Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szabad-e hajat daueroltatni a terhesség alatt? fórum

Szabad-e hajat daueroltatni a terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. norahhh (válaszként erre: 9. - 7130b15964)
2006. okt. 11. 15:18

Teljesen egyetértek Veled!


És lehet, hogy látszólag semmi baja a babának, később allergia és aszthma alakul ki. Nem kell hozzá, csak néhány év. Ez legfőképpen a dohányosokra vonatkozik, de kialakulhat a fodrász vegyszerek miatt is!

Vannak felelőtlen anyák, akiknek fontosabb a saját kinézetük, mint a babájuk egészsége!

Egy jó fodrász mindenkinek megtalálja az előnyös frizurát még "mérgek" nélkül is!

Fodrász vagyok, magam ellen beszélek, de egy gyerek egészsége és jövője nem múlhat néhány hónapon!

2006. okt. 11. 13:07
nem ajánlatos.
2006. szept. 22. 23:36
És mit döntöttél?
10. Merci
2006. szept. 22. 23:27
Köszönöm a válaszokat!
9. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - A900f63755)
2006. szept. 22. 21:36

És rengetegen dohányoznak is. Rengetegnek ránézésre semmi baja nem lett a gyerekének.


De nem viccből az angliai cigis dobozokra ráírják, hogy gátolhatja a végtagok kifejlődését.


Szóval lehet ezeket kockáztatni, pici a kockázat, csak annál az egynél a millióból akinek bejön, annak nagyon szar.


El nem tudom képzelni, hogy valakinek csakis és kizárólag a festett és/vagy dauerolt haj álljon jól és ráadásul ez legyen neki a legfontosabb, amikor várandós és szoptat.


De ismerek olyat, aki kizárt dolognak tartotta, hogy ne melíroztassa a haját terhesen, mert különben szörnyen nézne ki.


Ismerek több olyan anyukát személyesen, akiknek a gyerekeiknek tanulási és viselkedési zavarai vannak. Végig cigizték a terhességüket, állítják, hogy lám nem ártott a gyereknek.


Igaz, hogy tanulási zavara olyan gyereknek is lehet, akinek az anyukája nem dohányzott, de minek rátenni egy lapáttal, ha nem muszáj?


Hasonló a véleményem a fodrászvegyészkedésről is. Kell, hogy legyen legalább egy frizura, ami csinos és nem igényel mérgeket...

2006. szept. 22. 19:13
Nekem volt a hajam dauerolva és festve is a terhességem alatt és nem volt semmi gond belőle.Rengeteg kismamát látok, akik szintén festik és dauerolják a hajukat.
2006. szept. 22. 15:45
Hát, nem tudom hogy mi van a Bajcsyba járó kismamákkal, de múltkor a váróban mindegyikük szőkére volt festve, és egy csajnak dauer volt a hajában. Ezek mind felelőtlenek, vagy nem tudják mit nem szabad, vagy tudnak valamiről, amiről én nem.
2006. szept. 22. 12:20
Én nem javasolnám. A fodrásznál hallottam, hogy ártalmas lehet.
5. norahhh (válaszként erre: 4. - 7130b15964)
2006. szept. 22. 09:52
Azt elfelejtettem, hogy a szopi alatt is ugyanez a helyzet, teljesen igazad van!
2006. szept. 22. 09:41

Az én fodrászom még másnak sem festette vagy dauerolta a haját, amikor terhes volt, nemhogy magának.


Valami egyszerű, csinos frizurát kell kitalálni erre a kb. 2 évre, mert a szoptatás ideje alatt is ugyanez a helyzet szerintem.

2006. szept. 22. 09:19

Szi Merci!

Fodrász vagyok, és nekem az a véleményem, hogy a dauervíz, mint vegyszer ugyanúgy felszívódik a bőrbe, mint a festék és egyéb vegyszerek!

Érdemes ilyenkor óvatos lenni!

Én bejelentkeztem a fogorvosomhoz, és elküldött azzal, hogy menjek vissza akkor, ha az első három hónapon túl vagyok, meg fúráskor a tömésből lenyelhetek, higany kerül a szervezetembe és az ártalmas a babának.

Később sem túl jó, de az első három hónapban nagyon kell vigyázni!

2006. szept. 21. 23:04
Ezen vitázunk a barátnőmmel. Segítsetek eldönteni!
2006. szept. 21. 23:03
Szabad-e hajat daueroltatni a terhesség alatt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook