Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Számítógépfüggő a 12 éves gyerekem, mit csináljak, segítsetek!!! fórum

Számítógépfüggő a 12 éves gyerekem, mit csináljak, segítsetek!!! (beszélgetős fórum)


1 2
43. db4f1eff6b (válaszként erre: 14. - 75fcec8bbe)
2010. júl. 19. 22:49
A BIOS-ban be lehet állítani, hogy pl. 1 óra múlva kapcsoljon ki a gép, de azt is le kell kódolni, hogy nehogy belépjen.
42. db4f1eff6b (válaszként erre: 40. - Kék)
2010. júl. 19. 22:47
Hiába kódolja le, egy 12 éves gyerek már tudja, hogy mit kell ellene tennie.
41. db4f1eff6b (válaszként erre: 13. - Huncutka84)
2010. júl. 19. 22:44
Manapság melyik gyerek szeret olvasni? Szerintem egyik sem!
40. Kék
2010. jan. 22. 19:30

Kódold le a gépet!!

Csak akkor kapcsolhatja be ,amikor Te jónak látod!

2009. dec. 14. 11:30

eniko: szerintem ez népbetegség manapság, az én tesóm is függő valamennyire, és főként az volt 12 évesen. nála nagyon sokat javult a helyzet egyszerűen az öregedéssel, azóta vannak barátai, eljár társaságba és otthon is sokkal kedvesebb. és be kell vallanom, én magam se érzem jól magam, ha nem csekkolom rendszeresen a fészbukot, vagy ilyesmi. keress más szülőket, akik hasonló helyzetben vannak az ismerősök közül. biztosan akad pár. ez önmagában nem segít de ne lásd tragikusan a helyzetet, biztos van megoldás.


szerintem a következetesség sosem késő, közeleg az új év. fektesd le a 2010-es szabályokat és azokat tartsd is be. Engedj mondjuk napi fél maximum egy órát a gép előtt, vagy amennyit te magad reálisnak érzel, és próbálj keresni neki valami hobbit, valami közösséget ahová beírathatod. ülj le vele beszélni, talán ő maga is szeretné egy kicsit, ha eljárhatna valami sportra ( mondjuk küzdősport ahol levezetheti az agresszív energiáit) vagy zenélni ( egy gitárral pár év múlva nagymenő lesz a csajoknál) vagy színjátszani, vagy táncolni, vagy nyelvet tanulni vagy bármi mást. ha nagyon ellenkezik, akkor még mindig lehetne egyezkedni, hogy ha eljár ide vagy oda, vagy kiolvassa ezt vagy azt a könyvet, segít ezt vagy azt a házimunkában akkor kap plusz időt. erre alapozva ki lehet dolgozni egy egész rendszert akár, mondjuk akár tanulmányi eredménnyel, jobb jegyért plusz idő, rosszért kevesebb, és így szépen lassan átvezetni, terelni őt a normális életmód felé.

38. GreenFairy (válaszként erre: 24. - Hamurapi)
2009. dec. 14. 11:21

leordítani, hogy megtudja ki a vezér????

ettől rosszabbat, hogy csak úgy, hatalomfitogtatásként agresszíven viselkedünk egy kamasszal tenni se lehetne.


Légy határozott, tarts ki amelett, hogy mennyit engedsz neki, de soha ne legyél agresszív, pláne nem csak azért, hogy megtudja ki a vezér. ebből nem fogja megtudni. ebből arra fog következtetni, hogy agresszív zsarnok az illető, még akkor is, ha nem. voltam én is kamasz, nem volt olyan régen még, és a szülők iránti tisztelet mindig akaratlanul alakul ki, a szülő egész viselkedése miatt. az erőfitogtatás semmire sem vezet, sőt...


Persze fontos, hogy a kamasz tisztában legyen azzal, hogy a szülei felnőttek, tapasztaltabbak és bölcsebbek mint ő, és joguk és beleszólásuk van a dolgok egy részébe, de ezt nem így kell tudatni.

37. mimmo33 (válaszként erre: 21. - Humor Helga)
2009. dec. 14. 11:11
A következetes nevelés nagyon fontos, de szerintem jelen esetben ez egy kicsit már késő...
36. 75fcec8bbe (válaszként erre: 19. - Adfa0d8bdb)
2009. dec. 14. 07:28
12 evesen?
35. carpe (válaszként erre: 19. - Adfa0d8bdb)
2009. dec. 14. 05:00

cimpike...

sajnos ez nem olyan mint egy nadrág!!!..

itt egyre jobban belejön és nem tudja abba hagyni...éppen ezért már az elején le kell állitani!!!

az lenne szép ha már 12évesen dizsibe meg kocsmába járnának!!

sztem ott kezdődik h megválogatod a társaságát h kikkel barátkozhat már 10évesen..és akkor nem kell attól tartani... h belekeveredik olyanba amibe nem kéne!!

enyémek nem dohányoznak nem isznak..van baráti társaságuk,de eléggé a normálisakból valóak.

persze hagyni kell h kicsit másfelé is kacsingassanak..h rájöjjenek nem véletlen mondod ezeket.

egy pl...

kisebbik fiam, elhagyta az egyik nagyon normális barátját..helyette haverkodott egy eléggé züllött családból szármaó kölyökkel, alig 2hét múlva...bicikli lopásba keverte majdnem a fiam.

akkor megmondtam a kölyöknek..hogy még rá se nézzen..nem h haverkodni a gyerekemmel!!...az enyémnek meg..h látod hova vezet az önfejüség? ez lesz belőled is ha ilyenekkel haverkodsz...és felhivtam a figyelmét arra h a másik fiú soha nem akarta őt bajba keverni....és azóta is meg van neki az igazi Barátja!!

ugyaz ez igaz a tanulásra is...meg kell hagyni..h kicsi önállóan tanuljanak...h mire jutnak egyedül....aztán megbeszélni..h ha nem megy vagy sok lesz a karó...akkor bizony mi vesszük kézbe az ügyet...és akkor vége a jó világnak...de addig is lehetősége van h bebizonyitsa h egyedül is boldogul:)

persze amig kicsik tényleg nem is megy...de legalább nem az van h parancsolgatsz neki...hanem ha tényleg nem megy..akkor jön a szülői segitség...de akkor tényleg azt kell csinálni amit én mondok...és lám meg van az eredménye...és akkor ők is belátják....ez a késöbbiekben azért jó...mert tudják h megbizhatnak abban amit a szülő mond!...

persze az ilyen szülői "bezzeg én megmondtam" szövegeket hanyagolni kell..mert nem lealázni kell őket..hanem megértetni...h okkal tettük amit kértünk tőlük.:)))

34. carpe (válaszként erre: 18. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 14. 04:37

Enikő...ne aggodj...nálunk is rendeztek a fiúk..olyan happárét..én voltam a legszemetebb anyuka!!!..

hidd el h ahogy eltelnek az évek..majd neked adnak igazat!!..addig kicsit utálnak...de aztán rájönnek...hogy te csakis azért vagy ilyen most... mert SZERETED!!!!

33. carpe
2009. dec. 14. 04:35

sziasztok!!

3fiam van...a szgépezés nálunk is mindennapos téma volt!!

amig általánosba jártak csakis pénteken ülhettek a szgép elé akkor is max 2órahosszára!!

a hétvégén max 3órát...természetesen akkor ha már minden dologgal végeztek és segitettek nekem is a házimunkában!!

egyet azéé ne felejtsetek el...TI vagytok a felnőttek!!!! ti szabjátok meg h mennyit ülhet ott!!

volt olyan h szóltam neki h lejárt az idő..és álljon fel...ilyen -jó jó mindjárt...csak még egy kicsi..stb...aztán már eltelt 15perc is.

végül oda mentem a fővillanykapcsolóhoz és lenyomtam...

ilyenkor elveszett minden adat...vagyis nem tudott menteni a játékban stb!!...kicsit drasztikus...persze csupa ideg volt...de legközelebb már elég volt megemlitenem a villanykapcsolót..és tudta h nem viccelek..és ha nem akarta h kárba vesszen az addigi játéka...mentett és felállt a szgéptől.

sajnos néha drasztikusnak kell lenni...elvégre

MI vagyunk a szülők!!!!!

32. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 18. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 13. 22:40
Jah, kérem! Itt nem a gyerekkel van a gond. Előbb talán neked kéne változnod. Addig ne is várd a gyerektől.
31. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 13. 22:38
Add el a gépet.
2009. dec. 13. 21:01

Az én fiam is 12 éves ugyan ez a probléma és gondolom nagyon sok 12 évesnél.

Próbáltuk letíltani se tv se gép de ő is totál megzakkant. Igért fűt fát és most játszhat ha késza házija és javított a jegyein eljár kézizni meg trombitálni ugyhogy azért mást is csinál. A hétvégék bajosabbak de ha készvan aszobájával meg aleckével nem tíltjuk.Jó nem egész nap de játszik.

Sajnos ez amai kor leg rosszabb vívmánya gyerekeknél totál függővé teszi őket.

2009. dec. 13. 18:11

Sőt nem szégyellem, nálam is volt egy két hónap, hogy mindig a ép előtt ültem. Egy idő után azt vettem észre, hogy nincs ebéd, ez sincs elintézve, meg az sincs!

A család már teljesen kiborult!

Persze én rájöttem magamtól. hogy változtatni kell!

Igy mostmár délután öt elött nem is kapcsolom be a gépet, csak nagyon ritkán!

Olyan ez mint a narkó!

2009. dec. 13. 18:08
8 éves!
27. 5285c03071 (válaszként erre: 20. - Hamurapi)
2009. dec. 13. 18:08

Teljesen igazad van és példával támasztom alá..

A lányom májusban lesz 8 éve, ő is mindig a gép előtt ülne, kemény csatákat vivtunk, mire lekorlátoztam arra, hogy jutalomjátékok vannak.


Egy osztálytársa éjjel nappal a gép előtt ült, anyja eltiltotta, azóta olyan agressziv lett a gyerek, hogy az iskolába üvöltözik, hogy kinyir mindenkit, meg ilyenek. Az anyja most pszichológushoz hordja. Kicsit javult a helyzet, de képzelhetitek milyen nyugodtan engedem a másodikos lányom suilba, ha ilyenek vannak!


Szóval nem szégyen segitséget kérni! Amig lehet!

26. vkj77 (válaszként erre: 24. - Hamurapi)
2009. dec. 13. 17:55
Én is ezt próbálom megértetni.Azért ennek a kódnak nagy hatalma van.Hogy mi mindenre képes,hogy bepötyögjem?Tanulás,házimunka....
25. 78826dc958 (válaszként erre: 19. - Adfa0d8bdb)
2009. dec. 13. 17:53
Szerintem nem jobb.Ugyanolyan függőség,mint bármi más.Sőt a tv játékok is ugyan ilyenek.Nekem erre ment rá a házasságom.Ezért tiltom a gyerekemet tőle.Csak hétvégén játszhat és akkor is max 2 óra.
24. hamurapi (válaszként erre: 18. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 13. 17:51
hja igen! Ha nagy hangja van,néha nem árt ha leorditod a fejét!Tudnia kell ki a "vezér",külömben a fejedre nől.
23. vkj77
2009. dec. 13. 17:51
Ez a kamaszkor...Az enyém most is nyalizik,mert tegnap nem jól ütötte meg a hangnemet,és péntek óta nincs gép.Nehéz ilyen korú gyerekkel,de muszály kompromisszumot kötni.Valamit,valamiért...
22. Humor Helga (válaszként erre: 20. - Hamurapi)
2009. dec. 13. 17:50
egyetértek ezzel.
21. Humor Helga (válaszként erre: 18. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 13. 17:49
bár nekem nincs gyerekem,de azért a következetes nevelésbe otthon vagyok picit(van kutyám, tudom h nem ugyanaz de azért mégis hasonlít egymásra...felelősség). A következetesség sztem nagyon fontos, mert ha már most ilyen 12évesen..milyen lesz később? Ha nem tudod neki azt mondani h nem, mert félsz a kirohanásaitól... engem Apukám leöntött egy hisztimnél egy pohár hideg vízzel...hát mit mondjak hamar észhez tértem:D
20. hamurapi (válaszként erre: 1. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 13. 17:48

Szia Enikő!

Nem is gondolod,hogy milyen nagy ez a probléma.Ha hiszed,ha nem,olyan ez mint ha a cigisnek azt mondanád---mostantól nincs cigi!

Azt tanácsolom,sürgősen vidd el a gyereket pszichológushoz-de nem lesz vele könnyü dolgod a jövőben.

Ez van.Sajnálom

2009. dec. 13. 17:46

Nyugi, majd kinövi!

Jobb mintha kocsmáról discora járna, nem? ;)

18. 75fcec8bbe (válaszként erre: 17. - Anita.81)
2009. dec. 13. 17:45
Mar sokszor leultunk es megbeszeltuk,es megigeri,de nem tudja betartani,sajnos nem vagyok kovetkezetes,mert felek a kirohanasaitol es a csend kedveeert sokszor rahagyom es kezdodik minden elolrol!!
2009. dec. 13. 17:43
akkor pedig le kell vele ülni beszélgetni. Elmondani, hogy mennyit árt egy ekkora gyereknek az állandó ülés, a szemét is rontja, amíg gépezik nincs friss levegőn, nem mozog, elhízik...... lehet sorolni. Ha megérti az érveidet, együtt találjatok ki egy reális időt, amit minden nap betart. Viszont utána következetesen be kell vele tartatni.
16. 75fcec8bbe (válaszként erre: 13. - Huncutka84)
2009. dec. 13. 17:42
Nem kotik le a konyvek,sajna...sszomoru de ez van!
15. Humor Helga (válaszként erre: 11. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 13. 17:42

12 éves és elfut otthonról.... huhh ne haragudj de ez sztem nagyon durva...


Ha így állsz hozzá akkor semmit nem tudsz tenni!

2009. dec. 13. 17:42
Sajnos,hogy ez van,de en idegileg kikeszitettem magam,mert nagyon zavar hogy nem tudok segiteni a problema megoldasaban,bnem hallgat meg,ha meg is teszi akkor is gep nelkul nem tud mit kezdeni magaval,csak hisztizik,meg ideges,szoval kimondhatatlan!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook