Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sopron környéki kismamák fórum

Sopron környéki kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
70. Larissa88 (válaszként erre: 64. - Szandi30)
2010. márc. 15. 17:23

Sziasztok!

Megint nincs túl sok időm fórumozni mután Bali baba beteg eltt, aztán sikeresen én is összeszedtem valamit, szal most gyógyulgatunk.

Bali amúgy most lesz 15 hónapos.:))

Ha meggyógyultunk majd igyekszem többször írni:))

69. Timcsillag (válaszként erre: 68. - Szandi30)
2010. márc. 14. 16:51

Én is megérzem a frontot, meg szerintem a többi kismama is,olyankor rosszabb a közérzet, meg hányinger, hányás van:-((

Hát jó lenne, ha az új kormány visszaállítaná a 3 évet, de az lenne a pláne, ha abba még nem esnénk bele:-((((, mert az mondjuk csak későbbtől lép érvénybe:-((

68. szandi30 (válaszként erre: 67. - Timcsillag)
2010. márc. 14. 09:45

Ki kell hogy ábrándítsalak!:-(

A gyes is és a gyed is a gyermek 2 éves koráig jár!!(régen a gyes a gy.3 éves koráig járt)akik még idén ápr. 30. előtt születnek azok még jól járnak ezügyben nekik még 3 év,én már nem esem ebbe bele(meg sajna te sem)

Amugy ezt most vezették be!:-(

Ja,és VAGYgyes VAGY gyed!nem ám mind a kettő!!(mert én ezt hittem-kis naiv:-)

Én még abban reménykedem,ha a választások után uj párt kerül kormányra,visszaállítanak ez ügyben mindent!

Más:te is meg szoktad érezni a frontot?

Én sajna igen,olyankor csak feküdni bírok!

67. Timcsillag (válaszként erre: 66. - Szandi30)
2010. márc. 13. 11:49

Aha!Köszi, én 6 éve folyamatosan dolgozom,szóval akkor egész jók a kilátásaim:-)

Egyik este viszont valami olyat hallotam fél füllel a tv-ben, hogy 2012-től vezetik be azt, hogy csak 2 évig maradhatsz otthon a babával.De szerintem ez már most is él, nem?

Meg valamit a gyesről is beszéltek, hogy azt a baba 3éves koráig lehet kapni, na ha ez így van, akkor abból sem akarok kimaradni. 2 évig gyed, 1 évig gyes, de jó is lenne,de szerintem nem így van.

66. szandi30 (válaszként erre: 65. - Timcsillag)
2010. márc. 12. 06:47

A baba születésétől kezdve(időrendi sorrendbe írom):1.GYÁS-168 napig,ha volt 2 év munkaviszonyod előtte!!

2.GYED-a 169. naptól lehet igényelni,a gyerek 2 éves koráig,de ezt is csak az tudja,akinek volt 2 év munkaviszonya előtte!!

3.Ha nem volt 2 év folyamatos munkaviszony,akkor a fenti kettő helyett lehet igényelni a GYES-t,ez alanyi jogon jár,a gyerek két éves koráig!

4.EGYSZERI ANYASÁGI TÁMOGATÁS-ez is alanyi jogon jár,hogy ezt megkapd,legalább 4szer meg kell jelenni a terh.gondozóban!

5.CSALÁDI PÓTLÉK-ez is alanyi jogon jár

Röviden ennyi.

65. Timcsillag (válaszként erre: 64. - Szandi30)
2010. márc. 11. 19:58
És miket lehet igényelni?
2010. márc. 11. 15:05

hello!

Timcsillag:még nem döntöttem,hogy megyek-e a tanfolyamra.

Larissa:mennyi idős mostBali?

Ma voltam egy előadáson,ahol egy TB szakértő elmondta,mikor és mit kell igényelni(állami támogatások)ha megszületik a baba.Végre kitisztult a kép!

63. Larissa88 (válaszként erre: 61. - Timcsillag)
2010. márc. 11. 12:50

Igen, hatalmas élmény volt látni az első lépéseket, ami meg még jobb hogy kézen fogva szoktunk már sétálni az utcán és tényleg annyira jó érzés:)))

A vitaminokról annyit hogy szerintem inkább sok sok zöldség gyümölcs meg a tartósítószeres dolgokat kerülni, citromlé helyett rendes citrom meg hasonlók.

Szerintem nem jó ha mindenféle bogyókat szedtek, van erre más megoldás is.

2010. márc. 11. 08:10
Hirtelencsiga, szerintem ne gondolkozz sokat ezeken a vitaminokon, most úgyis jön a tavasz, aztán a nyár és rengeteg zöldséget, gyümölcsöt ehetsz.A terhesség előtti vitamin szedés szerintem felesleges,meg hát honnan tudnád pontosan, hogy mikor sikerül?Lehet egy évig is szednéd előtte.Ráadásul nem olcsók ezek a vitaminok.
61. Timcsillag (válaszként erre: 56. - Larissa88)
2010. márc. 11. 08:08
Larissa!Gratulálok Balinak!Biztos nagy élmény volt,amikor megtette az első lépéseket, de most akkor biztos több dolgod lesz:-)futhatsz utána:-)
2010. márc. 11. 08:06

Hali, a magnerotot is vény nélkül lehet kapni, igen.Én dolgozom, de szerencsére olyan helyen, ahol eddig kevesen jártak, egy személyes iroda, de most jön a szezon, és sok ember meg fog fordulni. Én kikérem a dokim és a védőnőm tanácsát.Párom sincs beoltatva, de őt mindenkép szeretném, nehogy ő hozza haza a kórt.

Én szeretnék menni a szüléselőkészítőre, de még nem jelentkeztem. És TE?

59. szandi30 (válaszként erre: 58. - Timcsillag)
2010. márc. 10. 13:21

Kösz hogy mondtál egy másik alternatívát a magnéziumra!Utánajárok mindenképp!Azt is vény nélkül lehet vásárolni?

Én semmiképp nem fogom beoltatni magam!

Mondjuk én nem dolgozom,így valamivel kisebb az esély hogy elkaphatom!

Párod mit mond ezügyben?

te fogsz menni a szülésfelkészítő tanfolyamra?

58. Timcsillag (válaszként erre: 57. - Szandi30)
2010. márc. 9. 10:34

Hali!

Én szedtem és néha még most is szedegetem az elevitet, de tudni kell róla, hogy rosszul leszel tőle. Az elején nagyon gyomorsavam volt, akkor mondta a doki, hogy szedjem kevesebbet, mert az elevittől is lehet, most meg ha szedem, az nap tuti hányok, sőt általában 1 órán belül az elevit után, ha kijön minek szedjem, lehet többet árt mint használ.

Szandi! Múlt héten én is barnáztam, nekem most a doki magnerotot írt fel. Abban több a mg mint a mgB6-ban.Azt mondta, nem kell a B6, mert attól csak az étvágyam nőne, és szerinte nem kell, hogy többet egyek. Pedig fogytam 4kg-t a sok hányás miatt, de mondjuk még igy sem vagyok nádszál. 61kg, és 157cm kb.

H1N1 ellen én sem vagyok beoltva, te befogod magad oltatni? Én nem tudom mi tévő legyek, most nincs járvány.

2010. márc. 9. 09:42

Hello!

Én azt gondolom erről a vitaminszedésről,hogy ha az ember lánya normálisan étkezik,ugyis minden fontos anyag bekerül a szervezetébe.Vagy ezek az élelmiszerek már nem tartalmaznak mindent?!?

Szoval határozott azért nem vagyok:-)

Hál Istennek szüleinknek van kert,szoval nemsokára indul a szezon,alig várom már a friss zöldségeketés gyümiket!(EPER NYAM NYAM)

Azért a saját termésben megbízok!

Anyáink sem szedtek bogyókat.És hát mi vagyunk rá a bizonyíték hogy normális emberek születtek akkor is! :-))

Én jelenleg Magne B6-ot(hogy nehogy megint begörcsöljek)és vasat(kicsit vérszegény vagyok)

szedek.Ja meg egy két homeopátiás szert,ebben az influenzás időszakban(én nem vagyok beoltva H1N1 ellen).

2010. márc. 8. 14:16

Sziasztok!

Igen kicsit eltűntem, Bali mióta megtanult járni még elevenebb mint volt, általában csak akkor van egy kis pihi időm amikor alszik napközben. De azért igyekszem írni nektek, meg olvasom az eseményeket ám. :)

Én a terhesség elején szedtem Béres Gravidát, állítólag ugyanolyan jó mint az Elevit. Bár én egy doboz után abba hagytam a szedést mert a sok jó mellett igen sok anyukától hallottam hogy igen nagy babák születnek ezektől a vitaminoktól.

Szóval mindenki maga döntse el megéri-e szedni.

Bali mondjuk vitamin nélkül is jó nagy baba lett. :))

Emlékszem amikor mi voltunk anno 4d-s ultrahangon Bali meg se mozdult, bezzeg előtte meg utána úgy ficánkolt. :)

2010. márc. 8. 12:05

Sziasztok!

Èn is itt vagyok, csak sajnos nincs túl sok idöm. Sok a munka. :-(

Engem is érdekelne, hogy melyik terhességi vitamint ajánlanátok? Tényleg a tervezett teherbeesés elött 2 hónappal már ajánlatos elkezdeni szedni?

54. szandi30 (válaszként erre: 53. - Timcsillag)
2010. márc. 8. 07:22

hello!

Itt vagyok!:-)

eseménydús volt a hétvége,egy kis családlátogatás mindkét félről.ez már nekem maga a mennyország,végre kimozdulhatok itthonról:-)

micsoda randa idő lett megint!:-( Lőttek a jo kis sétáknak!

Larissa nagyon eltűntél az "éterből" !

Timcsillag te szedsz elevitet?vagy miket szedsz még?

2010. márc. 7. 19:57
Na mi van csajok, hova tüntetek?Larissa, Hirtelencsiga, Szandi??
2010. márc. 6. 16:37
Szerintem nem késő. A szórólapon rajta van, bár ha pénzes vizsgálat akkor csinálhatnák a javasolt időn belül, de hát ez itt Magyarországon nem divat:-(
51. szandi30 (válaszként erre: 50. - Timcsillag)
2010. márc. 6. 08:44

hello!

Megvolt a vizsgálat:-)Hál istennek minden rendben van!Abébi nem volt túl aktív,de azért produkált egy kicsit az apukájának.most nem kellett sokat várnunk,de 15 perc alatt készen is voltunk.

Jövő héten veszik le a vért az integrált teszthez.

Akkor leszek 13+1 hetes.nem késő az már?

Most egy honapig nyugi lesz,majd csak ápr. 7-én kell legközelebb a terh.gon.-ba mennem.

50. Timcsillag (válaszként erre: 49. - Szandi30)
2010. márc. 5. 09:13

Szia! Nyugodj meg minden rendben lesz!!

Szerintem amiatt ne izgulj, mert a férjed is megy veled. Jobb is, mert ha esetleg baj is van, akkor nem leszel egyedül. De fő az optimizmus! Kicsit nekem is volt barnás vérezgetésem, és a dokim nekem is azt nézte nem-e bevéreztem. De szerencsére nem.De ha neked nincs barnázásod, meg vérzésed, akkor tuti semmi baj, de ha barnázol sem biztos, hogy baj van.

Mindenképpen írj, hogy mi volt! Addig szorítok, hogy minden rendben legyen!

49. szandi30 (válaszként erre: 46. - Timcsillag)
2010. márc. 5. 09:09

Hello!

Ma megyek UH-ra!Nagyon izgulok,hogy minden rendben van e,még pityeregtem is egy picit,annyira félek,hogy esetleg rossz hírt közölnek!:-( Tudjátok:a bevérzés.

A párom is eljön velem.

Lehet,azért izgulok,mert volt egy barátnőm,akivel elment a férje,és nem volt már szívhangja a babának.Ne hari hogy ilyen negatív vagyok,de ma ezt érzem.

48. Timcsillag (válaszként erre: 47. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 5. 08:50
De kaptam, meg tök jó volt, hogy a férjem is bejöhetett:-) És ő is megnézte.Olyan hihetetlen, hogy egy kis magzat ott ugrabugrál benn:-)))Hát amit művelt!Még rúgott is:-)
47. Hirtelencsiga (válaszként erre: 46. - Timcsillag)
2010. márc. 4. 21:28

Tényleg nagyszerű érzés lehet! Nem kaptál róla képet?

Szuperek az esküvői képeitek! Csak most néztem meg, de tényleg nagyon szépek!

46. Timcsillag (válaszként erre: 45. - Szandi30)
2010. márc. 4. 15:31
Hali! Minden rendben volt szerencsére.Ugrabugrált a kicsi:-)tök jó nézni, mit művel ott bennt:-)Neked mikor kell menned?
45. szandi30 (válaszként erre: 43. - Timcsillag)
2010. márc. 4. 13:04

Biztos minden rendben lesz,de mér várom a beszámolódat a babuciról,hogy mit rendetlenkedik odabent!:)

A rosszulléteknek most már lassan meg kell szünniük nem?

44. szandi30 (válaszként erre: 41. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 4. 13:01

Sziasztok!

Szerintem is ugy van,ahogy a Larissa írta,de pl.én nem ott lakom,ahová be vagyok jelentve papíron,és ebben az esetben nem a papír szerinti védőnőhöz kell menni,hanem ahol ténylegesen laksz!

Az én védőnőm..háát...

Mindig panaszkodik,hogy mennyi kismamája van..most ezek után még fárasszam!?

Tudom,ez a munkája,de ha azt érzem hogy már a pokolba kíván...

Olyat is hallottam hogy valakinek ennyit mondott a védőnője:nézd meg az interneten!!

43. Timcsillag (válaszként erre: 39. - Szandi30)
2010. márc. 4. 08:27

Hali, hát én még ezen a 9000Ft-os teszten is gondolkozok.A Peitlnél a múltkor én fél óra alatt végeztem:-) Remélem mindig így lesz.

A védőnőmmel elégedett vagyok, 45 év körüli, már 15 éve ismerem, és ez a jó benne,bármit meg merek kérdezni tőle.:-)

Én magammal nem vagyok elégedett:-) ez a sok rosszullét, meg minden:-(

10 re megyek uh-ra.utánajövök.

2010. márc. 3. 21:50

Sziasztok!

Látom bővült a fórumunk, üdv az új tagunknak!:)

Hirtelencsiga!Igen, a védőnő körzetek szerint van beosztva, de nem tudom lehet hogy lehet olyat is hogy választasz, mint gyerekorvosnál. Nekünk már a negyedik védőnőnk van a költözések miatt. De ez a mostani, alig idősebb nálam két évvel a kis csaj és olyan okos akar lenni...

Én még a terhesség elején a Radához jártam itt Sopronban, nem tudom hogy ő praktizál-e még vagy mi van vele. Szerintem Ő is jó doki, legalábbis nekem nem volt vele problémám.

A terhesség felénél egyébként nekem is azt mondták hogy veszélyeztetett terhes vok mert bajok voltak a vesémmel, és rám hozták a frászt mert azt mondta a doki hogy lehet h majd meg kell indítani előbb a szülést és koraszülött lesz a pici meg hasonlók. Aztán végül nem lett semmi probléma, sőt el is múlt a veseproblémám a terhesség alatt és csak 1 nappal előbb született meg az én drágám mint amire kiírtak.

41. Hirtelencsiga (válaszként erre: 39. - Szandi30)
2010. márc. 3. 21:02
Lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni, úgyhogy előre bocsi. Védőnőt ugye nem választ az ember, hanem utcák szerint be van osztva, hogy kihez kell menni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook