Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Számítógép játékokhoz..... fórum

Számítógép játékokhoz..... (beszélgetős fórum)


19. 7d8516c635 (válaszként erre: 17. - E48ab364a9)
2009. aug. 20. 06:36

Szerintem nem a pc miatt lesz számítógép buzi a gyerek, nyilván máshol nem találja a helyét, kiközösítik, nincsenek barátai, vagy bármi más lehet.Nem hiszem, hogy minden esetben fontosabb lenne, minthogy elmenjen a haverokkal, vagy csajozni, vagy akárhova máshova.

Az ilyen gyerekek, ha nem lenne pc valszeg a sarokban ülnének, vagy valami másba örülnének bele...

18. e48ab364a9 (válaszként erre: 13. - 33aa509d53)
2009. aug. 19. 22:28

Azt mond meg nekem, hogy mi a fenének indítasz topicot, ha sorba fikázod le a hozzászólásokat?

Nem hogy örülnél, hogy olyanra is felhívják a figyelmed, amire nem gondolsz.

(hp)

17. e48ab364a9 (válaszként erre: 15. - 81f46d06d3)
2009. aug. 19. 22:26

Teljesen igazad van és egyet értek veled, csak azért vagyok ennyire negatív, mert sajnos sok olyan gyermeket ill. felnőttet láttam, akinek "megmérgezte" az életét a pc.

Sokan függőek lettek, egész nap rajta lógnak, a gyerekek nem képesek emberi kapcsolatokra, egész nap csak játszanak és a szülő persze elnézi nekik, mert hát "legalább itthon vannak, és békésen játszanak".

Jó, hogy legalább ti mértékletességet tudtok mutatni.

2009. aug. 19. 17:13

Szerintem csak az Undercover-ért ne vegyél neki gépet, nem sikerült túl jó, 10 perc alatt megunná...:)


Én nem vagyok a gép ellen, mert kell, hogy megtanulja a gyerek, hogy hogy kell vele bánni, sok hasznát veszi majd az életben, ma már mindenhova kell számítógépes ismeret.


De szerintem ne számítógépet vegyél neki, egy xbox 360 olcsóbb is, és a játékokat ráoptimalizálják, nem kell azon aggódni, hogy nem indul el valami, és fejlesztgetni sem kell, mert elég komoly konfiguráció, egy jó pár évig nincs vele gond..., és sok játékot könnyebb, jobb azon játszani.:)

15. 81f46d06d3 (válaszként erre: 12. - E48ab364a9)
2009. aug. 19. 10:31

Én a mértékletesség híve vagyok. Lehet a gépet okosan is használni. Nagyon fontos a felügyelet, főként ha van net is a számítógépen, a gyerkőcök gyakran szörfölgetnek és eljutnak könnyen olyan oldalakra is, ahová nem kellene... :(

A Need for Speed bármely része nagyon népszerű, nekünk is van több is belőle, fiúk imádják, az enyém is... Inkább akkor töltött több időt a gép előtt, amikor még új volt a játék. A jó idő, a barátok sokkal csábítóbbak neki, mint a PC vagy a playstation most. Én sokszor látom vendégül az ismerős gyerekeket, szem előtt vannak, figyelni lehet rájuk és mégiscsak együtt játszanak... kellemest a hasznossal kötöm össze.

Én nem engedtem néhány éve, amikor vettük a gépet, hogy bármelyik szobába is betegye a férjem. Igazából szerintem a szobáknak nem az a funkciója és akár zavaró is lehet ott egy PC. Szóval én az előszobában alakítottam ki neki egy sarkot. Így voltaképpen senkié és mindenkié a gép... :D

Amúgy nálunk a playstation már "népszerűbb". Igaz, a játékok drágábbak, de szerintem nagyobb élményt nyújt, mint a számítógép.

És a számítógép lehet hasznos a suli szempontából is... a net sok olyan infót nyújthat, ami több tudást is eredményezhet, persze gyerekeknél kell az útmutatás.

És szerintem, de hangsúlyozom, hogy szerintem, az a téma, amiről beszélgetünk. Mégha el is térünk a kérdésre adandó válasz témájától, akkor is nyújthatunk egymásnak fontos és hasznos infókat.

14. 81f46d06d3 (válaszként erre: 11. - 319cd6978b)
2009. aug. 19. 10:24
Fiatal korod ellenére meglepően értelmesen elmondtad a lényeget :D
13. 33aa509d53 (válaszként erre: 12. - E48ab364a9)
2009. aug. 18. 18:21
kösz, de azt én tudom, mivel játszanak ezek a gyerekek.
2009. aug. 18. 18:20

Need for Speed Undercover?Ahhoz már kell gép.

DE akár ez a téma, akár nem, én még mindig amondó vagyok, hogy 12 évesen ne legyen a fiadnak gépe.

Hiába nem "olyan", rákap és ...

Akkor inkább játsz te vele ha már nem mehet barátokhoz, de az hogy gép előtt üljön, na ne.

2009. aug. 18. 17:45

Amikor először játszottam a simssel akkor 8 órán keresztül föl sem álltam a gép elől annyira tetszett. kb 12 lehettem énis. Aztán persze leszoktam róla hamar. Főleg a szerepjátékok kerítik hatalmába a gyerekeket, de a felnőtteket is. Minden függőség gyógyítható kivéve a játékfüggőség.

Nem vagyok ellene mert én is sokat ülök a gép előtt de nem játsszom. Egy játék sincs a gépemen. A 10 éves hugom sem szokott a gépen játsszani pedig nagyon jó játékaim vannak. Pl az összes sims2 kiegészítő megvan, de nem teszem föl mert így nyáriszünetbentuti a rabjává tenne. Iskola közben meg vigyázni kell hogy ne legyen a tanulás rovására. A jó gép nem csak játékra jó hanem mindenféle kreatív dolgot tanulhat a fiad, szóval nem lesz belőle zombi ha odafigyelsz rá.

10. 33aa509d53 (válaszként erre: 9. - 319cd6978b)
2009. aug. 18. 17:43

köszönöm a válaszodat.

nem tudom, ismered-e: need for speed undercover------ez a játék kellene neki.

viszont a leveled második részével nem értek egyet.

különben meg nem olyan megszállott az én fiam...

9. 319cd6978b (válaszként erre: 1. - 33aa509d53)
2009. aug. 18. 17:37

Érdemes jó gépet venni, mert ezeket a gépek három év alatt elavulnak, és ha olyat veszel ami már két éve árulnak akkor nem sokra mész vele.

Van aki azt mondja hogy olcsóbb ha egy számtech boltba összepakoltatod alkatrészenként.

Ami fontos:

Az alaplap, mert attól függ hogy mennyire fejleszthető a gép. Ha van egy jó alaplapod akkor még 3 év múlva simán bővítheted


A videokártya legyen legalább 256 MB kapacitású és lehetőleg 3d ha jó játékokat akrsz futtatni rajta de ez már igazából elég gagyi a legújabb játékokhoz képest


A RAM ddr2-es legyen és minimum 2GB


A processzor minimum 2GHz de ez is inkább nagyobb.


A merevlemez mérete attól függ mennyi mindent akarsz rátenni. A mai gépekben minimum 260 GB van de 21 000 ért mrá egy TB-ot kapsz


Ezek a legfontosabbak. Egy közepesen jó játék már simán elfut ilyen paraméterekkel. Vannak olyan játékok amik ennél sokkal de nagyobb igényekkel bírnak de egy 12 éves gyerek szerintem nem játszik olyannal



Amúgy ne engedd szerintem hgyo már most rászokjon ezekre. Vannak osztálytársaim akik 18 évesek és minden nap a gép előtt ülnek és fizetnek érte sokezreket. Ebből áll az életük és semmi mással nem foglalkoznak. 40 évesen meg már senki nem fog csodálkozni rajta ha nagymamák s.ggébe dugdossák a cerkájukat a neten keresztül mert mindenféle perverziót hoznak elő ezek a videojátékok az emberből, főleg ha függők. Nem egy tini halt már éhen a gép előtt mert nem tűnt föl neki hogy napok óta nem evett, csak játszott.

2009. aug. 18. 17:34
Bízzad szakemberre, mert neki elmondod, hogy milyen játékok érdeklik és ő összeállítja az optimális gépet. Minden esetre később is bővíthetőt vegyél, mert ez is, mint minden szórakoztató kütyü igen gyorsan fejlődik manapság.
7. 33aa509d53 (válaszként erre: 5. - Vaczila)
2009. aug. 18. 17:28
igen, köszönöm. valami erősebb gép kellene, amin elmennek a játékok.
6. 33aa509d53 (válaszként erre: 4. - E48ab364a9)
2009. aug. 18. 17:27

kösz a tanácsot, egész nyáron oda járkált.....de jön az iskola.....és mindig nem lehet elmenni itthonról sem.

különben is nem ez a téma.

2009. aug. 18. 17:27
Pont a játékokhoz kell a komoly gép. Ha csak gépelgetni ezt azt csinálni kellene, akkor gyengébb is megfelelne.
2009. aug. 18. 17:21

Ez attól függ milyen játékot akar játszani, mert a mai modern játékok igencsak gépzabálóak, értem ez alatt a memória és videokártya igényüket...

Nagyon kell neki az a gép??? Még csak 12 éves, inkább menjen barátokkal játszani mint gép előtt üljön órákat.

2009. aug. 18. 17:13
bizd a ferjedre :)
2009. aug. 18. 17:09
az a helyzet, hogy egyáltalán nem értek hozzá, milyen gép lenne jó......
2009. aug. 18. 17:08
valaki tudna tanácsot adni, milyen számítógépet vagyek a 12 éves fiamnak, amihez lehet venni számítógépes játékokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook