Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Spórolási ötletek fórum

Spórolási ötletek (beszélgetős fórum)

1 2
2013. máj. 8. 20:49
A mostani 7végén megyünk le a Balcsira, ahol szoktunk minden éven nyaralni. Egy idős házaspár nyaralója, segítünk nekik ezt-azt felkészülni a szezonra, cserébe ingyen lesz a szállásunk augusztusban, legalábbis pár nap:)
46. Ancsa19860211 (válaszként erre: 44. - Forrest2010)
2013. máj. 8. 20:47
Ezt a "morzsabál" kifejezést még nem is hallottam:) Mi anno szétosztottuk még frissében a sütit az esküvő után, mindenkinek csomagoltunk, másnap vittünk át a szomszédoknak, papnak, anyu vitt a munkahelyére, párom munkahelyére is vittünk be egy kicsit, a többi meg fagyóba került:)
45. bowie (válaszként erre: 42. - Forrest2010)
2013. máj. 8. 17:00

Köszi!

Nem kacsasütőben, csak sima ovális jénaiban, nincsen sajna kacsasütő jénaim.


A káposztásat de kár, hogy nem hamarabb olvastam, mert most sült ki a kenyér, és pont lett volna káposzta is. Na majd hétvégén kipróbálom!

Köszi az ötletet.:)

44. forrest2010 (válaszként erre: 41. - Ancsa19860211)
2013. máj. 8. 16:05

Nagyon klassz dolog , ha van egy + ezermester a háznál / a háziasszonyon kívül ! /

1x egy esküvő utáni " morzsabál-t " tartott a volt munkahelyemen egyik kolleganőm , ne vesszen kárba semmi maradék kaja .

2013. máj. 8. 16:00
Egyszer valahol olvastam , h káposztalevélen sütötték a kenyeret , érdekes az is , kipróbáltam , nekem nagyon ízlett . / A jénaiba káposztalevelet raktam , arra a tésztát . /
42. forrest2010 (válaszként erre: 39. - Bowie)
2013. máj. 8. 15:57
Ügyes vagy , gyönyörű a kenyered ! Kacsatálba sütötted ? én abba szoktam , ha sütök néha , viszont előfordul , h akkor kenyérsütővel dagasztatom be , de csak 2x v 3x 15 perces dagasztással .
2013. máj. 8. 14:29

Mi úgy csináljuk, hogy mikor megjön a fizu, Gyed, kajajegy, minden, akkor elmegyünk nagybevásárlásra. Előtte megnézzük az akciós újságokat, hogy mit hol érdemes és megveszünk szinte mindent, amire a hónapban szükség lesz. Fagyót megpakoljuk hússal, feltankolunk lisztből, cukorból, stb, ami épp kell, tisztítószerek, ilyenek. A helyi boltból (a faluban csak egy van) csak akkor veszünk vmit, ha nagyon gyorsan kell vagy csak elmaradt egy vmi, mert minden rohadt drága ott, legalább 130% a nagyobb üzletekhez képest.

A kertünk pici, de azért legalább szezonjában nem kell megvennünk a zöldséget és van, amiből még a fagyóba, pincébe is jut szezon utánra. Anyósomék nagy kerten gazdálkodnak, tőlük sok mindent kapunk (a tavalyi krumplijukat esszük még most is). Tyúkokat is tartanak, így a tojás is ingyen van:)

A mosáshoz használok színfogó kendőt, így a gyerek ruháit nem válogatom külön, hanem egyben mosom, ezzel spórolok egy menetnyi áramot, mosószert, öblítőt.

A szikkadt zsemléből fasírt lesz vagy spenótba használom el. Szikkadt kenyérből levesbetétet készítek. Ha sokféle 1-2 napos maradék van a hűtőben, de mindegyik kevéske, tartunk egy maradékevő napot és megbeszéljük, melyik kié lesz:) A végképp megmaradt dolgokat a kutya eszi meg, így az sem kerül kidobásra.

A férjem hál'Istennek igazi ezermester, így nagyon sokat spóroltunk azzal, hogy pl a szekrényekhez csak az anyagot vettük meg és ő építette meg őket. Legutóbb a gyereknek készített játszóteret az udvaron. Ért mindenféle gépek javításához, villanyszereléshez, autószereléshez, így sok munkadíjtól megmenekülünk.

Egyelőre ennyi jutott eszembe:)

40. bowie
2013. máj. 7. 21:56
De egyébként a nevelőapám egyszer lemérte, mert ők gépben sütötték a kenyeret, plusz villanyszerelő volt, szóval odafigyelt az ilyesmire, és 1 kwh volt a fogyasztás, asszem az övékén 3 óra öt perc volt(ha lehet ilyen, nem nagyon emlékszem), és azt is olyan 30 ft körülire mondta, idén nem tudom az mennyibe kerül, mert már nem él.
39. bowie
2013. máj. 7. 21:42

tettem föl fotót az én kenyeremről:)

sütőben sütöm, jénaiban.:))

38. bowie
2013. máj. 7. 21:31
mármint a kenyérsütőben sült kenyerek. nem a gépek.:))
37. bowie (válaszként erre: 36. - D1d669ec9a)
2013. máj. 7. 21:31
Ja! én nem kenyérsütő gépben sütöm. Azok sztem borzalmasak.
36. d1d669ec9a (válaszként erre: 33. - Bowie)
2013. máj. 7. 21:19
30 forint hogy lenne a sütés? jóval több. 3 órán át megy a gép,és 1200 wattot fogyasztanak ezek a gépek!
35. bowie (válaszként erre: 33. - Bowie)
2013. máj. 7. 20:50
bár lehet 40 perc sütés nem is kerül 30 ftba..nem tudom.
34. bowie
2013. máj. 7. 20:49

ha meg variálod, hogy magokat teszel bele, vagy vegyíted a liszteket, azokat tudjuk, hogy boltban még drágábbak, és házilag meg elosztva kb 30%al olcsóbbak még azok is.


Vagy mondjuk 2-3 péksüti árából csinál az ember egy tepsivel..stbstb

33. bowie
2013. máj. 7. 20:46

csak számold ki:

fél kiló liszt 70 ft, de még van akciósabban is sokszor liszt

2 evőkanál olaj (20 ft?)

2,8 dl víz (ez is olyan 20 ft)

egy fél élesztő, ha öregtészta nélkül csinálom (30 ft)

pici só


ez 140 ft és 75 dkgos kenyér plusz a sütés olyan 30 ft...

ha teszek hozzá öregtésztát, 20 dkgot, akkor élesztőt csak egy dekát teszek, és akkor egy kiló kenyerem van olyan 170 ftból max..plusz míg megsül 30 ft.

A kenyér meg nálunk 275 ft egy kiló.

És persze tele van adalékkal is.

32. bowie (válaszként erre: 30. - D1d669ec9a)
2013. máj. 7. 20:42
nem
31. bowie
2013. máj. 7. 20:41

jah és a spóroláson kívül persze jóval egészségesebb is az, amit itthon magának készít az ember..legyen az akárcsak egy arckrém..


A blog:

[link]


Valahol lesz benne egy szóköz, azt vissza kell venni, hogy bejöjjön a link.

30. d1d669ec9a (válaszként erre: 29. - Bowie)
2013. máj. 7. 20:41
Kenyérsütés otthon több pénzbe kerül,mintha a boltban megvennéd.Nem?
29. bowie
2013. máj. 7. 20:40

Sziasztok

Akit esetleg érdekel, a naplómban itt a hoxán, vagy a blogomban (ugyanazok vannak benne, mint az itteni naplómban, csak lehet egy egy dologra keresni)..szóval nálam van sok házi tisztítószer, fertőtlenítőszer, folteltávolító, házilag készített joghurt, házilag készített nutella recept..meg rengeteg minden, amivel spórolni is lehet nagyon sokat. én már nem sok dolgot veszek boltból, max. az alapanyagokat a házi dolgokhoz, ami jóval olcsóbb. na meg én is magunknak termesztek, kenyeret is itthon sütöm..stb.

2013. máj. 7. 11:07
régen sajnos én is sokat költöttem nasira,bármi féle édességre.(hiába,h nem vagyok már gyerek,de szeretem a sok-sok édességet).Ezért manapság inkább sütök heti 2alkalommal valami egyszerű gyors süteményt.és legalább tudom,h mi kerűl bele.
2013. máj. 7. 10:03
Nálunk jön hetente 2x a boci , 6-7 l tejet veszünk ilyenkor , ez is haladás a régi heti 7x 3 l-hez képest , de most szigorú vagyok és igazságtalan , lecsökkentjük a fogyasztást naponta és fejenként nem ihatnak meg 1/2 l-nél többet , mert nem jó tejből se a túl sok ! Én rosszabbul járok , ha a fiam vásárol , mert akkor szinte csak nass van / még akkor is , ha a zsebpénze bánja ! /
2013. máj. 7. 09:53
Én,ha spórolni akarok,akkor apát vagy valamelyik gyereket küldöm ki a boltba :)) AZ a biztos! Ők csak azt hozzák,ami fel van írva. Házi bocitejet veszünk,ha sürgős,akkor van csak a boltból.
25. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Zimitimi)
2013. máj. 7. 09:31
Nálunk nagyon sokat ráraknak a faluba mindenre , de néha azért itt is körülnézek és ha megfelelő áron kapok , akkor itt veszem / na meg azért is , mert sajnálom a kis üzletek dolgozóit , mert a nagyok nagyon betettek nekik , csodálkozom , h még képesek talpon maradni . / Összeírom , h mit kellene vennem , ezért felőlem hetente átpakolhatják az üzletet , akkor se veszek meg felesleges dolgot / ma már ! régen előfordult /
24. forrest2010 (válaszként erre: 22. - Georgina319)
2013. máj. 7. 09:26
Ügyes vagy ! Bablevest , husilevest én se tudok 1 napra főzni , mindenfélét kipróbáltam már fagyasztani , sokfélét lehet , nem árt neki a fagyos , a kenyeret mi is esszük 1 hétig is , ösztől tavaszig a teraszra kilógatom hüvösre , aztán tavasztól őszig a hűtőbe tartom , mert valahol olvastam , h a hűtőbe nem penészedik meg / régebben előfordult 1x 2x /
2013. máj. 7. 07:26

Én nem járok nagyáruházba vásárolni, mert ott minden fölösleges dolgot megvesz az ember. Inkább a faluban a kisboltba megyek felvágottért és kenyérért. Még ha ott egy kicsit drágább is a kenyér sokkal többet spórolok azzal hogy nem veszek össze-vissza mindent.

Öszzevárom mikor több minden kell akkor pedig kartonban veszem meg az áruházban, vagy nagykerben.

2013. máj. 7. 06:38
Én pl. sohasem veszek minden nap friss kenyeret. Szeretjük a másnaposat, ha meg szikkadt, bundáskenyeret, pirítóst készítek belőle. Két hetente veszek liba, vagy kacsa farhátat, lefejtem róla a hájat, és a bőrt, a hájból 2 féle zsít sütök, egyiket evésre, a másikat főzésre használom. Amit evésre készítek, azt beízesítem, fokhagymával, vöröshagymával, babérlevéllel, és egy késhegynyi kurkumával / a színe miatt /. a bőréből töpörtyűt sütök. A megmaradt ételeket lefagyasztom, Van hogy a bablevest pl. 3 napig esszük.
2013. máj. 7. 05:20

Egyszer olvastam valahol , h ott ahol nagyon kevés a víz , töredékét használják annak , amit pl mi is elfogyasztunk naponta , de az amerikai hatalmas pazarlás kiakasztott , nálunk is elfogy havonta kb 6 m3 víz hármunkra , de az amiknál ennek 3x-a ! Persze , biztosan ez se általános .

Az egytálétel is nagyon jó dolog , ma már az emberek többsége nem végez olyan megerőltető fizikai munkát , mint pl egy favágó , v egy kőműves , h hatalmas adag kalóriát kellene elfogyasztani napról napra . Én tartalmasabb leveseket szeretek főzni , nem vagyunk már fiatalok , elég az is . Ma már , ha néha van is süti , csak kisadag .

2013. máj. 6. 21:53
Sokszor főzök maradékból, jó kis ragukat, olasz tésztákat lehet csinálni maradék hússal, zöldséggel, sajttal, (a férjem észre sem veszi, miből van az új étel). Van a téli/nyári egytálétel kategória nálunk, abba is szinte minden belefér, ami van. :)
19. ittmost (válaszként erre: 2. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 6. 19:24
Jó zuhanyrózsával sokat lehet spórolni.Meg hogy felfogod a fürdővizet a kádban,és azzal öblíted a wc-t egyszerűbb dolgoknál.Én piszkosabb ruhát is szoktam bele előáztatni.a kádban:D
2013. máj. 6. 17:46

Nekünk nincsenek gyümölcsfáink , de , amihez megfizethető áron hozzájutok , abból is szoktam elrakni , igaz , ma már csak a fagyosba . Amikor kapok akciós őszibarackot veszek 4-6-10 dobozzal , mert ha elraknám se kapnám meg olcsóbban , így viszont , ha pl gyümilevest v csak egy pompótot ennének a fiúk , akkor néhány féle gyümölcsöt előszedek , pillanatok alatt kész egy gyümileves , kompót . Pl kompóthoz megpucolok egy megmosott almát , először a héjját főzöm meg , aztán leszűröm , a lébe megfőzöm a falaprított almát , kis cukorral , fahéjjal , szegfűszeggel , ez lesz az alap , aztán ebbe lehet tenni ilyen-olyan gyümölcsöt , ami van , előfordul , h 7-8 féléből készítem .

Egy másik féle alap , mióta felfedeztem az Au.hanba a hibiszkuszteát , abból főzök egy alaplét , abba = almahéj , majd az alma + cukor .... Isteni savanykás íze , gyönyörű színe lesz tőle a kompótnak .

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook