Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sikerült fehérítővel kimarnom egy igen drága farmer színét. :-( Hol kapok textilfestéket hozzá? fórum

Sikerült fehérítővel kimarnom egy igen drága farmer színét. :-( Hol kapok textilfestéket hozzá? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 22. 11:15

Sziasztok!


...hát nincs jó hírem.

A DM-ben vettem festéket, 542 Ft volt, ha jól emlékszem. Maga a festék teljesen jó, a kezemet ugyanis elég szépen befogta feketére. A nadrág viszont nem járt ilyen sikerrel.


A történet úgy kezdődött, hogy az egész nadrágot kimarattam fehérítővel. 1 éjszakát állt fehérítős vízben, szép rózsaszín színe lett másnap reggelre.

Este a leírásnak megfelelően egy lavórban bekevertem a fekete festéket. Beleraktam a nadrágot, és hogy ne érezze magát egyedül, raktam mellé 2 top-ot és egy pulcsit.

Letelt a 20 perc, megsóztam a leírás szerint... és hogy jól elkeveredjen a só, kézzel jól megmozgattam.

A festék hatékonyságát abban a pillanatban el kellett ismernem, ugyanis pillanatok alatt mindkét kezemen megfestette a bőrt korom feketére.

Utólag már csak nevetek a balgaságomon, de akkor nagyon ideges voltam. :-)


Másnap reggel gumikesztyűben (!!!) kivettem a ruhadarabokat a léből, és jól kiöblítettem mosógép segítségével.


Mindezek következményeként az alábbi eredményekről tudok beszámolni:

- a kezeim feketék, itt-ott vörösek (ahol sikerült lesikálnom a festéket),

- a sárga lavórnak annyi, fekete lett az is,

- a nadrág egyenletes szürke színű lett, itt-ott fekete pöttyökkel, csíkokkal (mintha ott begyűlt volna a festék, és megfogta volna az anyagot)

- egyik top-omon csak a csipke lett fekete,

- a másik top-om és a pulóverem jól sikerült, szürke lett mindkettő, de nem merem őket felvenni, mert félek, hogy befogják a bőröm. ;-)


Ha pesszimista vagyok azt mondom: sikerült tönkretennem egy jó drága nadrágot, és még ráfizettem (mindent összeszámolva) kb. 1.000 Ft-ot, és ugyanúgy dobhatom ki. A kezeimről ne is beszéljünk. Kb. úgy néznek most ki, mintha sose fürdenék. A legszebb dolog az egészben, hogy irodában dolgozom, ügyfelezek. :-)


Ha optimista vagyok azt mondom: jó lesz az a nadrág "játszós ruhának", és akár a kertben, kapálás közben is trendi lehetek, egy Levi's gatyát viselve. REMEK! :-)

2010. márc. 16. 14:11

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a válaszokat.


doxikri: köszi a tippet, már utána is olvastam az Iberia textilfestéknek. DM-ben kapható, utána fogok nézni mindenképp!

Igazából nem hypo marta ki, hanem egy sima folttisztító.

Mindenképpen megpróbálom ezt a textilfestéket, mert más megoldást nem találtam rá. A közelben sehol sincs már kelmefestő.

Tehát: vagy megpróbálom befesteni magamnak, vagy dobhatom ki, mert többet nem lesz felvéve.


Köszi még egyszer a tippeket. Majd beszámolok az eredményről! :-)

5. boszorkánylepke (válaszként erre: 1. - D441802019)
2010. márc. 15. 14:32
Szerintem nem érdemes otthon kísérletezgetni, lehet, még rosszabb lesz a végeredmény. Én a helyedben biztos elvinném egy kelmefestőhöz. Persze egyáltalán nem biztos, hogy elvállalják. :(
2010. márc. 15. 13:42

Háztartási boltban rengeteg színben lehet kapni.

IBERIA a neve, nagyon jó minőségű. Viszont nem árt az egész nadrágot kihipózni előtte, mert különben foltos marad!!

3. 66cec28b76 (válaszként erre: 1. - D441802019)
2010. márc. 15. 13:26
Szerintem háztartási boltokban kell még lennie ilyen festékeknek. Én is festettem régen,de szerintem a hipó folt sajnos úgyis ott marad .Szóval egyszinű már nem lesz.
2010. márc. 15. 13:02
Engem is érdekelne, hogy lehet-e még ilyen festéket kapni. Nekem is lenne kettő farmerem amit feketére szeretnék festeni. A világosakat a dagi lábaimra nem igazán szeretném felhúzni! :((
2010. márc. 15. 12:49

Régebben volt olyan textilfesték-por, amit pár liter vízben kellett feloldani, majd ebben a lében kellett megfőzni a kifakult, vagy kifehérített ruhát, esetleg a világos színű ruhákat sötét színőre. Festettünk pulóvert, pólót, de farmert is.

Az én esetemben jelenleg egy vaj-színű "bordás" farmerről van szó, amit itt-ott kimart a fehérítő rózsaszínre. :-(

Gondoltam, befesteném feketére; ehhez keresnék textilfestéket. Akár az internetről is megrendelném, ha tudna valaki segíteni.

Pár ezer Ft-ot megérne ez az akció, mivel nem olcsó nadrágról van szó. :-(


Remélem tud valaki segíteni, köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook