni,jó ha az autót látótávolságban parkolod.


A Sztegyház-Csikszereda útvonalon balra egy rossz út vezet Hargitafürdőre.

Itt van a "Büdös Gödör"Kénes források és bánya.

Kényes cuccot,fk.gép,videó ne vigyél be,a kénessav tönkreteszi!


Tovább utazva A csiksomlyói templom,bucsújáróhely a látványosság.

Gyergyószentmiklóson nagyon tágas,fűves ,olcsó kemping van.Tiszta,tágas vízesblokk,Nem lihegnek a szomszéd sátorból a tányéradba.

Van sok bungallo is,nekünk a sátorverés nagyon megfelelet.

Innen 65 km kegyetlen rossz úton van Liban település,de én megycsináltam mert egy pisztrángos tóból én választhattam ki a a pisztrángajaimat,aznapi vacsora különösen jól esett.

Visszafelé szintán a maroshévizi tábor volt a pihenőhely.

2004 -es adatokat írtam,akkor az utak katasztrófálisak,akkor voltam utoljára milliomos,mert egy nagy köteg Lei-em volt,ami azért annyit nem ért,amilyen vastag csomag volt.

Azóta változhatott sok minden.

Ha a legendás magyar szeretetet keresed utad során, kb azt kapod mikor kimész Hollandiában és nem találod az utcán fapapucsos embereket és a szélmalmokat.

Minden a pénzről a befektetésről szól,különösen a főutak mentén.

A kedves, önzetlen embereket eldugott kis falvakban találod.

Ha sátras kérdéseid vannak ,tudok ezt azt írni okulásul.

26. zsu0102 (válaszként erre: 24. - B43860c232)
2010. ápr. 25. 15:20

Sólyomkő panzió! Most írtam be a keresőbe, jaj de jó volt újra látni! Minden tényleg olyan mint a képeken, gyönyörű helyen! Csoporttal voltam, én az apartmanban voltam elszállásolva, ami a jobb oldalon a 2.kép(zöld házikó, fa erkéllyel). Ez ugyan abban a faluban van, mint a panzió, kb. 1km-re arrébb, a falu szélén! Autóval vittek minden este oda a házigazdáék minket,az étkezések a panzióban vannak, nagyon jól főznek!

A google-be írtam be, árak, cím, tel.szám is van az oldalon! Van egy másik tel.számom tőlük(egy névjegykártyán), ez nem szerepel az oldalon, de azért leírom:004-0722-374-171 Vagy 004-0722-264-704

Nagyon kedves emberek, ha idén sikerül eljutnom Csíksomlyóra, biztos, hogy ott fogok megszállni!

25. eabd6ac2a7 (válaszként erre: 23. - Kefekötőke)
2010. ápr. 25. 14:04
Persze, minden érdekel! Jöhetnek a beszámolók!
24. b43860c232 (válaszként erre: 10. - Zsu0102)
2010. ápr. 25. 11:33
Szállás címek ,esetleg tapasztalatok,(árak,körülmények stb) ,ha megosztanád hasznos lehetne.
23. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Eabd6ac2a7)
2010. ápr. 25. 10:15

Többször voltunk erdélyi körúton autóval,sátorral.

Amit le tudok írni tapasztalati.Ha kell ,óra, perc,km,napi időjárás,költött pénz napi pontossággal stb.

Van egy utazó-kiránduló "pénztár,menetlevél napló" amit kínos pontossággal évről évre vezetek.

Sok függ attól,milyen rutinos vagy,sátrazni szeretsz,(azt is lehet egy vászonnal,kulaccsal,vagy jól felkészülve komfortosan )

Sátrat nem ismered,sőt utálod,ezért egyszerű családi szállás megfelel.

Nem díjazod ,ha a a szállásadód krákogását és reggeli enterogasztonális echoját kell hallanod.

Nem akarsz pénzt adni olyan szállásért ,ahol ki van írva, hogy MOTEL,mivel esteledik,szállást kell találni,jelentkezel a recepción,elkobozzák az útleveled,elfoglalod a kis faházadat,kiszellőzteted,mert tömény bagószag van,körölnézel a közös fűrdőbe..

Ez külön tanulmányt érdemel.Csempeburkolat az van,és körbe,fent átlátszó ablakokon az udvaros legények tanulmányozhatják külösképpen a női vendégek tisztálkodási módszereit.

A WC "bútorzatot" és az instrukciókat tanulmányozod,nálunk szokatlan kis vödörrel találkozozol. Ha ismered ,nem untatlak tovább evvel.

Összefoglalva a lehetőségeidtől függ hogy tervezel.

Ha érdekel leírok néhány általam megismert kempinget,"látványosságot"

22. f3ef182e14 (válaszként erre: 21. - Eabd6ac2a7)
2010. ápr. 24. 23:41
egyedül?
21. eabd6ac2a7 (válaszként erre: 20. - F3ef182e14)
2010. ápr. 24. 23:17
Én vagy júli vagy aug, még nincs pontos terv. De mért pont Szovátát választottad?
2010. ápr. 24. 23:15

július közepén


áhhhhhhh

rengeteg minden van ott

jaj

2010. ápr. 24. 23:00
Igen ezek mind nagyon szép helyek , no és az erdő! Ti mikor mentek?
2010. ápr. 24. 22:59

és a Gyilkos tóhoz is érdemes elnézni

mi még megnézzük Csíksomlyót is

2010. ápr. 24. 22:56

a Medve tóhoz érdemes elmenni

csodásan szép a hely és a víz gyógyhatású

16. eabd6ac2a7 (válaszként erre: 14. - Margareta51)
2010. ápr. 24. 22:54
Esetleg a szállásról egy kis leírás? Vagy magánház?
15. f3ef182e14 (válaszként erre: 14. - Margareta51)
2010. ápr. 24. 22:52

szia

jó lenne

megköszönném:)

2010. ápr. 24. 22:45
Szovatara tudok adni telefonszamot.
2010. ápr. 24. 21:20
Nekem még Marosfőt ajánlották. Nagyon szép helyen van
2010. ápr. 24. 21:19

Szovátára megyünk nyáron

ott fogunk aludni párat apartmanban

2010. ápr. 24. 21:06

Anyuék már háromszor voltak kint, 7-10 napra. Ők csak elindultak céltalanul és ahol éppen érte őket az este, ott kerestek szállást. Mindig találtak, panzióban, hotelben, családnál vagy campingben... :)

Rosszat nem tudtak mondani egyikről sem; pedig voltak román részen is, ahol már nem beszéltek magyarul (apu például így volt lakodalomban, születésnapon, nem volt balhé a származása miatt :) )

2010. ápr. 24. 20:58
Mi tavaly Sepsibükszádon szálltunk meg. Nagyon szép kis falucska, tele nagyon jó, családias panziókkal, hihetetlen kedves emberekkel! Mindenkinek ajánlani tudom, van konkrét panzió címem, tel.számom is!
9. névjegy82 (válaszként erre: 8. - Eabd6ac2a7)
2010. ápr. 24. 20:53
Igen van egy kis termál fürdője, 1 délután voltunk ott is, azért, ha gyerekekkel mész, erre ne alapozz, mély és hideg a vize, bár, így visszagondolva azt hiszem a medencéből van egy kis rész elkerítve a gyermekek részére! :).
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook