Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használhatok ekcémára terhesen? fórum

Mit használhatok ekcémára terhesen? (tudásbázis kérdés)


19. voltam...leszek (válaszként erre: 18. - Haja.baba)
2013. jún. 24. 23:06

Megmondom őszintén inkább kenem a 10 évesem kezét shea vajjal, és tünetmentes, minthogy azt mondjam, tedd a kezed a csalánbokorba. :D

De tény, hogy már nagyanyáink is esküdtek a csalánra.

2013. jún. 24. 22:03

Sziasztok! Gondoltam megírom az én rövid történetemet, hátha valaki hasznát veszi. Márciusban három ujjamon kijött az ekcéma. Nem tudom mitől, de csak nem akart elmúlni. Viszketett, feldagadt, száraz volt a bőröm. Körömvirágos-, kamillás krémmel és aloe verás géllel ápoltam. Néha javult, néha pedig arra ébredtem éjjel, hogy borzalmasan viszket. Persze reggelre megint feldagadt a kisujjam, és kezdődött minden elölről. Orvosnál nem jártam vele. Aztán pár napja ezt találtam a neten: "A lányomnak 4 éves koráig az egész teste tele volt ekcémával. Egyszer beleesett egy hatalmas csalánbokorba, alig bírt kikecmeregni belőle. Borzalmasan nézett ki, alaposan össze volt marva mindenhol. Aztán másnap azt vettem észre, hogy nem vakarózik megállíthatatlanul. A következő napon megjelent rajta az első forintosnyi ép bőrfelület, és egy hét múlva teljesen elmúlt az ekcémája. Azóta is csak párszor jött elő."

Hát én kipróbáltam szombaton reggel, beleraktam a kezem a csalánba. Ezután csak zsíros krémmel (körömvirág) kentem, mert nagyon kiszáradt. Ma hétfő van, délelőtt lehámlott róla a kissé megvastagodott bőr, és most már majdnem teljesen sima a bőröm. Szóval nekem a csaláncsípés segített. Remélem, többé nem jön ki rajtam.

2013. ápr. 20. 17:27
Próbáljátok ki a Lipobase repair krémet.Gyógyszertárban lehet kapni.
16. iloverunning (válaszként erre: 3. - Gabi0630)
2013. ápr. 4. 21:19

Shea vaj, kakaóvaj jó ekcémára. Én még csak a sheát teszteltem, legutóbb mikor kijött a kisfiamnak csak ennek kenésével 1 hét alatt elmúlt nyomtalanul a folt. Érdemes lenne bio mosásra áttérni, főleg ha a kisfiad is ekcémás.

Nálunk mikor megjelent száműztem az öblítőszert, mosószert, mosódióval, mosószódával mosok, ecettel és illóolajjal öblítek, valamit natur szappannal fürdetek.

Esetleg kereshetnél magán bőrgyógyászt, nem olyan drága. Anno, mikor az 1 hónapos fiam ekcémás lett, 2 nap múlva már bőrgyógyásznál voltunk.

2013. ápr. 4. 21:17
Érdekes,nekem most ,hogy terhes vagyok elmúlt az ekcemam,előtte mindent kipróbáltam,3-szor voltam bőrgyógyászaton semmi nem használt.Nem tudom mi lesz utánna,de remélem nem jön vissza.Azért olvasom a tippeket !!
2013. ápr. 4. 21:16
shea vaj.....azt én már a csecsemőkhöz is kötelezővé tenném :)
13. gabi0630 (válaszként erre: 12. - Alanah)
2013. ápr. 4. 21:14
Az nem aloe verás? Mert arra allergiás vagyok.
12. Alanah (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2013. ápr. 4. 21:08
Forever Living Products - propoliszos krém. A 4 hós kisfiam bőréről 2 nap alatt lehúzta, nekem anno szintén nagyon bevált!
2013. ápr. 4. 21:00
tengeri só fürdő, valamint olajos tengeri só, shea vaj és aloe-s termékek
2013. ápr. 4. 20:54
Shea vaj
9. Pentaari (válaszként erre: 6. - Gabi0630)
2013. ápr. 4. 20:50

Hát nem tudom, én anyósjelöltemtől kaptam.

Beírtam apródra: [link]


Biztos találsz a saját környezetedben is :)

(A japán kristálygomba ugyanaz :) )

8. gabi0630 (válaszként erre: 7. - Spinneli)
2013. ápr. 4. 20:38
Kitanultam az ekcémát, de még erről sem hallottam. Bio bolt?
2013. ápr. 4. 20:36
Só szappant.
6. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Pentaari)
2013. ápr. 4. 20:36
És ilyet hol tudok venni?
2013. ápr. 4. 20:35

Én nem vagyok sem terhes, sem kisgyerek, de már amióta az eszemet tudom ekcémás vagyok. Most újabban a kaukázusi kristálygombának a levét kenem fürdés után a bőrömre (vattakorongra ráöntöm, rákenem és hagyom megszáradni) és lényegesen javít rajta, sőt van mikor el is tűnik :)

Ez természetes, szóval gondolom terhesség alatt is nyugodtan lehet használni :)

4. gabi0630 (válaszként erre: 2. - Fülemüle01)
2013. ápr. 4. 20:32
A gyereknél tapasztaltam, hogy megelőzésre jó, de a kialakult ekcemára már kevés
2013. ápr. 4. 20:30

Sose volt bajom a bőrömmel, de terhesen ez is más.

Ú mosóport vettem, és megjelentek a mellkasomon, karomon az egyre erősődő piros, száraz, fényesebb közepű, viszkető foltok.

Kisfiam ekcémás, de szteroidoa kenőcsöt nem merem használni, bőrgyógyászatra 4 hónapos a várólista.

2013. ápr. 4. 20:29
kecsketejes szappant, mondjuk. :)
2013. ápr. 4. 20:27
Mit használhatok ekcémára terhesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook