Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki közösitik a gyerekemet az osztálytársai mit csináljak szoljak nekik, hogy miért? fórum

Ki közösitik a gyerekemet az osztálytársai mit csináljak szoljak nekik, hogy miért? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. okt. 15. 11:33
mi is gondolkodunk,hogy 5-től másik iskolába visszük és akkor ugyis rá száll majd másra az a gyerek,megbántott az bár mindenkit,egy gyerek zokogórohamot is kapott,de az állandó kiszemeltje az én lányom ,már az igazgató is beszélt velük,erre azt mondta neki egy tanár se mondja meg mit tegyen,nyilt napon hallottam milyen csúnyán beszél a tanárnénivel és az nem is szólt rá érte.Az agykontrollról nem igen tudok sokat...
2010. okt. 15. 09:35

Ha van lehetőség másik iskolába átíratni, de lehet, hogy nincs más választás kénytelen vagy odajáratni.

Én sajnállak, mert ez bármelyik diákkal megtörténik.

Üdv.ÁGNES

2010. okt. 15. 09:31

Igen a véleményekből kitűnik nem tanítja meg a szülő, sem a tanár arra, mindenkit egyenrangú félnek kell kezelni. Az osztálytársaknak az nem derogál, ha valaki kilóg közülük a sorból és a helytelen cselekedeteket nem követi a többiekkel egyetemben. Ahogy említettem a félénkség néha jogos, mert akit kiközösítenek valami rosszban törik a fejüket. Nem az összetartásra nevelik, hanem a széthúzásra. Ezekre sajnos nem hívják fel a figyelmet, mert süket fülekre talál. Kérdem én hogyan lehet megengedni azt, hogy cigaretázzanak, kábítószereket fogyasszanak stb. Próbáld felvetni a fogadóórán a tanárnak, de a mai világban semmire sincs idő, hogy ezt a problémát megoldják.

A diákok és tanárok között háború dúl. Ennek a hívatásnak semmiféle tekintélye nincs, ami eléggé elszomorító egyáltalán megkérdezem érdemes még ezután is ezt a nehéz pályát választani? Üdv.Ágnes

34. pitypangvirág (válaszként erre: 33. - Amacska)
2010. okt. 15. 09:17

Ismered? Használod?

Jól lehet vele üzenni a gyereknek.

2010. okt. 12. 16:56
köszönöm
32. pitypangvirág (válaszként erre: 31. - Amacska)
2010. okt. 12. 16:12
Erre is való az agykontroll, aki hisz benne...lehetne üzenni a kislánynak.....:)
31. amacska (válaszként erre: 30. - Pitypangvirág)
2010. okt. 11. 18:09
igen az biztos hogy itt a tanár sokat segithetne,volt hogy szóltam neki és beszélt a gyerekekkel na aznap mindenki vele akart lenni,de egy napig tartott ...az a vezéregyéniség kislány kijelentette neki egy tanár se mondja meg mit tegyen ő mindekin igy uralkodott már az oviban is sok baj volt vele
2010. okt. 11. 11:27

Nálam is volt egy tanuló, akit kiközösítettek, mert korához képest félénk volt(17évesen).Csak akkor beszélt, ha kérdezték, magától ritkán.

Mi a gyerekekkel megbeszéltük ezt, valamint rengeteget játszottunk/játszunk ma is közösen. Azóta nem piszkálják.

29. amacska (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. okt. 11. 10:28
szia!Mi van veletek ,sajnos az én 10 éves lányom is kiközösitik,mert a hangadó akire csordaként hallgatnak megharagudott rá,mert már nem csicskázott neki tovább...mindenkihez odament még a felsősökhöz is ,hogy utáljátok _a lányomat-mert hülye,nos sajnos ami nagyobb baj,hogy a tanárok nem szólnak neki,mert hát a szülők nagykutyák ...falun ez van sajnos
2010. szept. 13. 18:53
Ha szólsz neki, olaj a tűzre... Inkább a gyermeket kellene lelkileg erősíteni, hogy megtanuljon a gondokkal szembe nézni. Megbeszélni a napi gondokat, hogy, mint kellene tenni. A gyerekek ilyenek - és nem csak ők...
27. mamcili (válaszként erre: 12. - Totek63)
2010. szept. 12. 19:19

Lehet pont a tanulás miatt

lehet a tanárnéni a többiek előtt mindig őt hozza fel példának...

egy idő után a gyerekek rá fognak haragudni, nem a tanárra...

Ez saját tapasztalat...

26. hte23
2010. máj. 16. 22:36

A kislányom 3. osztályols. Ő is panaszkodik, nem játszanak vele. Tudom, hogy Ő komolyabb a többinél.

Igazából csak az a baja, hogy amikor olyat játszanak ami nem az Ő világa, akkor nem hivják. De igazából szeretik a gyerekek, mert ha pl. beteg volt, akkor mindegyik hiányolta, érdeklődtek utána. És tudom, hogy szeretik, mert hivják buliba, délutáni (pénteki) barátnőzésekre.


arra akartam csak rámutatni: a gyereknek el kell magyarázni, ha a csapatba akar tartozni, akkor valamilyen szinten kompromisszumot kell kötnie. Meg kell tanulnia alkalmazkodni ugy, hogy közben Önmaga maradhasson.

A fiamat pl. kiközösitették egy ideig.De ő "más" SNI. Bementem az osztályba, kértem a gyerekeket ne bántsák, nem kell szeretni, nem kell vele játszani, csak fogadják el olyannak amilyen. Ez volt másodikos korában. És lássatok csodát, elfogadták, a továbbiakban csak a szokásos gyerekek közötti kis zürök voltak.

Már most nagy, már neki kell kiharcolnia az elfogadást.

25. 3388f1d995 (válaszként erre: 12. - Totek63)
2010. máj. 16. 21:44

Nem írod,hogy végül is mi a baj!

Beszélj vele és ha úgy érzed komoly a baj igen is menj be és beszélj az osztály főnökkel és a gyerekekkel is.

24. Nívea
2010. máj. 16. 21:41
Szerintem semmit sem ér, ha beszélsz a gyerekekkel. Az én csoportomban is kiközösítenek egy kislányt. Anyuka bejött először szépen, aztán veszekedve, aztán fenyegetve. Én folyton beszélgetek velük, szituációs gyakorlatok, hogy milyen lenne őket kiközösíteni.... nem hatja meg a gyerekeket. Ez van. Majd a következő suliban elfogadják. De nem árt, ha kicsit jobban kinyitja a száját. Azt szeretik a gyerekek.
23. 3388f1d995 (válaszként erre: 22. - Bige)
2010. máj. 16. 21:38
Igen ebben igazad van nem általános sajnos..
22. bige (válaszként erre: 21. - 3388f1d995)
2010. máj. 16. 21:36

persze, hogy vannak, de nem az az általános.


nekem 47 éve ugyanaz a barátom

21. 3388f1d995 (válaszként erre: 15. - Bige)
2010. máj. 16. 21:32
Csak annyiban vitatkoznék veled,hogy ebben a korban is vannak Igazi barátok. az én fiaméknak legalábbis ovis koruk óta és hála össze tartanak a mai napig is főleg ha az osztályba van valami gond..ki tartanak egy más mellet segítik egy mást..
2010. máj. 16. 21:32
Ebben a korban már kialakul a csordaszellem. Néha igen komoly nézeteltérések alakulnak ki közöttük. De legyünk őszinték: a felnőtt világban is hasonló... Vegye otthon szerető, törődő család, beszéljétek meg a sérelmeit és próbáljátok lelkileg erősíteni. Volt egy tanítványom, azért bántották, mert nem volt vékony - de kövér se -, és nem szeretett tornázni. Viszont jó matekos volt. Azért sikerült hónapok alatt lelket önteni bele.
19. bige (válaszként erre: 18. - Belle Morte)
2010. máj. 16. 21:31
jó, ok. leesett, hogy a fotókra mondod:)) kissé zombi vagyok:))
18. Belle Morte (válaszként erre: 16. - Bige)
2010. máj. 16. 21:29
A Bocicica rövidített verziója. :D Az egyik "ci"-t kivesszük. :D
2010. máj. 16. 21:27
Ebbe nem ajánlatos beleszólni. Bármiért lehet ok a piszkálódásra: lehet, okos, buta, vékony, alacsony, magas, őszinte, szóval bármi. Látom a gyerekek között, hogy bármire rá tudnak kattanni... Ha szólnál, akkor meg azért bántanák, hogy anyucinak mert szólni. Szóval meg kell tanulnia hárítani, alkalmazkodni. Legjobb, ha nem vesz tudomást a dologról.
16. bige (válaszként erre: 14. - Belle Morte)
2010. máj. 16. 21:26
mi az a BoCica?
15. bige (válaszként erre: 12. - Totek63)
2010. máj. 16. 21:25

..és őt ez zavarja? mert, ha nem, akkor semmi tenni való, de ha zavarja, akkor viszont neki kell idomulnia

...de itt azért nem kiközösítésről lehet szó, csak visszahúzódó, magának való a gyerek. nem?


egyébként ennyi idős korban még nincsenek igazi barátságok. egyik nap a barátja, másik nap meg nem.

14. Belle Morte (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2010. máj. 16. 21:24
Az nem Bocicica, hanem BoCica. :D Nekemis van Bocicám. :) És szerintem is szép vagy. :)
13. Belle Morte (válaszként erre: 12. - Totek63)
2010. máj. 16. 21:24
A gyerekek nagyon kegyetlenek. Hagyd rá. Lehet, most magányos lesz, de lesz normális értékrendje. Ha otthon vannak barátai ne a sulival foglalkozzatok szerintem. A lekenyerezés meg buta dolog és felszínes.
2010. máj. 16. 21:21
Nincs se külső se belső tulajdonság hogy mi miatt.Ő talán nem olyan játszom az agyam fajta.Szép jo tanulo gyerek.Vannak barátai de azok sem igaziak.Amugy 10 éves.
11. bige (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2010. máj. 16. 21:21
mi a baj a külsőddel? nagyon csinos nő vagy!
10. Hexike
2010. máj. 16. 21:20

ha a gyereked még kicsi, azaz 1-2.osztályos, akkor küldj be vele csokit, és akivel barátkozni akar annak adjon...kicsiknél bevállik, ők még lekenyerezhetők. Ha nem válik be akkor... nem tudom :S

azért sok sikert hozzá, szurkolok, hogy meg tudd oldani

2010. máj. 16. 21:19
Engem 1-2 kivételtől eltekintve utáltak általános suliban és gimiben is. Mert szókimondó voltam. Egyetemen elfogadnak és MINDENKI értékeli... Szóval ami sokaknak fáj, azt mások szeretik és elvárják.
2010. máj. 16. 21:19

Engem csúfoltak minden ált. osztályban a külsőm miatt. Azért lettem most ilyen, amilyen. :(

A gyerekednél, ha leht változtatni dolgokon, oldjátok meg mihamarabb, mert sok rossz maradandó hatása lesz a dolognak! Tapasztalat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook