Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sodium laureth sulfate fórum

Sodium laureth sulfate (beszélgetős fórum)


1 2
42. simple (válaszként erre: 40. - Sylvia81)
2011. nov. 17. 15:14
Én is így voltam, elfogadtam hogy ez már mindig ilyen lesz. Aztán álltam át tiszta samponokra. Ezt nem tudom így megmondani, mennyi idő alatt segített, mert nem egyik napról a másikra történt, hanem fokozatosan, de azért jó sok mosás kellett hozzá, szóval több hónap. De mostmár teljesen szép, semmi baja a fejbőrömnek és újra szép fehér, nem vörös. Szerintem a heti egy hajmosás kevés, mert akkor nem tud úgy lélegezni a fejbőröd, ettől is lehet problémád. Bőrgyógyász azt javasolta, 3-4 naponta kell mosni, tehát hetente kétszer kb. Nekem így mindig szép a hajam. De tudok ajánlani egy olcsóbb terméket is kezdetnek, ez a babylove babáknak való samponja, ilyen kék flakonban van, és egy baba van rajta, nagyon édes. :-) Ha jól emlékszem ez olyan 500 ft körül van, ezt is használtam és nagyon jó volt ez is, ebben sincs semmi káros anyag, igaz hatóanyag sincs. De mondjuk addig megteszi amíg nem találsz egy olyat amiben van hatóanyag is. Ja, én ezt úgy használtam hogy cseppentettem bele teafaolajat. Fontos hogy ez is tiszta legyen. Egy flakon samponba kb. 5 csepp elég is. Ezt minden mosás előtt jól összeráztam.
41. b486c9cf7d (válaszként erre: 34. - Sylvia81)
2011. nov. 17. 15:10

Keszits olajokbol hajpakolast- ricinus olaj+ par csepp teafa olaj (ez a legfontosabb) es meg rakhatsz bele levendula, geranium illoolajat, ha be tudsz szerezni, akkr meg grapefruitmag kivonatot.

Hajfesto fesuvel vidd fel a hajtoveidre, ha lehet ejszakara is hagyd fent (sapka a fejre vagy torolkozobe csavarni a parnat).

Ami meg jo lehet: furdovizbe onts 1-2kg sot es merulj bele ugy, hogy a fejborod ellepje.

40. Sylvia81 (válaszként erre: 38. - Simple)
2011. nov. 17. 14:43

Bevallom, már eléggé le vagyok törve emiatt.

Kicsit úgy vagyok vele, hogy beletörődtem. Korpás, hullik, viszket, úgysemleszjobb. :(


De lehet, hogy most azért érzem így, mert kicsit meg vagyok csúszva. Kimerült vagyok. Talán ha elmúlik, visszatér a kísérletező kedvem is. :)


Neked mennyi idő alatt segített?

Nekem lehet az is a baj, hogy hetente csak 1szer mosok hajat.

Mondjuk érdekes korpám van egyébként, mert nem látom, hogy hullana, igazából csak akkor látom a hajtövemnél, ha régen mostam hajat, meg ha megvakarom a fejbőröm, mert akkor a körmöm alatt marad. Ezt neveznék zsíros korpának?

El kéne jutnom valami szakemberhez. :(((

39. reni79
2011. nov. 17. 14:22
Én Alverdés kozmetikumokat használok.Abban nincs SLS.
38. simple (válaszként erre: 37. - Sylvia81)
2011. nov. 17. 14:10

Sajnálom. :-(

Nekem most nagyon jók például a dr. organic samponok. Ezek itthon 2 ezer forint körül vannak, nálatok nem tudom mennyi lehet. 265 ml-es egy flakon,a mostanit már kb. két hónapja felbonottam és még negyedig van, hetente kétszer mosok hajat, és hosszú hajam van. Ez mondjuk úgy kétszer annyiba kerül mint az alverde. Nem tudom ez esetleg beleférne-e.

37. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - Simple)
2011. nov. 17. 14:06
Hát, nem akarok hülyeséget mondani, de asszem vagy 3 éve átálltam Alverdére, de mindenből. De úgy látszik, ez sem elég jó. Drágábbra viszont nem telik. :(
36. simple (válaszként erre: 34. - Sylvia81)
2011. nov. 17. 14:04
Persze hisz az tele van méreggel! Míg hagyományos samponokat használtam, nekem is nagyon csúnya volt a fejbőröm. Állandóan vörös volt, égett és viszketett, korpásodott is. Mióta csak tiszta sampont használok, gyönyörűen helyrejött minden gondom.
2011. nov. 17. 14:03

:)

Az is jó oldal, de sokkal elnézőbb, mint Antal Vali. A krémmánia kb. az ÖKO-TEST-tel van egyszinten szigorúságban.


Azért arra mondjuk kíváncsi lennék, EWG szerint mi számít mondjuk 10-esnek. A tömény bórax? Hmm...

34. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Annette)
2011. nov. 17. 14:00

Nem tudom biztosra.

Emlékeim szerint nem azzal kezdődött, de eléggé bedurvult, míg azt használtam. Azóta is szenvedek vele. Másnak az almaecetes öblítés bevált, nekem nem, pedig már fél éve azzal borogatom balzsam helyett, és nem mosom ki.

33. Annette (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2011. nov. 17. 08:38
Komolyan attól lett korpás a hajad? Még jó h ezzel reklámozzák...
32. Sylvia81 (válaszként erre: 31. - Annette)
2011. nov. 16. 21:29
Na igen, azon már én is túl vagyok, helyrejött a hajam. A "fej és vállak" sampontól elhatalmasodó korpával viszont még mindig nem tudtam mit kezdeni. :(
31. Annette (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2011. nov. 16. 15:12
meg sem lepődök :D de legalább nem száraz és szálkás tőle a hajam mint a többitől...
30. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - Annette)
2011. nov. 15. 22:00

Lauryl glucoside:

Nagyon jó bőr- és nyálkahártyabarát tensid, samponokban és tusfürdőkben. Növényi nyersanyagokból vonják.


Sodium coco sulfate:

Felületaktív anyag, habképző tenzid, emulgeáló szer.

Kókuszból származó növényi eredetű felület aktív anyag, tisztítószer. Kémiai szerkezetében olyannyira hasonló anyag, mint a Sodium Lauryl Sulfate (SLS), hogy ugyanaz a CAS számuk (egy vegyületekhez rendelt azonosító szám). A Sodium Coco Sulfate egy fokkal természetesebb és gyengébb, mint az SLS, ami a Coco Sulfate-nak egy "szintetikusabb" változata, amely jobban habzik és tisztít, azonban az aki allergiás az egyik anyagra, allergiás a másikra is.



:(((

2011. nov. 15. 15:34
Vettem ma egy sampont(Alterra papajás-bambuszos) és van két összetevője amin megakadt a szemem: lauryl glucoside és sodium coco sulfate. Ezekről tudtok valamit? Szerintetek ez a termék mennyire kíméletes a többihez képest? Elvileg nincs benne szilikon, parafin és és ásványi olaj.
28. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - B486c9cf7d)
2011. nov. 14. 21:48

Valóban, bocsánatot kérek!


Paraffin, Paraffin Oil/Wax, Mineral Oil/Wax, Paraffinum Liquidum:

Ásványi olaj, kőolajszármazék, kőolajhulladékból (pakurából) nyerik. Nem szívódik be a bőrbe, a bőrön vízzáró réteget képez, elzárja a pólusokat, nem engedi lélegezni és kiválasztani a bőrt, gátolja a bőr létfontosságú funkcióit. Ezáltal elősegíti a mitesszerek elszaporodását, a különböző bőrgyulladások és az ekcéma kialakulását, élettelenné, törékennyé teszi a bőrt.


Glycerin:

zsírok és olajok alkoholkomponense, szintetikus gyártása propilénből, a bőrön ragadós filmet képez, nagyobb koncentrációban (30%) a bőrből vizet von ki, ezáltal azt kiszárítja, bőrizgató, csecsemő-bőrápolókban nem ajánlott.

Háromértékű alkohol, organikus változatát növényi és állati zsírokból nyerik, szintetikus változata propilénből készül. Organikus változata, amelyet általában 12%-nál kisebb koncentrációban használnak kiváló felszíni nedvesítő, magasabb koncentrációban (30%) felett azonban izgatja, szárítja a bőrt.

Sziruphoz hasonló állagú folyadék, amelyet oldószerként és puhítóként használnak. A glicerint víz és zsír kémiai reakciójával állítják elő. Kis koncentrációban vízmegkötő, nagy koncentrációban viszont vízelvonó hatású. Tömény oldatban addig vonzza a bőr felületére a nedvességet a bőr alsóbb rétegeiből, amíg az ott nem tartja, hacsak a levegő nedvességtartalma el nem éri a 65%-ot. Ez a folyamat a bőr fokozatos kiszáradását idézi elő, így a bőr belülről kifelé haladva fokozatosan elveszti víztartalmát.

Ha egy kozmetikai készítményben nem az első három összetevő közt szerepel, akkor jótékony hatású. Ha az első három összetevőben jelen van, és a termék nem certifikáltan organikus, és/vagy nincs külön feltüntetve a töménysége, akkor vízelvonó, bőrkárosító hatású lehet.

27. Annette (válaszként erre: 26. - B486c9cf7d)
2011. nov. 14. 19:55
Akkor még mindig nem jutottunk előbbre :D
26. b486c9cf7d (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2011. nov. 13. 00:13
A glicerin vonja a nedvesseget a melyebb retegekbol a felsobe, kicsit kevered es elszomoritalak, a termeszetes kremek hatranya is a tul sok glicerin. pl. a Dr. Hauschka termekeknel is erdemes megnezni, hanyadik helyen all az osszeteteli listan.
25. nyuszi.pok (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2011. nov. 13. 00:02
igen :) nagyon hasznos az oldal :)
24. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Nyuszi.pok)
2011. nov. 13. 00:01

Valakitől egyszer hallottam, hogy ha jól körülnézünk, sok ottani cuccot meg lehet venni olcsóbban.

Azért arra mindenképp jó, hogy ami ott van a shopban, az legalább tutira nem káros.


Mondjuk én nem is a shop miatt írtam, inkább az egyebek miatt, mint pl. a hatóanyagok. ;)

23. nyuszi.pok (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2011. nov. 12. 23:58
Igen ismerem :) szerintem húzós az áruk :O
22. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Genlips)
2011. nov. 12. 22:24

Igen, ez igaz, azért az Alverdén meglátszik, hogy natúrból az alacsony árkategória...

Babylove: valóban határeset. De legalább a nagyongáz dolgokat kihagyják belőle...

21. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Annette)
2011. nov. 12. 22:22

Elmeséljem, hogy működik? Ugyanis a 22-es csapdája...

Száraz a bőröd ugye. Rákened a "szupi" kis paraffinos krémet, ami a bőröd mélyebb rétegeiből a felső rétegbe szívja a nedvességet. Tehát végülis a felső réteget hidratálja, viszont a mélyebb rétegeket dehidratálja. Így amint nincs "szupi" krémed, azonnal felszínre kerül a probléma.

És ha ez esetleg még nem is rettent el, mert úgy vagy vele, hogy ennyi belefér: sajnos (izé, inkább szerencsére) a kőolajszármazékokat nem szívja be a bőrünk, mert annyira hosszú láncokból áll, hanem vékony filmréteget képez a bőrön. Ez akár még jó is lehetne, mert akkor ugye nem megy be a sok káros anyag, ami pl. a levegőben van. Csak sajnos a bőr sem szellőzik alatta, ami a legkülönfélébb panaszokhoz vezet (ami általában mindenkinek van egy újabb "szupi" terméke).

20. Annette (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2011. nov. 12. 22:00
Viszont muszáj használnom, anélkül sötét karikás a szemem és nagyonnagyon kiszárad a bőröm :/ Próbáltam helyettesíteni valamilyen nappalival, de csak nem ugyanaz... és azért nem engedhetek meg magamnak luxusterméket.
2011. nov. 12. 21:49

Nyuszi.pok és Annette: "ismeritek" Antal Valit?

Ha nem, irány gugli-barátunk. ;)

18. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Betyárninja)
2011. nov. 12. 21:46
Én is hallottam róla, bár még nem is láttam élőben.
17. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Annette)
2011. nov. 12. 21:45

No igen, SLS-t nem tehetnek bele. :)

Viszont az összes "normál" éjszakai krém olajalapú, ami kimerül abban, hogy teleb....... paraffinnal, vagy annak származékával, ami meg kőolajszármazék. Pontosítok, kőolajfinomítási hulladék, bár igaz, hogy tiszta. :S

2011. nov. 12. 19:38

én nem használok sok kozmetikumot. fürdeni vízzel meg luffával fürdök, fogmosáshoz elmex, sminkre alverde van most, de hamarosan beruházok jobb minőségűre. unom, hogy állandóan elmosódik nap végére. hajmosáshoz viszont megtartom az alverdét.

bőrápoláshoz hidegen sajtolt kókuszolaj, meg ami nagyon tetszik, a hauschkás masszázsolaj

2011. nov. 12. 18:32
A Himalaya tényleg jó, nagyon szeretem :) de olyan nehéz minden kozmetikumból, tisztálkodási szerből a legjobbat megtalálni ami még pénztárcabarát is valamennyire... neketek van valamilyen bevált "tiszta" kozmetikumotok?
2011. nov. 12. 17:09

Alverde nem hiába alacsony árkategória... tiszta, de nem annyira hatékony, mint pl. az említett dr. Hauschka. utóbbi kategóriába tartozik még a farfalla, Kavicky, Organique by Himalaya és tényleg borsósak.

babylove-val kapcs. azt hiszem az nem olyan tiszta, mint azt állítják, de összetétel alapján utána kell járni.

van a neten hatóanyag elemző oldal

13. nyuszi.pok (válaszként erre: 12. - Annette)
2011. nov. 12. 16:44
szerintem sincs benne hisz a sls az egy habzó termék ... :) krémekben nem található meg. legalábbis jobbik helyzetbe :)
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook