Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szegény embert az ág is húzza... Matolcsy-csomag fórum

Szegény embert az ág is húzza... Matolcsy-csomag (beszélgetős fórum)


2012. febr. 12. 11:07
De hol mondott ő ilyet? :D Én eddig videót nem találtam, sem hanganyagot, tehát így nem túl megbízható az info, habár tény, hogy el lehet rajta csámcsogni a háborgó népnek. :D
27. abusa
2012. febr. 10. 16:54

Újra beszólt ez a Nagy Úr a por népnek.

Mégpedig, hogy 47 ezer forintból meg lehet élni...

Na, akkor mutasd meg kiskomám, cseréljünk, én költöm a te százezres fizudat, te meg a 47ezret. Az öltönyödet nem futná...

Szerintem, ha már ilyen jól tudják, akkor legyen már egy népszavazás, és szavazzuk meg, hogy a politikusok havi bére 47ezer legyen...

26. debju (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2011. szept. 19. 18:11
ezzel én is így vagyok, de ha egyre jobban rövidre zárnak mindent akkor nehéz...:-(
25. globus
2011. szept. 19. 17:11
Még pár év, és fizetni fognak, hogy bejárhassanak dolgozni???
24. spinneli (válaszként erre: 19. - Debju)
2011. szept. 19. 17:09

biztos, csak meg kell találni.

:)

Én igyekszem arra koncentrálni, hogy hogyan lehet pénzt csinálni, nem pedig arra, hogy hogyan nem.

23. f5848578d5 (válaszként erre: 22. - Debju)
2011. szept. 19. 14:56

Nálunk is van aki hallgat és olyan is aki még mindig úgy gondolja, hogy ez a jó út.


Mondjuk azt nagyon szeretném tudni, hogy ha áfát és járulékot ilyen gyorsan lehet emelni, akkor a beígért parlamenti létszám leépítéshez miért kell több mint egy év.

22. debju (válaszként erre: 21. - F5848578d5)
2011. szept. 19. 14:35

nekem egy ilyen ismerősöm van

lépten-nyomon kampányolt, most hallgatásba burkolózott

21. f5848578d5 (válaszként erre: 20. - Debju)
2011. szept. 19. 14:25
Van az ismerettségi körben olyan házaspár akik még a gyermekeket is narancsszínű pólóban bicikliztették az utcán kampány időszakban. A napokban mondta a srác, hogy ő rájuk szavazott, de nem erre.
20. debju (válaszként erre: 18. - Jucusmucus)
2011. szept. 19. 13:03
én ilyesmire számítottam (csak nem ennyire durvára, mondom optimista vagyok), de meghallgatnam azoknak az embereknek a véleményét akik elvakultan vonultak annó az utcára és képviselték azt amit sulykoltak beléjük. Tényleg, ez politizáslástól függetlenül érdekelne....
19. debju (válaszként erre: 17. - Spinneli)
2011. szept. 19. 12:59

lehetőség?

létezik még olyan?

18. jucusmucus (válaszként erre: 16. - Debju)
2011. szept. 19. 12:53

Szia !

Diktatúra.... Ezt nagyon jól írtad.....

2011. szept. 19. 12:50
Több lehetőség után kell nézni, nincs mese...
16. debju (válaszként erre: 15. - F5848578d5)
2011. szept. 19. 12:48
kicsit bízom benne, hogy van olyan, hogy valamit felrebbentenek, megfigyelik mit szól a közvélemény és átgondolják. De nem tudom erről a társaságról miért (biztos a pozitiv hozzáállásom az oka az emberekkel kapcsolatban) feltételezek bázmi jót. Sosem értettem hogyan tudtak ennyi embert meggyőzni... Állítólag a tüntetéseket is komolyan beszabályozzák. Alakul a diktatúra, de....itt hagyom abba nehogy politizálásnak tűnjön (megjegyzem sosem szoktam és nem is tudok, de ezek a dolgok kifordítanak magamból)
15. f5848578d5 (válaszként erre: 14. - Debju)
2011. szept. 19. 10:05
Hogy elfogadják-e? Szerinted? A "fülkeforradalmukkal" szerzett 2/3-dal nem hiszem, hogy nehéz dolguk lesz a parlamentben. Az már egy másik dolog, hogy az embereknek vajon lemegy-e a torkán mint eddig szinte minden. Vagy most összehangoltan mennek utcára, na ez utóbbiban nem hiszek.
14. debju
2011. szept. 19. 09:21

Mikor derül ki, hogy elfogadták-e?


engem ez annyira elkeserít és felháborít....:-(

de gondolom nem én vagyok az egyetlen

13. bnedora (válaszként erre: 4. - Brad)
2011. szept. 18. 23:17
Majd eldöntik, hogy minek titulálják:-)
12. tixtina (válaszként erre: 9. - Brad)
2011. szept. 18. 23:14

Következő válság??!!

Nagyon tájékozatlan vagyok sajna:( Nem olvasok gazdasági híreket.

Nagyon rossz lesz,már kezdtem kissé fellélegezni,hogy el tudnám tavaszra adni anyámék Budapesti házát.Sajnos nincs rá vevő,pedig levittem az árat-5 millával-de csak úgy tudnám eladni,ha tízen X milliókat buknék rajta.Természetesen ingatlanokba fektetném a pénzt,de nem fogom elkótyavetyélni,így kénytelen voltam kiadni ár alatt-ha jönne még egy válság az minden szempontból betenné a kaput sokaknál:oo

11. tixtina (válaszként erre: 10. - F5848578d5)
2011. szept. 18. 23:09

Igen,én is hasonlótól tartok.

Férjem azt mondta,ha heti négy-öt vendégem van,az már elég-mert itthon van az üzletem-a ház másik felét alakítottuk ki.

Ami nagyon nehéz manapság,az a vendégkör kialakítása.

Tíz,tizenöt éve szolit működtettem-de nagyon jól ment,mert míg a környékemen befuccsoltak az üzletek-addig nálam hajnaltól éjjel kettőig hatalmas forgalom volt-sajnos ma nem tudom idecsalni vele a vendégeket,mert nem divat a szoláriumozás,nem járnak már az emberek barnulni.

Másik dolog-fodrászhoz még elmennek az emberek,de kozmetikáztatni már nem marad rá pénz.

Férjem meg tűkön ül már,nyaggat-teljesen jogosan:D

10. f5848578d5 (válaszként erre: 8. - Tixtina)
2011. szept. 18. 21:59
Ha van lehetőséged oviban elhelyezkedni, akkor ne habozz. Max. ha nagyon kell a pénz, akkor kiegészítő jövedelemként szépségipar. Csak a panaszt hallom fodrászoktól, kozmetikusoktól és különösen a manikűrösöktől. Az utóbbiak létszáma annyira megszaporodott erre felénk, hogy igen komoly árverseny van.
9. Brad (válaszként erre: 8. - Tixtina)
2011. szept. 18. 15:49

baromi nagyot lehet most/majd bukni.

ha olvastok gazdasagi hireket (nem, nem a tv2 meg rtl hiradokra gondolok), akkor majdnem minden arrol szol, hogy jon a következö gazdasagi valsag.

Ilyen bizonytalan helyzetben igazabol napolnam a sajat vallalkozas megnyitasat...

8. tixtina (válaszként erre: 6. - F5848578d5)
2011. szept. 18. 15:33

Na,most próbáljon az ember vállalkozásba fogni.

Elvileg szépségszalont készülök üzemeltetni,de nem tudom-mivel járnék jobban-ha elmennék az óvodába dolgozni,a minimálbért kapnám-ami ezek szerint csökkenni fog:(Viszont fizetve lennének a járulékaim.

2011. szept. 18. 11:37

Hát ez szuper :(

Normálisak ezek???

2011. szept. 18. 11:32

Megteszik a magukét. Pont most számolgattuk az édesanyámmal, hogy 4 évvel ezelőtt, két üzletet csináltunk és a három fős család megélt belőle, plusz volt három alkalmazottunk, bejelentve, legálisan, nem minimálbéren.


De még egy évvel ezelőtt is megéltünk belőle ketten (nevelőepám meghalt) és volt két alkalmazottunk, bejelentve, legálisan, nem minimálbéren.


Két hónapja eljutottunk odáig, hogy az egyik üzletet bezártuk, a másikat átrendeztük úgy, hogy édesanyám egyedül tudja csinálni. Én meg máshova mentem dolgozni.

2011. szept. 18. 11:20

Sok lakost juttatott a csőd szélére.

Üdv.Ágnes

4. Brad (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. szept. 17. 12:20

nem politika.

Sok csaladot erint. Sok gyereket, sok nöt es ferfit... ez is a hoxa temai köze sorolhato...

2011. szept. 17. 12:18
Nem politizálunk, különben törlik a kiírt fórumot.
2. tixtina (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. szept. 17. 12:18

Jézusom:OO

Ez borzasztó!!!Eddig is nehezen lehetett kijönni a minimálbérből:(

1. Brad
2011. szept. 17. 12:14

"A minimálbéren foglalkoztatottak nettó bérük egyhatodát elveszítenék az adó- és járulékváltozások miatt, ha a bérük változatlan marad. Az áfaemelés ráadásul az árakat is megdobja, így a bér vásárlóértéke még inkább romlik."


-olvastam ma reggel az ori.o honlapjan.


"Most egy minimálbéres havi 60 600 forintot kap kézhez. (A minimálbér havi bruttó 78 000 forint.) Ha jövőre nem változna a minimálbér, akkor az [ori.o] számításai szerint csak az szja-rendszer változása miatt a nettó bére 8730 forinttal lesz kevesebb, 51 870 forintot kap kézhez. Ezzel a nettó bérének 14,4 százalékáról lesz kénytelen lemondani."



Ez borzaszto! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook