Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendben van a beszédfejlődése a gyerekemnek? fórum

Rendben van a beszédfejlődése a gyerekemnek? (tudásbázis kérdés)


2023. máj. 16. 14:20
Semmi baj. :)
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Kelep3)
2023. máj. 16. 14:20
Szerintem is igy van.
10. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 16. 10:22
Ja értem, akkor elnézést kérek, nem tudtam 🤗
9. kelep3 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 16. 08:43

Ha az ún. regressziótól tartassz, az sokkal drasztikusabb lenne, nem csak a beszédet érintené, és több héten keresztül kellene, hogy fennálljon a funkció vesztés.

Persze jó dolog, hogy figyelsz a babádra :) de valószínűleg most kicsit túlaggódtad csak :)

2023. máj. 16. 07:15
Igen, lehetseges, mivel szlovak vagyok, de igen, megis magyarul tanitom a gyermekem.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Nilem023)
2023. máj. 16. 07:15
Ertem es koszonom!
2023. máj. 16. 06:37
Hát ne haragudj, de ti is írtál pár értelmetlen szót helyesírási hibával....🙈 Mondokazz vele sokat, olvass neki sokat, enekeljetek, legyenek ölbe játékok és javulni fog. Korának megfelelő. Ne kombinálj az oltással.🙈🙈
5. nilem023 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 20:01
Szerintem ez véletlen egybeesés, ne aggódj. Az én kisfiamnál is előfordult hogy egy már helyesen mondott szót mikor mondatban használta nem mondta ki tisztán, érthetően. Ilyenkor mindig elmondtuk neki helyesen és utána már ment. Ők most tanulnak beszélni, mondatokat alkotni azért ez nem egyszerű.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Kelep3)
2023. máj. 15. 17:00

Igen, azert mondom, hogy van jo eszrevetelem is, meg rossz is. Arra lettem figyelmes, h gagyog, vagyis erthetetlen szavakat mond, pedig igazan szepen tisztan beszelt. Vartam 3 napot es azt a gagyogast felvaltottak a 3-4 szavas mondatok. Most viszont ha hallom, h siet, vagy gagyok, nagyon odafigyelek es hallok belole 1-2 ismert szot.

Ezert ilyedtem meg, hogy nem e a vakcina mellekhatasa. Nagyon felek a neurologus mellegharasoktol.... :( Lehet ha nem oltottunk volna ebben az idoszakban, ez fel sem tunik.


Egyebkent semmi megfazas tunet nemvolt. Ajanlott adni paracemol kupot a doki oltas elott, azt adtam is...

3. kelep3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 16:40

Nem valószínű a vakcina mellékhatása, hogy új szavakat kezdett mondani, hanem az ilyenkor életkori szókincs robbanás most a napokban indult be nála.

Egyébként hány napja kapta az oltást? Az oltás immunreakciót vált ki, tehát általában olyan mellékhatásokra lehet számítani, mint egy náthás megbetegedésnél...

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 16:08
Nincs vele semmi baj.
2023. máj. 15. 15:57

Sziasztok, erdekelne engem a velemenyetek, mivel elegge aggodom. Kisfiam nagyon szepen es tisztan mondja a szavakat, 2 szotagbol mondatokat. Meg is nyugodtam, hogy milyen szepen halad, DE, most ahogy betoltotte a masodik eletevet voltunk egy oltasra (nem kotelezore), es masnapra valtozasokat figyeltem meg a beszedeben. Jot is, rosszat is es most nemrudom, ez minek koszonheto. Veletlen egybeeses, vagy vakcina okozta.



Azt vettem akkor eszre, h osszedob nekem 1 teljesen uj mondatot teljesen uj szavakbol. Rengeteg uj szavat kezdett el mondani. De ami aggaszt az az, h sokszor ezeket a tobb szavas mondatokat nem ertem. Tehat nem mondja tisztan, mint pld a 2 szavasat, hanem erthetetlenul, max ha ertek belole 1 szot.



Ez normalis? Vagy a vakcina mellekhatasa? En azt hittem, h a tobb szavas mondatokat is tisztan fogja mondani...



Koszonom a valaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook