Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Strand belépő a 65. életévüket betöltő személyekre vonatkozóan fórum

Strand belépő a 65. életévüket betöltő személyekre vonatkozóan (beszélgetős fórum)

13. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - 3b097083af)
2015. nov. 12. 07:42
Ó, igen tudom...
12. 3b097083af (válaszként erre: 10. - Mezei Virág)
2015. nov. 11. 19:39
Ez sajnos utopia :(
2015. nov. 11. 19:05

Az Erzsébet program keretében lehet igényelni a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítványnál különféle juttatásokat, különböző feltételek mellett. 2015-ben a fürdőjegy igénylés 60.évet betöltött személyhez és max.147ezer Ft bruttó bevételhez kötött volt.

Az elnyert pályázat esetében 2.500.-Ft önrészt kell befizetni.

A jövő évi pályázatra még nem lehet jelentkezni, talán januárban.

[link]


Az alapítvány azért jött létre, mert régen évtizedekig sokan fizették a szakszervezeti díjakat, majd a szakszervezeti vagyonokat priatizálták. Részben az onnan befolyó pénz egy részét fordítják szociális dolgokra.

10. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - 3b097083af)
2015. nov. 11. 18:29

Hát ez elég érdekes lenne!

Remélem, hogy ilyen nem lesz!

A tisztességes jövedelmek híve vagyok, hogy ne legyen szükség alamizsnára...

9. fincsi5 (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2015. nov. 11. 17:58

Lehet, ezzel folytattam volna, és el is értünk az egész rákfenéjéhez.

De ez tényleg hosszú.:))

És vérlázító, de látod; bármit tesznek, nem történik semmi.:((

8. 3b097083af (válaszként erre: 1. - Nicholas.kom)
2015. nov. 11. 17:47
Valahol olvastam rola... azt hiszem a palyazati figyelo oldalan.
7. 408020f45e (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. nov. 11. 17:41

Elfogadom a kiegészítésed! :) De én bevezetném a sávos adózást is, mert az abszolút igazságtalan, hogy a bruttó 100ezerből is ugyanúgy 16% az szja, meg a bruttó 2,5 millióból is.

Egyetértek veled abban, hogy meg kellene húzni egy határt, hogy ki kapja. Mint ahogyan teszik ezt az egyes segélyek esetében is.

Nem lett volna szabad a gyárakat felszámolni, munkahelyeket megszűntetni. Létbizonytalanságba sodorni sokezer családot.

Arról már nem is beszélve, hogy miből fognak megélni idős korukban, ha fiatalon nincs munkájuk?! Ezzel nemcsak a jelen, de a jövő is elképesztően szomorú. (közben azt látom, hogy óriási herdálás folyik nagyban!)De ebbe most nem mennék bele.

6. fincsi5 (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2015. nov. 11. 17:27

Azt mondtam; a mindenkire vonatkozó......


Ebben a 500 000-es fizetésű, és 200 000- nyugdíjas és e mellett vállalkozásában dolgozót értem.

Nem ellenséges vagyok, és nem az "átlagnyugdíjast" értem.

Amikor az én gyerekem iskolás volt, bejött az "iskolatej" program. Nem tartottam normális dolognak, hogy ő és sok társa kapták a tejet, kakaót, nem is vették el; tanárnők összegyűjtötték a suliban, és tudták, kiknek kell adni. Pedig másik intézménybe kellett vinni, de megoldották.

5. 408020f45e (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2015. nov. 11. 17:26

Ebben az országban ma mindenkinek nagyon nehéz, de betegeskedve, öregen még inkább! De azt, hogy a nyugdíjasok számára igazságtalan egy támogatás, ezt durvának tartom.

Igen, kellenek a munkahelyek, hogy a szülők el tudják tartani a gyerekeiket! Nem segélyekből és ilyen-olyan kedvezményekből, hanem bérből és fizetésből! Ezt kell elérni!

4. 408020f45e (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2015. nov. 11. 17:18

Nem gondolom, hogy igazságtalan lenne. Ha másra nem gondolunk, csak azokra a gyógyszerekre, amiket abban a korban már meg kell vennie, akkor azt mondom: amíg egészséges valaki eszébe sem jut, hogy a gyógyszerek milyen drágák. Gyakran a nyugdíj harmadát viszi el. Az adott esetben már szükséges gyógyászati segédeszközökről már nem is beszélve. Ezeket sem ingyen kapják a rászorulók. A 80 ezres nyugdíj már jónak mondható. Akkor lehet számolni, hogy ha hetente elmegy 1x uszodába az a nyugdíjas, belépő 1200.-/alkalom, de van ahol drágább, akkor ezt ki tudja magának megengedni?! De élni és ruházkodni is kellene, meg persze lakni is a rezsit fizetve.

Nem értem az ellenséges felhangot, hiszen ha az a nyugdíjas végigdolgozta az életét, miért ne járhatna neki ennyi kedvezmény az államtól.

Én nem vagyok nyugdíjas, de látom a környezetemben, hogy nagyon nehezen jönnek ki a nyugdíjukból. Miért lenne igazságtalan a támogatásuk?!

2015. nov. 11. 16:26

Amilyen hülyék, választás előtt lehet, meglépik.:(

De ugyanolyan igazságtalan lenne, mint a mindenkire vonatkozó rezsicsökkentés, és a 65. évet betöltöttek ingyen utazása.

2015. nov. 11. 16:16

Nem hallottam róla, de nem is tartom igazságosnak.


Aki betöltött 65 éves, annak még aránylag normális a nyugdíja. Ne érts félre , ha adják el kell fogadni, de én inkább az elhelyezkedni nem tudó szülőnek adnám, vagy a gyerekének, hogy eltudjanak menni kicsit kikapcsolódni.

2015. nov. 11. 16:08
Ki tud arrol, hogy minden 65.életévet betöltő személy kap a strand belépőhöz az államtól 1000ft kiegészítést 1-éven keresztűl. nicholas.kom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook