Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség Mini Diktátor! fórum

Segítség Mini Diktátor! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
91. csehe
2007. máj. 27. 23:14

(bocsi, folytatom)

de nem is kell egész nap cipelnem. tudja, hogy én vagyoka biztos pont az életéban. Persze néha van olyan nap, amikor anyát akar, és kap. Pl. fogzás. Nem hiszem, hogy ezzel elkényeztetem.

Egyébként tisztázni kéne, mi is az az elkényeztetés...

90. csehe
2007. máj. 27. 23:10
Én sosem hagytam sírni a lányom. Lassan 1 éves, és sosem sírta az előírt mennyiséget
2007. máj. 27. 15:48

Nálunk van cumi, mert az ujja nem érdekli, de szopizni kell valamit. Persze a legjobb engem..., de én nem fekhetek a kiságyba:). Így marad a cumi, de csak altatáshoz kell.

Nekem a cumi jobban tetszik, mint az ujja, mert azt nem kehet tőle "elvenni", mindíg kéznél van.

88. algea (válaszként erre: 81. - Szemmelver)
2007. máj. 27. 14:28

Ezért nem használok semmilyen antibakteriális szappant vagy tisztítószert, az immunrendszernél nincs jobb betegségmegeőző "szer", ebben tökéletesen egyetértünk. Egyedül a vécét tisztítom Domestos-szal:)

Azért arra természetesen megtanítanám a gyerekem, hogy a kézmosás mikor kötelező, és hogy pl. buszon, stb. ne szorítsa az arcát a korláthoz, ne használja más fésűjét, fogkeféjét.....

87. algea (válaszként erre: 85. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 27. 14:22

Én sem merek okoskodni, mert ugye saját tapasztalatom még nincs:)

Az eredeti témához, szintén saját tapasztalat nélkül: a józan ész nekem azt diktálja, hogy

- minden gyerek, minden anya, és persze minden anya-gyerek kapcsolat más, az anya érzi legjobban, mikor mi a helyes viselkedés, és ha hibázik, elsősorban maga viseli az elkényeztetés következményeit is:(

- valahol az lenne talán ideális, ha a gyerek biztos lenne a szülők feltétlen szeretetében, miközben amikor már kicsit nagyobbacska, egészségesen "elhanyagolják", megtanítják arra, hogy ő is egy része a világnak, a családnak, és bár a valóságban úgy van, nem muszáj tudatosítani benne, hogy mindenki őérte él, és csak az ő kívánságait tartja szem előtt:)Biztos könnyebb helyzetben vannak a többgyermekes szülők - ebből a szempontból.

86. szemmelver (válaszként erre: 84. - Dee)
2007. máj. 27. 13:03
nem tudom miből gondolod ezt, de mutasd meg melyik mondatommal mit ütöttem...
85. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 80. - Algea)
2007. máj. 27. 13:02

Nem tudom, de inkabb cumi mellett voksolnek, ha valaszthatnek :), az ugyanis rugalmas, az ujj viszont nem annyira, ha nonek a fogak esetleg utban lehet. Egyebkent lattam en mar gyereket 1 kezzel jatszani :)) A masik keze a szajaban volt vagy az orraban, felvaltva :S

Egyebkent ertheto az is, amit irsz, nem tudom mi a helyes. Kar okoskodnom. :S

84. dee
2007. máj. 27. 13:02

Úgy látom kedves szemmelver én csípem a szemedet.

Kérlek szállj le rólam.Kiforgatod a szavaimat!!!!

Szocializáld nyugodtan a gyerekeidet, én meg szeretem.:)

Egyik mondatoddal ütöd a másikat.Azt se tudod mit akarsz már mondani.


Cumi vagy sem?Sírni vagy sem?


Eddig hallgattam,de ez még kikívánkozott belőlem.

83. szemmelver (válaszként erre: 82. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 27. 13:01

nem..nem teszik jhól..

de sajnos nem értettél meg

egy szóval sem mondtam, hogy hagyni kell üvölteni

82. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 79. - Szemmelver)
2007. máj. 27. 12:58

A szomszedunk most neveli le a csecsemojet a "diktatorsagrol". Termeszetesen tojik a szomszedokra, a lenyeg nem is ez. Minden ejszaka 1 alkalommal sirt a gyerkoc, mivel ebren vagyok, hallom, es olyankor valoszinuleg felvettek, mert csend lett perceken belul. Most ugyanugy ejszaka felsir ugyanabban az idopontban, de hagyjak bogni es rendszerint nem akarodzik elhallgatnia magatol.

A gyerek meg nincs 1 eves. De mar ott tartok, hogy elore megfontolt szandekkal a wc-jukbe tunkolom oket, mert hallgatni is rossz.

Szerinted jol teszik?

81. szemmelver (válaszként erre: 80. - Algea)
2007. máj. 27. 12:52

..arról nem is beszélve, hogy a gyerek ragaszkodik a megszokott cumijához,nehéz újat adni neki...

a bacikhoz meg hozzá kell szokni..azért van mostanában annyi allergiás gyerek, mert az immunrendszerük nem tanulja meg a védekezést, mert mindentől óvják..

80. algea (válaszként erre: 75. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 27. 12:49
Nem vág teljesen ide, csak erről eszembe jutott, azt hiszem, Vekerdy Tamástól olvastam, hogy az ujjszopásnak annyi előnye van a cumival szemben, hogy amikor elkezd jobban érdeklődni a gyerek a világ iránt, és mindent megfog, kipróbál, akkor automatikusan ki kell a szájából vennie a kezét, ezért hamarabb leszokik az ujjszopásról, mint a cumiról, mert az ugye a kezektől függetlenül mindig lehet a szájában.... A bacik persze tényleg ott vannak,de szerintem a naponta többször kiköpött-megtörölgetett cumin is....
79. szemmelver (válaszként erre: 78. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 27. 12:46

Nem!

Megnyugtatom és beszélek hozzá, de nem kapdosom fel percenként, meg pláne nem ültetem a tv elé, sőt nem is cipelem magammal ..

de hagyjuk ezt.

mindenki másképp csinálja...

én azt mondom- és ez tapasztalat 20 év!- hogy igenis szocializálni kell a gyereket és nem kis diktátort csinálni belőle és ez nem egyenlő azzal, hogy hagyni kell üvölteni!

78. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 76. - Szemmelver)
2007. máj. 27. 12:41
Abbol, hogy ezt kepes lennel egy gyerekkel megcsinalni, hogy O uvolt Te pedig csak nezed vagy beszelsz hozza. Az anyai erzest (osztont) hianyoltam a hozzaszolasaidbol.
77. szemmelver (válaszként erre: 76. - Szemmelver)
2007. máj. 27. 12:41

Azonkívül nem írtam semmi olyant, hogy a magányhoz kell szoktatni a gyereket!

Olvasd végig, amit írtam!

Leírtam én hogyan csináltam.

76. szemmelver (válaszként erre: 75. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 27. 12:39
Miből gondolod, hogy nekem nincs gyermekem?
2007. máj. 27. 12:37

Ne haragudj, nem megbantani akartalak, de itt van egy csomo kismama, akik aktiv gyakorlaton vannak Veled szemben. Amit pedig tanitanak az iskolaban, az sokszor meg sem kozeliti a valosagot.

Nem talalkoztam meg olyan kijelentesekkel sehol, hogy a gyereket szoktatni kell a maganyhoz 1 eves kora alatt, onmaga megvigasztalasa pedig hogy vegye szajba a kezet (cumit meg ok), erre mit mondjak? Kesobb ha szopni fogja az ujjat, akkor mi lesz? Abbol lesz a koromragas vagy az eltorzult fogsor? Raadasul bevisz egy csomo bacit ha mar nagyobb lesz es megtartja eme "jo" szokasat?

74. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 73. - Szemmelver)
2007. máj. 27. 12:25

Ez meg igy is szo szerinti idezes, vagy rosszul latok?

Ilyen cikkekbol keszultel fel a vizsgadra? Egyaltalan ki irta ezt? Szerzo sehol sincs megjelolve.

2007. máj. 27. 12:19

[link]

innen töltöttem

72. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 68. - Szemmelver)
2007. máj. 27. 12:07

Ezt idezojelben kellett volna hoznod, nem plagizalni, gondolom ezt nem tanitottak ott, ahol tanulsz.

Az alabbi linken megtekintheto a teljes cikk:

[link]

71. Pitypang (válaszként erre: 70. - Nayloon)
2007. máj. 27. 11:42
Itt a lényeg! Vannak szakkönyvek, szakleírások és vannak a babáink, itthon, akik a fülünk hallatára sírnak és nem csak olvasunk róla. :))
2007. máj. 27. 11:38

Emberek!!!!!!!!!!!!!!!

Ez itt nem Főiskola, hogy vizsgatárgyat elő kell adni!!!!!


Azért a gyermek pszichiátria meg a gyermek nevelés közötti némi különbség van!!!!


A lányok gyermekei nem gyógypedagógus esetek, normál fejlődésű gyermekek, és normál anyukák!!!


óvónőként ésss leendő gyógypedagógusként ez nem a te korosztályod amivel foglalkoznod kellene!!

gyógypedagógus szakvizsgát végzel????????

Bárczyra jársz????????????????????????????????


Én a helyedben nem háborognék, főleg gyermekeiket szerető és féltő anyukákkal szemben, nagyon feltudnak háborodni, főleg ha okoskodnak velük szemben!!!

2007. máj. 27. 11:04
:-)))))))
2007. máj. 27. 10:34

A sírás mennyisége az első év folyamán igen jellegzetes mintát mutat. Talán meglepő, de a babák nem újszülöttkorban sírnak legtöbbet, a sírás mennyisége ekkor kb. napi 1 és 3/4 óra. Ez az idő 3-6 hetes korra napi 2 és fél órára növekszik. A 9. hét után a babák általában kevesebbet sírnak, ez 4 hónapos korban kb. napi 1 órát jelent. Ez jellemző egészen az első év végéig. Ne felejtsük el, hogy ezek a számok átlagértékek, a legtöbb baba ennél vagy többet, vagy kevesebb sír.


Bizonyára többen megfigyelték már, hogy a baba este sír legtöbbet, vagyis pont akkor, amikor egy fárasztó nap után végre szeretnénk nyugalomban megvacsorázni. Az is előfordulhat, hogy társunk úgy érzi, ő okozza az esti sírást. Az esti sírás az első három hónapban azonban teljesen normális, kb. a babák felénél előforduló jelenség.


Próbáljuk ezt úgy felfogni, hogy a baba sírással vezeti le a nap alatt felgyülemlett feszültséget. Ha túl félénken és túl hosszú ideig próbálkozunk a sírás megszüntetésével, akkor lehet, hogy éppen az ellenkezőjét érjük el: a baba még hosszabb ideig fog sírni.

Tanítsuk meg a babát önmaga megvigasztalására


Előbb-utóbb el fog jönni az idő, és a baba megtanulja megvigasztalni saját magát, pl. egy cumival vagy a hüvelykujjával. Érdemes erre tanítgatni is: főképp napközben, amikor nyugodt és éber. S előbb-utóbb a baba használni fogja a „tanultakat”. Mindig jó olyan babával találkozni, aki már elsajátította ezt a képességet és meg tudja vigasztalni magát a cumijával, a hüvelykujjával, kedvenc takarójával, macijával vagy más kialakított szokással. A szülők szeretetét érző gyermekek rendelkeznek azzal a belső erővel, mely segít feldolgozni a magány és szomorúság érzését.


A sírás és a fejlődés


A sírás összekapcsolható a gyermek fejlődésében ugrásszerűen bekövetkező változásokkal. Ilyen időszakokban a gyermeknél akár visszafejlődést is tapasztalhatunk: a gyermek könnyebben elfárad és kevésbé tud koncentrálni. Ha a szülők ezt túlzott szorongással élik meg, akkor a csecsemő még több és még intenzívebb sírással fog reagálni. Vannak szülők, akik állandóan a gyermek körül vannak, különösen betegség, csecsemőkori problémák, vagy egy előző gyermek halála esetén. Ilyenkor a gyermeknek nincs lehetősége átélni a csalódottság, elégedetlenség élményét. A szülők mindent megtesznek a gyermekért, így neki sosem kell saját magától megnyugodnia. A gyermek nem fogja átélni azt a nagyon fontos élményt, hogy önállóan megvalósított, elért valamit. Ez az érzés viszont meghatározó a gyermek öntudatának és önképének kialakulásában.

67. mociscsaj (válaszként erre: 66. - Szemmelver)
2007. máj. 27. 10:33
Akkor jo! :-)
66. szemmelver (válaszként erre: 65. - Mociscsaj)
2007. máj. 27. 10:31
Részemről lezártam a témát!
65. mociscsaj (válaszként erre: 63. - Szemmelver)
2007. máj. 27. 10:26

Akkor az azt jelenti, hogy nem csak te, hanem a tanaraid is elavult, hulye dolgokat olvasnak!

A te nazi nevelesi filozofiad mar regen tevesse bizonyult vilagszerte.

Kerlek olvass utan barmilyen konyvben amit 1900 utan irtak, es lathatod benne, hogy egy csecsemot nem lehet "elkenyeztetni". Egy pici gyerek akkor sir, ha valami gondja van, ha kenyelmetlenul erzi magat, fajdalma van stb. A siras az egyetlen modja annak, hogy kifejezze azt, hogy valami nem stimmel. Ha nincs reakcio arra, amikor valami gondja van, akkor a gyerek soha nem tanulja meg, hogy a szuloben meg lehet bizni.

Talan olvass utana Harlow munkai kozott,(Novak, Harlow 1975), vagy pedig Shaver es Hazan 1982-es munkai es termeszetesen meg rengeteg mas pszichologus munkai kozott.


Meg a az allatok sem hagyjak, hogy csak sirjanak a kicisnyeik, miert kellene, hogy mi emberek ne torodjunk picinyunkkel!!!


Van egy jo otletem, hogy mire hasznald a diplomadat!!! Talan a zsiros kenyeredet belecsomagolhatod uzsira!

64. Pitypang (válaszként erre: 63. - Szemmelver)
2007. máj. 27. 10:11
Gratulálok! :)
63. szemmelver (válaszként erre: 61. - Pitypang)
2007. máj. 27. 10:10
ötös lett kedvesem
62. dee (válaszként erre: 61. - Pitypang)
2007. máj. 26. 23:04
:))))))))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook