Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » RDS betegség fórum

RDS betegség (beszélgetős fórum)


1 2
17. Shyana (válaszként erre: 16. - Vitaminb)
2014. máj. 17. 19:12
huh akkor ez jó hír volt :) köszönöm a segítséget.Még annyi hogy ennek a betegségnek lehet maradandó nyoma? Bocsi a sok kérdésért
16. vitaminb (válaszként erre: 15. - Shyana)
2014. máj. 17. 19:11
Ha most ki be szuszogós, akkor az jó! Az azt jelenti hogy már nem igényel túl nagy nyomást, legalábbis kisebbet mint eddig. Az ilyen lélegeztetésnek 3 értéke van. Van egy felső nyomás érték, ami azt mutatja meg hogy mekkora erő kell ahhoz hogy a tüdőt kitudják nyitni, van egy alsó értéke, ami a legkisebb nyomás amin már magától is nyitva maradnak a hörgők, és van ennek a közép értéke, ami ha jól értelmezlek itt a 8-as. Ha ez így van, és ezt az értéket sikerül lejebb vinni akkor az már előkészítés a gép elhagyásához.
15. Shyana (válaszként erre: 14. - Vitaminb)
2014. máj. 17. 19:06
először ki be szuszogoson,aztán 1 napig rezgős és most újra ki-be szuszogos
14. vitaminb (válaszként erre: 13. - Shyana)
2014. máj. 17. 19:02
Azt megtudod mondani hogy milyen fajta lélegeztetésen van? Rezeg a mellkasa folyamatosan, vagy olyan mint aki ki-be szuszog?
13. Shyana (válaszként erre: 12. - Vitaminb)
2014. máj. 17. 18:59
és az a 8-as szám az jót jelent vagy nem? Szerinted ha így javulgat számíthatunk vissza esésre is?
12. vitaminb (válaszként erre: 11. - Shyana)
2014. máj. 17. 18:58

A pressure a nyomást jelenti. Lényege hogy mekkora erőt kell kifejteni ahhoz hogy az ő tüdejét nyitva tartsák.

A FIO2 pedig az oxigén igényt. A légkör levegőjében amit te belélegzel 21%oxigén van. Az nagyon jó hogy csak 26%-ot igényel, az már majdnem olyan mintha csak levegőt venne.

11. Shyana (válaszként erre: 10. - Vitaminb)
2014. máj. 17. 18:53
Igen én is így gondoltam hogy erős leszek előtte és nem sírok. Már csökkentették neki az altatóját mert már reagál dolgokra és a lélegeztetőgép erőssége is már legalább 5x vissza lett véve. Megtudod mondani hogy a gépen lévő pressure adat mit jelent? Az tegnap 12 volt,ma már csak 8 és a FIO2 az tegnap 30 volt,ma 26. Mit jelentenek ezek?
10. vitaminb (válaszként erre: 7. - Shyana)
2014. máj. 17. 18:47

Az hogy mennyi idő alatt fog lekerülni a gépről azt csak ő tudhatja. (tudom nem erre a válaszra vártál, de így van. Azt szoktuk mondani hogy hiába teszünk meg mindent ha ő nem akarja) Először majd csökkenteni fogják az altatóját, aztán szép lassan ahogy visszatér a spontán légzése és az értékei engedik fogják csökkenteni a lélegeztetést. Amikor lejön a lélegeztető gépről, akkor nagy a valószínűsége hogy úgynevezett cpap gépre fog kerülni, ott már magától szuszog, de a gép még segít neki, hallható lesz a hangja, de még elég gyengén.

Amiben tudsz neki segíteni, az az hogyha szorgalmasan fejsz, és viszed neki a hamit, ha minden alkalommal mikor bemész hozzá igyekszel nyugodt maradni, az előtérben otthon lehet sírni, de nála nem, mert az ő megérzi. Ha minden nap mesélsz neki hogy milyen a szobája vagy a helye, és hogy minden készen várja otthon.

9. Shyana (válaszként erre: 8. - Vitaminb)
2014. máj. 17. 18:38
amikor megszületett semmi baj nem volt,aztán rá 1 órára észrevettük hogy furán sír és furán lélegzik. Utána bekerült inkubátorba,rá 2 órára kapott pipát az orrába de nem javult. Másnap reggelre már nagyon rosszul volt és utána 11 körül átvitték ahol még szintén nem voltak biztosak az rds-ben. Addig folyamatosan romlott az állapota. Légmellet is kapott. Szerdán 13 óra körül kapott tüdőérlelöt ami szinte azonnal hatni kezdett és azóta folyamatosan javul. Naponta veszik lejjebb a lélegeztetőgép erősségét amire jól reagál
8. vitaminb (válaszként erre: 6. - Shyana)
2014. máj. 17. 18:33

És volt valami már komplikációja a babának?

Általában az hogy még mindig gépen van azt jelenti hogy egy 3 vagy 4es stádiumú rds-e volt, ami nem túl megszokott, de nem is kivételes eset.

Valószínűleg kapott felület aktív anyagot, amivel igyekeznek kinyitni az összeesett hörgőket, illetve a legkíméletesebb lélegeztetési módot alkalmazzák, ami a tüdejének kell. Ez lehet akár sima lélegeztetési mód, ami a hasonlít a ki és belégzéshez és lehet az úgynevezett magas frekvenciás lélegeztetés, aminél azt látod hogy folyamatosan rezeg a mellkasa.

7. Shyana (válaszként erre: 5. - Vitaminb)
2014. máj. 17. 18:27
szerdán délelőtt kapott tüdőérlelőt,azóta csak javulás van de előtte folyamatosan csak romlott az állapota. Jelenleg altatásban van és lélegeztetőgépen van
6. Shyana (válaszként erre: 5. - Vitaminb)
2014. máj. 17. 18:26
hétfőn szültem a bajcsy kórházban és kedd délelőtt szállította a cerny a klinikára
5. vitaminb (válaszként erre: 4. - Shyana)
2014. máj. 17. 18:23

Ami infóra még szükségem lenne az az hogy honnan szállították át és mikor.


Amúgy maga a betegség általában a koraszülöttek betegsége. A lényege az hogy a tüdő a méhen belül elkezd termelni egy olyan anyagot, ami az első légvétellel eloszlik a tüdőben, és nem engedi a léghólyagokat összeseni, így feltudja venni a kellő oxigént. Ennek az anyagnak a neve a szörfaktáns (így mondják, de nem így írják) Az rds-nek 4 stádiuma van. Az elsőben nem kell gépre tenni a babát, a másodiknál már igényel légzéstámogatást, de nem feltétlenül lélegeztető gépet, míg a hármas és a négyes már gépi lélegeztetést igényel. Azért kérdeztem hogy honnan szállították, mert ha vidékről, akkor biztonsági okokból a cernynek gépre kell tenni a babát amihez altatót kell használni hogy ne élje át a traumát amikor gépre teszik, és amíg annak a hatása el nem múlik addig nem is tudják levenni a gépről a babát.

4. Shyana (válaszként erre: 2. - Vitaminb)
2014. máj. 17. 18:06
mennyire gyorsan gyógyulnak ezek a babák? Tudsz nekem többet mondani erről az egész betegségről? Jelenleg ő lélegeztetőgépen van. Pl annak az adatiról tudsz valamit mondani hogy mennyire jelent rosszat vagy jót?
3. Shyana (válaszként erre: 2. - Vitaminb)
2014. máj. 17. 18:03
38,majdnem betöltött 39. héten született. 3680 grammal és az 1-es számú gyermekklinikán van
2014. máj. 17. 17:50

Szia!

Én olyan osztályon dolgoztam míg terhes nem lettem, ahol ezeket a babákat is ápolják. Tudok valamiben segíteni? Hányadik hétre született a babád, és hol fekszik?

2014. máj. 17. 17:30

Sziasztok!


Van olyan köztetek akinek RDS betegséggel született a babája? Esetleg már túl vannak rajta és csak rossz álom az egész? Kérlek írjatok tapasztalatokat aki tud

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook