Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rájöttem, hogy egy kollégám hazacsempészi a munkahelyről a... fórum

Rájöttem, hogy egy kollégám hazacsempészi a munkahelyről a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
nov. 29. 09:51

No.Köszönöm a hozzászólásokat!

Úgy döntöttem félreteszem az igazságérzetem és nem szólok senkinek az ügyben.Ugyanis több kollegám is tud az ügyről 😡

Azt hiszem homokba kell dugjam a fejem,ez lesz a legokosabb döntés!Remélem addig jár a korsó a kútra...

45. Gretaa (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 17:26

Sok ilyen esetben sajnos így vanzjót akarunk és..

Érdemes kimaradni belőle(szerintem).

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Gretaa)
nov. 27. 08:54
Hát pont ettől tartok én is...
43. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 26. 20:43
Én nem szólnék ebbe bele.A végén még lehet,hogy te jönnél ki rosszul a helyzetből.
nov. 26. 20:24
Mikor hozzánk betörtek, jó lett volna, ha home office-ben dolgozom, de akkor véletlenül a munkahelyemen voltam. :)
41. New(l) (válaszként erre: 22. - Utolsó betyár)
nov. 26. 20:21
Most elképzeltem - mindkét szakmádban - ahogy home office - ban dolgozol (velük). 🤣
40. Utolsó betyár (válaszként erre: 39. - Karmol)
nov. 26. 18:13

Lesz még hülyébb kérdésed is, vagy ma ez volt a csúcs?

Mit csinál egy rendőr szerinted a bűnözővel és mit csinál egy szociális szférában mozgó személy a hajléktalannal?

Rájössz magadtól a válaszra, vagy kell hozzá némi segítség?

39. Karmol (válaszként erre: 38. - Utolsó betyár)
nov. 26. 18:07
Es mire hasznaltad oket?
38. Utolsó betyár (válaszként erre: 37. - Karmol)
nov. 26. 18:04
Nincs mit szépítenem, nekem ők, vagy ők voltak a munkaeszközeim.
37. Karmol (válaszként erre: 22. - Utolsó betyár)
nov. 26. 18:00
Sokat elmond rolad, hogy az embereket eszkoznek tekinted.
36. Utolsó betyár (válaszként erre: 35. - Globus)
nov. 26. 13:20
Ha ilyent tapasztalnék először a kollégával beszélnék el, hogy látom mit csinál, és többször ezt nem szeretném, ha megtörténne, ellenben megteszem a szükséges lépéseket.
35. globus (válaszként erre: 30. - Utolsó betyár)
nov. 26. 13:14
Mondjuk ha egy trafikból viszi haza a zárjegyes cigit, leltár elszámolásba én sem szállnék be felesben. Azért szólni kell.
34. Utolsó betyár (válaszként erre: 33. - 8a5caeb182)
nov. 26. 13:00

Egyikőnknek sincsenek fétisei. Én azt vallom, ha az ember kedveli a szexet, úgy is szeretni fogja, ha nincsenek kiegészítők.

Ha pedig nem rajong a testiségért, beöltözhet télapónak, vagy karácsonyi angyalkának, az sem fog segíteni.

33. 8a5caeb182 (válaszként erre: 26. - Utolsó betyár)
nov. 26. 12:52
Vagy az asszonyon az ágyban :D
32. Utolsó betyár (válaszként erre: 31. - Globus)
nov. 26. 12:13
Ez nem is rossz ötlet. Lassan abban a korban leszek, hogy elmehetnék konyhás néninek. Már nem lenne feltűnő az az apró szakáll és bajusz, ami nekem van. :)))
31. globus (válaszként erre: 30. - Utolsó betyár)
nov. 26. 12:08
Van, amivel nem kell dolgozni. Konyhás nénik nem véletlenül jönnek haza 3 szatyorral 🙂
30. Utolsó betyár (válaszként erre: 29. - Globus)
nov. 26. 12:03
Nekem is furcsa. Őszintén megmondva nem is tudnék mit kezdeni vele. Nagyon gyatra a kézügyességem, egy szög beverése a falba, hatalmas kihívást jelent. Nemhogy magamnak barkácsoljak a lopott dolgokból valamit.
29. globus (válaszként erre: 22. - Utolsó betyár)
nov. 26. 11:59
Eddig bárhol dolgoztam, oda én vittem. Tisztítószert, vízkőoldót, ablaktisztítót, A4-es papírt, iróeszközt, csomagolóanyagot. Ülőkét a székre, papírtörlőt, WD40-t, szombatonként férjem társadalmi munkázott a nyikorgó ajtókon, gázrugót cserélt a székben, felfúrta normálisan a törülközőtartót. Tesóm javította a telefonkészüléket...nekem olyan furcsa, hogy bármit lopni lehet 😀
nov. 26. 11:57

Az a baj, ha egy munkatársat lebuktatsz azzal nem váltod meg a világot. Amit elérhetsz vele, a feléd irányuló utálat.

Van fogalmad milyen milliós-milliárdos lopások mennek itt? Ha ezeket fülelnéd le, sokan felnéznének rád.

27. Utolsó betyár (válaszként erre: 25. - Józsibirka)
nov. 26. 11:56
Rendőr
26. Utolsó betyár (válaszként erre: 23. - 8a5caeb182)
nov. 26. 11:56
Azt mindig a szekrényembe hagytam a meló után. Kissé szétszórt vagyok, előfordulhatott volna, hogy otthon felejtem.
25. Józsibirka (válaszként erre: 22. - Utolsó betyár)
nov. 26. 11:55
Rendőr vagy katona vagy?
24. gigi> (válaszként erre: 22. - Utolsó betyár)
nov. 26. 11:52
😅😅
23. 8a5caeb182 (válaszként erre: 22. - Utolsó betyár)
nov. 26. 11:49
Bezzeg a bilincs :D
nov. 26. 11:45

Jó, hogy eddig olyan munkakörökben dolgoztam, hogy sosem éreztem arra kisértést, hogy a munkaeszközöm hazavigyem.

Nem igazán mutatott volna jól a lakásban egy bűnöző, vagy egy hajléktalan. :)))

21. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
nov. 26. 11:33

Lehet, hogy félreértettél. Nem arra céloztam, hogy nem tudsz értelmezni. Abban nem voltam biztos, hogy érthetően írtam-e le, amiről beszélek. Azt tapasztalom lépten-nyomon, hogy az emberek félreértik egymást, és ahelyett, hogy rákérdeznének, ha valami nem világos, megy a szócsata. Csupán egy félreértés miatt.

Tehát csak azért írtam az előbb, hogy nem tudom, érthető-e, amit írok, nem pedig azért, mert azt feltételezem, hogy nem te nem jól érted. Mindezt azért írom, mert az kérdezted, meglepő-e számomra, hogy érted, miről beszélek.

Na, mindegy.


Még csak annyi, hogy én nyugodtan alszom éjjelente. Az én kezem tiszta. Az pedig, hogy más lop, az legyen az ő terhe, viselje ő. Én továbbra sem fogom beleártani magam. Ezzel nem vagyok bűnrészes. Ezt vallom.

20. Amaunet (válaszként erre: 19. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 26. 11:15

Igen, értem. (meglepő?)

Sajnos, ez megy. Így gondolkodnak az emberek társadalmi (ha úgy tetszik, nemzeti)-, és magasabb szinten is.

Mindenki feltarthatja a kezét milyen tiszta, holott feketélik.

19. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
nov. 26. 10:59

Én ugyan nem nézlek le sem téged, sem mást a véleménye miatt.

Az igazságérzetünket néha el kell néha különítenünk olyan dolgoktól, amikkel nem értünk egyet. Úgy értem, hogy lehet, hogy sok mindennel nem értek egyet, magamban elkönyvelem, de nem teszem szóvá nyilvánosan. Ez nem azt jelenti, hogy nincs véleményem bizonyos dolgokról, csak nem akarok beleszállni olyan dolgokba, amikhez direkt mód nincs közöm. Nem tudom, érthető-e, amit írok.


Egyébként pont e miatt, amit írsz, nem érzem, hogy nekem kellene szólnom bizonyos dolgokban, aminek tanúja vagyok. Vannak, akiknek ez (lenne) a feladatuk.


Ja, és még annyit, hogy nem csak a szocializmusban loptak...

De ezt inkább nem folytatom.

nov. 26. 10:46

Nem tudom, mit súg a szíved, és mit mond az eszed.

Vajon szíved szerint szólnál, de az eszedre hallgatsz és nem szólsz? Vagy épp fordítva? A szíved azt súgja, hogy szólj, mert akkor megkönnyebbülnél vagy az eszedre hallgatsz és nem szólsz, mert nem hiányzik neked a hercehurca.


Voltam már hasonló helyzetben. Sajnos szem és fültanúja voltam olyan dolgoknak, amiknek egyáltalán nem szerettem volna. Nem szóltam senkinek. Többen tudtak a dologról, ment a susmus rendesen. Nem folytam bele. Tudomásom szerint senki nem jelentett. Vagy ha mégis, akkor az illetőnek (a bemártottnak) olyan befolyása volt, ami biztosította a helyét, magyarán kimozdíthatatlan volt.

Vállalom, igen. Tudtam a dologról. Mégsem érzem magam sem gyávának, sem becstelennek, amiért nem szóltam.


Annyi, de annyi mindenről tud az ember, amiről jobb lenne nem tudni. Nem lehet teher a vállamon, mások terhét nem vagyok hajlandó a hátamon cipelni.

17. globus (válaszként erre: 16. - Amaunet)
nov. 26. 10:44
Nekem is ez jutott eszembe. Ha annyira fontos az a termék, meg lehet akadályozni az eltulajdonítást.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook