Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » S.O.S lakásbiztosítás felmondás 15 napon belül? fórum

S.O.S lakásbiztosítás felmondás 15 napon belül? (beszélgetős fórum)


11. Anyagi (válaszként erre: 10. - Anyagi)
ápr. 3. 19:36

Javítás:

A várt haszon elmaradása miatt!!!!!

10. Anyagi (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
ápr. 3. 19:36

Ez nem ilyen egyszerű!

A biztosító beperelheti a várt haszon miatt!


Alaphangon a biztosítási forduló dátuma előtt 30 nappal lehet büntetlenül felmondani!


Bár most márciusban volt egy kormány által biztosított lehetőség a soron kívüli felmondásra és újrakötésre!

Nem volt számomra érdekes, nem figyeltem nagyon...

Ami mégis megragadt, hogy ebben az időszakban az új biztosítónak kellett intézni az ügyet a régivel!!!

Érdeklődj az új biztosítódnál!

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Amaunet)
ápr. 3. 19:00
A régi szerződés megszűnéséről írták, március 31-ig rendezve. április 14-n szűnik meg, ..... Ft még esedékes, gondoskodjak a rendezésről utalással/csekkel. Ma utaltam volna internetbankból és látom, leemelték az egész havit. Mondjuk szép lassan előrehozták a teljesítés napját, kezdeben minden hónap 15-e volt, egy ideje már hónap első-második munkanaján emelték le.
8. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 3. 18:43
Gondolom azért vonták le, mert a szerződés "megszünése" előtt már esedékessé vált.
ápr. 3. 18:19
Az sem volt egyszerű. Ügyfélzónában, elektronikus levélben. Semmi válasz, végül ajánlott/tértivevényes/elsőbbségi (1.500 Ft). Csak erre válaszoltak.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Norietta)
ápr. 3. 18:15
A régit felmondtam a márciusi fordulós értesítéssel. Az már megszűntként kezelik. Újat meg úgy kötöttek, hogy sehol nem nyilatkoztam, hogy elfogadom.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
ápr. 3. 18:13
Sajnos nincs. Ennyit találtam: "A szerződő az ajánlatához annak megtételétől számított 15 napig kötve van.". Egy hete levelezünk. "Ügyfélzóna" felületen van szerződés felmondás egyéb okból. Érdekmúlást jelöltem, ott meg dokumentumot kért. Újra leírtam,amit eddig, kiemelve: Ismételten kérem... Küldtek elektronikus levelet, a csatolmányban ez van: "Szerződésed az adott napon éjfélkor töröljük, így a megszűnés a következő naptól érvényes." Bizakodjunk, rendben lezárul. Azért még biztos-ami biztos, levonták az április egész havi díjat a régi megszűnt szerződésre. Tegnap megkérdeztem a panaszkodós felületen ;-) ezt most így hogy. Kb. egy gombóc fagyi ára, de akkor is.
4. Norietta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 3. 18:07
Minden lakásbiztosítást fel kell előbb mondani. Addig élő biztosításról beszélünk, amíg fel nem mondod.
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 3. 18:01
Ha nem fizeted, úgyis törlik.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 3. 17:45
Szerintem a biztosító oldalán az ASZF-ben benne kell lennie az elállásnak és az időnek is.
ápr. 3. 16:50
Segítséget szeretnék kérni. Márciusi fordulóról értesített a biztosító, besétáltam és új szerződést ajánlottak. Mindent elektronikusan. Megjött az ajánlat, nem válaszoltam gyorsan. múlt héten írtam elektronikus levélben, hogy nem kívánok szerződni velük. Közben a társasház biztosítója jóval kedvezőbb ajánlatot adott és megkötöttem. Ma meg megérkezett az előző biztosítótól a kötvény. Mondjuk több is a havi fizetendő, mint amit szóban mondtak. Írni semmit, az ajánlatban sem volt havi díj. Az új biztosító elküldte az ajánlatot, jól átrágtam, kellett egy nyilatkozat, hogy elfogadom és utána jött a kötvény. A réginél meg semmit nem írtam alá, nem igazoltam vissza. Vagy itt, vagy máshol olvastam, hogy 15 napon belül elállhatok a szerződéstől Ez tényleg így van, és valahol ezt meg tudom nézni. Ha ez így van, még talán van 2 napom hogy beleférjek. Köszönöm előre is, ha tud valaki segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook