Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sütivarázs fórum

Sütivarázs (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
44. varga.nora (válaszként erre: 43. - Bekacomb)
2013. ápr. 14. 08:53

Neked is sok sikert! Akkor látom nem csak nekünk jöttek be ezek a szilikonos formák :D

Tényleg nagyon szépen kijön belőlük a süti, úgyhogy szerintem is nagyon jó :D

2013. ápr. 13. 22:17

Sziasztok!

Szerintem nincs olyan ember, aki ne a formák miatt venné meg az újságot. :-) Első ránézésre kibontás után nem tűnt hú de jó minőségnek a szilikon muffinforma, de kipróbáltam és tökéletesen ellátja a feladatát. Bár bevallom én mikróban használtam, mikrós muffin készült. Ahogy látom, másnak is jók a tapasztalatai. A kalácsformában én holnap kenyeret fogok sütni. De jó ötletet adtatok a püspökkenyérrel is. A spatulás és ecsetes következő számot én is kihagyom, de ahogy elnéztem a kínálatot, jó pár szám lesz még amit megveszek. Imádok sütni, szóval rögtön beleszerettem! Sok sikert nektek a sütögetéshez! :-)

42. varga.nora (válaszként erre: 41. - Bowie)
2013. ápr. 11. 18:12
Én is megnéztem, de az lehet, hogy csak a dekoráció része :( Vagy nem tudom, de azért jó lenne, ha lenne.
41. bowie
2013. ápr. 11. 16:09
Megnéztem azt az oldalt, a végén, ahol vannak, hogy mik lesznek, és sztem lesz gyúrólap, mert vannak a kinyomók, aztán a fehér zsák és alatta egy lila lap..az sztem gyúrólap
2013. ápr. 11. 08:57
Én tegnap vettem meg a muffinost is meg a kenyér formásat is :)A receptek meg egész jónak tűnnek benne :)
39. varga.nora (válaszként erre: 38. - Bowie)
2013. ápr. 11. 07:11
Arra kinyomózsákra én is kiváncsi leszek. Meg arra, is, hogy vajon a fejek egy számban lesznek-e vele, vagy ezért két külön számot kell-e megvenni!
38. bowie (válaszként erre: 36. - Linnax)
2013. ápr. 11. 06:42

Én úgy láttam, hogy lesz nyújtólap..azon a fotón, amin egyben van lefotózva minden, ott a kinyomók alatt..bár lehet az a kinyomózsák.

Igen, azt én is várnám egyébként, mert szilikonos gyúrólapra pályázom ezer éve.


A szivet nem veszem meg, a macit viszont szerintem majd igen, mert a nagyobbnak már ugyan max autót, egyebeket szoktam csinálni, de a pici még 3 hós, szóval minden előtte van, és ha ráunt a macis sütikre, akkor jó lesz gipszkiöntőnek, vagy ha kisebb, akkor meg süthető vagy száradó gyurmának sablonként.:)

37. Linnax (válaszként erre: 34. - Bowie)
2013. ápr. 11. 01:48
bowie! Ha javasolhatom, szerintem ne! egy kerek formából kis kézügyességgel kivágható a szív forma, nem? Ezért nem szeretem a rózsás, macis, stb. fazonokat sem. Legalábbis én személy szerint nem sok értelmét találom. (Majd ha teremnyi méretű lesz a konyhám, és külön-külön szekrény áll rendelkezésemre minden b-b.csetreszre :) Már bocsi)
36. Linnax
2013. ápr. 11. 01:37

A 2. füzet hátoldalán látható a 3. és 4. szám tartalma.

Én is nagyon szeretem a szilikont, de csak nagyobb darabjaim vannak (eddig az olasz gyártmánnyal voltam elégedett), de most egyedül élek, és kisebb darabokat szeretnék. A spatulát és az ecsetet nagyon drágállom ennyi pénzért, nekem szerencsére van 2-2 darab, egyik zsíros, füszeres ételekhez, a másik pár pedig a süteményekhez.

Nem tudom, a kiadó olvassa-e a hozzászólásokat, szerintem nem ártana!

Valóban, a L...ben időnként igazán olcsón kapni, csak sokszor nem éppen a legpraktikusabb formákat.

Nos, a kritikáimtól függetlenül csak ajánlani tudom a szilikont (nekem nyújtólapom is van, pontos cm-bejelölésekkel), ez sem ártott volna a kínálatba. Kisgyerekesek szerintem jobban kihasználják a készletet.

Javaslom, aki legelőször felfedezi, hogy mi lesz az 5. számban, jelezze mindenkinek!

Előre is köszönjük!

35. varga.nora (válaszként erre: 34. - Bowie)
2013. ápr. 10. 18:04
Én arra gondolta, hogy megnézem majd mekkora, hogy mégis mire lehetne használni :D
34. bowie (válaszként erre: 33. - Varga.nora)
2013. ápr. 10. 16:58
Én már az ötödiket várom, hogy mi lesz. Mert a szív formát sem tudom, hogy megvegyem e..azért, hogy max évente 2x használjam..:))
33. varga.nora (válaszként erre: 32. - Bowie)
2013. ápr. 10. 16:07
Na hurrá!!! Mondtam, hogy a muffin forma is szuper volt :) Akkor majd figyelgetjük, hogy melyik számhoz mi lesz :D
32. bowie
2013. ápr. 10. 15:32
Szuper lett! Nagyon könnyen kiugrott belőle.:) Megtartjuk.:)
31. bowie
2013. ápr. 10. 15:17
De most megpiszkáltam és az oldala már szépen elválik a forma falától, szóval, ha az alja nem ragad oda, akkor teljesen rendben van a forma. Mert ugye ebben van most minden..csokidarabok, aszalt gyümölcsök..szóval jó kis teszt alá vetettem..:D
30. bowie
2013. ápr. 10. 15:15
Még sül. Püspökkenyeret csinálok, az meg 55 percig sül. Jó csónak formájú már, ahogy a sütőpor dagadt benne, nem csak felfelé, hanem oldalra is.
29. varga.nora (válaszként erre: 28. - Bowie)
2013. ápr. 10. 14:30
Na milyen lett? Kijött? Nem ragadt?
28. bowie
2013. ápr. 10. 14:08
Azt már látom amúgy, hogy oldalt hasa lesz a püspökkenyérnek, mert a formában kicsit oldalra kinyomja a szilikont, de ez a tupperware kalácsformánál is így van, szóval ez nem baj
27. bowie
2013. ápr. 10. 13:59
Ok, nem kentem ki én sem. Melegszik a sütő.:)
26. varga.nora (válaszként erre: 25. - Bowie)
2013. ápr. 10. 13:43
Nem egyáltalán nem kentem ki :) És a receptbe is csak fél dl volt olajból
25. bowie
2013. ápr. 10. 13:24
Te kikented a formát vagy csak beleöntötted a masszát? Első körben püspökkenyeret sütök, alap esetben nem kenném ki a szilikonos formát, de ha te kikented akkor nem kockáztatok..
24. varga.nora (válaszként erre: 23. - Bowie)
2013. ápr. 10. 12:53

Ezzel én is egyetértek! A köv. számot én sem fogom megvenni :)

A kalácsosat pont ma megvettem, meg vettem még egyet az első számból, mert a 6 muffinforma elég kevés, 12 meg pont elég :)


Várom a kalácssütőről a beszámolót :)

23. bowie
2013. ápr. 10. 12:51

Meg is vettem a kalácsosat. Még ma kipróbálom.

Ahogy nézem egyébként, nem minden számot érdemes megvenni. Pl a következő az ecset és a spatula, na én annak darabját 400 ft-ért vettem, szóval az nem éri meg az 1600 ft-ot.

De majd közben úgyis értekezünk.:))

írom, ha kész a kalács..

2013. ápr. 10. 07:13
Majd ha megvettétek a köv. szilikonos formát én is kérek ám tőletek beszámolót, hogy nektek mi a véleményetek!
21. varga.nora (válaszként erre: 19. - Bowie)
2013. ápr. 10. 07:07

Egyáltalán nem deformálódott, ragadásnak nyoma sem volt. A muffinokat simán ki lehetett burítani a formából mindenféle erőlködés nélkül :)


Amúgy szerintem ma jelenik meg a következő újság :)

2013. ápr. 10. 06:35
Hm... elgondolkodtam rajta, hogy én is beszállok, ha ez tényleg bejött. Én is csak a formák miatt. A jó minőségű ugyanis elég drága...
19. bowie (válaszként erre: 18. - Varga.nora)
2013. ápr. 10. 06:12

Akkor nem deformálódott, nem ragadt? De jó!

A kalácsformával megpróbálkozom így én is, muffintepsim van már egy 24 meg egy 12 darabos.

De várom a jövő hetet..:D

2013. ápr. 9. 21:00

Kipróbáltam, sokkal jobb volt ez a szilikonos, mint a papír, ugyanis a maffinsütőm felébe szilikonosat tettem,(ugyebár csak 6 db volt a szilikonos), ezért a másik felébe papírt tettem.

Engem maximálisan meggyőzött, szuper volt vele sütni :D

17. varga.nora (válaszként erre: 16. - Bowie)
2013. ápr. 9. 14:30
Csak az a baj, hogy az inzulinrezisztenciámnak megfelelően kell étkeznem és arra kell átvariálnom mindent! De szerintem ezt a receptet is át tudom alakítani olyan alapanyagokkal amik nekem is jók :)
16. bowie
2013. ápr. 9. 13:19

Legegyszerűbb muffin alaprecept:


2 bögre liszt

1 bögre cukor

1 bögre tej

0,5 bögre olaj

1 tojás

1 csomag sütőpor


a bögre 2,5 dl-es


Ezt lehet persze variálni, gyümi, lekvár, nutella, csoki..bármi mehet bele.

Csak leírtam egy alapreceptet. És jó gyorsan is megvan.

Ezt összekevered és 180 fokon olyan saccperkb 20 perc alatt megsütöd (tűpróba).


olyan 5-10 perc alatt be tudod dobni a sütőbe, szóval nem sok gond van vele.:))

15. varga.nora (válaszként erre: 10. - Rolibaba)
2013. ápr. 9. 07:38
Nagyon kiváncsi leszek egy cukrász véleményére :D
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook