Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Spórolási ötletek fórum

Spórolási ötletek (beszélgetős fórum)

1 2
2013. máj. 6. 17:36
Nagyon jó egy kis kert , de mire nálunk valami terem , addigra máshol már viszonylag olcsóbban meg tudom venni , pl , én borsót már jó ideje nem vetettem , de amikor 300 ft-ért kapok az Auc.anba , akkor veszek néhány zacsival , ennyiért nekem se lenne , mert ha locsolok , az is plusz víz , plusz villany . Nagy , 5 kilós csomagba veszek tésztát , csak 2-3 félét , h legyen mindig itthon , mert az is egy gyors kaja , 1 kiló tészta nekünk 3 étkezésre elég / 3-an vagyunk / Amikor olcsóbb a sajt , olyankor veszek 1-1 tömböt / 1-1,5 kilót / szeletelem , reszelem , mert , ha már felvágtam , nem fogy el gyorsan , ne penészedjen meg , a fagyosba eláll . Szoktam 2-2 szelet kenyeret is zacskózni , és be a fagyosba , nem járok naponta boltba . V olyan vékony szeletre vágom , h belül töltött szendvicsként beleférjen a szendvicssütőbe . A fiam szokott venni az üzletbe esténként leárazott péksütit / amikor délutános / pl a sajtos bagettet , + még 1-2 félét nem veszek meg teljesáron , mert az nekünk drága , de féláron , még a fagyosba is teszek , ha van helyem .
2013. máj. 6. 17:23
Rengeteg ötletet találsz itt is , sok dolgot én is innen-onnan szedegettem össze ,/ a jó pap is hóttig tanul , pláne a mai világba !! csak legyen nyitva az ember füle + a szeme./ Ha belekattintasz a nick nevembe , ott van 1-2 kajás fórum ahol én is beleolvasgatok ,+ belekotyogok , rengeteg okos dolgot találtam még vén fejjel is .
2013. máj. 6. 17:16

Krumlit csak 1-1 db-ot kell tenni egy likba , de a tövek között kell kb 40 cm távolságot tartani , mert amikor majd fel kell tölteni , akkor legyen miből felhúzni a földet a tő köré , mélysége kb 15 cm-re szoktam ültetni .

Szoktam olyanokat is a fagyosba tenni , kelkáposzta , édeskáposzta csutkáját is kettévágom , mert csontlevesbe , husilevesbe az is elég , nem kell külön venni . Fehérrépát is szoktam fagyosba rakni , mert ha veszek 1-2-3 kilót , megfonnyad , frissen könnyebben megtudom pucolni , aprítom , 1-2 ek olajra dobom , megpárolom kb 2 -3 percig , aztán mehet a fagyosba . Amikor lecsót készítek , nem dobom ki a csmáját se , mert alaplébe az is felhasználható , az íze benne van . Szoktam 1/2 paprikát 1/2 paradicsommal zacsiba , pl pörit ízesíteni , ilyen kis csomagokat olyankor , amikor amúgy is vettem paprikát , paradicsomot , ha egy egy db-ot spájzolok belőle , akkor nem kell külön venni ízesíteni . Tavasszal + ősszel , veszek 1-1 vödrös 5 kilós ketchupot a Metr.ba , kb 1/2 évig kitart.

2013. máj. 6. 16:59

Érdemes odafigyelni az akciós dolgokra ,mert tényleg sokat számít , előfordul 40-50 % os is .

Havonta 1x veszek husit néhány kilót , és eleve úgy osztom szét / lapos dobozokba rakom , hamar átfagy , gyorsabban kiolvad , ha szükség van rá / h 1-1 evésrevalót 1 csomagba . Veszek 2 kiló darálthusit , dagadót daráltatok a hentesfiúkkal , szaftos fini husi , annak egy részéből daráltpöri lesz ,ami jó milánóinak , husos tésztának , rakott ez + az-hoz , fasirtnak , töltött valaminek . Amit levagdosok a húsról zsírosat v nem olyan szép db-ot azt külön zacsiba rakom , mert alaplébe , husi v csontlevesbe felhasználható . Ha Metróba járunk , mindig veszek 10 kilós cs sárgarápát , az édesebbik felét megesszük nyersen , a zöldjéhez közelebbi felsőrészt összeaprítom v apróra , v húsleveshez valóra ,és v a mikróba teszem 2 percre egy tányéron szétterítve , v 1-2 kanálnyi olajon 2 percig hőkezelem a gázon , aztán , ha kihült mehet a fagyosba , nem lesz olyan löttedt , mintha vízbe lenne blansírozva . Szoktam venni egyszerre néhány jó nagy fej zellert , szárítom is , a fagyosba is teszek többféle formára vágva . Amikor olyan zellerem van amin zöld is van , akkor jó alaposan megmosva a zöldjét is a fagyosba teszem , bezacskózva , nagyon jó kis íze lesz tőle sokmindennek , az se baj , ha nem a legszebb a zöld , csak tiszta legyen , mert alaplébe az is elhasználható . Mindig van 1 fej káposztám itthon , mert salátát is tudok belőle : káposzta-hagyma-lilahagyma- só-cukor-ecet , aki szereti lehet bele pici őröltborst is , ha van 1 paprika , 1 ubi ,kis sárgarépa , azt is lehet rakni egy ilyen salátába . Kelkáposztát , karfiolt csak akkor veszek amikor már nem aranyárba van , édeskáposzta is finom rakottnak , töltöttnek .

13. Szonja27 (válaszként erre: 11. - 99279bb06f)
2013. máj. 6. 15:40
a krumplit azt lehet,h megpróbálom.egy gödörbe hányat kell bele dobni? És milyen mélyre kell ásni?
12. Szonja27 (válaszként erre: 11. - 99279bb06f)
2013. máj. 6. 15:38
igen.nem is ezzel van a baj,ha nem sajnos kicsi a kertem.de mondjuk szeretnék én is megtanulni befőttet elrakni ill.lecsót.h télen legyen mihez nyúlni.
11. 99279bb06f (válaszként erre: 6. - Szonja27)
2013. máj. 6. 15:14
Tudsz babot, borsót is ültetni - nem sok munka van vele. A kicsírázott apró krumplit is bele tudod tenni egy ásott lyukba - az is teremni fog!
10. 99279bb06f (válaszként erre: 2. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 6. 15:12

Ez a duplája a szokásosnak!

Nincs valahol csöpögés? A vízórát kellene megnézni, az is lehet, hogy valaki rácsatlakozott.

Megnéztétek már úgy, hogy minden csapot elzártatok, és hogy van-e ilyenkor is vízfelvétel? Ezt nem egy-két órát, hanem 24 órát kellene figyelni. Mert ha valaki még rajta van, az lehet, hogy csak időközönként "vételez".

2013. máj. 6. 15:08

Igen,én is figyelem az akciókat,leértékeléseket.Tes.coban,Auch.anban vannak rövid lejáratú termékek,de más boltokban is kifogható néha.Aznapi fogyasztásra kiválló,de ha husiról van szó,és nagyobb mennyiségben veszek de aznap nem használom fel,akkor beteszem a fagyasztóba,előveszem máskor.Nagyon sokat lehet vele spórolni,mert jelentős összeggel vannak leértékelve.

A száraz kenyér fasírtnak megy,vagy bundikenyérnek,ha szikkadt,de ha nagyon száraz,akkor a párom szívesen gyúr belőle etetőanyagot a halaknak.Azzal horgászik :)

Ételmaradék: más formában is fel lehet használni.PL.maradék milánói szósz,darált husival:volt leveles tésztám a fagyasztóban,kivettem,beletöltöttem a szószt,kis batyukat csináltam belőle :)Megsütöttem. Fincsi lett :) Maradék tört krumpli:liszttel,tojással elkeverni,és kisütni bő forró olajban krumplis pogácsának. Fantázia kérdése :)

2013. máj. 6. 14:53
Én mindig végignézem az összes akciós újságot,és az éppen olcsóbb dolgokból válogatok.Odafigyelek hogy ételt ne kelljen kidobni,a szárazkenyeret is felhasználom pirítósnak,bundáskenyérnek,vagy fasírtba.Fedővel főzök,hogy kevesebb gáz menjen el,nem égetjük a villanyt,csak ha muszáj,a vízzel is spórolunk ahogy csak lehet.Jó lenne eltenni lecsót,befőtteket,lekvárokat,amikor olcsó a zöldség-gyümölcs,de nem igazán tudom hogy kell.Pedig télen azok is jól jönnek.Csapvizet iszok.Piperéből igyekszem az olcsóbb,de jó minőségű dolgokat venni.
2013. máj. 6. 14:26
Én nagyon sok babot,tököt tettem idén a kertben. Minden évben van belőlük,de most tényleg sok :) Van krumpli egy kevés,csemege kukorica,borsó,paprika,paradicsom,karalábé palánta. Uborka,zöldhagyma,retek. És tele tettem gyümölcsfával a kertet.
2013. máj. 6. 14:22
A kert műveléssel én is próbálkozom kisebb-nagyobb sikerrel.igaz,h csak petrezselymet,kaprot és saláta magot szórtam el.
2013. máj. 6. 14:19
sziasztok.a víz fogyasztás nálunk is általában 5-6m3/ho.pedig mi sem folyatjuk fölöslegesen.mert pl virágot a furott kútbol fel húzott vízzel öntözöm.
2013. máj. 6. 14:18

Sziasztok!

Nálunk 9-10 m3 víz megy el havonta,5-en vagyunk. Tárcsás géppel mosok,kádban öblítem a ruhákat.

Házi mosószert használok,öblíteni ecetes vagy tiszta víz,nagyon ritkán használok öblítőt. Ilyenkor nyáron beültetem a kertet,és teli teszem a fagyasztóládát zöldségekkel télire. Egyre ritkább jelenség,hogy művelik a kertet.... :( Pedig sokat lehet spórolni vele.

2013. máj. 6. 14:15

Pakson az árammal nem kell spórolni, mert az atomerőmű miatt olcsóbb és a tv, telefon, internet is.

Nekünk a kajával kellene. Eddig mindig rendelve volt az ebéd, de most már 4-en vagyunk. 3 felnőtt és egy ovis gyerek.


Most megpróbálom, hogy mindent ott veszek meg, ahol olcsóbb és ha valami fogyóban van és épp akciós (de még nem kellene) megvásárolom.

2013. máj. 6. 14:13

Sziasztok!

Én a vízzel vagyok bajba,ennél jobban képtelenség spórolni vele,mint ahogy mi tesszük,és mégis havi 6 m3 fogyasztásunk van.2-en vagyunk a férjemmel.Nálatok mennyi?

2013. máj. 6. 14:08
sziasztok!bármilyen ötletet szívesen fogadok,bármilyen téren amivel kisebb-nagyobb összeget meg lehet takarítani.hátha ezzel a fórummal segítünk másoknak is.Legyen mindenkinek szép napja!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook