Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Saját jogú korrekció nyugdíj igazoláson mindenkinek szerepel? Mit jelent? fórum

Saját jogú korrekció nyugdíj igazoláson mindenkinek szerepel? Mit jelent? (tudásbázis kérdés)


12. Piroska52 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 18:34
Tulajdonképpen mit szeretnél tudni?
11. ,zumba (válaszként erre: 10. - Channa*)
tegnapelőtt 18:29

2005. évi CLXXIII. törvény

a nyugdíjak korrekciós célú emeléséről *

tegnapelőtt 18:25
Jó lenne ha megosztanád azt is, hogy pontosan hol olvasod ezt...
tegnapelőtt 17:42

4. § 2010. január 1-jétől *


a) az 1988. január 1-je és 1990. december 31-e közötti időponttól kezdődően megállapított saját jogú nyugellátást 2 százalékkal,


b) az 1992. január 1-je és 1995. december 31-e közötti időponttól kezdődően megállapított saját jogú nyugellátást 4 százalékkal,


c) az 1997. január 1-je és 1998. december 31-e közötti időponttól kezdődően megállapított saját jogú nyugellátást 4 százalékkal


kell felemelni.


5. § *


6. § (1) Az emeléseket az évenkénti rendszeres nyugdíjemelést megelőzően, a január havi nyugellátásnak *


a) a nem társadalombiztosítási ellátás,


b) az egyes személyes szabadságot korlátozó intézkedésekkel, valamint a semmissé nyilvánított elítéléssel összefüggésben járó emelés, továbbá a nemzeti helytállásért elnevezésű pótlék,


c) az egyes nyugdíjak felülvizsgálatáról, illetőleg egyes nyugdíj-kiegészítések megszüntetéséről szóló 1991. évi XII. törvény alapján megszüntetett nyugdíj-kiegészítés helyébe lépő pótlék


nélküli összegére kell végrehajtani.


(2) Az e törvény szerint megállapított korrekciós célú emelés a külön jogszabályban meghatározott együttfolyósítási összeghatáron felül is jár. *

8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Channa*)
tegnapelőtt 17:38
De attól még az a sor jelentheti tartalmilag azt a tételt!
tegnapelőtt 16:26
ä
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
tegnapelőtt 15:59
Az már automatikus! Nem kell kérni.
tegnapelőtt 15:51

Összeg is van mellette?

Ezt a megnevezést olyankor használják, ha valaki nyugdíjasként időközben még pluszban dolgozott valahol, és aztán kérte a pluszban megszerzett szolgálati idő-beszámítást. Vagyis saját jogon megszerzett plusz-nyugdíj összege.

tegnapelőtt 15:37
...
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 13:35
..
2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 13:04
?
tegnapelőtt 11:50
.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2023, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook