Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Mos már tényleg nem tudom, hogy mikor akar aludni stb.! fórum

Segítsetek! Mos már tényleg nem tudom, hogy mikor akar aludni stb.! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
28. szemmelver (válaszként erre: 27. - 5221355151)
2011. jún. 12. 13:25
engedd,hogy ő alakítsa
27. 5221355151 (válaszként erre: 21. - 388b941089)
2011. jún. 12. 13:24

Szia!

Nálunk pont ez a baj, hogy ezt nem sikerül tartani. 11 hós koráig nagyon szépen ment, utána teljesen megváltozott. Azóta még rosszabb.

2011. jún. 12. 13:24
Szia! Valószinűleg már nem érdekli a táp vagy csak néha. Az enyém is ezt csinálta igy 10 hónapos kora körül már csak heti 3 alkalommal akarta elfogadi. Ő is elvolt joghurton sajton a tej őt se érdekelte. Reggelire csináltam magamnak kakaót és kiváncsiságból néha belekortyolt a kakaómba. Nem erőltettem gondoltam majd ha érdekli kér. Egy idő után már ő is kért reggeli mellé, változó mikor mennyire kivánta. Ez most is igy van már 2 éves. Ami az alvást illeti kiságyban alszi vagy már nagyágyban? Ha nagyágyban próbálj te is odabújni mellé játszatok egy kicsit mi szoktunk birkózni alvás előtt na ettől se alszik el előbb csak kicsit jobban elfárad. Egyébként ő sem alszik korán fél 10 után szokott de volt hogy megvárta ő is az apját 10 után aludt el. Majd ha ovis lesz kialakul mert ott anyira elfárad hogy itthon majd beesik az ágyba-legalábbis az egyik ismerősőm is ilyen cipőben járt az alvást illetően és azóta olyna fáradtak a gyerekek hogy van hogy inni se kelnek fel.
25. 5221355151 (válaszként erre: 18. - Nicolecat)
2011. jún. 12. 13:22

Szia!

Nagyon szépen köszönöm!! :-)

24. 5221355151 (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2011. jún. 12. 13:21

Szia!

Köszönöm!

Nekem az a bajom, hogy semmilyen rendszer nem működik. Nem azt várom, hogy percre pontosan úgy legyen. De legalább már körülbelül menjen úgy a dolog.

23. 388b941089 (válaszként erre: 15. - 5221355151)
2011. jún. 12. 13:21

akkor hagyj neki egy kis időt, majd megbarátkozik vele, ne aggódj.. :))) Ha már éhes marad a tápszertől, majd elfogadja a zsírosabb tejet. :)


mióta próbálkoztok a tejjel?

22. 5221355151 (válaszként erre: 14. - KriszTom)
2011. jún. 12. 13:20
A szigorú napirendnek nálunk is ordítás lett a vége. Még egy kb-t sem tudunk tartani az a baj.
21. 388b941089 (válaszként erre: 14. - KriszTom)
2011. jún. 12. 13:19

de az nem baj, hogy nem alszik :)

a lényeg az, hogy minden esemény ugyanabban az időpontban történjen a baba életében. :)

kelés, reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, játszótér, fürdés, vacsi, fekvés..mind mind ugyanabban az időben max. fél óra elcsúszással (annyi még belefér) Ekkor a gyerek szervezete is megszokja a rendszert, amitől sokkal kiegyensúlyozottabb és nyugodtabb lesz. A napirend köré kell alakítani a család programját, ill. az egyéb körülmények nem zavarhatják meg azt. (pl, az hogy a papa dolgozik) Bármilyen gyermekpszichológiával kapcsolatos olvasmányt vagy filmet megnézel, mindennek ez az alapja. :))

20. 5221355151 (válaszként erre: 12. - E07aa834c4)
2011. jún. 12. 13:19
Minden nap ki szoktuk vinni, nagyon szereti is. Most még itt sétálgat, majd megebédeltetem, aztán megpróbálom altatni.
19. 5221355151 (válaszként erre: 10. - E07aa834c4)
2011. jún. 12. 13:18

Szia!

Semmi gondja nincs vele, nem kiütéses. Cukrot én is próbáltam, de hiába. Nálunk már nincs meg a rendszer, még kb. sem.

2011. jún. 12. 13:16
Gyönyörű a kisfiad:)!
2011. jún. 12. 13:16

Szia!


Nálunk az alvás úgy ment és megy mai napig(3 évesek leszünk),hogy este legkésőbb fél 9kor alszik,reggel már 6kor fel van,de 7nél előbb nem megyek be hozzá,ebéd után alszik 2 órát,1től 2től,ha viszont nem alszik el,alvás időben és látom rajta 5 körül,hogy álmos,nem teszem le,viszont ilyenkor már 7-8kor alszik.

Muszáj vele megszoktatni az alvást,mert oviban nem ő diktál....

16. 5221355151 (válaszként erre: 9. - Nicolecat)
2011. jún. 12. 13:16

Szia!

Igen, mindig ugyan akkor van fücsi és vacsi is, már a kezdetektől fogva. Most annyit változtattunk tegnap, hogy először vacsi aztán fürcsi. Este alszik. Ha valami problémája van, akkor szokott felkelni.

15. 5221355151 (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2011. jún. 12. 13:14

Szia!

Köszönöm szépen!

Így is próbáltuk, de akkor sem kell neki. Nem sokat raktunk hozzá pedig, de pár korty után megérezte valahogy rajta. Utána csináltunk neki tisztán tápit, akkor már kellett.

14. KriszTom (válaszként erre: 8. - 388b941089)
2011. jún. 12. 13:12

Mi próbáltuk a szigorú napirendet tartani, de csak üvöltés lett a vége.

Ha a szülőknek kacifántos az élete, a gyermeké is az lesz.

Sajnos elmúltak azok az idők, amikor szombat, vasárnap délben együtt leült a család ebédelni, este 8-kor pedig vacsorázni.

Párom pl. ma is dolgozik. Gyermekem bent a kiságyban, de esze ágában nincs aludni.

13. 5221355151 (válaszként erre: 6. - KriszTom)
2011. jún. 12. 13:12

Szia!

Köszönöm!

Nálunk is velünk van egy szobában. Csak jó lenne, ha egy kb. napirendünk lenne. De ez van.

De látom, hogy nem csak nálunk ilyen a helyzet. Akkor nem mi csináljuk rosszul a dolgot.

2011. jún. 12. 13:12
igen délutáni alvás:kicsi fiam 11-kor kidől a szó szoros értelmébe...nagyon nehezen bírja ki pl 1-ig ha 11 kor elalszik 2-kor kel ha 1-kor akkor 3-kor kel,nagyfiam:2-3 között fekszik le-ötkor kizavarom az ágyból hogy este 9-kor elaludjon,sokat segít a szabad levegőn való mozgás egy kis játszótér,udvar vagy séta.
11. 5221355151 (válaszként erre: 4. - 3232b7bb0b)
2011. jún. 12. 13:09

Szia!

Köszönöm!

Már én is arra gondoltam, hogy hagyom, had legyen úgy a dolog, ahogy ő akarja. Nem akarom szabályozni, csak pl. délután olyan fél öt öt körül, már látszik rajta, hogy álmos, de esze ágában sem lenne aludni.

2011. jún. 12. 13:09

szia az én fiam is kb másfél éves korig nem akart tej-tejterméket fogyasztani,tudom sokan megvetnek vagy botránkoznak,de mikor a tápszer bármilyen márkáját sem volt hajlandó meginni én bizony tettem bele egy kis cukrot vagy mézet.Most kakaó nélkül alig akar elaludni és ébredéskor a kakaó az első kérése,imádja a sajtot,a tejet simán,tejbegrízt stb-t.Alvás:este 9 kor fekszik mindkét gyerek reggel 6-7 között ébrednek,de van hogy este 9 kor még hallom ahogy fél órán keresztül megy a pizsamaparty:)2-3 évesek.Vannak napok amikor szinte alig esznek ilyenkor nem is erőltetem vagy csak azt adok amit kifejezetten szeretnek-puding,bolognai spagetti egész nap mert más nem kell,de vannak napok amikor mindent megesznek,amihez ragaszkodok az a napi 3x-i étkezés reggeli kb 9-10 között,ebéd 2-3 között,vacsora 8-kor.Kialakul a picidnek is a rendszer előbb utóbb csak türelem.

Még valami amikor tejfélét adsz neki nincsenek rosszúlétei-kiütései?

9. nicolecat (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. jún. 12. 13:08

Az alvással az a baj, hogy nem tudod, hogy mikor mi lesz? Mert szerintem ez tök normális, a lényeg, hogy végigalussza az éjszakát. Gondolom este mindig minden ugyanúgy megy, ezen kívül semmi mást nem tudok tanácsolni. Én úgy csinálom, hogy legkésőbb 5-kor felkeljen du., hogy estére álmos legyen. Mi mindig 7-kor fürdetünk, aztán tápszer, és fél8-8 körül alszik. Az, ha az esti fürcsi, vacsi mindig ugyanakkor van, az egy elég jó módszer. Ezen kívül szerintem hadd csináljon mindent úgy, ahogy jólesik.

A tejes dologgal kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, az én lányom még csak 7 hós. Voltak neki is ilyen időszakai, de aztán visszaállt.

2011. jún. 12. 13:08
az alvással kapcsolatban pedig csak annyit, hogy a szigorú napirend minden problémát tud orvosolni. :)
2011. jún. 12. 13:07

a tejjel kapcsolatos témához:

fokozatosan vond meg tőle a tápszert. Először nagyon kevés tejjel keverd össze, később növeld az adagokat, így szépen lassan kiváltod a tápszert tejre. :) Így fokozatosan szoktatod hozzá az új ízhez.:)

2011. jún. 12. 13:07

Szia!

Nyitom a sort!

Az én fiam 22 hónapos és öntörvényű. Amikor akar, akkor alszik, és akkor kel.

Nem tudom ráerőltetni, hogy este mondjuk 9-kor már aludjon, és mondjuk 7-kor kelljen. Párom 3 műszakban van, este meg szokta várni, ha délutános, 11-kor még ébren van.

Az én meglátásom az, hogy amit lát a szülőktől, azt veszi át Ő is. Tehát nekem is le kellene este 8 órakor feküdnöm. De ez fizikai képtelenség.

Velünk van egy szobába, sajnos nem tudom külön tenni, mert a másik szobába apósom lakik.

Abban bízhatok, hogy ha ovira kerül a sor, akkor majd beáll a dolog.

Én is próbáltam minden félét, de csak üvöltés lett a vége.

Tej kérdés:

Bence is tápszeres volt, de mi azt 9 hónapos korában elhagytuk és azóta nem is kap semmi folyékony tejes dolgot (se tejet, se kakaót), de nem is igényeli. Megpróbáltam megkóstoltatni vele, de prüszkölt tőle. Így nem erőltetem

A túrót egyáltalán nem szereti, meg akar fulladni tőle.

Ami tejterméket megeszik, az a joghurt, krémtúró, tejszelet, sajt.

Szerintem nem szabad erőltetni a dolgot, későbbiekben próbáld neki adni, hátha elfogadja.

Én is így csinálom, tehát tapasztalatból mondom!

Remélem tudtam segíteni!

Sok sikert!

5. 5221355151 (válaszként erre: 3. - Molyka)
2011. jún. 12. 13:07

Szia!

Igen, mi is örülnénk neki,ha már nem azt kapná. De akkor mit adjak neki helyette? Valahol azt olvastam, hogy ilyen korban fél liter tej alapúra van szüksége (lehet, hogy rosszul tudom). A védőnőm szerint adjam neki tovább, amíg nem kell neki a tejcsi. Tejtermékeket annyit nem akar enni, hogy elég legyen neki. :-(

2011. jún. 12. 13:07

SZia!


Nekem 19 hónapos lesz a lányom. Az alvással kapcsolatban csak azt tudom neked mondani, hogy mi sosem akartuk beszabályozni. Tehát nálunk nem volt olyan, hogy rászoktatom, hogy márpedig mittomén 9-kor alvás este...nekünk alakult. Hagytuk a gyereket magának kialakítani. És akkor vannak periódusok, hogy 9-kor elalszik, most, hogy később sötétedik, 9-kor még javában jár-kel, akkor 10-körül alszik el...és általában7körül kel. (Ezt úgy értsd, hogy van mikor 6, van, hogy fél7, van hogy 8kor.)

Ő nem volt tápis és a kajával egyáltalán nincs bajunk, igaz nagy melegben alig eszik. De amúgy mindent megeszik szerencsére, akár tejtermék, akár főzelék, akár gyümölcs. Én estére főzeléket adok neki, bár mostanában nem nagyon kéri. Ha megeszi a főzit, akkor nem kel éjjel, ha nem, akkor kel 1x-2x. Amúgy reggel este még egy perc cicizés van (de az már nem a jóllakás végett szerintem, mert annyi tejem már biztos nincs és nem is lóg rajta tényleg egy percnél tovább...viszont este sokszor azon alszik el. Déli alvását megkezdi így vagy délben vagy ha különleges ok folytán borul a rendszer 11-kor vagy épp 2-kor. Nem aggódom túl a dolgot. Tudja ő, mikor fáradt annyira. Hát én ennyit tudok mondani neked.

2011. jún. 12. 13:04
A tápszer elhagyása ilyenkor már normális. Monjuk V nem akarja elhagyni még. :)
2011. jún. 12. 13:03
Épp most írtam ki 13 hónapos kisfiammal kapcsolatban egy alvós kérdést.
2011. jún. 12. 12:57

Sziasztok!

Van egy 12 és fél hós kisfiam. Korábban már írtam róla, hogy nem tudom, hogy hogyan altassam. Utána úgy nézett ki,hogy megoldódott a dolog, de tévedtem. Most úgy néz ki egy napunk,hogy reggel 6.40-től 9-ig bármikor ébredhet. Este 7.30-tól 9-ig bármikor elaludhat. Ma is kilenc előtt nem sokkal kelt fel. 11.30-kor szokott aludni másfél órát, de még el sem tudtam altatni. Az etetési idők is attól függnek, hogy mikor kell fel. Az, hogy este mikor alszik el, nincs összefüggésben azzal, hogy reggel mikor kell. Tapasztalatból mondom! Volt már olyan, hogy korán elaludt még is késő kelt fel és fordítva is. Nem tudom, hogy egyszerűen mit csináljak vele. Tegnap már úgy csináltuk, hogy először megvacsiztattuk utána fürdettünk. Történetesen 8.30-kor aludt el.

A másik problémánk az, hogy egyszerűen nem hajlandó meginni a tejet (a babatejet, kakaót, gyerekkávét, madártejet, tejbegrízt, tejpépet stb. sem!) Beba tápit kap, de már azt is keveset. Reggel és este szokott kapni. A reggelit elkezdtük kiváltani neki. De akkor is max. 60milit hajlandó meginni. Az esti adag már csak 1 deci, de max.140 milli (többet nem hajlandó). Mivel az kevés neki, adtunk még neki mást is vacsira. Ja és a spenótot is, ha tejjel csinálom abból is alig eszik, de ha tápszerrel akkor sokkal többet. Tapasztalat! Másféle tápi sem kell neki. Tejtermékekből sajtot, krémtúrót, t.rudit, néha a túrót, meg néhány féle joghurtot hajlandó megenni. Csak vizet iszik, mert más nem nagyon kell neki. Egy kevés gyümilevet, meg teát elfogad, de nem sokat. Vízből viszont bőven.

Ha valakinek volna valami jó ötlete a két problémánkra nagyon megköszönném!!!!


Heni

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook