Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rómában mit érdemes megnézni? fórum

Rómában mit érdemes megnézni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 34. - Szikmár)
2014. márc. 5. 21:22
Freskó, múzeum::.....a bevásárló utcát magyarázd el.
2014. márc. 5. 21:03

A reptérnél(en) közvetlenül lehet venni Roma Pass-t,ez 3 napig asszem' minden közlekedésre jó./+ ingyenes belépést ad jó sok helyre,pl.: múzeumok, Colosseum/

A Fonata di Trevi, Vatican,Colosseum,Spanyol lépcső, Sant Giorgio templom /nincs belépő de vmi fantasztikusak a freskók../,Piazza Navona -San Maria-ferde torony... mellett érdemes lemenni Róma tenger partjára.Simán levisz a "metró", többek közt a Cristoforo Colombo megállónál. Október legvégén még lehetett pancsolni a tengerben :)


..és ér' sok finom fagyit enni :)

33. Borrdi78 (válaszként erre: 30. - Simple)
2014. márc. 5. 20:57
Via babuino es via condotti. De ezeken a durva markak vannak... LV, chanel, hermes stb...
32. Borrdi78 (válaszként erre: 21. - Grizus)
2014. márc. 5. 20:55

Trastevere.. :) tenyleg szuper, hangulatos kucs csehok vannak arra....


Simple, en abszolut nem vaok vallasos, de loholtunk egyik templombol a masikba, mert az osszes gyerekkori kedvenc szobrom azokban van... Szent Terez latomasa, Szent Cecilia stb... Volt, h mise alatt logtunk be, elkepeszto elmeny volt! Maga Roma errol szol (meg az isteni kajakrol :) ), sztem a lakosok egynegyede az egyhaz szolgalataban all. :) ezek kihagyhatatlan helyek. A Colosseum ami a legkisebb hatast valtotta ki belolem (raadasul nagy a sor es tok kieso helyen van). Ha tenyleg nem akarsz templomba bemenni, inkabb keressetek mas uticelt. Pl Parizst, v Barcelonat.


Kulonben nezd meg az Angyalok es Demonok c filmet, mielott mentek.

Ami meg kotelezo;

Spanyol-lepcso, piazza Navona a szokokutakkal, piazza del poppolo (innen indul a bevasarlo utca es a spanyol lrpcsoig meg), palazzo borghese, a getto (ha marciusban megy valaki, articsoka szezonban, ki ne hagyja a carcioffi alla giudia nevu isteni eloetelt!!!!), bocca della verita - csak par dolog, ami beugrott. :)

2014. márc. 5. 20:50
Á, semmit, találj ki mást!
30. simple (válaszként erre: 27. - 4b6a2525df)
2014. márc. 5. 19:51

Köszönöm szépen. :)

Én most leszek először, szóval van mit megnézni a templomokon kívül is. Meg egy nap mindenképpen a vásárlásé kell legyen. Merre van a vásárlóutca egy címet tudnál mondani?

29. simple (válaszként erre: 26. - Niki73)
2014. márc. 5. 19:50
Köszi, nem láttam hogy van ilyen fórum de megnézem!
28. simple (válaszként erre: 21. - Grizus)
2014. márc. 5. 19:49
Köszönöm ez érdekesnek hangzik. :)
2014. márc. 5. 19:18

Szinte mindent felsoroltak, amit látni kell. Nekem megadatott, hogy több éven keresztül heteket tölthettem ott, de nem lehetett megunni.


Én sem vagyok vallásos, de az idén már a kicsi templomokat is megnéztem és azok is csodálatosak. Ahova örökké visszatérek az a Trevi kut.

A Colosseumba be nem mentem, most kivülről is csupa állvány.


A Vatikáni múzeumra tényleg 2 nap kell.


Nagyon kellemes ott-tartózkodást kívánok:)

26. niki73
2014. márc. 5. 19:17

Colosseum volt nekem is a csúcs......hát az valami csoda.

Van már Rómás fórum, ott többen leírtuk, hogy mi fért bele a 4 napba.

Mi szeptemberben voltunk, de remélem, hogy még legalább egyszer visszamegyünk!

25. 9892d65728 (válaszként erre: 1. - Simple)
2014. márc. 5. 19:15
Rómát...
24. grizus
2014. márc. 5. 19:01
Természetesen a Spanyol lépcső és a Trevi kút kihagyhatatlan.
23. grizus
2014. márc. 5. 19:00
A Szent Pál Bazilika is nagyon szép.
22. grizus
2014. márc. 5. 18:59
Trastevere.
21. grizus
2014. márc. 5. 18:59
Mindent, tényleg. De a legjobb a Tevere bal partján levő városrész, most nem jut eszembe a neve, ott elvesztem egyszer.
20. Kilimcs (válaszként erre: 19. - Simple)
2014. márc. 5. 18:42

a colosseum egy nagy rom :)


de rengeteg gyönyörű művészeti alkotás van rómában.


Én ha mennék újra (remélem még fogok) tuti vatikáni múzeumra eleve 2 napot szánnék mostmár.

19. simple (válaszként erre: 17. - Kangaroo Island)
2014. márc. 5. 18:23
Engem elsősorban a Colosseum érdekel, oda fogok menni először, aztán meglátjuk még mire marad idő. A bazilika egyikünket sem érdekli.
18. simple (válaszként erre: 15. - Édesmandula)
2014. márc. 5. 18:21
Köszi szépen. Igen vásárlást is tervezek. Merre van a vásárló utca?
17. Kangaroo Island (válaszként erre: 9. - Simple)
2014. márc. 5. 18:16
ez komoly? én sem vagyok vallásos, de a világért se hagynám ki a Szt.Péter Bazilikát
16. 4327a8e017 (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2014. márc. 5. 18:14
pont ezt akartam én is írni: mindent! :)
2014. márc. 5. 18:13
Elso nap megeri felulni egy hoponhopoff buszra, hogy kb megismerd mi merre van, aztan mar gyalog es metroval (a jegy 1 napra kb 6euro, korlatlan atszallassal es buszra is jo) is bejarhatos amit szeretnel. A metormegallok egymas szajaban vannak, igy ha szeretsz setalni es jo az ido, erdemes talpalni :) erdekes dolgokkal teli van a varos. Ha tudsz, alig vigyel ruhat, bevasarolni ott erdemes :)
2014. márc. 5. 18:05

Hány napra mész?

Mi 4 napra, már megírtam az utitervet. Ha gondolod elküldöm, írj privit ha érdekel ;)

13. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 12. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 18:03
Jobb, ha nem Rómát választod.
12. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 9. - Simple)
2014. márc. 5. 18:03

Kihagyod a templomokat, mert nem vagy vallásos?!

Akkor a Biblát sem olvastad biztos. :(

2014. márc. 5. 17:55

simple... a templomokba nem a vallásért mész be.. de pl a mózes michaelangeotol, meg a piéta is templomokban van :) a mózes az egy egész szoborfal kb... gyönyörű... kár iyleneket kihagyni, ha van időd...


én se térdeltem le sehol belépéskor, vagy vetettem keresztet:D de ezekért bementem ;)

10. Kilimcs (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2014. márc. 5. 17:52

hát aztnemmondtam hogy a városban abban kell mászkálni, de táskában legyen takaró cucc...


mondjuk én miniben is egész sokhelyre belógtam, de azért kellett trükközni a surranásban :D

2014. márc. 5. 17:48
Jó majd megnézem milyen útikönyvek vannak. Gyalogolni szeretek és tudok is sokat. Nem vagyunk vallásosak szóval a templomokat biztos hogy kihagyjuk, de amúgy is szolidan szoktam öltözni szóval haspóló meg miniszoknya kizárt. :D
2014. márc. 5. 17:43
Vatikán,Colosseum,Pantheon,Forum Romanum,Trevi kút,Spanyol lépcső,Circus Maximus.
2014. márc. 5. 17:41

azért annyira beöltözni nem kell, a vállakat és a térdeket kérik csak takarni általában, de pl vállakra elég egy kendő is, amit a templomokban felpattint az ember amíg bent van. nem kell nyáron megsülni a szitiben ezért :))


szerintem két nap iszonyat kevés, minimum egy hét, de akkor is csak a főbb helyeken ment az ember végig

2014. márc. 5. 17:38

szerintem min két nap... gyalog egy nap körbejárható a város.. én úgy tettem. de akkor a vateikáni részbe be se mentél...


a vatikán a múzeum nélkül egy nap


a múzeum mégegy legalább... szóval 3...


de érdemes szerintem ygalog. hangulata van :) ott eszel ahol akarsz, nemcsak a túristautat látod...


de hosszúruha..nem midnenhova engednek be különben . szóval fedett váll bokáig érő szoknya vagy nadrág.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook