Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Skóciában, Angliában élő családos dolgozók segítsetek! fórum

Skóciában, Angliában élő családos dolgozók segítsetek! (beszélgetős fórum)


2012. aug. 15. 23:45

Na megvan a másik accom (skócia_lady)

köszönöm mindekinek a segítséget...

13. Yaweb (válaszként erre: 12. - D7a3ac049a)
2012. aug. 15. 11:00
Mire a baba megszuletik kell az 5 eves munkaviszony Angliaban igazolva P45-kel vagy P60-kal. a legjobb ha.megvan a permanent residency card mire megszuletik a csoppseg
2012. aug. 15. 00:01
Az jó, mert az 5 évvel nem lesz gond
11. Yaweb (válaszként erre: 10. - D7a3ac049a)
2012. aug. 14. 23:03
Bocs, nem akadekoskodni akarok, de csak ugy kapja meg az allampolgarsagod a gyermekef, ha egyikotok mar Angliaban el 5 evet nagyobb megszakitas nelkul. az hogy Angliaban szuletik,nem jar alanyi jogon az allampolgarsag.
2012. aug. 9. 20:01
Nekünk tervbe a 2. baba, de hogy egyből megkapja az állampolgárságot kint fogom megszülni.
2012. júl. 8. 15:23
Köszönöm a választ én is!
2012. júl. 4. 10:57

Köszi! Egyszerű nem lesz,vannak problémák,azért is megyek haza. Az otthoni egészségügy még mindig jobb,mint itt.

Nektek sok sikert!:-)

7. kicsiviragszam (válaszként erre: 6. - Skóciababy)
2012. júl. 4. 10:42

Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyi mindent leírtál, és mindenképp megnézzük a honlapot.

Sok puszi és könnyű, gyors szülést:)

2012. júl. 4. 09:48

Van kutyás ismerősünk,nagyon nehezen talált vele albit.:-(


Mi Aberdeenben élünk. Aki dolgozik,az fizeti a tb-t. Én itthon vagyok az 5 éves fiammal. Nem dolgozok, mégis jár ingyen az eü. ellátás. Csak be kell menni a dokihoz regisztráltatni magad. Receptre a gyógyszerek ingyenesek. Maga az ellátás nem valami jó. Csak akkor kapsz időpontot,ha tényleg baj van. Amíg telefonon tudnak tanácsot adni, addig nem.:-( Én másfél hét múlva utazok haza, kismama vagyok. Otthon akarok szülni, majd év elején jövök csak vissza.

Párom dolgozik,az ő munkája miatt jöttünk ki. Nekünk az albit a cége kereste. Ő nem tudott volna rögtön kivenni,mert kérnek referenciát,munkaszerződést és bankszámla kivonatot. Ez ingatlanirodás lakás. Persze más úton is lehet keríteni, de vigyázni kell,mert vannak érdekes tulajok. Akik kijönnek,általában ismerőshöz jönnek,előre leszervezve. Az albérlet drága. Egy szoba is olyan 500 font körül indul. Általában nem valami jó állapotúak és itt a tisztaság sem alap sajnos. Mi irodától béreljük, de valami iszonyat piszkos volt,amikor megkaptuk.

Rezsi az attól függ,hogy mivel fűtesz. Sok helyen sajnos árammal megy,az drága. Nálunk gáz van, az elfogadható. Vízért nem kell fizetni. Viszont van önkormányzati adó,amibe be van építve. Az körzetenként változik,nálunk havonta 165 font.


Munkavállalói nem kell, hasonló minden,mint Angliában. NI számot rögtön el kell intézni,mert várni kell rá és azt azonnal kéri a munkáltató. Bankszámlaszámot is. Azzal annyi baj van,hogy amíg nincs munkád,nem biztos,hogy ad a bank. Ördögi kör,mert a bank meg kéri a munkaszerződést. Legalábbis a miénk kérte.


Itt rengeteg a magyar. Azt mondják,hogy mostanában nehéz munkát találni. Legtöbben takarítanak,étteremben dolgoznak stb. Úgy kijönni,hogy majd lesz valami,nem érdemes. Hetekig tart,mire válaszolnak bárhonnan,ha válaszolnak.

Bővebben olvashattok dolgokat az aberdeeni magyarok honlapján. Így keressetek rá. Ott válaszolnak pontosabban a kérdéseitekre is,ha írtok. Sokan oda írnak,hogy lakótársat keresnek.


Kicsivirág én sem beszélem a nyelvet valami jól. Általában takarít, vagy mosogat, aki nem beszél angolul. Nálunk is párom aki mindent intéz,de nagyon nehéz. Én ugye hivatalos dolgokat nem tudok magamban elintézni. Állásinterjúra pedig nem mehetsz tolmáccsal.

Állásról bővebbet nem nagyon tudok írni. Az én párom az olajiparban van, ez teljesen más tészta.

Általában hirdetésekre jelentkeznek,akik kijönnének.


A honlapon amit írtam,sok információt találtok és kérdésekre válaszokat másoktól. Remélem picit én is tudtam segíteni.

2012. júl. 4. 07:36

Férjem nagyon jól beszéli a nyelvet, és nem igazán:(

Gondolom így nekem nehéz álláshoz jutni:(

4. kicsiviragszam (válaszként erre: 2. - Skóciababy)
2012. júl. 4. 07:34

Melyik városban éltek?

Tb rendszer működése, munkavállalói engedély szükséges?, vagy minden ugyanúgy működik mint Angliában?

Albérletet találni mennyire könnyű v. nehéz, munka lehetőség milyen?

Van esély arra hogy újonnan érkezőnek kiadnak egy lakást, vagy csak szoba jöhet számításba?

Köszön9m, hogy írtál:)

2012. júl. 3. 23:25
Ha már indult egy ilyen fórum... engem érdekelne, mennyi esélyem lenne Skóciában, olyan albérletet találni, ahova kivihetem a kutyám is, illetve milyen arányban lenne az albérlet- fizetés. :) sima munka, pincér pl vagy takarítói fizetésből, 3-4 emberrel.
2012. júl. 3. 22:35
Skóciában élünk,mi érdekel konkrétan?
2012. júl. 3. 22:06

Szeretnék kérni infókat,tapasztalokat a fent nevezett helyen a megélhatésről, életről, mindennapokról, stb....

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook