Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pulpitis sicca ekcémára ki mit használ, ami bevált? fórum

Pulpitis sicca ekcémára ki mit használ, ami bevált? (beszélgetős fórum)


2016. aug. 25. 21:36
Sziasztok! Jó régen írtatok a fórumra, de talán még valakinek tudok segíteni. Fájdalmasan berepedeztek, véreztek olykor az ujjvégeim nekem is, kín volt a hàzimunka de egy sima öltözés is. Kentem mindennel,semmi se segített igazán. Végül a műköröm oldotta meg (sajnos a sajátom gyeñge, nem nő meg). Úgy tűnik védi, azóta egyszer se repedezett be, tudok mindent csinálni! Nem is gondoltam volna...egy próbát megér!:)
16. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Haley88)
2013. febr. 2. 08:09
Nekem ilyenkor télen a kézfejem annyira kiszárad, hogy sokszor vérzik. Egy barátnőm ajánlotta a gyógyszertári Bioderma Atoderm PO Zinc krémet. Esetleg nézzétek meg! Nekem egész jót tett, most már egyre kevésbé szárad a kezem.
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Haley88)
2013. febr. 2. 08:07

Nelehet, hogy a vízben volt valami, amit nem bírtál? Esetleg nagyon klóros volt?

A faimnak kis korában az ujjai hegye volt beteg. Mi is sok mindent kipróbáltunk. Lecseréltem a normál szappant a mézes, tejes folyékony szappanra. Bár nem tudom pontosan mi használt, de elmúlt neki. Ti milyen szappant használtok kézmosáshoz?

2013. febr. 1. 14:06
Elköltöztem már 2 hónapja... és azóta elmúlt!!!
13. Haley88 (válaszként erre: 6. - Profectuscat)
2012. aug. 28. 22:15

Jellemző, csak akkor minek tanultak, ha nem tudnak segíteni.

Most olvastam (vagyis fordítóztam)egy német oldalon, hogy egy vkinek ez a kenőcs gyógyította meg az ujját, lehet megyek is és majd veszek mert itthon kapható

[link]

Ugyanezen az oldalon egy elkeseredett anya ment addig (3 év), amíg a gyermeke ujjait meg nem gyógyította, egyéként ott ő nyitott a fórumot és a lényeg, hogy Németországba se találtak a gyerekének kenőcsöt az ujjaira és rengeteget kipróbáltak még nem egy török dokihoz vitte gyermekét és megmutatta neki az ujjait, aki azonnal kihozott egy kenőcsöt amit elkezdtek használni a kenőcs neve: Madecassol krém 40g sajnos Németbe nem kapható(ők Törökbe voltak kint) de úgylátom Magyarországon se kapható... de utána nézek a gyógyszertárakba

12. Haley88 (válaszként erre: 1. - Profectuscat)
2012. aug. 28. 21:45

Kedves Profectuscat!


Nem is tudom, hol kezdjem!!!!

Tudom mit érzel!!!!

Ugyan ebben szenvedek, sok a közös bennünk... úgy gondolom, mivel voltam vele 3x bőrgyógyászaton, mindenféle kenceficét kipróbáltam, egyetlen egy volt hatásos, ami meggyógyította az ujjaimat és 2-3 nap alatt, de a rossz hír valószínűleg megszokta az ujjam, persze nem a bőrgyógyász javasolta, hanem én keresgéltem magamnak...én is inkább magam próbálom gyógyítani, azért nem járkálok feleslegesen dokihoz, ha nem tudja meggyógyítani.

Azért gondolom, hogy megszokta a kenőcsöt a kezem, mivel az egyik kb. tavaly nyár óta beteg hiába kenem már a kenőccsel és persze jön az ősz és egyre több ujjam beteg, jelenleg is 3 ujjam be van kötve állandó körömvirágkenőcsbe van mert annyira fáj és olyan gyorsan szárad kifele.

Persze hámlik és letépem, sokan azt hiszik mert jól esik, hogy tépem, de nem az esik jól, hogy leszedem azt az elhalt bőrfelületet ami beteg!!! csak az alatta lévő bőr egészséges és nem eleven bőr, ahogy sokan gondolnák és ami jó az, hogy érzek vele.

Ugyanis ezzel az elhalt, beteg bőrrel nem érzek, nincs tapintásom vele.

Portörlés nekem is gondot okoz, ahogy a papírok, kartonok fogdosása a munkahelyemen. És persze, ha bevan kötve az ujjam 6 millióan megkérdezik mi történt, mi lett vele és persze utálom egy nap 100x elmondani.

Nekem jelenleg a bal kezemen lévő ujjaim betegek, de pl. a kis ujjam soha nem volt még beteg.

Nekem is mondták lehet, hogy allergia, de mint, ahogy írtad nem vagy pesti...na én Nádudvari vagyok (HB megye) és 3 éve költöztem át Hajdúszoboszlóra azóta szenvedek vele... ha az emlékezetem nem csal.

Persze sokszor nekem is elegem van már és ahogy most is épp kenőcsök után nézegettem... és úgy leletem rá a fórumodra... el se hittem ugyanis te vagy az első, akire így leltem...úgy látom ritka ekcéma és inkább gyerekeknél található meg... ja egyébként 24 éves vagyok!

Egyenlőre olyan tanácsot tudok neked adni, hogy leírom azt a kenőcsöt, ami nekem használt, de már jelenleg nem, sajnos! Ez egy naturland-os kézápoló balzsam körömvirág kivonattal!!! DE ne a gyógyszertári kis fogkrémes tubusú, mert más az összetevője, hiába naturland annak fehér a kenőcse ez viszont sárgás! na leltem egy képet [link]

Rossmann és Tesco, ahol kapható viszont tescoba van a tubusos féle is, ígypontosan nem tudom megmondani mi van a dobozán mert az kifogyott egyszer vettem mert egy ideig eza sárga nem volt kapható, szerencsémre hazahoztam és a sárga flakonja megvolt és az összetevők egytől egyig ugyanazok voltak! És mikor felbontottam ez is sárgás színű krém volt! Pl.: itt egy naturlandos és körömvirágos ilyet vettem a gyógyszertárba és ez nem jó viszont a tesco-ba ugyanilyen csomagolásba van a tubusos (60 g) fajta ami jó! [link]

De ha tudsz olyat keress mint, amit elsőnek linkeltem a a nagy sárga 125 ml-es! És ha meggyógyul vele, nagyon vigyázz a kezedre, mert ha megsérül azonnal visszajöhet :( én jelenleg keresek másik kenőcsöt, ha ismét sikerrel járok és elküldöd az e-mail címed, akkor szívesen megosztom a tapasztalataim. e-mailem: haley_0419@freemail.hu

Remélem tudtam egy kicsit segíteni!!!

Fájdalommentes szép napokat!

11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Tűzhelyőrző)
2012. jún. 10. 13:53
Ez jó hír! Azt én még nem próbáltam!
2012. jún. 10. 12:24

Nekem soha nem volt ekcémám, ehhez képest 60 éves koromra (egy antibiotikum-kúra utóhatásaként, miután felborult a bélflóra-egyensúlyom), ezzel is találkozam.

A nyakamon lett egy tenyérnyi hámló-viszkető, piros, gyulladt förmedvény-folt. Tavaly november óta én is megjártam az összes elérhető bőrgyógyászt, akik szintén mindenféle drága kutyulmányt felírtak, de semmi nem használt.

Aztán kitartóan böngésztem az ekcémás fórumokat, és egyre több helyen olvstam a kakaóvaj ill. a sheavaj áldásos hatását. Kipróbáltam - eltűnt minden, ami volt, meggyógyult a bőröm!

9. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Profectuscat)
2012. jún. 7. 18:26

Én az első két említett krémet használtam, nekem főleg a 2. jött be, de azért ettől jóval enyhébb esetekben.


Azt megkérdezhetem, hogy ez fokozatosan lett ilyen csúnya, vagy nagyon hamar vált ilyenné?

Ha nem lenne ennyire durva a kinézete, ajánlanám a bébi fürdető kenőcsöt, de így...

2012. jún. 7. 18:21
És mi az a pulpitis sicca ekcéma? Ezt ki mondta, hogy ez az? (Lehet, hogy most nagyon buta vagyok...)
7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Profectuscat)
2012. jún. 7. 18:20
Aha. Akkor esetleg valahol bőr klinikára nem tudsz menni? Hátha ott már több dolgot láttak életükben.
2012. jún. 7. 13:30
Mert eddig egyik se rudta miez amit lat
5. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Profectuscat)
2012. jún. 7. 10:16
Ezt nem értem. Hogyhogy nem próbáltál szteroidos krémet? A 20 orvos közül egyik sem írt fel azt?
4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Profectuscat)
2012. jún. 7. 10:14

Én használtam szteroidos krémet. Nekem bőrgyógyász írta fel. Nekem is van ekcémám, de nem ennyire durva. Szerintem mindenképp az kellene rá.

Nekem a bőrgyógyász azt mondta, hogy az ekcémát csak az gyógyítja. Utána, ha már nem látszik, rendszeresen kezd be hidratáló krémmel vastagon.

Én a bébi fürdető kenőccsel kenem magam este jó vastagon az ekcémás részeken, másnapra teljesen jó lesz. Ha elhanyagolom, megint jön a szteroidos.

Most az arcomra kipróbáltam a gyógyszertári szőlőzsírt, amit a szájra kell kenni, egész jót tett.

A fiamnak volt olyan kis korában az ujján, mintha pengével vagdosták volna végig az ujjait. Állítólag hideg ekcéma volt. Én is kentem mindennel, mindenesetre a szappant lecseréltem mézes, tejes folyékony szappanra. Ma sem tudom, mi tett jót, de azóta nem jött neki elő. A folyékony fenti szappan azóta is használatban van!

2012. jún. 6. 23:26

Valaki használt már ilyen szteroidos krémeket?

Megbízhatóak? mert én még nem próbáltam.

Házi orvos felírhatja?

2012. jún. 6. 23:25

ezt találtam:


Atópiás dermatitis


Az atópia fogalmát gyakran összetévesztik az allergiával. Ez utóbbin azt értjük, hogy a szervezetünk testidegen anyaggal való


találkozáskor fokozott kóros immunreakcióval válaszol. Ezen reakció pontos mechanizmusa, a benne szereplő sejtek, különböző anyagok felismerésre kerültek. Ezzel szemben az atópia elnevezést Coca A. F. és Cooke R. A . nevű szerzők vezették be a múlt század elején az emberi szervezetben előforduló túlérzékenység jelölésére. Itt is kóros immunreakcióról van szó, de ez eltér az allergiás reakciókétól.

A mai megfogalmazás szerint az atópia egyéni vagy családi hajlam arra, hogy az érintett beteg környezetében természetesen előforduló allergének (olyan anyagok, melyek képesek az immunrendszerünkre hatni) kóros immunfolyamatot indítsanak el és kialakuljon az asztma, szénanátha, allergiás kötőhártya gyulladás vagy az atópiás dermatitis valamelyike vagy akár mindegyike. Ezen betegségeket e miatt atópiás kórképeknek nevezzük. Az atópiás dermatitis (AD), azaz az atópiás bőrgyulladás kifejezést Wise F. és Sulzberger M. B. használták az atópiás állapottal együtt járó bőrtünetek jelölésére. Ismert a betegség atópiás ekzema néven is. Az atópiás alkatú beteg természetesen hajlamosabb a különböző típusú allergiás reakciókra, de nem kell minden atópiás kórkép, így az AD hátterében allergiát feltételezni, keresni. Azaz lehet valakinek súlyos atópiás betegsége annak ellenére, hogy nem lehet találni nála semmilyen kimutatható allergént találni.

Valamennyi atópiás kórkép gyakorisága nőtt az utóbbi évtizedekben. Az atópiás dermatitis Magyarországon a lakosság 10-20 %-át érinti. A tünetek a betegek 50 %-ában az első életév során, 80 %-ban az első 5 évben jelennek meg.

A kórkép 2 fő tünete a bőrszárazság és a viszketés. A vízhiányos, száraz, repedezésre hajlamos bőr viszket, a dörzsölés fokozott viszketést indít el, így a folyamat önfenntartóvá válik. Ezen panaszok főleg a téli időszakban a legkifejezettebbek, amikor az alacsony páratartalom és a meleg fürdők zsírkioldó hatása miatt mindenkinek szárazabb a bőre. A tüneteket az is rontja ha valamilyen légúti fertőzés vagy stressz éri a szervezetet. A bevezetőben leírtak alapján előfordulhat hogy a beteg allergiás is és az allergénnel való találkozás szintén ronthatja vagy kiválthatja a bőrtüneteket. A leggyakrabban az atópiás ekzemában szenvedők háziporra illetve ételre (tej, tojás, mogyoró) allergiásak. Ilyen esetben arra kell törekedni, hogy a kiváltó tényezőt elkerüljék, de feleslegesen nem szabad diétázni, több féle ételtől eltiltani, ha a diéta nem hoz tüneti javulást.

Az atópiás bőrgyulladás már 2-3 hónapos csecsemőkorban elkezdődhet de felléphet gyermekkorban is. Életkor szerint a betegség 3 fázisra osztható fel.

A csecsemőkori forma 1-6 hónapos korban kezdődik és az esetek felében 2-3 éves korra véget is ér. Jellegzetes módon az arcon, homlokon, fejtetőn alakul ki először tünet, hámló, gyulladt lesz a csecsemő bőre. (1, 2, 3. kép) 1 éves kor körül a végtagokon, törzsön körülírtan, érme nagyságú foltokban jelentkezik a hasonló tünet. A fejtetőn gyakran észlelt koszmó is lehet az AD első jele, de ez a későbbiekben válik egyértelművé.

A gyermekkori fázis 3-10 éves korban zajlik. Főként a könyök,(4, 5. kép) csukló, térdhajlatok (6. kép) bőre beteg, itt kifejezetten száraz, beszűrt, berepedezett a bőr. Ha a gyulladás tartósan fennáll, utcakövezetszerűvé válik a bőrrajzolat (lichenificatio). Ebben a fázisban már jellemző tünet a kínzó viszketés.

Az un. felnőttkori fázis 10 éves kor körül kezdődik. Az előbbiekben említett tünetek mellett jellegzetes a nyak érintettsége valamint a szemhéjak és a száj körüli bőr gyulladása. Ugyancsak gyakori a kezek (7. kép) és lábak érintettsége, ahol az egyébként száraz bőrgyulladás időnként rohamszerűen hólyagosodó, nedvező majd hámló tüneteket mutat. (dyshidroticus ekzema). A fülcimpa tövében kicsi, fájdalmas berepedés látszódhat tünetmentes állapotban is. Egyedüli ekzemás tünetként előfordulhat az ujjvégek kiszáradása, berepedése, hámlása (pulpitis sicca).

Kezelés: A bőrbetegség folyamatos ápolást igényel, erre főleg az őszi-téli időszakban kell figyelni. A bőr kiszáradását kell megakadályozni illetve mérsékelni. Ehhez célszerű már korai életkortól zuhanyozáshoz szokatni a beteget, nem szárító, szappanmentes tisztítószereket, olajos fürdőket, zsírozó testápolókat használni.

A ruházat lehetőleg nedvszívó, puha, pamut anyagú legyen. Mosás után ne maradjon benne irritáló vegyi anyag.

Az izzadás ártalmas, mert viszketést és vakarózást okoz.

Ételallergia főleg csecsemő és kisded korban rontja a bőrtüneteket. Nagy gondot kell fordítani az anyatejes táplálásra. Ebben az életkorban a tej- és tojás allergia a leggyakoribb. Azonban hangsúlyozni szeretném, hogy a felesleges diétát mind a szoptató anyánál, mind az érintett betegnél kerülni kell!

Ha a bőrgyulladás tünetei fellángolnak, az adott területekre gyógyszeres készítményeket alkalmazunk. Ezek lehetnek szteroid krémek, kenőcsök (Locoid, Elocom, Advantan stb.) ill. az újabb fejlesztésű készítmények, a calcineurin gátlók (Elidel, Protopic). Mindig az előírt módon és ideig használjuk ezeket. Szokás úgynevezett fenntartó kezelést is alkalmazni ezekkel a szerekkel, azaz a már tünetmentes bőrre heti 1-2-szeri rendszerességgel továbbra is alkalmazzuk a készítményt a fellobbanás megelőzése céljából.

A viszketés csillapítása kulcskérdés. A megfelelő bőrápolás is segít, de átmenetileg antihisztaminok (Fenistil, Cetirizine, Claritinr, Zyrtec, Aerius, Xyzal stb.) is szükségessé válhatnak.

Nagyon súlyos esetben belső szteroid vagy cyclosporin kezelés is szóba jön.

Az utóbbi években egyre szélesebb körben alkalmaznak a bőrgyógyászok fénykezelést (PUVA, UVB). Kiegészítő kezelésként az un. Sensolight fényterápia is szóba jön.

Összességében elmondhatjuk, hogy az atópiás dermatitis egyéni/családi hajlam alapján kialakult bőrbetegség, mely folyamatos bőrápolást, a fellángolások idején ellenőrzött gyógyszeres kezelést, rendszeres beteggondozást igényel.


Forrás : Dr. Vincze Magdolna

Bőrgyógyász és gyermekgyógyász kozmetológus főorvos

2012. jún. 6. 23:15

ez valami elviselhetetlen, amivel együtt élek

[link]


csak a jobb kezemen mindegyik ujjam ilyen...

fáj, ha szeletelek zöldségeket, fáj, ha sokáig kell rajzolnom és tartanom a ceruzát-

Mosogatás? törölgetés? évek óta nem bírom! Még a teregetés is kínszenvedés.

Milliónyi kenőcsöt kipróbáltam. Elegem van a 20 bőrgyógyászból, akikből mindegyik felír különböző kutyulékokat és semmire se jó, kenhetem a hajamra.


Most utána olvastam: állítólag örökletes is lehet

ételallergia majdnem kizárva, nagyon kivételes esetekben igazolható-de allergia vizsgálaton is voltam-.

sok esetben nem tudják kideríteni az okozóját, hisz mennyien keresik még a megoldást erre?! ugye...



Sőt! 3 hónapig csináltam candida diétát. Szóval a liszt, tej, cukor minden amire esetleg allergiás lehettem volna teljesmértékben meg volt szüntetve, de semmit se javult... csak rosszabb.


Van, amikor elkezd visszaképződni a bőr, de aztán kiteregetek (bár mág ezt is pamut kesztyűben), de ha átmegy egy kis nedvesség egyből kiszárad a bőröm, levedli magáról a jó bőrt és ismét undorítóan száraz, fáj és ezzel már nem tudok semmit sem csinálni.


Alapvető fizikai tevényeségeket se bírom már...


Egyébként 21 éves vagyok, azóta van ez a kezemen amióta Budapesten élek, előtte soha ilyen problémám nem volt az ujjaim hegyén.


Egyébként ekcémám mindig volt, bébi korom óta, de mindegyiket kikezeltem saját magam-egy orvos se tudott normális kenőcsöt felírni.....


De ez az ujjbegyek végén megkeseríti az életem... előttem az élet, és annyi teendőm lenne, de semmit se tudok megcsinálni :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook