Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ráckevén mit érdemes megnézni? fórum

Ráckevén mit érdemes megnézni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
22. Dina68 (válaszként erre: 19. - Bea0124)
2012. júl. 20. 10:56
nem kell strandra menni, a szálloda a fürdő terüeltén van az erkélyről rálátsz a medencékre.Én előre telefonáltam,mondjuk mi kisbabával mentünk,azt mondták jöhetünk korábban.Úgy kell számolni az előző vendég 10-kormegy el,utána van taakritás,tehát délben bőven lehet menni.Ha korábban értek oda és a szoba nincs még kész,akkor adnak öltözőt ésirány a medencék fürdeni.
21. Dina68 (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2012. júl. 20. 10:54
Mi most jöttünk meg onnan,szuper volt:)))14óra előtt is oda lehet menni,12-re már ki vannak taakritva a szobák.Szállá szuper, a kaja is, a medencék is,szállóvendég este is fürödhet a kinti gyógymedencékben,nem zavarják el.
20. kismazsi (válaszként erre: 19. - Bea0124)
2012. júl. 20. 10:45

Bea a szabadstrand ingyenes, nincs jegy!!

Tudomásom szerint bármikor be lehet menni, max. a büfé nyitása van időhöz kötve! Homokos a part, a Duna víze szép, aránylag tiszta, van játszótér, trambulin! Ez Ráckeve, Dömsödi u.2 alatt található!

Egyébként a szállodát oké, hogy 2-kor foglalhatjátok el, de a fürdőbe be lehet menni, persze akkor meg kell venni a napijegyet! Azt tudnotok kell, nem olcsó, kb. 1400-1600 Ft/fő

Pénteken mindenképpen érdemes a piactéren PEK-et (Péntek esti korzót)felkeresni, ugrálóvár, kézműves dolgok, előadás, büfé, kürtös kalács, stb., szóval hangulatos! Egyébként a piactér a szabadstranddal szemben van!

A szállodátok az a ráckevei állomás környékén van, onnan kell bejönnötök a központba, egyenes út, s a hídon át, rögtön jobbra van a Dömsödi út, s a szabadstrand!! Ja, és a kilátót ne hagyjátok ki, gyönyörű Ráckeve fenntről!! Jó szórakozást!! HA kérdésed van, bátran írj!

2012. júl. 20. 09:42

Tegnap este le fixáltam az utat.

Augusztus 3.-án megyünk(péntek) és 5.-én (vasárnap)jövünk haza,de csak este felé.

A hotelbe csak 2kor lehet a szobákat elfoglalni.Addig majd kitalálunk valamit.Mert mi reggel szoktunk indulni hogy ne a nagy melegbe,forgalomba kelljen menni.Így ha kb 6kor elindulunk akkor is kb 9-fél 10körül érünk oda.

Persze ez ugye változó.


Na meg ugye nem biztos hogy jó idő lesz,de bízzunk benne.


A szabad strand mikor nyit kell ott belépőt venni?


Általában Balatonra is reggel szoktunk menni és addig amíg nem lehet a szállásra menni addig strandolunk.


Majd azt még megkérdezem tőlük hogy oké hogy a szobákat 2től lehet elfoglalni de azt nem írták hogy mikorra érkezhetünk

2012. júl. 20. 09:28

Köszönöm az infót majd szépen ki jegyzetelem:-)

Lipóti pékség :-D:-D:-D:-D azt meg én ismerem mert nem messze lakunk a kiindulási helyétől.Mi szeretjük a Lipóti dolgokat:-)

2012. júl. 19. 20:32

ÓÓÓ, el ne felejtsem!!!

A piac előtti este, azaz kedd este és péntek este a sült kolbászós megjelenik a piactéren!! Isteni!! Nagyobb haszna van ilyenkor , mint a piaci napon!!!

2012. júl. 19. 20:31

Cadran pizzéria nagyon jó, a Sutyi&Sasi szintén, van Görög étterem, és az állomástól visszább a Savoyai kastély ban is jól főznek,és minden csütörtökön 30% kedvezmény, ill. vasárnap svédasztalon ebéd: 12-16 között 2500 Ft. értékben bármit fogyaszthatsz!!

[link]

Pékség: van a Serényi pékség: fél 5 után meleg kenyér kifli, zsemle, stb. nagyon finom!!!

VAn a Taligás pékség, reggel érdemes, sok péksüti, egyéb sütemények, aztán van Lipót pékség--na őket nem ismerem, de azt mondják jók!!

Szerintem érdemes kipróbálni mindet!!

15. nila (válaszként erre: 13. - Bea0124)
2012. júl. 19. 19:31
Sutyi& sasi étterem a legjobb !!!!!!!!!!! A MOL kút mögött van :*
14. f303be5590 (válaszként erre: 11. - 710b866d3f)
2012. júl. 19. 19:23
öö hát azt nem tudtam :D aszittem csak egy van :D:P
2012. júl. 19. 18:56
Valami jó pizzázót,éttermet,büfét tudtok esetleg igaz lapunk reggelit meg vacsorát de ha úgy van valamit be kapnánk máshol is pl.ebédre.
2012. júl. 19. 18:54

Arra én is kíváncsi lennék?

Esetleg ha rossz idő lesz mit tudnátok ajánlani?Persze fürödni tudunk majd fedett részén más program esetleg?

11. 710b866d3f (válaszként erre: 7. - F303be5590)
2012. júl. 19. 15:13
melyik pékséget? Mert Kevén abból van egy pár. :DDD
2012. júl. 19. 15:12

A piacsétány tényleg szép és különleges, mi is szerettünk ott sétálni.


A Summerfest nagyon szuper, sok-sok ország, rengeteg táncossal, jó a hangulat is.


Az AquaLand nagyon modern és szép lett, régen nem szívesen jártunk oda strandolni, viszont amióta átépítették, tényleg jó.

2012. júl. 19. 11:10
Az hol van ha szabad kérdeznem?:-D
2012. júl. 18. 19:47
:D
2012. júl. 18. 19:46
a pékséget feltétlen nézzétek meg!
2012. júl. 18. 12:31

Forgalmas hely, csak óvatosan közlekedjetek! Főleg szerdán és szombaton, akkor van a piac, ami hatalmas, és délig is eltart!

Most utkorlátozások is vannak, sétány kiépítése miatt!!

Augusztusban 12-én indul a Summerfest Nemzetközi Folklórfesztivál:a világ minden részéről érkeznek néptánccsoportok!

Summerfest Sokadalom a Rendezvényközpont parkolójában


Augusztus 13-20. mindennap, este 20 óráig

Népművészeti kirakodóvásár, Fesztiválsátor. Mindez egy helyen, egy héten keresztül. Gondoljon nyáron a télre: karácsonyi ajándékait már most vegye meg a kirakodóvásárban. Ennél szebb népművészeti tárgyakat sehol nem találhat majd. Ha kíváncsi a hagyományos magyar konyha ételeire, ha szeretné látni, hogy nyújtják a rétest, ha még soha sem kóstolt kemencében sült, sparhelten, vasfazékban főtt ételt, akkor itt az ideje, hogy megtegye. Jöjjön el a Summerfest sokadalomba, ahol hamisítatlan magyar ételek és borok várják!


Hívogató, zenés, táncos felvonulás 700 táncos közreműködésével


augusztus 14. 16:30

Ebben az évben az együttesek, a fesztiválzászló felvonása után – amelyre a Rendezvényközpont parkolójában kerül sor – a Damjanich úton zenés, táncos felvonulást tartunk, amely során az út két oldaláról lehet megnézni ezt a pompázatos eseményt. Ez az első találkozás Százhalombatta és a nagyvilág között.


Nyitóceremónia – augusztus 14. 19:00


Záróceremónia – augusztus 21. 19:00

Lehet hajókázni, vizimalmot megnézni, vannak klassz éttermek, pizzériák! Eső esetén kicsit korlátozott a program lehetőség, de bizzatok benne, hogy jó idő lesz!

2012. júl. 17. 23:22

Oké :-D

Még azt megkérdezhdtem hogy mennyire forgalmas hely?Hogy képzeljem el?

Október végéig lehet felhasználni mi augusztus elejére gondoltuk,de még egyeztetnünk kell a szállodával.

Nézegettem hogy milyen idő lesz,de ugye nem lehet biztosra tudni így jó lenne ha tudnánk olyan programot amit esetleg esőbe is lehet.

Fürödni végülis tudunk bármi van mert ugye a szállodába lehet csak ha úgy van elnéznék máshová is.

Megegyszer köszi az ötleteket.

2012. júl. 17. 21:37
Én nagyon szeretem Ráckevét! Imádok a pictéren sétálni, etetni a vadkacsákat, közben fagyizni, időnként felkeresni a pizzériát (na, ez már rég volt!). VAn szabad strand, ahol szuper játszótér, trambulin van, és nincs belépő!!(újtelepi rész a Kék Duna wellnws Hoteltől kb. 10-15 méterre , a Duna felőli oldalon!! Mindenképpen nézzétek meg a kicsivel! Nem tudom mikor jöttök, de mindig van valami program, érdemes kutakodni az interneten!
2012. júl. 17. 21:27
Nagyon szépen köszönöm igyekszem tájékozódni rendesen.Az aqualandról már nézelődtem a szálloda honlapján.Az benne van a szállásba.:-D
2012. júl. 17. 20:16

Nem fogtok unatkozni!!

[link] jó, sokan dicsérik!!

Péntekenként a piactéren_PEK( azaz Péntek esti korzó!). Gyerekeknek mese ill. színházi előadás, zene, esetleg tánc, keress rá az interneten, mert pontosan nem tudom a programot (minden héten más!)

A piacot pedig valóban nem szabad kihagyni!!!

Van egyébként képtár, kilátó a városházán.

Jó szórakozást Ráckevén!

2012. júl. 17. 20:10

Sziasztok.

Nászajándékba kaptunk Ráckevére utat.

A Hotel Termálkristály Aqualandba.2éj 3nap.Szeretnék azért majd a körbe nézni a városba is.Érdeklődnék hogy mit érdemes megnézni,hová érdemes bemenni?

Múzeum nem érdekel van egy 1éves fiunk így olyan érdekelne amit vele is lehet.

Olvastam a hatalmas piacot ami szerdán és szombaton van oda mindenképp el szeretnék menni.Esetleg szabad strand van vagy valamit tudnátok ajánlani mert a szállodába csak 2től lehet menni.Igaz azért erről még beszélek velük is.


Nagyon szépen köszönöm a választ.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook