Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek fórum

Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek (beszélgetős fórum)


1314. Vica79 (válaszként erre: 1313. - Ded)
2009. nov. 13. 20:49

Értettem én! :-D

Ezt mondta a doki is, de akkor nem értem, hogy miért mondja azt, hogy majd leigazolja nekem az inszemeket, mintha megcsináltuk volna? Akkor ezek szerint mégiscsak kellene?

Jaj remélem, ezt a fórumot nem olvasgatja a doktornő, mert lebukunk. ;-)

Jaj olyan nehéz és legfőképpen értelmetlen a találgatás, így majd január 6-án kiderül minden.

1313. ded
2009. nov. 13. 17:12

Sziasztok, üdv. az újaknak:-)!


Férfi meddőség esetén szerintem tuti nem csinálnak inszemet. A mi Erával közös "sima" nődokink szerint ilyen esetben az inszem felesleges időpocsékolás.

Sőt, szerintem endometriózis és PCO esetében sem, mert pl.: PCO-nál ugye a tüszők nem repednek meg, tehát a petesejt nem tud találkozni a hímivarsejtekkel.

Na, most aztán ezt jól megaszontam:-))))))))))!

1312. Lyana (válaszként erre: 1311. - Vica79)
2009. nov. 13. 16:04

Szia.

Én is kíváncsi lennék, hogy ha lombikra javasolt beutalója van az embernek akkor létezik e olyan hogy a kaáliban inszemet csinálnak?

Nekünk ugye andrológus beutalóján ivf / icsi irányba kéri ellátásunkat férfi meddőség miatt.

Már kérdeztem ezt többször is de választ nem kaptam.

1311. Vica79 (válaszként erre: 1310. - Erika691230)
2009. nov. 13. 15:16

Köszönöm! Szükségem is van rá!

Még egy kérdés, bár ez akár másnak is szólhat.

Ha az én dokim Békéscsabán azt javasolta, hogy az én esetemben teljesen felesleges az inseminatio, akkor ebbe a Kaaliban nem fognak belekötni? Votl itt a topikban már korábban is ilyen jellegű téma kezdeményezés, de aztán nem volt rá válasz. Mondhatják azt, hogy előbb meg kell legyen a 6 inszem és csak aztán kezdik a lombikot?

1310. erika691230 (válaszként erre: 1309. - Vica79)
2009. nov. 13. 14:22

Szia Vica!

Köszönöm a gratulációt!

Igen,a fülbe szúrják a tűket ilyenkor is.nekem a petefészek pontjaimat szúrta,amellett méregtelenítő pontokat.Nekem 1mm-es tartós tűk voltak a fülemben,5-7 db,és két hetente cseréltük,egyszer az egyik,másszor a másik fülbe szúrták.

Az én akupunktúrás csajszimnak már úgy is lett kismamája,hogy nem is a konkrét pontokat szúrta. :-) Volt olyan,aki már 5-6 éve hiába próbálkozott,elment,hogy fogyni szeretne,aztán hamarosan telefonált,bocs,nem megy egyelőre,mert kismami. :-)

mert tudni kell,hogy terhesen nem lehet szúratni,mert a szervezet könnyen idegen testként kezelheti a magzatot.persze,nem törvényszerű,de jobb az óvatosság.Én leszívásig hagytam a tűt a fülemben,előtte kivettem.



Sok sikert!

1309. Vica79
2009. nov. 13. 14:12

Erika! Először is gratulálok neked a picihez. Ezek szerint visszatér hozzád a kisfiad!

Azt szeretném kérdezni, hogy az akupunktúrás kezelés neked hogy zajlott. Korábban jártam fogyókúrás kezelésre (még kb 10 éve) és mivel az sikeres volt nekem, most kipróbálnám a nőgyógyászati bajaimra. Endometriózis + PCO. De nem tudom elképzelni sem, hogy hova szurkálhatják a tűket. Ilyen esetben is fülbe?

1308. Vica79
2009. nov. 13. 14:08

Sziasztok!

Na sikerült végigolvasnom a topikot. Olvastam benne szomorút, vidámat, inspirálót, még tuti finom receptet is. Jó tudni, hogy mások is vannak rajtam kívül, akik ilyen kényelmetlen cipőben járnak. Mármint az a jó, hogy van kivel megosztanunk bánatunkat, nem az, hogy sokan vagyunk. Sokat tanultam már is és úgy érzem, hogy elég felkészülten megyek majd el január elején az első konzultációra. De addig még it van 2 hónap. Azt mindenképpen hasznosan szeretném eltölteni. Elkezdtem az igényelt vizsgálatok elvégzését, mellette pedig kipróbálok természetes gyógymódot. A spontán teherbeesés reménye pedig megmarad addig, amig nem történik meg a beültetés.

1307. Lyana (válaszként erre: 1306. - Momo1979)
2009. nov. 13. 07:29

Szia.

Örülök, hogy kicsit megnyugodtál:-)

Egyetértek azzal,hogy kikéred az orvosaid véleményét. A párod nagyon szeret és félt téged! És szép gondolat a nevelőszülő vagy az örökbefogadás is:-) Irigylésre méltó a pozitivitásod!!!

Kitartást és sok csodát!!

1306. momo1979
2009. nov. 13. 05:11

Sziasztok!


Lányok mindenkinek köszönöm a kedves megnyugtató szavakat. Sajnos tényleg nem vagyunk könnyű helyzetben, mert a nőknek a legcsodálatosabb élmény, ha gyermeket szülhet az életünk párjának, de kérdés kockára tennéd az életedet? Mindenesetre a párom mindig kitart az mellett, hogy ne kockáztatassunk. "lesz egy kisbabám, beteg anyuka és amit eddig felépítettünk, azt le is romboljuk." Szóval elgodolkodtam, azon amit mondott. Mindenesetre kikérem a vélemnyeket az orvosoktól, de most azon a ponton vagyok, hogy igaza van. Van már két gyerekem (igaz a volt férjemtől), de az én saját gyerekeim és rájuk is kell ondolnom, meg a páromnak is kellek. Kellek neki, mert szeret és én is őt. Mindenesetre, mivel Ő nevelőszülőknél nőt fel igen erősen elkezdtünk gondolkodni azon, hogy mi is nevelőszülők leszünk és majd egyszer örökbe is fogathatnánk egy babyt. Kvánok mindenkinek sok erőt, egészséget!

1305. erika691230 (válaszként erre: 1304. - Pokol)
2009. nov. 12. 22:27

Szia pokol!


Ha egy ici-picit is segít a naplóm abban,hogy ne adjátok fel,akkor én már nagyon örülök. :-)

1304. Pokol
2009. nov. 12. 20:14

Sziaztok!

Szia erika!!tényleg jó olvasni a naplódat.Ilyenkor mindég úgy érzem,hogy elég erős leswzek a folytatáshoz,de aztán..Na ez az én gondom.Te csak írogass,mi meg olvasunk.

megdöbbentő sorokat olvastam.Nekem sem jobb a helyzetem,megint megyek a Dokihoz,de nem bíztat semmi jóval.Valami olyat mondott,hogy próbastimuláciot csinál.Korülbelöl tudom,hogy miről van szó,de majd most beszéljük át.

1303. Vica79
2009. nov. 12. 19:07

Szia Erika! Pont most olvasgatom a fórum eddigi hozzászólásait. Van mit! :-)

Kb a felénél járok és máris rengeteg infót megtudtam.

2009. nov. 12. 17:08
Sziasztok lányok!
1301. erika691230 (válaszként erre: 1297. - Vica79)
2009. nov. 12. 17:08

Szia Vica!

Üdv közöttünk!

1300. Vica79 (válaszként erre: 1299. - Lyana)
2009. nov. 12. 16:59

Jan.6-ra, a szülinapomra. :-)

Krizsán Mária doktornőhöz.

1299. Lyana (válaszként erre: 1297. - Vica79)
2009. nov. 12. 13:44

Szia! Persze, hogy csatlakozhatsz!

Mikorra kaptál időpontot és kihez?

1298. bbogus (válaszként erre: 1297. - Vica79)
2009. nov. 12. 13:30
Persze hogy csatlakozhatsz.Szeretettel várunk,és szorítunk neked is.
1297. Vica79
2009. nov. 12. 12:38

Sziasztok!

Ma kaptam meg első lombikos kezelésemhez / konzultációhoz az időpontot. Az elkövetkezendő időszakban sokszor benézek majd ide hozzátok tanácsért, ötletért és egy kis megnyugvásért.

Csatlakozhatom hozzátok? Visszaolvasok majd, hogy ti már miken mentetek keresztül.

Mindenkinek sok sikert, türelmet és legfőképpen egészséget kívánok!

1296. erika691230 (válaszként erre: 1294. - Bbogus)
2009. nov. 11. 19:08
Ha a magzatvízvizsgálatra gondolsz,azt igen,a klinikán csinálják.
1295. Lyana (válaszként erre: 1291. - Bbogus)
2009. nov. 11. 15:23

Köszönöm a választ. Nem szeretnék inszemmel bajlódni. az andrológus szerint csak lombik jöhet szóba. ajánlotta apának a gonal-t, de mondtuk hogy mivel 5% esély van hogy használ inkább hagyjuk. úgyhogy adott beutalót a kaáliba amin ivf / icsi irányba kéri az ellátásunkat.

minden vizsgálatot megcsináltunk. kíváncsi vagyok hogy mi lesz a konzultáción. nem tudom milyen a doki bácsi. azt mondták a nővérek, hogy ő a konzultáción is vizsgál ha nincs mensi éppen.

titkon reménykedtem hogy idén lesz beülti, de az ünnepek bezavarnak. szerintem január-február.

1294. bbogus (válaszként erre: 1293. - Erika691230)
2009. nov. 11. 15:09
Genetikát a klinikán csinálják?
1293. erika691230 (válaszként erre: 1291. - Bbogus)
2009. nov. 11. 13:08

Szia Bogi!


Köszi drága,hogy aggódsz értem,de felesleges!Minden oké. :-D

Egyszerűen nem igazán van mit írjak,én meg nem akarok minden nap azzal szórakoztatni benneteket,hogy főzök,mosok,takarítok,netezek...

Holnap megyek szegedre genetikai tanácsadásra,mert kell a genetikus ajánlása a magzatvízvizsgálathoz.Aztán még szeretném elintézni az időpontot a klinikán is,hogy ne kelljen külön azért bemennem,és remélem,csinálnak egy uh.hogy láthassam az én kis PÖTTYömet.Nem láttam már 4 hete. :-)

1292. bbogus
2009. nov. 11. 12:59

Kedves Momo.teljesen megértelek,ezek az érzések mindenkiben meg vannak szerintem.Mi 8,azaz 8,éve próbálkozunk,és nálam is nagyon sűrűn azon jár az eszem,meddig is fog tartani a házasságunk.Én nem hiszem,hogy gyerek nélkül szeretnék a férjemmel élni.Annál jobban szeretem,hogy miattam ne lehessen neki se.Szerinte ez butaság,de én nem így gondolom.Szóval megértelek.DDDEEE.

nekem ez után lesz az 5.lombikom,szóval nem adom fel.Csinálni fogom,ameddig bírom.Mert csak akkor leszek nyugodt.ha mindent kipróbáltam.

Bocsi a kérdésért,de szerinted minden Doki ezt mondaná neked?Nem akarod kikérni más doki véleményét is?Én ezért váltok intézetet,mert szerintem több doki többet lát,hátha van más ötletük is.

1291. bbogus (válaszként erre: 1288. - Lyana)
2009. nov. 11. 12:52

sziasztok.Ismét itt vagyok.Erika,már kezdtem aggódni,nem írtál már 2 napja naplót.légyszí ne ijesztgess.

Lyana:ha icsit is kérnek,akkor nem lehet inszem.

Altatásra vonatkozóan nem kérik ki a véleményed,kivánságod.Szegeden nem csinálják altatás nélkül,nagyobb a komplikáció,nagyobb az esély,hogy bele mozdulsz.Mert igazából ez k... fáj.És minél több sejtet szívnak le,annál rosszabb.És mivel nálatok várhatóan sok lesz,mivel apával van gond,ez igen durva lenne.Szóval nyugi,ez az altatás nem az igazi altatás.Én a rendes altatások után nagyon rosszul vagyok,hányok,stb.,de ezt meg sem érzem.

1290. Lyana
2009. nov. 11. 11:24
Szerintem felesleges minden gondolkozásom. Nem kell azon agyalnom, hogy mi lesz és hogyan. majd szerdán kiderül. a doki majd megmondja. egy biztos. idén már nem lesz semmi........:-((
1289. erika691230 (válaszként erre: 1288. - Lyana)
2009. nov. 11. 11:00
Hát,lombik program alatt nem hinném,hogy a klinika is csinálhatja,én lombik előtt jártam oda.De én inkább kihagytam volna azt a hónapot,amikor insemet akart.Mondjuk,jó is volt a megérzésem,mert abban a hónapban nem volt petesejtem egyik tüszőmben sem,mint kiderült leszíváskor,így felesleges lett volna az insem.
1288. Lyana (válaszként erre: 1287. - Erika691230)
2009. nov. 11. 10:54

Inszemet a szegedi nőgyógyászati klinikán is csinálnak? Ki csinálhatja meg ott?

Nekünk andrológus prof beutalója van a kaáliba. Azon rá van írva hogy kéri ellátásunkat ivf/icsi irányában.

szerinted???

1287. erika691230 (válaszként erre: 1286. - Lyana)
2009. nov. 11. 10:50
Hát,én mondtam,nekem volt 3 sikertelen insemem,én abban már nem hiszek.Arról nem is beszélve,hogy miért fizetnék érte,ha a klinikán ingyen is megcsinálják...
1286. Lyana
2009. nov. 11. 10:46
Értem. szóval én mondhatom hogy nem akarok inszemmel próbálkozni??
1285. erika691230 (válaszként erre: 1284. - Lyana)
2009. nov. 11. 10:41

Szia Lyana!


Nem tudom,elképzelhető.Azt tudom,hogy volt,akinek kevés tüszővel inkább insemet csináltak.Nekem is mondta dokinéni első stimukor,de én mondtam,azt nem kérem,köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook