Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sárgul az irigységtől a szomszéd, ha meglátja a tetődet? Avagy a drágább az olcsóbb? fórum

Sárgul az irigységtől a szomszéd, ha meglátja a tetődet? Avagy a drágább az olcsóbb? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Sárgul az irigységtől a szomszéd, ha meglátja a tetődet? Avagy a drágább az olcsóbb?

2010. nov. 23. 19:36
Ha csinältatod "Bramack" lecet az az 3,5x5 ös lecel rakasd ujra az alätetpärazäro papirt ellenlecel az az a szarufäkra hoszäba is rakni kell hogy meglegyen a megfelelö szelöztetesb es utänna az erösitett lecezesre lehet fedni. üdv sok sikert !
20. wiking7070 (válaszként erre: 11. - Syria)
2010. nov. 23. 19:31
Szia Syria ! A regebbi tetö szerkezetek 10x15 ös gerendäzattal vannak ältaläban az öreg pala eltävolitäsa utän egy " jo " minösegü alätet papir ami ätszelözik is es alätet lecezve uj lecekkel bärmilyen szalag cserepet vagy körszelet vägäsu szalagcserepet elbir a szerkezeted es ha netän el is törne meg mindig nem äzik a häz mivel alata ot van a szigetelö pärazäro papirod. De az uj Eternit Paläk azbeszt nelkül keszülnek es nagyon jo a minösegük! Meretre ugyanaz es a sulya is egyforma!
19. syria (válaszként erre: 18. - Bri*)
2010. nov. 17. 20:55

Igen, 50-60 éve nem volt akkora választék az építőanyagokban, mint manapság.

Bár én úgy tudom, apámnak kifejezetten tetszett a pala, azért választotta. Szegény nem tudhatta, mennyire elhibázott ötlet volt, mert a pala sokkal rohamosabban öregszik el, mint a cserép, s a javítása is sokkal macerásabb.

18. Bri* (válaszként erre: 17. - Syria)
2010. nov. 15. 13:11

A szüleimnek alapból cserép alá volt lécezve, csak nem kaptak cserepet. Akkoriban nem abból építkezett az ember, amiből akart, hanem ami volt.

Egyébként mindenképpen meg kell nézetni szakemberrel.

17. syria (válaszként erre: 16. - Bri*)
2010. nov. 15. 10:43
Úgy tudom, a palával fedett házaknál (legalábbis a mienkénél) gyengébb a lécezés, mert a pala jóval könnyebb, mint a cserép. Tehát nálunk nem jöhet szóba, hogy a palára hagyományos cserép kerüljön, mert a lécezés nem bírná el.
16. Bri* (válaszként erre: 15. - Syria)
2010. nov. 14. 16:10
Felénk raktak már palára cserepet és Lindabot is. Ezt az új cserepet még nem ismerem.
15. syria (válaszként erre: 14. - Bri*)
2010. nov. 14. 08:59

Az biztos, hogy egy tetőcsere nem úszható meg 1,5-2 millió alatt.

Nálunk jók a gerendák, meg a lécek; költségkímélő megoldás lenne a palára tenni a cuccot. Vélemények?

14. Bri*
2010. nov. 13. 13:46
A szüleimnek is pont aktuális a tetőcsere/ felújítás. Körbe kell járni a témát rendesen,mert igen zsebbenyúlós a dolog.
13. syria (válaszként erre: 12. - Bri*)
2010. nov. 13. 06:51
Éppen ezért csillant fel a szemem, amikor azt olvastam, hogy a meglévő palára lehet rakni az új anyagot.
12. Bri*
2010. nov. 12. 18:52
Az a gáz a pala-cserével, hogy ha leszeded, akkor, mivel veszélyes hulladéknak minősül, el kell szállíttatni egy ilyen lerakóba. A szállítás+elhelyezés egy egész vagyonba kerül.
11. syria (válaszként erre: 10. - Wiking7070)
2010. nov. 12. 06:45

Nem értem, hogyan lehet a meglévő palákra rátenni, mert azok maguktól is eltörnek, nem még ha mászkálnak, dolgoznak rajta.

És valóban: a régi palák azbesztet tartalmaznak, attól nem árt megszabadulni.

Mit ajánlasz pala helyett? A faszerkezet jó, csak palára lett kitalálva, tehát nehezebbet nem lehet rárakni.

2010. nov. 11. 23:11

Hääääät szerintem rossz döntes volt alata hagyni a regi elöregedett paläkat es leceket!

Tetöfedö Bädogoskent dolgozom 24 eve! Eböl 20 evet välalkozokent Ausztriäban. Kesöbiek folyamän ezt is 20-30 evenkent ujra kell fedni mivel a " fa " tarto szerkezetek valszin nincsenek konzervälva! Magyar szokäs szerint csak szinezik a äztato päc leveket es kisporoljäk a konzervälo anyagokat mivel dräga! :-)) Joesetben ez a lemez nem veszti el a szinet mint aLindab hasonlo lemez cserepe! De mivel mind a ketö horganyzott igy ezzel is elöfordulhat hogy a festek levelekben fog levälni az anyagrol! :-)) Sok sikert laszlo.s.bauservice@gmail.com en szemelyszerint ezeket a megoldäsokat senkinek nem ajänlom! Sok sikert!

2010. nov. 11. 21:32
És még valami. Ti csináltátok,vagy szakember? Ha szaki,akkor milyen árfekvéssel dolgozott?
8. kacagó11 (válaszként erre: 7. - Dobi53)
2010. nov. 11. 21:29
Szia.Kérdésem lenne: Kb hány négyzetmétert raktatok és mennyibe került rá az anyag? Mi is szeretnénk,ezért érdeklődöm. A mi tetőnk pala,de már elég tré.
2010. nov. 11. 21:19
De mi nem palaszerűen, hanem a régi típusú cserepekkel azonos módon raktuk fel.
2010. nov. 11. 21:17
Ebben az évben csináltuk meg a tetőt, ugyanilyen cseréppel, amit leírtak, és nagyon jó, szép kivitelezésű, de baromi sokat kellett vele dolgozni, mert mi a régi típusú cserép helyett raktuk fel. Igazán jól néz ki.
2010. nov. 11. 16:58

Bizonyára a tetők cseréje, de még egy házépíés is sokba kerül, de mégis olyat kell választani, ami igazán sokáig kitart és nem okoz problémát és többé nincs beázás és jó ideig nincs vele probléma.

Lényeg az ki lett cserélve és jóegészséget és sok boldogságot kívánok.

2010. nov. 11. 16:43

"Ráadásul a palatetők cseréjére nincs is talán ennél ideálisabb megoldás, akár a pala tetejére is rakhatjuk."


Hm, nem azért cseréljük ki a palatetőt többek között, mert elavultak és az egészségre káros anyagokat tartalmaznak?


Akkor mi abban a logika, hogy konzerváljuk?

2010. nov. 11. 12:20

Ez csak abban az esetben működik, ha a meglévő tetőszerkezet jó állapotban van.

A tetőszerkezet általában fa és egyidős a hélyalással, ha a meglévő fedés beázik, akkor tartószerkezet feltehetően nem ép.

2010. nov. 11. 12:12
Micsoda? Ez komoly? Tényleg rá lehet rakni a meglévő palára?
2010. nov. 11. 12:06
Óriási sikoltásra rohantam be, Dani fiam a szőnyegen ül egy kisebb tócsa mellett a tetőtéri kisszobájában és visít:
- Mamiiiii! Csöpög a fejemre valami! Elázott a macim is!

Te jó ég! Ettől féltem, és már régóta mondogatom Péternek, hogy nagyon gyászosan néz ki a palatetőnk. Az még csak hagyján, hogy a vendégeinket igyekszem gyorsan betuszkolni a kertkaputól a házba, nehogy meglássák a ház szégyenfoltját, de sejtettem, hogy az első nagyobb vihart, vagy esőt nem fogja kibírni.

A szőnyegre lavór, Danira új ruha, egy mese kárpótlásképp, amitől el is aludt, és megkezdhettem a nyomozást. Milyen is legyen az új tetőnk?

Ugrás a teljes írásra: Sárgul az irigységtől a szomszéd, ha meglátja a tetődet? Avagy a drágább az olcsóbb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook