Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Rostfogyasztás fórum

Rostfogyasztás (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
32. 'szti
2006. júl. 24. 06:50
Nna, helyesbítem magam. Sárgaborsó és csicseriborsó rosttartalma nem magas, azoknak a fehérjetartalma magas. Hiszen már nincs rajtuk a maghéj.Ja! Alma és körte is csak akkor számít magasnak, ha héjjastól eszed. A málnában, szederben a sok mag miatt lesz sok az élelmi rost. Tulképp olyan "ballaszt" anyagokról van szó, ami szinte emésztetlenül halad végig a bélcsatornán.
31. 'szti (válaszként erre: 30. - Venes)
2006. júl. 24. 06:32

Zöldségfélék közül a hüvelyeseknek a legmagasabb a rosttartalma: lencse, szárazbab, sárgaborsó, csicseriborsó, ezeknek a zöld változatai is sokat tartalmaznak a zöldbab, zöldborsó, a fejtős bab (és a lóbab, ami nálunk nemigen van). A kukorica rosttartalma is magas.

Ezenkívül a barnarizs és a teljes kiörlésű gabonák, pl. zabkorpa tartalmaznak nagyobb mennyiségben élelmi rostot.

Magasabb rosttartalmú gyümölcsök a málna, szeder, ribizli, alma, körte.

30. Venes
2006. júl. 24. 05:01
Akkor miknek magas a rosttartalmuk?
29. 4726e582cf (válaszként erre: 28. - Venes)
2006. júl. 24. 00:26

Igyekszem elfogyasztani, de ritkán sikerül.

Gyümikben... hát az ananászban van rost, de a többiben... hááát. Inkább a hüvelyes zöldségekben van túlnyomó részt rost, a káposztában is van valamennyi. Nem azt mondom, hogy nincs egyáltalán rost a zöldségekben, de utána kell nézni, hogy mennyi.

28. Venes
2006. júl. 23. 21:55

Hm...kösszi.:)

Utána nézek, hogy hogyan is állok ilyen téren. Azt tudom, hogy ez egy nagyon fontos dolog.

Te elfogyasztod ezt a mennyiséget? Ezeke főleg gyümölcsökben lelhetőek fel, igaz?

27. 4726e582cf (válaszként erre: 26. - Venes)
2006. júl. 23. 15:52
26 - 30 g / nap. Most látom, hogy érthetetlenül írtam le. Bocsi :(.
26. Venes
2006. júl. 23. 08:55
Kb. mennyi az ajánlott napi rostfogyasztás mennyisége? Szóval hány grammot kellene ,,enni"?
25. emagdi (válaszként erre: 23. - Zse pi)
2006. júl. 13. 13:58

igen, tisztában vagyok a rostfogyasztás előnyeivel, ha tehetem oda is figyelek, hogy egyek elég rostot (ha más nem, akkor veszek zabkorpa tablettát).


csak nagyon meglepődtem, amikor ma olvastam, hogy negatív hatásai is lehetnek. dehát az csak annyi, hogy oda kell figyelni, hogy tényleg igyon az ember eleget, és hogy kicsit több ásványi anyagot szedjen az ember :)))))

24. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - Zse pi)
2006. júl. 13. 11:34

MInden benne van szinte ebben a cikkben.


Annyi izgalom van pluszban, hogy a vékony emberek sokkal több rostot fogyasztanak, mint akik elhíznak. Meg a testsúly is rendeződik, ha magas rost tartalmú élelmiszereket eszik az ember, sőt a nőknek különösen fontos a magas rost bevitel (10 g / étkezés 3 étkezéssel egy nap), mert hajlamosabbak a bélrákra. Viszont a magas rost fogyasztás következtében tisztulnak a belek, így kisebb a rizikója rákosodásnak a belekben. :).

23. zse pi (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2006. júl. 13. 11:31

Biztos igaz a dolog, de valószínű a mértéktelen fogyasztásról lehet szó. Nekem a rostfogyasztás kifejezetten jót tesz, semmi bélelzáródást nem tapasztaltam, sőt... ;)

Persze biztos mindenkinek más-más tapasztalata van vele. Ezért kell odafigyelni magadra és a hatásokat kitapasztalni.

A folyadékfogyasztást meg nemcsak a rostfogyasztás miatt kell megemelni, hanem minden más miatt is ajánlatos napi 2-3l folyadékot bevinni a szervezetbe.

22. emagdi
2006. júl. 13. 11:02

sziasztok!

a ropibank-os játékban ma rostokkal kapcsolatos kérdések voltak, ezért kicsit utánaolvastam a témának.

néhány meglepő adatot találtam, amit gondoltam beírok ide is, hátha valakinek szintén újdonság:


A rostok néhány ásványi anyag (Ca, Fe, Zn) felszívódását rontják. (tehát ezekből a bevitelt magas rostfogyasztás esetén növelni kell).


Néhány aminosav és a fehérjék hasznosulását is rontják a rostok.


És ami nagyon fontos: nem megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása esetén bélerzáródást okozhat!! Tehát fontos hogy sokat igyunk, ha növeljük a rostfogyasztást!!!

21. zse pi (válaszként erre: 20. - 4726e582cf)
2006. júl. 13. 10:34

Én Atkinsezem, de mégis minden reggel natur zabpelyhet reggelizem natur joghurttal. Hiába van a zacskóra írva, hogy 65ch/100g , ez szinte mind kiürül, hiszen a rost nem szívódik fel, csak nagyon jól tisztítja a beleket! :)

Sajnos ezt nagyon kevesen tudják.


Fawkes, én várom azt a cikket! :)

2006. júl. 11. 17:26

Most látom csak, hogy már létezik rostfogyasztásos cikk, így akkor nem is dolgozom rajta.


Annyit fűznék hozzá, hogy kb 26g-nyit kell megenni egy nap. Sajnos a 90 napos diétában ez pl kivitelezhetetlen a ch napon. Gyümölcs napon már megoldottam. Ch napon sajnos kevés zöldséget lehet enni, bobot és hüvelyeseket sajnos nem, mert azokban van a legtöbb rost, és ráadásképpen nem is hízlalnak :), mivel nagyrészt rostból állnak. Pedig régen azt hittem, hogy hízlal a bab, kukorica, borsó, de nem :))))), lehet azért még lefordítom azt a rostfogyasztásos kutatásos cikket és ide felrakom :).


Amúgy jó hír, a Hoxa portált dobta fel a google elsőre, mikor a rostfogyasztást beírtam :D.

19. kisgé (válaszként erre: 18. - Mókica)
2006. febr. 13. 09:23

Hali!


Én nem mertem még, mert majd kisadaggal próbálkozom, most meg beígértem és nem akartam elszúrni.:))))

2006. febr. 12. 23:54

Csajok milyen lett a túrógombóc akkor a búzakorpával???

Kiváncsian várom a fejleményeket..ha jól sikerült ;), én is megpróbálom...:P


Puszó

17. kisgé (válaszként erre: 16. - Ekka)
2006. febr. 10. 15:30

Jó, kipróbálom, holnapra épp gombifőzést akartam beiktatni!

Milyen az a pogi, ne csigázz!!!!

16. Ekka (válaszként erre: 15. - Kisgé)
2006. febr. 10. 14:23

Gombit úgy csinltam, hogy 7 dkg búzakorpát tettem bele meg utólag 1ek. zabkorpát, de csak azért, mert nem állt könnyen össze. (de ez a túrótól függ, múltkor pl. nem kellett bele z.korpa)

Ma pl. pogit kreáltam zabkorpából...mennyei, majdnem úgy készül mint a gombi.

15. kisgé (válaszként erre: 14. - Ekka)
2006. febr. 10. 14:10
Akkor a túrógombiba mennyit tettél, mert én 7 dkg zabkorpát teszek fél kiló túróhoz.
14. Ekka (válaszként erre: 12. - Kisgé)
2006. febr. 10. 13:42

Szia Nyuszó:-)

Igen, ugyanúgy főzhetsz vele, de azzal a különbséggel, hogy a búzakorpás cucc nehezebben áll össze mint a zabkorpás. Megoldás: kívánt mennyiségbe 5dkg zabkorpát kell keverni.

Túrógombi tuti finom belőle, kipróbáltam;)

2006. febr. 10. 10:35

Hellóka!

Éppen most vettem búzakorpát (Pozsonyban) és rá van írva hogy sütésre főzésre alkalmas. A hétvégén kipróbálom.

12. kisgé (válaszként erre: 11. - Ekka)
2006. febr. 10. 10:23

Hali csajok!


Na és a búzakorpával is főzhetek úgy mint a zabkorpával? Pl. túrógombócot-ez a kedvencem!

11. Ekka
2006. febr. 9. 18:29

:-))))))))

Tegnap este már nem voltam beszámítható...:)))) Búzakorpát kell enni nem zabkorpát, ill. a búza jobb mint a zab.

Bocsi. Megkergültem:D:D:D:D

10. zse pi
2006. febr. 9. 11:03

Sziaszok! :)


Tegnap jártam egy oldalon, ahol szinte mindennek felvan sorolva a rosttartalma.

[link]


Van valami, amit nem értek. Segítenétek?

Atkins szerint csak a netto Ch számít, tehát a rosttartalmat le kell vonni az összCh-ból.

Ebben a táblázatban viszont találtam olyan adatokat, pl:mandula rosttartalma:9,8 g/ 100g, viszont a mandula Ch tartalma: 6,8g. akkor most mi van???? De ott van pl a zabkorpa, aminek ch-ja: 56g, rost:18,5, így a netto ch:37,5. Ami teljesen igaz.

De írok még egy példát. : Alma ch:7g, rost:2,3g, akkor a nettója csak 4,7g ch ???


Teljesen összezavarodtam, most akkor kettő táblázatot kellene használnom egyszerre, vagy maradjak a réginél?

Ha tudtok segíteni a témával kapcsolatban, nagyon megköszönném.

pusz.

9. bige
2006. febr. 9. 09:50

szia Ekka!


..akkor mit is kell enni ahhoz, hogy fogyjak? jól értem, hogy nembúzakorpát, hanem zabkorpát?

/én időnként hullámszerűen képes vagyok rá, és még valamennyire szeretem is ezeket:-) /

8. Ekka (válaszként erre: 7. - Zse pi)
2006. febr. 8. 18:55

Szia Cicafej:)


Nem, nincs elírás. Kb. 6 helyen megnéztem, az érték pontos. A párom u.nővére dietetikus, Ő ajánlotta, és fejből vágta a számokat. Azt hittem rosszul emlékszik, de nem. Azt mondta ez a legtutibb fogyasztószer: köti a ch-t, a zsírt és a vízet. Jobb mint a búzakorpa és olcsóbb is. 250g 87ft:-)))

2006. febr. 8. 10:38

Szia Ekka!

Létezik az, hogy a búzakorpában 48,1g rost van??? A Ch-ja 52, akkor a felszívódó mennyiség csak 4g ?

Olyan hihetetlenül hangzik, nincs itt valami elírás?

Ha nincs, akkor az tuti jó!!! :)))

6. veronitas (válaszként erre: 5. - Ekka)
2006. febr. 7. 19:45

Nem jó, anno a doki kifejezetten zabot mondott, később kérdeztem, miért, azt mondta, szó szerint, az nem annyira brutális, mint a búza.

Hogy ez alatt mit értett, azt ma sem tudom, mert voltam olyan oktondi, hogy nem kérdeztem meg.


Végül is szerintem ha már eszem, mindegy. :-)

5. Ekka (válaszként erre: 2. - Veronitas)
2006. febr. 7. 18:45
Egyél búzakorpát, abban kevesebb a ch;)
4. veronitas (válaszként erre: 3. - Jázmin)
2006. febr. 7. 17:51
Ok. :-)
2006. febr. 7. 17:37
Szerintem ehetsz:)
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook