Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség az angoltanuláshoz, bevált módszerek fórum

Segítség az angoltanuláshoz, bevált módszerek (beszélgetős fórum)


11. janszi (válaszként erre: 1. - Icu-s)
2021. ápr. 29. 18:45
Kimész epret szedni a szezonra,még káromkodni is fogsz tudni Angolul azt borítékolhatod.
2020. dec. 21. 12:12

Jótékonysági akció



ingyenes angolozz.hu licencet kaphat aki jogosult rá!


[link]


a részletek.

9. 53a8a9f73d (válaszként erre: 8. - 53a8a9f73d)
2020. dec. 20. 14:58
ITT komplett tanári segítség jár egy évig annak ki, megveszi a "teljes oldalt" fizet a nem ingyenes dolgokért.
2020. dec. 20. 14:53

[link]


a komplett nyelvtan INGYEN van MINDENKINEK, fizetni a feladatokért kell amikből több mint 10 ezer van, ha jól tudom, én megvettem, nekem nagyon bejön ez az oldal, de megismételném, a nyelvtan rész INGYENES!!

7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Icu-s)
2018. okt. 13. 15:01

Nálam remekül bevált egy online tanfolyam. Úgy emlékszem, 40 ezer alatti volt az ár. 6 fős csoportba fizettem be, de sose voltunk annyian, jól pörögtek az órák. Az is fontos, hogy rengeteg letölthethő tankönyvet is kaptunk, sok hanganyaggal.

Azóta a facén rendszeresek az élő utógyakorlások, és ha foglalkoznék az egésszel, már letehettem volna a nyelvvizsgát. (Angolra hangolva)

6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Icu-s)
2018. okt. 13. 14:55

Próbálj keresni olyan oldalakat, ahol más tanulókkal angolul beszélhetsz, akár skype-on is! Néhány ötlet:

[link]


A Duolingo-n kívül van még alkalmazás, ami segíti a tanulást Fun easy learn sorozat, Angol szótanító, Szókártyák. Néhánynak van kiejtés ellenőrzője is.


Szerintem annak, aki már tanult elég a szókincsét feleleveníteni.

Ha elszánt vagy, akkor megéri egy tanfolyam is (30-40ezer), hogy másokkal beszélhess.

5. Icu-s (válaszként erre: 4. - Babyapocakban)
2018. máj. 23. 10:21

Én is a szülés óta érzem így :O Azt hittem ez csak nálam van így. :D :(


A sorozatokat próbálgatom én is...akkor folytatom,ha más is lát benne realitást :)

Bár azzal eddig mindig úgy jártam,hogy egy egy részt találtam egy oldalon felirattal aztán valami nyűgje mindig volt az oldalaknak nem töltötték fel tovább vagy felirat nélkül stb...


Az angol anyanyelvű kommunikációt próbáltam már bár nem facen és hát nah....hogy mindenki csak ismerkedni akar vagy max két mondat erejéig "beszélget" , ez nagyon kiakaszt így ki is léptem mindenhonnan.


Beszélni eddig csak a tanárommal(aki költözik így azt is buktam),de mivel nagyon az elején vagyok így az még nem is megy...

Annyiszor belekezdtem már és mind "hiába" így már én is úgy vagyok vele,hogy nem szeretnék fizetni érte,mert csak az ablakon dobom ki.

4. babyapocakban (válaszként erre: 3. - Icu-s)
2018. máj. 23. 10:00

Én is azt érzem, hogy mióta szültem, már az agyam sem a régi.


Amiket még csinálok: sorozatok nézése angol felirattal

Angol anyanyelvűekkel való kommunikáció: pl tagja vagyok néhány face csoportnak és ott napi szinten olvasok és néha írok is angolul


Nálam a beszéd az, amit csak nyaraláskor gyakorlok sajnos, máshol nincs lehetőségem. Tudom, hogy vannak skypeos angoltanárok, de annyira most nem veszem komolyan a dolgot, hogy fizetnék is érte.

3. Icu-s (válaszként erre: 2. - Babyapocakban)
2018. máj. 23. 05:57

Szia.Igen,ismerem.Majdnem végig is vittem már,de valahogy az "kevésnek"bizonyul. :/

Lehet velem van a baj,de nekem ilyen gyakorlásnak jó,de sokkal előrébb nem visz.

Talán már kiöregedett az agyam és esélyem sincs megtanulni.Már gondoltam arra,hogy a szavakat bemagolni aztán a mondatok meg majdcsak összeállnak valahogy..

Biztos az is számít,hogy annyi felé kell már koncentrálni.

2018. máj. 22. 12:13
Duolingot ismered? Én azzal szoktam frissíteni a tudásom, csak nekem is az a bajom, hogy rendszeresen abbahagyom.
2018. máj. 22. 10:35

Sziasztok!

Többszöri nekifutással próbáltam már elsajátítani az angol nyelvet,de minden alkalommal közbeszólt valami így mondhatni még mindig egyhelyben toporgok! :( Egyedül,netről,tankönyvekből valahogy nem jutok előrébb.

Ha lenne valakinek bevált módszer vagy tanáccsal tudna szolgálni,esetleg a tanulásban tudna segítséget nyújtani azt szívesen fogadnám. :)

Köszönök előre minden hozzászólást!

Szép napot mindenkinek! ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook