Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szédülés, fejfájás stb. Mi lehet ez? fórum

Szédülés, fejfájás stb. Mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


22. Fallen (válaszként erre: 21. - Klenca)
2009. aug. 6. 06:43

Értelek és nagyon szépen köszönöm az infókat!

Párom tegnap jól volt, semmi sem jött vissza hála Istennek. Mondta, hogy a munkahelyén többen panaszkodtak erős fronthatásra, valószínüleg az volt a ludas.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

21. klenca (válaszként erre: 18. - Fallen)
2009. aug. 5. 19:02

Nem megijeszteni akartalak, hanem gyorsan zárd ki mik azok, amik nem lehetnek.


Egyébként adnak egy kis füzetet, amiben tanácsokat adnak arra, mit kell tenni erős szédülés esetén.


Fel akartam hívni a figyelmedet arra, hogy ez nem olyan kérdés, ami majd elmúlik magától rosszabb esetben. Jobb esetben lehet vírus is. Menjetek el háziorvoshoz, s gyógyuljatok meg!

2009. aug. 5. 11:06
ez sok mindennek az előjele lehet. Menj el orvoshoz, ha nagyon zavar, vagy ha nem csillapodik napok után sem
19. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 16. - Fallen)
2009. aug. 5. 10:14
Ha megismétlődik, akkor...
18. Fallen (válaszként erre: 17. - Klenca)
2009. aug. 5. 10:12

Á, most jól megijesztettél:S

De úgy döntöttem, hogy nem aggódok, ha ma nem jön neki elő, akkor nincs baj.


Amúgy fekve is szédült, lehet a fejfájástól.

17. klenca
2009. aug. 5. 09:27

Nagyon sok dolog okozhat komoly szédülést:

Pszichés terheltség

Agyi elváltozások (tumor, Lyme-kór, gyulladás...)

Fülben gyulladás

Szívben zavarok

Pajzsmirigy túlműködésének mellékhatása

Vércukorszint ingadozása

Vérnyomás magassága

szemproblémák


(Nem orvos vagyok, csak ezzel a problémával küzdök néha, de 2 évig folyamatosan keresték az okot mindenféle ológián...)

Vitaminhiány (B6, B12...)


Stb stb.


Meg kell figyelni: Fekvés közben is szédül-e, vagy csak függőlegesben?

Forgó típusú-e vagy másmilyen?

16. Fallen (válaszként erre: 12. - 2ac81d25f5)
2009. aug. 5. 09:17

Páromról van szó:)

Fájdalmai nincsenek, legalábbis előtte nem panaszkodott semmire. Az ébredéssel mindig gondok vannak, mármint fáradtan ébred, de szerintem ez természetes, én is utálok vekkerre kelni.


Huzat nincs a munkahelyén, bár lehet, hogy a légkondi sem használ:(


Remélem tényleg csak egyszeri alkalom volt és ráfoghatjuk az időjárásra.

2009. aug. 5. 08:54
Hat szerintem nagyon sok minden lehet az oka.Attol fugg,hogy hol dolgozik,mert ha huzatos a hely ahol van,attol is lehet,de lehet a vernyomastol is,de lehet a hatgerinctol is foleg ha szokta fajtatni a nyak kornyeken...
14. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 10. - Fallen)
2009. aug. 5. 08:49
pl: fül-torok?
13. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 10. - Fallen)
2009. aug. 5. 08:46
hogy alszol? kipihenten ébredsz, vagy pedig úgy: mint akin végig ment ..?
12. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 10. - Fallen)
2009. aug. 5. 08:45
gyengeségérzés? fájdalmak, izületi, fog pl?
2009. aug. 5. 08:34
Vashiány, alacsony vérnyomás, frontérzékenység. Pl. Ha ezek kilőve, fordulj orvoshoz.
10. Fallen (válaszként erre: 9. - 2ac81d25f5)
2009. aug. 5. 08:33
Nem tudom pontosan. Egyszer volt már ilyen jó pár hónappal ezelőtt. Lehet, hogy 3 hónapja.
9. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 8. - Fallen)
2009. aug. 5. 08:31
ciklusosan ,3 havonként jelentkezik ez a dolog?
8. Fallen (válaszként erre: 6. - 1366d1807f)
2009. aug. 5. 08:27

Gondolod ennyire súlyos lehet?

Remélem ma jobban lesz, mondtam neki, hogy ha rosszul érzi magát azonnal hívjon fel és menjen haza. Akkor mindenképp elcipelem a dokihoz.


Egyébként én is vérnyomásra gondoltam, de eddig soha nem volt ilyen baja. Gondoltam arra is, hogy vércukor, de kizártam, mert rendesen evett egész nap és ha cukorgondjai lennének, akkor nem 3 havonta jelentkezne.


Lehet, hogy csak kimerültség+front?

2009. aug. 5. 08:26
Nekem a szememmel volt gond, de zsinórban csináltam ezt, mint a párod. Alig álltam a lábamon úgy szédelegtem, meg aluszékony voltam, lépten-nyomon fájt a fejem, stb... Kaptam is szemüveget (mostmár 1 napos kontaktlencse), érdemes elnézni a szemészetre is! Jobbulást!
2009. aug. 5. 07:54
Neurológiára kérjetek beutalót a házi orvostól!
2009. aug. 5. 07:53
vérnyomás?
2009. aug. 5. 07:49
Szerintem mindenképpen a dokival kéne kezdeni. Nem tudom mennyi idős, de az én párom 30-nál volt egy teljes kivizsgáláson. Érdemes megcsináltatni. Egyébként lehet, hogy csak ez a nyavajás időjárás van rá nagyon rossz hatással. Lehet nála így mutatkozik a migrén.
3. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 2. - Fallen)
2009. aug. 5. 06:51
Az én férjem akkor szokott hirtelen sokat aludni, korán (akár délután 5-kor)elaludni, ha valami virus lappang benne. Neki is fáj olyankor mindene, összetörten ébred. Rá egy napra jön a többi tünet nála: orrfolyás, torok, miegymás. Nála igy zajlik le egy "megfázásos" megbetegedés. Reméljük a Te párodnak sincs különösebb baja. Ha nem múlik, irány a doki!!
2009. aug. 5. 06:41

Párom tegnap nagyon megijesztett. Fél 8kor elaludt a tv előtt, 9kor ébresztettem, hogy fürödjön le. Azt mondta fáj a feje és nagyon szédül. Ráadásul arra sem emlékezett, hogy beájult. Éjjel felébredt és mindene fájt. Reggelre csak picit fejfájása maradt (este kapott gyógyszert), láza nem volt, de nagyon rosszul nézett ki éjjel.

Szerintetek mi lehet ez? Pár hónapja már előfordult egyszer.

2009. aug. 5. 06:39
Szédülés, fejfájás stb. Mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook