Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Számítógép segítséget kérnék fórum

Számítógép segítséget kérnék (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 4. 14:12
Én is pont most olvastam :)
14. bertaerzs (válaszként erre: 13. - Bertaerzs)
2012. nov. 4. 08:50
Ezt a hírt FACEBOOK oldalról ollóztam! Mindenki figyelmébe!
13. bertaerzs (válaszként erre: 3. - *babyboy*)
2012. nov. 4. 08:48

Rendőrségi felhívás minden internetező számára


Írta: hir.ma 2012. november 3. szombat bűnügy

Állampolgárok figyelmébe! (ORFK)


A rendőrséghez több olyan állampolgári bejelentés érkezett, amelyek szerint internet használat közben egy elektronikus üzenetet kaptak a következő tartalommal: számítógépüket a rendőrség blokkolta, és ahhoz, hogy azt ismét használni tudják, 25 ezer forintot kell fizetniük az üzenetben megadott módon.

A rendőrség felhívja a lakosság figyelmét, hogy a rendőrség nem blokkol számítógépeket, amennyiben hasonló tartalmú üzenetet kapnak, azonnal tegyenek bejelentést a rendőrségen.

Többen jelezték, hogy Windows gépeken fordult elő a fenti eset.


A jelenség kizárólag vírusfertőzés esetében jelentkezhet.


Ebből kifolyólag egyértelmű, hogy aki ilyen üzenettel találja szemben magát számítógép-használat közben, az minden kétséget kizáróan vírusfertőzés áldozatává vált. A lehetséges megoldások között szerepel az azonnali vírusellenőrzés valamelyik híresebb antivírus alkalmazással (Nod32, Norton, Kaspersky, Avast, Avira, AVG, stb.)

2012. nov. 3. 16:47
megvannak a szokott oldalaim ahonnan letöltök véletlen kerültünk arra az oldalra.hétfőn szervízbe viszem.
2012. nov. 3. 16:44
köszönöm a válaszokat!!!
2012. nov. 3. 16:21
szerintem,számitogép,szerviz,segithet csak,a oblémán.}új virus,irtót ke felteni. üdv ágnes
2012. nov. 3. 14:03
Megkérdeztem ismerősöktől, mi ilyenkor a szitu..azt mondják kémprogram települt a gépedre. Keresni kéne egy erre szakosodott vírusírtót, ha az nem jön be, akkor csak egy újratelepítés segít, sajnos. :(
8. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - *babyboy*)
2012. nov. 3. 13:50

Hűű, ezt nagyon megszívtad... :(

Tényleg ne töltögess le akárhonnan, mert veszélyes.

Amúgy tényleg illegális. :) De nem hiszem, hogy a rendőrség direkt kieregetne egy vírust... Nekik nem a károkozás a lényeg, hanem az, hogy a bűnösöket elfogják...

Szóval szerintem is valami trutyit fogtál be. :(

2012. nov. 3. 13:41
Hát sajna, szerintem is. Megbízhatatlan helyekről ne tölts le semmit. Ha kell adok szívesen oldalcímeket, amik biztonságosak, és ahol sok minden is van ingyen. :)
2012. nov. 3. 13:35
Már maga a számítógép is meghibásodott.bekapcsol fehér képernyő és ennyi.szerintem újra kell telepíteni.
5. a97b9a4e4e (válaszként erre: 3. - *babyboy*)
2012. nov. 3. 13:30

Jesszus. Honnan töltöttél le és mit? Én még ilyenről nem is hallottam. :o

De vszínű hogy vírus lehet, ja. Ha meg be sem jelzett a vírusírtód, eléggé kártékony lehet, nem lesz könnyű kiírtani. :(

4. bertaerzs (válaszként erre: 3. - *babyboy*)
2012. nov. 3. 13:24
Szerintem ami nem engedélyezett, le sem lehet csak úgy tölteni, sem megnyitni. Szerintem is vírus, le kell futtatni egy vírusfigyelőt/vírusirtót!
2012. nov. 3. 13:18
ma éppen sorozatot töltöttem le és egyszer csak bejelentkezett/bevillant egy "Magyar Rendőrség" törvényt sértettem oldal, mert megsértettem a mit tudom én milyen paragrafust.találkozott már valaki ilyennel?most az egész számítógép meghülyült tőle.Az internet ügyfélszolgálaton azt mondta az úr, hogy ez egy vírus.
2012. nov. 3. 13:16
Mit akarsz megtudni?
2012. nov. 3. 13:14
Számítógép segítséget kérnék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook