Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Rostfogyasztás fórum

Rostfogyasztás (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2006. febr. 7. 16:20

Sziasztok.

Azért osztom meg veletek az esetemet, hátha tanulságos...


Én néhány éve csúnya betegségen estem át, hatása még sajnos ma is érződik, nos, egyfajta (horvátországi nyaralás alatt összeszedett) szalmonellából alakult ki egy bizonyos mértékig krónikus bélgyulladás. Azért bizonyos mértékig krónikus, mert ma már nem mindig fáj, csak néha, azt hiszem, évszakváltásokkor talán.

Na és annak idején (vagy egy évig járkáltam vele orvostól orvosig) semmi gyógyszert nem kaptam, csak megnyugtatást, és azt a tanácsot, hogy reggelire mindennap egyek meg két evőkanál zabkorpát egy élőflórás joghurttal.

Be is tartottam egy ideig, és jó is volt, meg gondolom, bebeszéltem magamnak, hogy ez jó, és így használt.

Aztán amikor egyszer csak, úgy egy éve kb. először elkezdtem az Atkinst, kicsit aggódni kezdtem, hogy most mi lesz, ha se joghurtot nem ehetek, se korpát, merthogy CH-k vannak benne.

Aztán olvastam a nagy piros könyvet, és az azt írta, hogy a zabkorpa végül is teljesen megengedett (ha jól emlékszem, talán még az első szakaszban is), mert nem szénhidrátként bomlik le, vagy valami ilyesmi.

És én ennek örültem, és mivel tejfölt lehet enni, a joghurtot azzal helyettesítettem, és reggelente, vagyis hát reggelire mindennap ezt ettem: egy-két evőkanál zabkorpa egy-két evőkanál tejfölbe keverve.

És jól éreztem magam, és a nap további étkezéseit szigorú Atkins szerint csináltam, és le is fogytam.

A mostani Atkinsezésemnél még nem ettem zabkorpát, mert nem merek, mert félek, hogy mi van, ha nem fogok fogyni? A bélrendszeremnek viszont tudom, hogy határozottan jót tenne, hiszen az orvos is megmondta.

Szerintetek? Van erről valami tapasztalatotok?


A zabkorpa egyébként a rostjai miatt fontos a szervezetnek, és a bélnek pedig különösen, mivel szinte kisöpri, kitisztítja onnan a felesleges hm. dolgokat...


Szóval a kérdésem, hogy vajon akkor is ehetek-e Atkins mellett zabkorpát reggelire, ha most úgy 20 kiló fölösleg van rajtam?

1. Ekka
2006. febr. 7. 13:22
Egyre több a bizonyíték arra, hogy a szigorú koplalásos diéta lelassítja az anyagcserét, s bár csökkenti a szénhidrát- és zsírfogyasztást, de az életműködések irányításában részt vevő létfontosságú vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz, és legfőképpen az élelmi rostokhoz sem jut hozzá a szervezet. Pedig a megfelelő mennyiségű rostfogyasztás felgyorsíthatná a fogyást.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook