Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Resztelt máj meddig tárolható? fórum

Resztelt máj meddig tárolható? (tudásbázis kérdés)


11. dioevi (válaszként erre: 8. - Lucille)
2018. júl. 22. 11:06
neked is köszi
10. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2018. júl. 22. 10:41

Én is egyedül vagyok, már eleve úgy főzök, hogy kettő napra, akkor minden második napom "konyha-mentes". Ha viszont valóban olyan sok, hogy több napra is elég, akkor vagy még nyers állapotban szétcsomagolva, vagy ha kész pörkölt, hasonlók, akkor megfőzve porciózom ki, de akkor is a 2 napra való adagot!

A fene ácsorog minden nap a konyhában, ilyen melegben! :))

9. globus (válaszként erre: 7. - Dioevi)
2018. júl. 22. 10:28

Arra ügyelj, hogy jól legyen lezárva minden doboz, mert könnyen átveszik a szagokat.

Nem valami szívderítő az epres pörkölt, hagymás fagyi... :)

2018. júl. 22. 10:25

Semmi gond, én minél előbb leszoktam hűteni. (a mosogatóba hideg vizet engedek és beleállítom az edényt amiben főtt) Kb. 1 óra múlva már teheted is a hűtőbe és gond nélkül eláll 2 napig is. Ha hosszabb ideig nem tervezed megenni, akkor a vizes hűtés után inkább fagyasszad le adagonként.

A készételeket is gond nélkül lehet lefagyasztani és minden hiedelem ellenére, amit az élelmiszeripar próbál belénk sulykolni, akár egy évig is felhasználható.

7. dioevi (válaszként erre: 5. - Globus)
2018. júl. 22. 10:25
nagyon köszönöm
2018. júl. 22. 10:23
Fagyasztás nélkül én kb. két napot szavazok neki, mivel belsőségekhez tartozik. Nem áll el úgy, mint a színhús, azaz ma és holnap legjobb elfogyasztani.
5. globus (válaszként erre: 4. - Dioevi)
2018. júl. 22. 10:17
Fagyaszd le még frissen, kihűlés után. Akkora adagokban dobozolva, amennyi egy-egy alkalomra elég. így nem sürgős elővenni, jól jön akár hónapok múlva is, amikor éppen nem tudsz főzni ebédet, vagy akár reggelire. Sőt, ha így állsz a mennyiségekkel, akkor minden ételből érdemes adagonként betárolni. Lehet venni olcsón fedeles műanyag dobozokat. Szögletest vegyél, jobban összerakható a hűtőben.
4. dioevi (válaszként erre: 2. - Bozsu55)
2018. júl. 22. 10:10
Mert miután egyedül vagyok , nem tudok olyan keveset csinálni (szinte semmiből ),hogy ne legyen sok !
2018. júl. 22. 09:58
Ha holnap, holnap után elfogy, akkor én nem fagyasztanám. Ha annál tovább akarod, akkor már ma bedugnám a fagyóba!
2018. júl. 22. 09:40

Gondolom megsóztad,jó kemény lesz.

Miért nem eszed meg?

2018. júl. 22. 09:12
Meddig tarthatom el ? Ma főztem ,tehát kész,esetleg fagyasztani lehet-e ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook