Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsetek!Ugye hüvelygyulladást nem lehet úgy elkapni, hogy közös vécét használunk valakivel akinek hüvelygyulladása van? fórum

Segítsetek!Ugye hüvelygyulladást nem lehet úgy elkapni, hogy közös vécét használunk valakivel akinek hüvelygyulladása van? (tudásbázis kérdés)


17. danama
2010. jan. 8. 16:02
de el lehet kapni, nálunk régen a koleszban volt hüvelygomba járvány és mindenkinek el kellett menni a tini nődokihoz
2009. okt. 27. 19:47
A candidát(adatlapodon láttam van már ilyen gondod) ált. nem a Wc-n szerzi az ember, úgyhogy ha nálad ez a diagnózis biztos lehetsz benne hogy nem a wc-től van. Ez az egy bármitől lehet mindenkiben benne van tehát tutira nem a wc-ről szerezted be.
2009. okt. 27. 19:14
Szerintem is simán el lehet kapni
2009. okt. 27. 19:06
dehogynem nagyon könnyű igy elkapni
2009. okt. 27. 19:01
hát én nekem volt már hüvelygyulladásom és az a gyanúm hogy én is onnan kaptam a gyulladást de ez csak a véleményem
12. 04d410066e (válaszként erre: 6. - Ely10)
2009. okt. 1. 13:15

Szuper! Nagyon jól tetted! Legközelebb pedig bátran kérdezz és kérj tanácsot is tőle. :)

Jó, hogy túl vagy rajta.

2009. szept. 29. 21:05
Szerintem igen,sokféle fertőzést el lehet kapni WC-n.Én sosem ülök rá idegen Wc deszkára.De az otthonit is gyakran fertőtlenítem.
10. Ely10
2009. szept. 29. 19:14
Akkor ez most nemet jelent?
2009. szept. 29. 19:13

Megkérdeztem ugyanezt egy szakembertöl egy internetes oldalon:egy viccel válaszolt:"teherbe lehet esni a vécén`?

Igen,csak nagyon nehezen"

2009. szept. 28. 21:17
Most olvastam hogy már voltál is dokinál, jól tetted ;)
2009. szept. 28. 21:16

Sajnos igen, el lehet kapni, jól írták az előttem szólók, menj el egy dokihoz. Érdemes körültekintően használni a wc-t vagy papírtakarót vagy vannak olyan fertőtlenítőkendők, amivel körbe lehet törölni Domestos stb, a fertőtlenítőkendőt, lakásba gondoltam (albérlet, kollégium) , nem minden nyilvános wc-re :P

Kézmosás.

2009. szept. 28. 21:13
Ma voltam orvosnál és így tudtam meg miért van ragacsos folyásom és miért fáj kicsit a hasam alja. Írt gyógyszert is,de azt nem mondta,hogy közös vécéhasználattal át lehet e adni ezt ami nekem van.
5. 00346cf747 (válaszként erre: 4. - Marcsietta)
2009. szept. 28. 21:13
A hüvellyel nem ülünk az ülőkére, durva saccolással is legalább 20 cm-re van...
4. Marcsietta (válaszként erre: 2. - Ely10)
2009. szept. 28. 21:12

Szia,

sajnos tapasztalatból tudom, hogy nagyon is fertőző! Fiatal koromban nagyon sokat szenvedtem tőle, mert igen érzékeny vagyok a közös helyiségek használatára. Egyetlen védekezést javasolt a nőgyógyászom, le kell takarni mindig az ülőkét, mielőtt ráülnél! Lehet WC papírral, de lehet, egy külön ilyen alkalomra forgalmazott, papírból készült WC takarót is kapni. Jó pár évvel ezelőtt vettem, illatszer üzletekben, drogériákban árulták. Hogy mostanában ilyen forgalomban van-e, azt sajnos nem tudom.

Légy nagyon elővigyázatos!

2009. szept. 28. 21:08
Hüvely gyulladását több minden okozhatja, vírus, baktérium és gomba is, és igen, van, amelyiket sajnos így is el lehet kapni. Szerintem menj el nagyon gyorsan nőgyógyászhoz, megnéz és vesz le kenetet, és tud neked adni valamit, ami tényleg segít. Semmiképpen ne próbálkozz a gyógyszertárba venni valamit, hanem menj el mielőbb dokihoz. Szerencsére ezek általában az ilyesmi bajok egy nődoki által adott kúptól hamar, 1-2 hét alatt teljesen elmúlnak. A kezeletlen fertőzések viszont meddőséget okozhatnak. Légy bátor és keress fel valakit! Egyébként nagyon sok nő járt már így, hidd el, nem vagy egyedül a problémáddal, és nem is hülye kérdés, az ilyesmiről az embernek egyből a nemibetegségek jutnak az eszébe, de nem mindig az. Persze pontosan tényleg csak a doki fogja tudni megmondani.:)
2009. szept. 28. 21:03
Bocs,lehet,hogy hülye kérdés.
2009. szept. 28. 21:03
Segítsetek!Ugye hüvelygyulladást nem lehet úgy elkapni, hogy közös vécét használunk valakivel akinek hüvelygyulladása van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook